Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770116 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8010 Dátum: 2014.10.15 13:28:07 »
Nem vagyok tisztában a Polo felszereltségével, de a Comfortline szinten (illetve ebből a generációból volt-e egyáltalán magasabb Highline is, vagy sem?  :hmmmm: ) nem volt már alapáras a hátsó elektromos ablak is?  :hmmmm:

Szerintem a hátsó elektromos ablakok a comfortline szintben nem voltak benne.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8011 Dátum: 2014.10.15 13:45:29 »
Jó, igazad van, valóban csúsztattam, nem a hitvány a helyes kifejezés a Clio-ra. Ettől még nem lesz megbízható és használt autóként a problémásak közé tartozik. Hektikus az elektromos rendszere, mint mindegyik franciának. És ahhoz képest, hogy kisautó (tehát, kvázi egyszerű is), igen gyakoriak a mindenféle elektronikus problémák.
Jóbarátom az 1.4 16v Cliójára (2005-ös évjárat, tehát Clio II facelift) kevesebbet költött rá, mint én a Corollára, pedig nagyjából kétszer annyi kilométert tett bele azonos idő alatt (egy évvel korábban vette, mint én a Corollát). Szóval nem olyan vacak az. Ja és a srác gépészmérnök, elég igényes a műszaki dolgokra, tehát a kocsin mindig minden rendben van, nem spórol olcsó alkatrészekkel.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8012 Dátum: 2014.10.15 13:47:09 »
Szóval, igen, a Te használatod mellett is kvázi "hálás" a Scenic, de épp azt mondom, hogy egyrészt kifoghattad a jót, másrészt Te sem várod meg - nagyon helyesen -, hogy a kis bajokból nagyobb legyen, hanem elfojtod az esélyét még akkor, amikor/mielőtt jelentkezik vmi apróság. Foglalkozol vele:clap: De ettől az előzőekben leírtak miatt a típus nem lesz általánosságban megbízható...

Ja, én meg kifogtam a rosszat Toyotából...  :whistling: Nem is fogom többet ezt a Toyota dolgot megpróbálni...
Mindennel úgy vagyok, egyszer megszívom, több esélyt kap.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.15 13:52:15 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8013 Dátum: 2014.10.15 13:53:09 »
Pár évvel ezelőtt 2 hétig egy C4-es bérautóval furikáztam, nem robbant le alattam  :devil: :D , és olyan figyelmességek voltak benne, amiről még ma is csak álmodni mer egy vadi új Avensis...  :innocent:

Tehát a lényeg, hogy attól, hogy francia, még nem biztos, hogy sz@r, és a mostani Toyoták sem annyira világhíresen megbízhatóak már, mint pl a Carinák voltak.  ;)
Nem, ebben igazad van, csak nem is olyan egyszerű szerkezetek, mint a Carinák voltak. Az idők változnak, a technika nagyságrendeket lépett előrébb, elég logikus érv a Carina mellett, hogy "ami nincs benne, az nem is romolhat el". Egyébként megjegyzem, a mai Toyoták között gyakrolatilag az összes hibrid model hozza azt a szinte hibamentes statisztikát, amiről a Carnia elhíresült, szóval, nem maradt az sem "utód" nélkül a megbízhatóságban.

Abban egyetértek, hogy a 145e km-t futott Avensisnek nem szabadna ilyen hibákat produkálnia. A fényszóró hiba főleg dühítő, de, na... a tökéletességet csak közelíteni lehet, hiba mindenben van/lesz.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8014 Dátum: 2014.10.15 14:13:24 »
A vak lámpa szerintem eléggé korlátozó tényező ;-)
Neked nem váratlan, mert itt lógsz minden nap, de az egyszerű usernek az (vagy benne volt a kezelésiben? :-) )
Tedd a szívedre a kezed: Hány forintodba került az összes előforduló - garanciában javított - hiba az autódon?  :szemez:
Hiába "új" az autód, hiába volt 2-3 fura hibája, neked egy filléredbe sem került, tudtommal. És ezek is rendszerint kijöttek bőven 100.000km alatti futásnál a típus elejéről vásárolt példányodnál. Szóval, azért sztem nagyon is megbízható és jó konstrukció az, amiben ülsz. A T25 Ave is kiváló autó, aminek szintén volt néhány (talán a tiednél picit több) bosszantó hibája. Node, ha az T25-ről ilyen vegyes a vélemény, milyen lehet a többi kategóriatársa, hiszen az Avensis gyakorlatilag a legkevesebb hibát produkáló középkategóriás autó mindezek ellenére is.
Az a baj ezzel, hogy Ti, én, Avensis tualjok el vagyunk kényelmesedve ilyen apróságok mellett, hiányzik az életünkből az oltári nagy szívás az autóval és ezek a kis hibák elefánttá fújódnak fel...  :nonono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8015 Dátum: 2014.10.15 14:13:44 »
Ja, én meg kifogtam a rosszat Toyotából...  :whistling: Nem is fogom többet ezt a Toyota dolgot megpróbálni...
Mindennel úgy vagyok, egyszer megszívom, több esélyt kap.
Szíved joga...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8016 Dátum: 2014.10.15 14:31:48 »
Hallottatok a statisztikusról, aki átkelés közben a folyóba fulladt? A folyó átlagosan egy méter mély volt :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8017 Dátum: 2014.10.15 14:33:10 »
Hallottatok a statisztikusról, aki átkelés közben a folyóba fulladt? A folyó átlagosan egy méter mély volt :D

Hehe, ez jó, még nem hallottam! :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8018 Dátum: 2014.10.15 15:23:52 »


Tedd a szívedre a kezed: ....
Nem az én autómról van szó. Nem érint a xenon probléma ;-)
A vakulás sokaknál gari időn túl jelentkezett és szerintem akadályozna a kocsi használatában. Nem közölték az tulajokkal, hogy ez várható, tehát nem számítanak rá.

