Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770172 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7995 Dátum: 2014.10.13 13:33:59 »
én is értem ;)

bátyám meganéja szintén köszöni, jól van. persze  "még csak" öt éves és valahol 80ezer körül járhat. új autóként simán vállalható, pláne, hogy sokkal olcsóbb a jobb nevű versenytársainál. rokontól használtan is (szinte sajnálom, hogy a nejem hallani sem akar róla, mert piros, nomeg mert elég gagyi a belseje még a gyári navival is)  :flowers:

Nevetni fogtok, de nézegetem a Yarisok mellett, a Cliokat és a Megane-ket is. Vagy megy a Scenic és veszünk valami nagyot helyette, vagy marad a Scenic, kvázi utazóautó státuszba lép és lesz mellette egy kisebb rohangálós.  Na erre a célra egy Yaris, Clio, esetleg egy Megane pontosan és tökéletesen megfelel.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7996 Dátum: 2014.10.15 10:44:41 »
Nem vágom, hogy valakinek, akinek bejön a Golf IV, mégis mi nem tetszik az E12 Corollán  :?: ? Kb. ugyanúgy néz ki, ugyanaz a formavilág.

Méretek: hát mondd meg neki, hogy a két kocsi ugyanakkora :) ... menjetek el, próbáljatok ki egy Corollát. Hátha megszereti ;) ! Sokkal megbízhatóbb, ajánlhatóbb autó, mint a Golf IV.

Nekem ilyen E12-es Corollám volt és azt próbálta is anno. Mégis a golf tetszik neki :) Ki érti a nőket?  :clap:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7997 Dátum: 2014.10.15 10:46:40 »
Az én feleségem sem szerette a Corollát, de amikor elment gyesre, és le kellett adni a céges autóját azóta ő is használja. És mióta használja, azóta szereti is. 
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7998 Dátum: 2014.10.15 10:47:49 »
Mintha ez mostanában került volna fel, de legalábbis én nem vettem észre eddig:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/polo_iv/volkswagen_polo_iv_1.4_75_16v_comfortline_automata_elso_tulajdonostol-8339032

Gyanúsan olcsó és túl messze is van. De legalább látszik hogy nagyon mozog a piac :D

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7999 Dátum: 2014.10.15 10:51:04 »
Ezekben a corsákban 4 fokozatú automata váltó lenne??

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa_d/opel_corsa_d_1.4_enjoy_automata-8348185

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10690
Milyen autót vegyek?
« Válasz #8000 Dátum: 2014.10.15 11:21:52 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/polo_iv/volkswagen_polo_iv_1.4_75_16v_comfortline_automata_elso_tulajdonostol-8339032

Gyanúsan olcsó és túl messze is van. De legalább látszik hogy nagyon mozog a piac :D

Nem vagyok tisztában a Polo felszereltségével, de a Comfortline szinten (illetve ebből a generációból volt-e egyáltalán magasabb Highline is, vagy sem?  :hmmmm: ) nem volt már alapáras a hátsó elektromos ablak is?  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8001 Dátum: 2014.10.15 11:23:16 »
Még jó, hogy a miénknek köze sincsen ahhoz, amit leírtál, ha tudna olvasni, biztosan jól elszégyelné magát.   Jelentem, idén májusban volt 10 (TÍZ!!!)  éves, picivel kevesebb van benne, mint 280E km (idén simán meglesz) és köszöni szépen jól van!

Hogy a Clio II hitvány lenne??  Nem hinném.  Csak sok antitalentum gazdi van, aki ócsárolja.  Legalábbis a látókörömben lévő Cliok, Scenicek és hasonlók világában.  Nem írom azt, hogy nincsenek hibák, mint minden márka esetében, de, hogy hitvány lenne??  Méretes csúsztatás.

Adj alám egy Toyotát, garantáltam kitaposom a belét annyi idő alatt, mint Te egy Renaultnak. Illetve mégsem,sem a Te, sem pedig én nem lennék rá képes, mi tiszteltjük a gépeket. Nemcsak a hardver a fontos, hanem a szoftver is.  Ha egy gondatlan gazdi üti vágja a gépet, aztán hároméves korában túlad rajta, persze, hogy a következő gazdi szív vele, mint a Mari néni porszívója nagytakarítás közben.
Jó, igazad van, valóban csúsztattam, nem a hitvány a helyes kifejezés a Clio-ra. Ettől még nem lesz megbízható és használt autóként a problémásak közé tartozik. Hektikus az elektromos rendszere, mint mindegyik franciának. És ahhoz képest, hogy kisautó (tehát, kvázi egyszerű is), igen gyakoriak a mindenféle elektronikus problémák.

