Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770465 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7455 Dátum: 2014.06.24 21:17:33 »
De MIRE vágynak? Mit nem tud egy Lexus, amit egy AudiBMWMercedes igen? Ez az, ami előtt én értetlenül állok. Mert objektíve NINCS ilyen tényező!
Pretízs, személyreszabhatóság...
Tekintély az autópályán...
Birodalmi csillag/propeller/4karika az orron...
Soroljam még?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7456 Dátum: 2014.06.24 21:18:32 »
A most leváltott IS-hez volt a 2,2dízel motor is, meg a végén a 2.0 dízel is, teljesen le volt fedve motorilag. A 3literes 6hengeres az Is/A4/3er kategóriában nem nagyon fogy, főleg Lexus viszonylatban nem érdekes. A most leváltott IS nagyon szép volt, szebb mint az A4/C-merci, kb 3er-el egy szinten volt formailag, jó volt a motorkínálata, mégsem fogyott úgy, ahogy kellett volna = alacsony presztízs.  :hug:
... = európai hülyeség  :lol:

(Egyébként messze a dízel IS fogyott nyugaton a legjobban. Erre megszüntették... logikus.)

(Szerinted JÓ volt az előző IS motorkínálata  :sorcerer: :eek: ?)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7457 Dátum: 2014.06.24 21:22:04 »
Pretízs, személyreszabhatóság...
Tekintély az autópályán...
Birodalmi csillag/propeller/4karika az orron...
Soroljam még?
Ne sorold... azt írtam, hogy objektíve nincs ilyen tényező. A felsoroltak közül egyik sem az, kivéve a személyre szabhatóságot; ezek alaptalan szubjektív dolgok. Pont ezek miatt, amiket felsoroltál, mondom én azt, hogy az európai vásárlók hülyék  :nonono: !
 

De amúgy kíváncsi lennék, miket tudnál még felsorolni  :) ? OBJEKTÍV dolgokat. De akár szubjektíveket is. Jöjjünk már rá közösen, miért akkora fos a Lexus, hogy minden eladott példányára jut 15 Audi...

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7458 Dátum: 2014.06.24 21:26:00 »
Ne sorold... azt írtam, hogy objektíve nincs ilyen tényező. A felsoroltak közül egyik sem az, ezek alaptalan szubjektív dolgok. Pont ezek miatt, amiket felsoroltál, mondom én azt, hogy az európai vásárlók hülyék.

Minden pszicológia könyvből kiderül, hogy az emberek cselekedeteit, döntéseit sosem az objektív, hanem a szubjektív dolgok határozzák meg (nem azért fogod magad gazdagnak látni, mert benne vagy a 10ezer leggazdagabb között, ha az összes ismerősöd gazdagabb mint te, akkor nem fogod magad különösen gazdagnak gondolni). Ennyi  :hug: .
És ezt minden cég pontosan tudja.
Ha szeretnél, akkor szívesen hozok pontos irodalmi hivatkozásokat is.

Már önmagában autót tartani az emberek jelentős részénél objektíven ráfizetés (még taxizni is olcsóbb, nemhogy bringázni) az emberek jelentős részének mégis van autója, mert szubjektíven ez jó (birtoklási érzés stb). Ha pedig már önmagában az autóra ráfizetek, fizessek olyanra, ami menőbb, mint a többi.

Én őszintén örülök, hogy az emberek nem objektíven és racionálisan működő gépek. Nemcsak unalmas lenne a világ, de mindenki ugyanolyan lenne...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7459 Dátum: 2014.06.24 21:26:47 »

(Szerinted JÓ volt az előző IS motorkínálata  :sorcerer: :eek: ?)
Természetesen Lexus szinten Európának ..  :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7460 Dátum: 2014.06.24 21:27:46 »
Mert kombi nem volt belőle. ;)
Áhhh Bepi, nem lett volna akkor sem semmi.. sajnos ez nem ilyen egyszerű.
(pl. a legelső IS sorozatot nézve az IS 200 kombiból 24db van a mobile.de-n, a sedan-ból meg 101db, vagyis kombi esetén eladtak volna 25%-al több IS-t).
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.24 21:31:23 írta Ákos2004 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7461 Dátum: 2014.06.24 21:47:35 »
Természetesen Lexus szinten Európának ..  :flowers:
Jaaa... úgy igen  ;) :lol: ! De a németekhez képest... áá  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7462 Dátum: 2014.06.24 21:53:29 »
Minden pszicológia könyvből kiderül, hogy az emberek cselekedeteit, döntéseit sosem az objektív, hanem a szubjektív dolgok határozzák meg (nem azért fogod magad gazdagnak látni, mert benne vagy a 10ezer leggazdagabb között, ha az összes ismerősöd gazdagabb mint te, akkor nem fogod magad különösen gazdagnak gondolni). Ennyi  :hug: .
És ezt minden cég pontosan tudja.
Ha szeretnél, akkor szívesen hozok pontos irodalmi hivatkozásokat is.

Már önmagában autót tartani az emberek jelentős részénél objektíven ráfizetés (még taxizni is olcsóbb, nemhogy bringázni) az emberek jelentős részének mégis van autója, mert szubjektíven ez jó (birtoklási érzés stb). Ha pedig már önmagában az autóra ráfizetek, fizessek olyanra, ami menőbb, mint a többi.

Én őszintén örülök, hogy az emberek nem objektíven és racionálisan működő gépek. Nemcsak unalmas lenne a világ, de mindenki ugyanolyan lenne...
Nincs szükség pontos irodalmi hivatkozásokra, köszönöm  :szemez: ... tanultam pszichológiát, és érdekel is a tudományág.

De vannak területek, ahol a szubjektivitásnak kéne nagyobb szerepet kapnia - másokban pedig az objektivitásnak. Szerintem az autó -főleg a hétköznapi használatra szánt autó-  kiválasztása az utóbbi csoportba esik - vagy kellene essen.

De amúgy ez is vicces, hogy kvázi úgy beszélünk a Lexusról, mintha valami tisztán funkcionális, semmilyen érzelmi húrt meg nem pendítő használati tárgy lenne egy AudiBMWMercihez képest  ::) ... holott ez olyan messze áll a valóságtól, mint az európai prémium-vásárlók ítélőképessége az amerikaiakétól  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7463 Dátum: 2014.06.24 22:07:43 »
olyan statisztikád nincsen, amiben az USA eladások vannak? esetleg kínai, vagy japán? azok érdekesebbek lehetnek. mindenki tudja, hogy európában a lexus esélytelen, de mi a helyzet odaát?  :hmmmm:
Amerikait találtam így hirtelen. 2013-as U.S. új autó-eladások.

1. Mercedes: 312.534 db
2. BMW: 309.280 db
3. Lexus: 273.847 db
4. Audi: 158.061 db

 :sorcerer:

Úgy tűnik, az amerikai prémiumautó-vásárlók pszichológiai ismeretei hiányosak  :hmmmm: ... vagy esetleg mégiscsak hülyék az európaiak  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7464 Dátum: 2014.06.24 22:12:38 »
USA-ban a Lexus 273.847 darabot adott el 2013-ban. Első helyen Merci (312.534) és BMW (309.280) áll. Audi a negyedik (158.061):

http://www.motorauthority.com/news/1089480_mercedes-edges-out-bmw-for-2013-u-s-luxury-car-sales-crown
Na... kár hogy ezt nem olvastam, mielőtt válaszoltam csufárnak  :sorcerer: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7465 Dátum: 2014.06.24 22:19:38 »
hát ez meglep..a jenkiknek is a fosch német álminőség kell? ahol ingyen van a benzin? itt ez lenne, vennék egy bazinagy camryt is ott mosolyognék.. :wub:
meg egy platós valamit toyotából.. :sorcerer:
Kérdezz meg egy amcsit arról, hogy szerinte ingyen van-e a benzin ;) ...

Amúgy ha megnézed: ott gyakorlatilag fej-fej mellett van a BMW, a Merci és a Lexus. Na, ERRE azt mondom, hogy reális. Mert ez azt tükrözi vissza, hogy gyakorlatilag a személyes ízlés dönt csak afölött, hogy melyiket veszed meg - lévén az autók tudása gyakorlatilag egy szinten van.

És most vesd össze ezzel az európai arányokat - és utána mondd, hogy az európai vevők nem gondolkodnak hülyén ebben a kérdésben...  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7466 Dátum: 2014.06.24 22:29:02 »
És most vesd össze ezzel az európai arányokat - és utána mondd, hogy az európai vevők nem gondolkodnak hülyén ebben a kérdésben...  :nonono:

Európai vevők nagy része nem ismeri még a márkát, fogalmuk nincs róla. Tájékozatlanok. Soha nem vennék 7-es BMW-t egy LS helyett. Az LS vagányabb, izgalmasabb, szebb, elegánsabb, sejtelmesebb.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.24 22:30:59 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7467 Dátum: 2014.06.24 22:54:06 »
Európai vevők nagy része nem ismeri még a márkát, fogalmuk nincs róla. Tájékozatlanok. Soha nem vennék 7-es BMW-t egy LS helyett. Az LS vagányabb, izgalmasabb, szebb, elegánsabb, sejtelmesebb.
Az amerikai vevők miért ismerik jobban? Ott sincs régebb óta piacon a Lexus.

Csak az európai vevő nem lát ki a "birodalmi csillagos", propelleres, négykarikás stb. szemellenzője mögül  :nonono: ! Én NEM mondom, hogy úgy általában Audit venni Lexus helyett = hülyeség. Az Audinak sok szimpatikus és érdekes modellje van, Q5-től az A7-en át az A5-ig. De azt igenis mondom, hogy 16-ból 15 esetben Audit venni Lexus helyett = hülyeség  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7468 Dátum: 2014.06.24 23:01:46 »
Az amerikai vevők miért ismerik jobban? Ott sincs régebb óta piacon a Lexus.

Gondolom fontos nekik a megbízhatóság, meg azért jobban ismert ott (több kereskedésben forgalmazták, jobban nyomták a marketingesek), LS400 is ott kavart nagyobb vihart ha jól tudom.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.24 23:10:37 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7469 Dátum: 2014.06.24 23:17:05 »
Az amerikai vevők miért ismerik jobban? Ott sincs régebb óta piacon a Lexus.

Csak az európai vevő nem lát ki a "birodalmi csillagos", propelleres, négykarikás stb. szemellenzője mögül  :nonono: ! Én NEM mondom, hogy úgy általában Audit venni Lexus helyett = hülyeség. Az Audinak sok szimpatikus és érdekes modellje van, Q5-től az A7-en át az A5-ig. De azt igenis mondom, hogy 16-ból 15 esetben Audit venni Lexus helyett = hülyeség  :nonono:
Azért a most leváltott GS egy A6 mellett nagyon szűk belterű volt, a hibrid csomagtere meg jóval kisebb az A6-os csomagterénél.