Csupán ennyit írtam, nem elégedetlenkedtem, nem szidtam a márkát, csak reagáltam, véleményt mondtam :hug:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8019 Dátum: 2014.10.15 15:27:34 »
Tedd a szívedre a kezed: Hány forintodba került az összes előforduló - garanciában javított - hiba az autódon?  :szemez:
Hiába "új" az autód, hiába volt 2-3 fura hibája, neked egy filléredbe sem került, tudtommal. És ezek is rendszerint kijöttek bőven 100.000km alatti futásnál a típus elejéről vásárolt példányodnál. Szóval, azért sztem nagyon is megbízható és jó konstrukció az, amiben ülsz. A T25 Ave is kiváló autó, aminek szintén volt néhány (talán a tiednél picit több) bosszantó hibája. Node, ha az T25-ről ilyen vegyes a vélemény, milyen lehet a többi kategóriatársa, hiszen az Avensis gyakorlatilag a legkevesebb hibát produkáló középkategóriás autó mindezek ellenére is.
Az a baj ezzel, hogy Ti, én, Avensis tualjok el vagyunk kényelmesedve ilyen apróságok mellett, hiányzik az életünkből az oltári nagy szívás az autóval és ezek a kis hibák elefánttá fújódnak fel...  :nonono:

Valahol igazad van, de ha a Te kocsidan sz.rik be valami, Téged az idegesít, és kicsit sem nyugtat meg, hogy a szomszéd Passatjának mondjuk nagyobb baja van.  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8020 Dátum: 2014.10.15 15:39:15 »
Valahol igazad van, de ha a Te kocsidan sz.rik be valami, Téged az idegesít, és kicsit sem nyugtat meg, hogy a szomszéd Passatjának mondjuk nagyobb baja van.  ;)
Dehogynem :)
Mert kiáll az udvaráról a matt fényszóróval nappal és kicsit még túráztatja is a motort a szomszéd előtt, aki nyakig benne lóg a nem induló Passat motorterében :)
Persze lámpánál álló olasz autós mindkettőjükben csak gyáva tucatembert lát, de ez már egy másik thema :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8021 Dátum: 2014.10.15 15:43:03 »
Dehogynem :)
Mert kiáll az udvaráról a matt fényszóróval nappal és kicsit még túráztatja is a motort a szomszéd előtt, aki nyakig benne lóg a nem induló Passat motorterében :)
Persze lámpánál álló olasz autós mindkettőjükben csak gyáva tucatembert lát, de ez már egy másik thema :D

Sorry, de még Te sem vagy olasz autó tulaj, szóval benned is csak gyáva tucatembert látnak.  :tt2:

Naja, magyar mentalitás: "dögöljön meg a szomszéd tehene is.."    :hmmmm:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8022 Dátum: 2014.10.15 15:48:21 »
Tedd a szívedre a kezed: Hány forintodba került az összes előforduló - garanciában javított - hiba az autódon?  :szemez:
Hiába "új" az autód, hiába volt 2-3 fura hibája, neked egy filléredbe sem került, tudtommal. És ezek is rendszerint kijöttek bőven 100.000km alatti futásnál a típus elejéről vásárolt példányodnál. Szóval, azért sztem nagyon is megbízható és jó konstrukció az, amiben ülsz. A T25 Ave is kiváló autó, aminek szintén volt néhány (talán a tiednél picit több) bosszantó hibája. Node, ha az T25-ről ilyen vegyes a vélemény, milyen lehet a többi kategóriatársa, hiszen az Avensis gyakorlatilag a legkevesebb hibát produkáló középkategóriás autó mindezek ellenére is.
Az a baj ezzel, hogy Ti, én, Avensis tualjok el vagyunk kényelmesedve ilyen apróságok mellett, hiányzik az életünkből az oltári nagy szívás az autóval és ezek a kis hibák elefánttá fújódnak fel...  :nonono:
Nem azért gariba semmi hibám nem volt csakis utánna, nem sok (generátorcsapágy + váltócsapágy) de éppen ilyeneket nem vártam volna, 100ekm alatt.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8023 Dátum: 2014.10.15 15:48:41 »
Sorry, de még Te sem vagy olasz autó tulaj, szóval benned is csak gyáva tucatembert látnak.  :tt2:
És tényleg :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8024 Dátum: 2014.10.15 15:56:54 »
Valahol igazad van, de ha a Te kocsidan sz.rik be valami, Téged az idegesít, és kicsit sem nyugtat meg, hogy a szomszéd Passatjának mondjuk nagyobb baja van.  ;)
Ez így van...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i