Mégegyszer jelzem: az nem mérvadó egy típuson belül, hogy van olyan egyed, ami nem romlik el gyakran. Ha a típus kapcsán úgy általában is az a vélekedés, tapasztalat, hogy hajlamos meghibásodni, akkor az a típus bizony nem megbízható egy-egy ellenpélda miatt. Így van ez a Mégané-val is. Jóval nagyobb a kockázat vele, mint egy Corolla/Auris-szal. Utóbbiból sem mind hibátlan, de alapvetően szinte fordított a helyzet vele: attól, hogy egy-egy példánya gyakrabban romlik el, az egész típus még a legmegbízhatóbbak közé tartozik.

Ezért is írtam, többek között, hogy francia autót venni csak újonnan és max 4 évig használni szabad. Az én Méganém is 4 éves volt, amikor visszaadtam. Nem hajtottam, rendre 4,6-4,8 közöttiek voltak a fogyasztási adataim, miközben szerte jártam az országot. Vigyáztam rá, mostam hetente, úgy, mintha a saját autóm lett volna. Mindig tiszta volt. Mégis, 4 éves korára sorban jöttek az apró elektronikai ***ok. Egyszerűen azt éreztem rajta, hogy ez ennyire van tervezve, ezt itt kell eladni (mielőtt nagyobb hibák jönnének ki rajta, netán megáll alattam)... Eszembe nem jutna saját pénzemből ilyet venni használtan... pedig, egyébként bazi jó volt a helykínálata, hatalmas és kiválóan pakolható volt a csomagtartója, halkan és jól működött a motorja, sokkal kellemesebb benne az utazás, mint egy GAstrában...
Most van egy tőle 4 évvel idősebb Avensisem, ami 50.000 km-rel többet is futott, mégis, ég és föld a két autó - nemcsak - elektromos rendszere. Az Avéban nincs pislákolás, nincs halványulás, folyadékkristály "vakulás", kontakt hiba, stb., a legnagyobb bűne, hogy a tompított izzókat évente ki kell cserélni... húzom is miatta a számat. ::) :whistling: Persze, tudom, a két autó nem azonos kategória, de a Laguna ugyanaz a technika, mint, ami a Mégane, csak, ha lehet, még xarabb kiszámíthatatlanabb.

Szóval, igen, a Te használatod mellett is kvázi "hálás" a Scenic, de épp azt mondom, hogy egyrészt kifoghattad a jót, másrészt Te sem várod meg - nagyon helyesen -, hogy a kis bajokból nagyobb legyen, hanem elfojtod az esélyét még akkor, amikor/mielőtt jelentkezik vmi apróság. Foglalkozol vele:clap: De ettől az előzőekben leírtak miatt a típus nem lesz általánosságban megbízható...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8002 Dátum: 2014.10.15 11:27:54 »
Na, tovább szűkül a kör: a ráncfelvarrás, azaz 2005 előtti, valamint az 1,2-es motorral szerelt Jazz is kilőve. Nincs bennük hátul középen fejtámla, és az nálunk fontos a gyerekek miatt. Pedig a Toyotánál ezt még az x-1-es felszereltségű malacorrú Corolla Harmony is tudta, ami annyira lecsupaszított változat volt, hogy nem volt ajtózseb az első ajtón és hátul csomagtérvilágítás sem...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8003 Dátum: 2014.10.15 11:29:52 »
Nem mindegy az sem, milyen hiba a hiba. Vannak bosszantó apróságok, amelyek ugyan bosszantóak, de nem akadályozzák meg a mindennapi használatot, és vannak aztán olyanok, amelyik balesetveszélyessé és/vagy üzemképtelenné teszik az autót. Az olasz autók jellemzően az utóbbit szokták művelni, a franciák inkább az elektronikát nem kedvelik.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10690
Milyen autót vegyek?
« Válasz #8004 Dátum: 2014.10.15 11:51:35 »
Jó, igazad van, valóban csúsztattam, nem a hitvány a helyes kifejezés a Clio-ra. Ettől még nem lesz megbízható és használt autóként a problémásak közé tartozik...

De ettől az előzőekben leírtak miatt a típus nem lesz általánosságban megbízható...

Azért a T25-ös Avensis Xenon lámpái (mattuló foncsor) már hibának nevezhetők, elég sokan szívtunk miatta a fórumon - ergo kvázi az összes Exe tulajnál előjöhet a gond, más kérdés ki szeret vakon vezetni, és ki fog ezreket áldozni a foncsor javításra, netán százezreket a komplett lámpa cseréjére...
Nálam előjött az automata fényszóró magasság állításának a hibája is, a terhelésfigyelő érzékelő vizet kapott, és zárlatos lett, cserélni kellett.
Múlt évben oxigénszenzor hibakódom volt, most pedig a fékrendszerben volt hibakód. Én is hetente mosom, garázsban van, végig gyári alkatrészekkel szervizelve, márkakereskedésben.

A széria bevezetésekor párásodó lámpaburáiról Tutivesztes és Batyuka is tudna mesélni.

A T25-össel többet voltam be nem tervezett szervizlátogatáson, mint előtte 3 db T22-essel összesen. Most akkor sz@r/nem megbízható lenne az autó? Nem hinném, csak egyre több elektronika meg kényelmi kütyü van benne, ami több hibalehetőséget jelent.  ;)  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8005 Dátum: 2014.10.15 11:57:28 »
Persze, ezek is nem kívánatos hibá, zavarók, csak Ad1 ezek nem veszélyeztetik az autó mozgásképességét, Ad2 a típus ismert hibái, nem váratlanok.
A hektikusság alatt én a nem várt, nem egyértelműen beazonosítható hibákat értem.  :surrender: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10690
Milyen autót vegyek?
« Válasz #8006 Dátum: 2014.10.15 12:40:15 »
No igen, az autó működik tőlük, csak nem kellemes tudat check engine visszajelzővel közlekedni.  :szemez:
Illetve a sok apróság tükrében gondolkodóba ejti az embert, hogy legközelebb is Avensis legyen-e (1999-re nyúlik vissza a folyamatos "kapcsolat") majd alatta.  ;) Elvégre 145e km még nem kellene, hogy eget verően soknak számítson egy Toyotánál.  ;)

Pár évvel ezelőtt 2 hétig egy C4-es bérautóval furikáztam, nem robbant le alattam  :devil: :D , és olyan figyelmességek voltak benne, amiről még ma is csak álmodni mer egy vadi új Avensis...  :innocent:

Tehát a lényeg, hogy attól, hogy francia, még nem biztos, hogy sz@r, és a mostani Toyoták sem annyira világhíresen megbízhatóak már, mint pl a Carinák voltak.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8007 Dátum: 2014.10.15 12:50:58 »


Persze, ezek is nem kívánatos hibá, zavarók, csak Ad1 ezek nem veszélyeztetik az autó mozgásképességét, Ad2 a típus ismert hibái, nem váratlanok.
A hektikusság alatt én a nem várt, nem egyértelműen beazonosítható hibákat értem.  :surrender: ;)
A vak lámpa szerintem eléggé korlátozó tényező ;-)
Neked nem váratlan, mert itt lógsz minden nap, de az egyszerű usernek az (vagy benne volt a kezelésiben? :-) )


Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8008 Dátum: 2014.10.15 13:09:46 »
No igen, az autó működik tőlük, csak nem kellemes tudat check engine visszajelzővel közlekedni.  :szemez:
Illetve a sok apróság tükrében gondolkodóba ejti az embert, hogy legközelebb is Avensis legyen-e (1999-re nyúlik vissza a folyamatos "kapcsolat") majd alatta.  ;) Elvégre 145e km még nem kellene, hogy eget verően soknak számítson egy Toyotánál.  ;)

Pár évvel ezelőtt 2 hétig egy C4-es bérautóval furikáztam, nem robbant le alattam  :devil: :D , és olyan figyelmességek voltak benne, amiről még ma is csak álmodni mer egy vadi új Avensis...  :innocent:

Tehát a lényeg, hogy attól, hogy francia, még nem biztos, hogy sz@r, és a mostani Toyoták sem annyira világhíresen megbízhatóak már, mint pl a Carinák voltak.  ;)



Ez a lényeg  :yes:

A mai modern autók kis túlzással csak amiatt különböznek egymástól megbízhatóságban, mert az egyikben jól bevállt, régebbi technológia van, a másikban meg egy totál ismeretlen technikai újítás.  ;)

Nincs már alapvetöen megbízható márka és alapvetöen megbízhatatlan.  :cool2:
Vannak persze olyanok, amik legendásan jók, de ezek is rá tudnak cáfolni a jó hírükre egy-két hibás konstrukcióval.



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8009 Dátum: 2014.10.15 13:22:57 »


Ez a lényeg  :yes:

A mai modern autók kis túlzással csak amiatt különböznek egymástól megbízhatóságban, mert az egyikben jól bevállt, régebbi technológia van, a másikban meg egy totál ismeretlen technikai újítás.  ;)

Nincs már alapvetöen megbízható márka és alapvetöen megbízhatatlan.  :cool2:
Vannak persze olyanok, amik legendásan jók, de ezek is rá tudnak cáfolni a jó hírükre egy-két hibás konstrukcióval.
Abban igazad van ezek  nem olyan megbízhatatlanok mint a cuclista járgányok, amik jó ha elmentek 100ekmt és aközben is voltak nyűgjei, javítanivalói.
OK a Toyota több jó bevált technikát alkalmaz és kevesebb újat ami még nem biztos hogy megbízható. (Szemben akár a Mercédesszel) Lehet hogy nem megbízhatatlanok, de ne forduljanak elő sok 100eFt-os javítások, 10 évesnél meg milliósak :D
Megjegyzem a Toyota (általában)még mindig olcsóbb mint a többi japán vagy német márka.