Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770167 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7575 Dátum: 2014.06.28 22:54:09 »
Palaczk bakker, klímatöltés 30 perc. És drága csak akkor lesz, ha sok gázt kell utánatölteni. Akkor meg megéri. Azt meg ugye nem kell mondani, hogy a klímarendszert a gázban lévő anyagok kenik? Kevés gáz, kevés kenés, egyre jobban próbál sűríteni a kompresszor, majd egyszercsak feladja. Az pedig már nem olcsó mulatság, de legalább drága.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7576 Dátum: 2014.06.28 23:15:39 »
Jójó, megnézetem  :flowers: ... csak ne felejtsem el  ::) ... azt a légzsák-visszahívásos dolgot is tavaly óta halogatom.

Emberek, olyanokon alkudozom magammal napi rendszerességgel, hogy az ébresztőt mondjuk 20-ra, vagy 25-re állítsam-e - hisz utóbbi esetben lesz plusz 5 percem aludni...  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7577 Dátum: 2014.06.29 10:15:36 »
hadd tegyek hozzá egy lenézett típust: adj esélyt a J astrának. sokat ülök apám kombijában. baromi jó kocsi! megbízhatóságról nyilatkozni nem tudok (azt megteszi majd palaczk  :devil: ), de fontos, hogy magyarországon talán ebből van a legnagyobb merítés. apám fedcompja (amit 20ezer km óta nem nullázott, gondolom lexarja, meg egyébként se találja a nullázógombot  :lol:) 7.2-t mutat az 1.4 t motorral. a belső kialakítás a magasabb felszereltségeknél simán veri a ford-toyota-mazda vonalat, valahol a vw-vel lehet pariban, a combtámaszos ülés fantasztikus (ha át lehetne rakatni a macudába, esküszöm elgondolkodnék azon, hogy veszek bele egyet).
Nekem tetszik a kombi astra pl., ami nem vonz benne, hogy jó súlyos egy darab, de szerintem megtudnám kedvelni..

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7578 Dátum: 2014.06.29 10:27:24 »
a nagy tömegnek a mindennapi használatban "csak" annyiban van jelentősége, hogy pár  decivel többet fogyaszt tőle a kocsi. ha valaki nem autózik sokat, ez nem jelent túl nagy extra kiadást

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7579 Dátum: 2014.06.29 11:37:02 »
a nagy tömegnek a mindennapi használatban "csak" annyiban van jelentősége, hogy pár  decivel többet fogyaszt tőle a kocsi. ha valaki nem autózik sokat, ez nem jelent túl nagy extra kiadást
Ja tiszta h*** az autógyártók, hogy óriási erőfeszítést tesznek, hogy könnyebb autókat gyártsanak :D :wacko: ;)

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7580 Dátum: 2014.06.29 13:16:06 »
No majd megmérem, de nem fizetek hogy megnézik, mikor még nekem javában jó. ;)

Akkor tulképp mi a kérdés?  :D



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7581 Dátum: 2014.06.29 13:34:48 »
Akkor tulképp mi a kérdés?  :D
Azért még jó tudni, hogy olyan amilyennek kell lenni vagy nem? :hmmmm: ;)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7582 Dátum: 2014.06.29 13:40:25 »
a nagy tömegnek a mindennapi használatban "csak" annyiban van jelentősége, hogy pár  decivel többet fogyaszt tőle a kocsi. ha valaki nem autózik sokat, ez nem jelent túl nagy extra kiadást
illetve a gyengébb menetteljesítmény.. de jövő szeptemberben amúgy is jön az astraK.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7583 Dátum: 2014.06.29 16:49:23 »
Jójó, megnézetem  :flowers: ... csak ne felejtsem el  ::) ... azt a légzsák-visszahívásos dolgot is tavaly óta halogatom.

Emberek, olyanokon alkudozom magammal napi rendszerességgel, hogy az ébresztőt mondjuk 20-ra, vagy 25-re állítsam-e - hisz utóbbi esetben lesz plusz 5 percem aludni...  :wacko:

3-4 posztodra szánt idő alatt megvan az a töltés/ellenőrzés.  :innocent:

Ez tényleg ilyen "olcsó lesz a legdrágább" játék. Többe fog kerülni a kompresszor mint a töltés, többet fog állni az autó a szervizben mint a töltés/ellenőrzés alatt, és több bosszúsággal is jár...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7584 Dátum: 2014.06.29 17:24:02 »
3-4 posztodra szánt idő alatt megvan az a töltés/ellenőrzés.  :innocent:

