Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770466 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #7965 Dátum: 2014.10.12 18:56:47 »

Tudomásom szerint a 2-es Clio pont nem túl problémás darab, emellett kényelmes, egész jól néz ki, és jó motorokkal árulták. Nem mellesleg ~300e-el olcsóbb mint a hasonló Jarisok.

Francia autókhoz:
Volt BX-ünk, 1.9 TZD, 360e km-el adtuk el, semmi baja nem volt... 1x kellett gázbowdent cserélni, mert kiszőrösödött...
Céges AX 1.4D, céges autóként, 5 "gazdával" 400e km fölötti futással megbízhatóan ment.

És a BX kényelméhez még semmilyen általam próbált autó se ért fel...

Nekem mind1, mindenki abban hisz amiben akar, csak nem mindig célravezető a szemellenzősség...  ;)
Peti, ettől nem lesz a Citrom megbizható autó. Kifogtátok, szerencsések voltatok, de ettől a márka kullog a megbízhatósági sorrend végen a Peugeot-val.

A Clio II hitvány, mint a többi francia hasznaltauto. Viszonylag egyszerű technika, megis átlag feletti meghibásodás jellemzi.

A francia autókat Újként érdemes megvenni, szabadulni kell tőlük legkésőbb 4 éves korukban. Addig, viszont szerethetők, mert van olyan jellemzőjük, amit más márka nem tud.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7966 Dátum: 2014.10.12 20:42:21 »
Majd amikor a az autó értékével megegyező értékben javítani/cserélni kell rajta az önindítót, ami hol indul hol nem, meg a hajtókar csapágyakat, esetleg hozamszabályozó szelepet...Vagy kiderül, hogy szivárog a klímahűtő, emiatt cserélni kell a hűtőjét, de mivel egybe van építve a motor hűtőjével, ezért azt is kell cserélni, és a végén bónuszként kiderül, hogy a klíma szárítószűrőjéből csak a gyári kóser, akkor lesz csupa vidámság...(ez utóbbi Clio 3 eset volt)
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7967 Dátum: 2014.10.12 21:44:25 »
Jazzből az 1,4-es, esetleg az 1,2-es
Miert csak esetleg 1.2-es? Sokkal nagyobb a valasztek az 1.2-bol. Probald ki, eleg jol megy azzal is, nyomatekbol lehet vele autozni  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7968 Dátum: 2014.10.12 21:47:28 »
Jólvan srácok!  :flowers:

Majd ha a Yarisban újra kell gyűrűzni a motort, mert 2l olajat megeszik 1000km-en, vagy széthullik a váltócsapágy, vagy a fűtőmotor kotlik meg, esetleg széthullik a katalizátor, akkor győzködjétek, hogy erre kicsi volt az esély...  ;)
(Ezek a szerviz topik utolsó 3 oldala.)
(És ha mi voltunk szerencsések, akkor más is lehet kevésbé szerencsés...)

Amúgy megnézném, melyik önindítót javítják 500e-ért. Ha van ilyen, akkor ráállok arra a javításra, mert biztos jól meg lehet élni belőle...  :lol:

Mind1, kár volt belekezdeni, nem fogtok kizökkenni ebből...  :no:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7969 Dátum: 2014.10.12 21:49:25 »
Miért az 1,4-es, és nem az egykettes?
Nem tudok a próbaútra olyan körülményeket teremteni, ahol ezt ki lehetne próbálni. A kisebbiktől azért ódzkodom, mert többen írták, hogy hosszabb a váltója, ha még ráadásul gyöngébb is, akkor az nem biztos, hogy jó. A spritmonitor szerint minimális fogyikülönbség van köztük, akkor meg inkább az erősebb kéne.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7970 Dátum: 2014.10.12 21:51:46 »
Miert csak esetleg 1.2-es? Sokkal nagyobb a valasztek az 1.2-bol. Probald ki, eleg jol megy azzal is, nyomatekbol lehet vele autozni  :yes:
Éppen megnéztem mennyivel gyorsul jobban az 1,4-es 12,0mp alatt vs az 1,2-es 12,8mp-alatt van 100-on :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7971 Dátum: 2014.10.12 22:09:52 »
Miért az 1,4-es, és nem az egykettes?
Nem tudok a próbaútra olyan körülményeket teremteni, ahol ezt ki lehetne próbálni. A kisebbiktől azért ódzkodom, mert többen írták, hogy hosszabb a váltója, ha még ráadásul gyöngébb is, akkor az nem biztos, hogy jó. A spritmonitor szerint minimális fogyikülönbség van köztük, akkor meg inkább az erősebb kéne.
Probalj ki egyet es meg fogsz lepodni  ;) Igen. eleg jo hosszu attetele van, de nyomatekbol nagyon szepe lehet vele autozni.
Miutan sokkal-sokkal tobb van 1.2-bol, ezert nagy mak kell egy jo allapotu 1.4-hez.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7972 Dátum: 2014.10.12 22:13:28 »
Probalj ki egyet es meg fogsz lepodni  ;) Igen. eleg jo hosszu attetele van, de nyomatekbol nagyon szepe lehet vele autozni.
Miutan sokkal-sokkal tobb van 1.2-bol, ezert nagy mak kell egy jo allapotu 1.4-hez.
Megnéztem a hahun: a 134 Jazzből 60 db 1,4-es. Én is meglepődtem  hogy ennyi az 1,4-es.
Inkább a magasabb ár szól az 1,4-es ellen.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7973 Dátum: 2014.10.12 22:17:53 »
 :eek:Ez valoban meglep engem is. Anno en alig lattam parat, az is mind murvas neppertelepen allt  :no:
Akkor visszaszivom  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7974 Dátum: 2014.10.12 22:23:03 »
Nem kizáró ok az egykettes méret. De ha lesz két közel egyforma - fő a hurráoptimizmus... - akkor inkább a nagyobbra szavazok.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7975 Dátum: 2014.10.12 23:09:24 »
én németből tuti nem vennék automata váltós autót, max japánból valami kiforrott típust.
ha az megáll kuka az autó
A hagyományos, hidrodinamikus automatákat nyugodtan meg lehet venni. Németből is. Nem nagyobb vele a meghibásodás esélye, mint bármilyen átlagos kézi váltóval (tessék gondolni a kuplungra is az utóbbi esetében) - régi, megbízható, kiforrott technika.

És nem kuka az autó, ha meghibásodik a váltó (amire amúgy átlagban 3-400 ezer km-nél előbb nem nagyon kell számítani). Egyrészt javítható, másrészt olyasmi kocsikhoz mint pl. VW Golf, bontottat szerezni nem probléma, és az ára sem vészes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7976 Dátum: 2014.10.12 23:11:25 »
:hmmmm:

Lehet mondani sokmindent a német autókra, de hogy az automatájuk rossz lenne, az nem igaz  :szemez:

Egyedül a Multitronic mondható egy rossz konstrukciónak, a Tiptronic és DSG nagyon is kellemes kis konstrukció.  :)
Amíg működik. Pl. DSG-t egy tizenéves autóban max az ellenségemnek ajánlanék. Tiptronic meg gyűjtőnévvé vált... kérdés, mit takar. Ha nem hagyományos automatát (manuális kapcsolási funkcióval), akkor megette a fene az egészet.

CSAK a hagyományos automatákat merném megvenni a németek közül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7977 Dátum: 2014.10.12 23:19:37 »
sztem azért városban dugóban durván többet zabálhat az automata. ha minden kigyorsitásnál csak egy picit vált később és pörget sztem 15 literes fogyiba simán bele lehet szaladni. én úgy vezetem az autómat mint a hímes tojást, és tegnap 12 litereket mutatott a fogyiméter.  :censored:

ez automatával 15.
Vezettél már automatát, dugóban :) ?

Váltási pont: ha finoman nyomod a gázt, 2000 környékén már javában a következő fokozatot pakolja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7978 Dátum: 2014.10.12 23:22:07 »
én jártam automata váltós Rav4-el az városban /pályán 15 l alatt nem állt meg.  hallottam hogy mindig később váltott, pörgette a motort.
Mert kinyomtad a szemét. Mert nem voltál hozzászokva ahhoz, hogy hogyan kell automatát vezetni.

Ha nem nyomod neki, korán vált. Nagyon korán.

Aut váltós RAV 4 részéről, városban 11-12 a reális. 15, az már nagyon kirívó érték, durva forgalom és/vagy nehéz láb kell hozzá. Ilyen körülmények között, kézi váltóval is benyeli a 13-14 litert.

Pálya 15? Na, biztos nem 130-as tempónál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7979 Dátum: 2014.10.12 23:24:27 »
Nem tetszik neki sajnos :) Nem akarom olyan autóba ültetni, amibe nem ül be szívesen.

Amúgy ez nekem tetszene (fekete mondjuk annyira nem jön be nekem sem...). 
Ja és érdekes, hogy a Corollára azt mondja hogy neki az nagy (volt ilyen nekem és akkor már együtt voltunk), de a golf az még jó :)
Nem vágom, hogy valakinek, akinek bejön a Golf IV, mégis mi nem tetszik az E12 Corollán  :?: ? Kb. ugyanúgy néz ki, ugyanaz a formavilág.

Méretek: hát mondd meg neki, hogy a két kocsi ugyanakkora :) ... menjetek el, próbáljatok ki egy Corollát. Hátha megszereti ;) ! Sokkal megbízhatóbb, ajánlhatóbb autó, mint a Golf IV.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )