Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770735 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7545 Dátum: 2014.06.27 22:03:34 »
Ilyen 1.4 TSI-ben ültem, szerintem elég gyengüs, az 1.8 VVTi (ha nincs rommá pakolva) simán veri.  :cool2:
A Ford EcoBoost próbálkozása számomra nevetséges (véleményemet a downsizingről már többször kifejtettem).
Miért nem veszel egy tisztességes szívóbenyát?  :hmmmm:
Valvematic, Vtec, Skyactiv?  :1eye:
ezs szubjektív, nekem az 1,4tsi 122le egy ekkora autóba pont elég, és is mentem már ilyennel.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7546 Dátum: 2014.06.27 22:21:57 »
A topic címéhez visszakanyarodva, számomra, mint Corolla utód ezek az alternatívák vannak:
Ford Focus III 1.0 ecoboost 125Le (negatívum: belseje nem tetszik igazán, drága, félek a turbó hibától)
Toyota Auris I facelift 1,6 valvematic 132Le (negatívum: kevés van belőle, turbós autóra vágyom)
Skoda Octavia II facelft 1,4TSI 122Le (negatívum: kicsit koros, mivel a 2003ban megjelent Golf5re épül, tsi beteségek)
Én semmiképp nem mernék turbósat venni - pláne használtan. Nagyon félnék tőle  :helpsmilie: !

Viszont ha MUSZÁJ lenne az 1.0 ecoboost Focus meg az 1.4 TSI Octavia közül választani, akkor az utóbbit venném. Kevésbé kihegyezett motor, régebb óta gyártják, talán jobban felismerték már a hibáit, és változtattak ezen-azon a gyártás során (nomeg szimpibb maga az Octavia is, mint a Focus).

1.8 benzin Civicet bevenném a körbe  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7547 Dátum: 2014.06.27 22:33:20 »
Én semmiképp nem mernék turbósat venni - pláne használtan. Nagyon félnék tőle  :helpsmilie: !

Viszont ha MUSZÁJ lenne az 1.0 ecoboost Focus meg az 1.4 TSI Octavia közül választani, akkor az utóbbit venném. Kevésbé kihegyezett motor, régebb óta gyártják, talán jobban felismerték már a hibáit, és változtattak ezen-azon a gyártás során (nomeg szimpibb maga az Octavia is, mint a Focus).

1.8 benzin Civicet bevenném a körbe  :yes:
Civic jöhet, azt el is felejtettem. Az 1.0ecoboost-al az a bajom, hogy 200 000km-re van tervezve.... a TSI meg hemzseg a gyerekbetegségektől..
nagyon nehéz egy szimpatikus típust találni, és aztán találjon az ember még szimpatikus példányt ebből..  ::)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7548 Dátum: 2014.06.27 22:38:04 »
Civic jöhet, azt el is felejtettem. Az 1.0ecoboost-al az a bajom, hogy 200 000km-re van tervezve.... a TSI meg hemzseg a gyerekbetegségektől..
nagyon nehéz egy szimpatikus típust találni, és aztán találjon az ember még szimpatikus példányt ebből..  ::)
Csak ismételni tudom magam: annyi gondról hallani a kis turbókkal kapcsolatosan, hogy én biztosan nem merném bevállalni a kockázatot.

Egyetlen kivétel talán az lenne, ha újonnan venném, úgy, hogy tudnám: maximum 80-100 ezer km után el is fogom adni megint.

Mert amúgy nekem is szimpi, amit ezek a motorok tudnak  ::) ... mármint a viselkedésük, karakterisztikájuk (gondolok itt főleg a nyomatékosságra alacsony fordulaton).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7549 Dátum: 2014.06.27 23:05:40 »
Csak ismételni tudom magam: annyi gondról hallani a kis turbókkal kapcsolatosan, hogy én biztosan nem merném bevállalni a kockázatot.

Egyetlen kivétel talán az lenne, ha újonnan venném, úgy, hogy tudnám: maximum 80-100 ezer km után el is fogom adni megint.

Mert amúgy nekem is szimpi, amit ezek a motorok tudnak  ::) ... mármint a viselkedésük, karakterisztikájuk (gondolok itt főleg a nyomatékosságra alacsony fordulaton).
mondjuk az 1400cm3 122le nem egy kihegyezett motor... de hát nézd meg mennyi turbó dízel fut, többszörös visszatekerések után is, és ha gond van vele, akkor többnyire nem a turbó, hanem az egyéb alkatrészek... pl. az 1,3Mjet/Cdti, ez is csak 1250cm3, és milyen sok van belőle.. vagy a toyota 1,4dízele...
És hát igen, ezek karakterisztikája, rugalmassága nagyon jó..

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7550 Dátum: 2014.06.27 23:46:59 »
mondjuk az 1400cm3 122le nem egy kihegyezett motor... de hát nézd meg mennyi turbó dízel fut, többszörös visszatekerések után is, és ha gond van vele, akkor többnyire nem a turbó, hanem az egyéb alkatrészek... pl. az 1,3Mjet/Cdti, ez is csak 1250cm3, és milyen sok van belőle.. vagy a toyota 1,4dízele...
És hát igen, ezek karakterisztikája, rugalmassága nagyon jó..

A Toyota 1.4 D4D motor egy nagyon eltalált és problémás alkatrészektől mentes darab.  :yes:
Dízelt nem szeretnél azt mondtad, egy Aurist sem ilyen motorral?  :hmmmm:
Ha maga a forma bejön, szerintem a motor adja magát hozzá dízel fronton.  :flowers:

A Civic 1.8 szintén nagyon jó választás, vezettem ilyet, nagyon jól megy, ott a hatodik amiben pályatempóban sem pörög sokat a motor.

Az Octaviánál én előbb vennék egy jó kis TDI-t, mint TSI-t.
Az 1.6 CR TDI-ről vannak tapasztalataim: ha nem kell, hogy széttépjen a nyomaték, bőven elég.
A régebbi 1.9 PD TDI motorokról nem tudok sokat (még kevesebbet tapasztaltam), de inkább, mint ez a TSI-féle hülyeség.  :innocent:

Szerintem a legjobban egy szívóbenzinnel járnál, de a turbóbenzin számomra 1.8 motor alatt felejtős.  :whistling:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7551 Dátum: 2014.06.28 08:13:32 »
mondjuk az 1400cm3 122le nem egy kihegyezett motor... de hát nézd meg mennyi turbó dízel fut, többszörös visszatekerések után is, és ha gond van vele, akkor többnyire nem a turbó, hanem az egyéb alkatrészek... pl. az 1,3Mjet/Cdti, ez is csak 1250cm3, és milyen sok van belőle.. vagy a toyota 1,4dízele...
És hát igen, ezek karakterisztikája, rugalmassága nagyon jó..

nekem egyre jobban tetszenek a VW-csoport termékei, különösen a skoda, de benzinesből nekem a 3.6-os benyás a szimpatikus :devil: a kicsi tsi-knél a korai évekből nem a turbó a gyenge pont, hanem a vezérműlánc, bár állítólag a csörgés jó előre figyelmeztet és garanciában cserélték/cserélik őket.
szerintem egyébként a vw-nél  a dízel-automata kombó a nyerő. egy kollegám egy fészliftes octavia 2-t hajt a 122 lovas benzinessel. állati jó motor, párszor mentem már vele. az előző generációs octavia sem túl nehéz, a kraft simán elég (igaz, csak üresen próbáltam), nyomaték is van bőven, hangja nincs, a csomagtartó akkora, hogy kombi télleg csak a sátras cigányoknak (mint én) való. ezért is vágyom én egy superb kombira  :devil:

nem lesz könnyű kielégíteni a vágyaidat, mert a turbóbenzineseknek, amire vágyol, elég sok volt a gyerekbetegsége. mostanában kezdenek kiforrni csak, de nyilván használtat keresel. én is inkább a szívó fronton keresgélnék, ha nyomaték kell, akkor egy nagyobb motorral. ha nem báncsa a szemed a civic, akkor az 1.8-assal szerintem nemigen tudsz mellélőni.

hadd tegyek hozzá egy lenézett típust: adj esélyt a J astrának. sokat ülök apám kombijában. baromi jó kocsi! megbízhatóságról nyilatkozni nem tudok (azt megteszi majd palaczk  :devil: ), de fontos, hogy magyarországon talán ebből van a legnagyobb merítés. apám fedcompja (amit 20ezer km óta nem nullázott, gondolom lexarja, meg egyébként se találja a nullázógombot  :lol:) 7.2-t mutat az 1.4 t motorral. a belső kialakítás a magasabb felszereltségeknél simán veri a ford-toyota-mazda vonalat, valahol a vw-vel lehet pariban, a combtámaszos ülés fantasztikus (ha át lehetne rakatni a macudába, esküszöm elgondolkodnék azon, hogy veszek bele egyet).