Ez tényleg ilyen "olcsó lesz a legdrágább" játék. Többe fog kerülni a kompresszor mint a töltés, többet fog állni az autó a szervizben mint a töltés/ellenőrzés alatt, és több bosszúsággal is jár...
Ha jól emléxem 11 éves autóról van szó, amit te  már 6x vitted volna klimáshoz :D
Az már rég nem két fillér, mégha csak a minimális 8eFt-ot gomboltak volna le akkor sem. Az időráfordítást nem is  számolva.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7585 Dátum: 2014.06.29 20:45:32 »
Mivel digitális klímám van, így könnyen észrevehető, ha gyengül a klíma. Kitapasztaltam már, hogy a beállított 22-24°C-hoz milyen venti fokozat társul, ha le van hűlve az utastér (2. fokozat). Ha ezt már nem tudja tartani, akkor elviszem... De legkésőbb 10 éves korában.  :yes:

Ugyanezt nehéz manuál klímával elérni, mert az ember 4-5 év távlatából nehezen emlékszik, milyen is pontosan a 22 fok.  :flowers:

Amúgy inkább megelőzöm a problémát, és költök kicsit többet, mint hogy meglepetés érjen. Lehet rosszul, de én így gondolkozok.  ::)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7586 Dátum: 2014.06.29 21:29:29 »
Engem a bekapcsolásnál és a 2000-es fordulatnál hallható búgás késztetett arra hogy elvigyem a vasat. Egyelőre úgy tűnik ezek megszűntek.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7587 Dátum: 2014.06.29 21:46:03 »
3-4 posztodra szánt idő alatt megvan az a töltés/ellenőrzés.  :innocent:

Ez tényleg ilyen "olcsó lesz a legdrágább" játék. Többe fog kerülni a kompresszor mint a töltés, többet fog állni az autó a szervizben mint a töltés/ellenőrzés alatt, és több bosszúsággal is jár...
Köszönöm és értékelem a segítő szándékot  :yes: ! De hidd el, használtam már klímát elég sok autóban - a Yarisé normálisan működik, és észrevenném, ha gyengülne.

Ma direkt figyeltem (10 órát oktattam, a külső hőmérséklet eközben 28-ról felment 33-ra, majd onnan vissza 30-ra) - mikor a legmelegebb volt kint, és a nap is a legforróbban tűzött, akkor kellett kettes ventin járatnom. A többi esetben elég volt az egyes is - illetve késő délután/kora este, mikor a nap már nem melegített (de a levegő kint még mindig 30 fokos volt), már el is fordítottam magamról a befújás irányát, mert zavarni kezdett a hideg.

Szóval: nincs ennek semmi baja.

Ettől függetlenül, egy ellenőrzés persze ésszerű lenne. De biztos nem annyi idő, mint megírni 3-4 posztot  :flowers: :lol: ... annál is inkább, mert a posztokat javarészt olyankor írom, mikor a recepción dolgozom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7588 Dátum: 2014.06.29 21:48:26 »
Mivel digitális klímám van, így könnyen észrevehető, ha gyengül a klíma. Kitapasztaltam már, hogy a beállított 22-24°C-hoz milyen venti fokozat társul, ha le van hűlve az utastér (2. fokozat). Ha ezt már nem tudja tartani, akkor elviszem... De legkésőbb 10 éves korában.  :yes:

Ugyanezt nehéz manuál klímával elérni, mert az ember 4-5 év távlatából nehezen emlékszik, milyen is pontosan a 22 fok.  :flowers:

Amúgy inkább megelőzöm a problémát, és költök kicsit többet, mint hogy meglepetés érjen. Lehet rosszul, de én így gondolkozok.  ::)
Na kb ilyen hasonlítást szerettem volna hallani, köszönom. Mondjuk nekem nincs hőmérő az A/C-hez, de tudom mi a kellemes és egyenlőre 1-es ventivel pont jó (sőt lábra még egy kicsit hűsi is)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7589 Dátum: 2014.06.29 22:13:11 »
...már el is fordítottam magamról a befújás irányát, mert zavarni kezdett a hideg.

Mester, nem mondod komolyan, hogy a testedre irányítva használod a klímát?!  :eek:  :surrender: :helpsmilie:

Ennél rosszabbat nem is tehetnél magaddal!!! Az ízületeid fogják meginni a levét, aztán jajgathatsz.  :no: Alapszabály, hogy a klímát SOHA nem a testre irányítjuk, hanem az üvegfelületekre, elvégre a meleg azokon jut be az utastérbe. Ha ezt lehűtöd, nem lesz bent meleg és magaddal sem tolsz ki...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i