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7552 Dátum: 2014.06.28 11:20:44 »
nekem egyre jobban tetszenek a VW-csoport termékei, különösen a skoda,

majd elmúlik... ::) [rohog]

mondok nektek valamit, ha jót akartok: ha német autó csakis l-e-g-e-gy-sz-e-r-ű-bb b-e-n-z-i-n-m-o-t-o-r !  :sorcerer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7553 Dátum: 2014.06.28 13:48:25 »
http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/06/14/kedvenc_extrad_halott_de_van_remeny/

„A gyári leírások évi 10 százalékos nyomáscsökkenést is megengednek. Márpedig ha egy légkondicionáló-rendszerben 50 százalék alá esik a nyomás, már a bent ülők is elkezdik letekerni az ablakot, mert melegük lesz” – folytatja. „Az tehát, hogy egy öt-hatéves autóban már gyengén szuperál a légkondi, teljesen normális. Igaz, korábban járt a szervizben egy 12 éves, 240 ezer kilométert futott Toyota Corolla, ami még mindig jeges levegőt fújt, pedig soha nem nyúltak hozzá. Talán nem véletlen, hiszen a japán kocsik általában jobban tartják a gázt, legrosszabbul talán a Fordok” – tudom meg a lehetséges, de még üzemszerűnek mondható szélsőségeket.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7554 Dátum: 2014.06.28 17:04:50 »
http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/06/14/kedvenc_extrad_halott_de_van_remeny/

„A gyári leírások évi 10 százalékos nyomáscsökkenést is megengednek. Márpedig ha egy légkondicionáló-rendszerben 50 százalék alá esik a nyomás, már a bent ülők is elkezdik letekerni az ablakot, mert melegük lesz” – folytatja. „Az tehát, hogy egy öt-hatéves autóban már gyengén szuperál a légkondi, teljesen normális. Igaz, korábban járt a szervizben egy 12 éves, 240 ezer kilométert futott Toyota Corolla, ami még mindig jeges levegőt fújt, pedig soha nem nyúltak hozzá. Talán nem véletlen, hiszen a japán kocsik általában jobban tartják a gázt, legrosszabbul talán a Fordok” – tudom meg a lehetséges, de még üzemszerűnek mondható szélsőségeket.
Ha már Klima! a topicot hol találom meg? :cry:
Kérdésem van: a Corollámnál 1 állású szellőzőnél folyamatosan üzemelve még éppen kellemes (de nem mondható hidegnek) manuális klima. Közeledek a fenti Corihoz: 7,5 év alatt még nem lett hozzányúlva ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7555 Dátum: 2014.06.28 17:14:57 »
Ha már Klima! a topicot hol találom meg? :cry:
Kérdésem van: a Corollámnál 1 állású szellőzőnél folyamatosan üzemelve még éppen kellemes (de nem mondható hidegnek) manuális klima. Közeledek a fenti Corihoz: 7,5 év alatt még nem lett hozzányúlva ;)

Péter! Mi a kédésed?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7556 Dátum: 2014.06.28 17:36:01 »
Péter! Mi a kédésed?
Az hogy úgy tűnik nem jéghideget fúj, de 1-es állásban éppen kellemes, ha folyamatosan megy ilyen napos időben mint ma (~28°C van)
Tehát a kérdés jó ez még, vagy jéghideget kéne fújnia? :hmmmm:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7557 Dátum: 2014.06.28 17:44:50 »
Az hogy úgy tűnik nem jéghideget fúj, de 1-es állásban éppen kellemes, ha folyamatosan megy ilyen napos időben mint ma (~28°C van)
Tehát a kérdés jó ez még, vagy jéghideget kéne fújnia? :hmmmm:
Azzal hogy elviszed kontrollra ártani nem fogsz neki :)
Megvan a szabvány hogy 7 fokot kell fújnia
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7558 Dátum: 2014.06.28 18:14:18 »
Azzal hogy elviszed kontrollra ártani nem fogsz neki :)
Megvan a szabvány hogy 7 fokot kell fújnia
No majd megmérem, de nem fizetek hogy megnézik, mikor még nekem javában jó. ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7559 Dátum: 2014.06.28 20:48:55 »
A Toyota 1.4 D4D motor egy nagyon eltalált és problémás alkatrészektől mentes darab.  :yes:
Előfordultak azért turbócserék és vezérműlánc-vezetősín (?) meghibásodások. De tény, hogy ettől még a kis 1.4-es Toyota-gép a legkevésbé problémás motorok közé tartozik a modern dízelek között  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )