Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770376 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7380 Dátum: 2014.06.23 19:43:03 »
De bizony az. Csak az alsóközepesek közt a legtágasabb, legnagyobb, pont, mint a Superb a középkategóriában.
Én egy autó méret osztályozását komplex szempontok alapján határozom meg.
Én is  :yes: - ezért mondom, hogy az Octavia (a gyártó részéről nagyon is szándékosan) félúton "lóg" a közép és az alsóközép kategória között.

Ahogy a Superb is átmenet a közép és a felsőközép között.

(A Rapid meg a kis és az alsóközép között.)

Abban természetesen igazad van, hogy az Octavia műszakilag a Golfra, a Superb meg a Passatra alapul. De mindkettő kicsit nagyobb, mint az "alapmodellje". Minap be is másoltam ide a Jetta vs. Octavia és a Superb vs. Passat méreteket  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7381 Dátum: 2014.06.23 19:47:04 »
...és lehet mindenféle okoskodó maszturbációt végezni...
Tartózkodj az ilyen sértő, provokatív megfogalmazásoktól!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7382 Dátum: 2014.06.23 20:14:39 »
Én is  :yes: - ezért mondom, hogy az Octavia (a gyártó részéről nagyon is szándékosan) félúton "lóg" a közép és az alsóközép kategória között.

Ahogy a Superb is átmenet a közép és a felsőközép között.

(A Rapid meg a kis és az alsóközép között.)

Abban természetesen igazad van, hogy az Octavia műszakilag a Golfra, a Superb meg a Passatra alapul. De mindkettő kicsit nagyobb, mint az "alapmodellje". Minap be is másoltam ide a Jetta vs. Octavia és a Superb vs. Passat méreteket  :otlet:
Igen, a Superb pl. az A6-nál nagyobb teret kínál. De a kategorizálás arról szól, hogy dönteni kell: alsóközép, vagy közép. És az Octavia alsóközepes autó, mégha méretei, helykínálata alapján ki is lóg felfelé, pont úgy mint a 3er lefelé a középkategóriában. Nincsenek félkategóriák, vagy ez, vagy az.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7383 Dátum: 2014.06.23 20:19:51 »
Igen, a Superb pl. az A6-nál nagyobb teret kínál. De a kategorizálás arról szól, hogy dönteni kell: alsóközép, vagy közép. És az Octavia alsóközepes autó, mégha méretei, helykínálata alapján ki is lóg felfelé, pont úgy mint a 3er lefelé a középkategóriában. Nincsenek félkategóriák, vagy ez, vagy az.
Ha visszanézed az utóbbi pár évtizedet, azért találsz még jópár hasonló, igazából nem pontosan kategóriába sorolható kocsit. Egy példa: ez a Colt...



... ennél sem lehet pontosan eldönteni, hogy kisautó vagy alsó-közepes. Félúton van a kettő között. És még sok példát lehetne említeni.

Persze abban egyetértünk, hogy ha MUSZÁJ az Octaviát besorolni, akkor inkább alsó-közepes, mint közepes. Mert Golf-alapú. De ez a besorolás sántítani fog.

Viszont... a 3-as pontos megfelelője a fő ellenfeleinek: A4, Lexus IS, Mercedes C. Azok is kb. ugyanakkorák. A prémium középkategóriás kocsik nem nőttek akkorát, mint a "polgáriak" - ezért van az, hogy egy mai Passat, Mondeo stb. jóval nagyobb náluk. De ettől még ezek is középkategóriás autók  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7384 Dátum: 2014.06.23 20:43:02 »
Olyan szinte leszólsz mindent, ami nem toyota, hogy az már beteges.  ::)
Az ember hajlamos felemelni a hangját, ha nem akarják meghallani  :szemez:

Amúgy olyan szinten nincs igazad, hogy az már...  ;) ! Nem is tudom, azt a szerencsétlen Seatot itt legutóbb pl. ki védte meg. Vagy ki írta le sokszor, hogy az Alfa 156 messze nem olyan rossz autó, mint sokan gondolják  :flowers:

Az viszont egy teljesen más történet, hogy bizonyos fórumtársak folyamatosan próbálják a Toyota megbízhatósági előnyét relativizálni/bagatellizálni. Arra az az érvényes, amit az első bekezdésemben írtam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7385 Dátum: 2014.06.23 20:48:09 »
A minőség nem az, ami nem romlik el soha (...)

-------------

Ha egy audi, csendes, puha, etc. az nem érzet, az minőség kőkeményen  :excl: Nem szubjektíve, objektíve. A vevő ezért fizet, az autógyár ezért fejleszt, hangol, nem is keveset.
Ez bizony nagyon is minőség.
A két bekezdés nálad logikailag hogyan áll össze? Ha a vevő autója nem romlik el, az nem minőség - ellenben ha csendes, az minőség? Fura érvelés, nekem nem áll össze.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7386 Dátum: 2014.06.23 20:54:06 »
Nem vagyok róla meggyözödve, hogy a Skoda a vásárló  kárára spórolna.  :nono:
Attól függ, hogy mihez képest. A Toyotához képest pl. kisebb hangsúlyt fektetnek az autóik problémamentes működésére.

Persze arról nyilván nincs szó, hogy direkt, célzottan, tudatosan a vevő kárára spórolnának.

A Skoda sok modellje amúgy számomra is szimpatikus - ha csak európait választhatnék, biztosan ott lenne a favoritjaim között. Korrekt ár-érték arányú, praktikus autók.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #7387 Dátum: 2014.06.23 21:03:45 »

A két bekezdés nálad logikailag hogyan áll össze? Ha a vevő autója nem romlik el, az nem minőség - ellenben ha csendes, az minőség? Fura érvelés, nekem nem áll össze.
Ez pontosan a minőségÉRZET!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7388 Dátum: 2014.06.23 21:07:27 »
De a hangszigetelése érezhetően karcsúbb, és főleg a rugózása butább, mint egy átlag autójé. Ez utóbbi gyakorlatilag minden tesztben kijön...
Ne már  ;) ... ez megint túlzás, Mester. Egy ideje állandóan ezt írod, hogy a Skodák "bután" rugóznak és nem jó a hangszigetelésük. Nade hogy most már azt is írod, hogy egy átlag autóhoz képest  :eek: ? Neee  :D ... ez azért nagyon erős.

Tesztek? Német autótesztekben rendszeresen dobogósak a Skodák. Pedig ők azért elég igényesek :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7389 Dátum: 2014.06.23 21:24:22 »
A németek közül szerinte a BMW a legkomolyabb műszaki tartalmú autó...
Ehhez képest, a BMW gyakrabban romlik el, mint az Audi. A három német prémium közül éppenséggel a BMW-vel szokott a legtöbb probléma lenni - és az Audival a legkevesebb.

Ha ebből a trióból kéne új/néhány éves autót választanom, Audi lenne, nem vitás. Egy ötajtós A5-öst éppenséggel szívesen birtokolnék  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7390 Dátum: 2014.06.23 21:31:12 »
Szerintem az 1-es Octavia, és a 2-es Superb rugózása is alatta van az átlagnak.

Az első pl kifejezetten buta hangolású, ahogy írták is. Pattog, de imbolyog is...  :no:

A Superb futóműve meg olyan, mintha csak oda lennének gumipókozva a kerekek az autóhoz. Libeg-lobog, mindig olyan érzésem volt, mintha le akarna esni az útról/át akarna menni a másik sávba. Persze közben beton stabilan megy, kanyarban is kiszámítható, de egyszerűen nem jó.

Amúgy a Passat soklengőkaros csodája van alatta, ami itthon elég becsülettel kopik, használódik.

Az E11 futómű hangolása sokkal jobb, mint az Octavia szerintem. Az E12 HB meg sokkal kiszámíthatóbb mindkettőnél, ugyanakkor kicsit sprődebb.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7391 Dátum: 2014.06.23 21:33:42 »
...szóval, félreértés ne essék, én nem azt mondom, hogy az Audi nem minőségi autó. De, az, csak az objektíven mérhető Minőségnél erősebb benne a minőséÉRZET.  ;) Persze, lehet, hogy a mostaában bemutatott legeslegújabb modellek jobbak e tekintetben, mint a pár éves típusok, de a külcsíny alapján én nem hiszek az ilyesféle csodákban a mai profitorientált, tömegtermelő világban.  :sorcerer:
Az Audi minőségi autó. Ezzel együtt, szerintem van nála jobb választás: a Lexus. Az sem kevésbé minőségi - viszont ritkábban romlik el.

De az Audi nem fog jobban ráfeküdni a megbízhatóságra, mert így is sikeres a piacon. Ez a "csomag", amit kínál, kelendő. Gazdaságilag innentől a cég szempontjából nyert ügy, teljesített küldetés.

(A vevők részéről viszont... na, erről már leírtam a véleményem. Nem azt mondom, hogy vegyen mindenki Lexust Audi helyett - mert nyilván van sok olyan eset, amikor ez nem indokolt - már csak a Lexus kisebb választéka miatt sem. Viszont az, hogy 100 eladott Audira jut Európában 1 Lexus... simán csak röhejes, szegénységi bizonyítvány a vevők ítélőképességére nézve.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7392 Dátum: 2014.06.23 21:34:45 »
Szerintem az 1-es Octavia, és a 2-es Superb rugózása is alatta van az átlagnak.

Az első pl kifejezetten buta hangolású, ahogy írták is. Pattog, de imbolyog is...  :no:
A Ventohoz képest rosszabb?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #7393 Dátum: 2014.06.23 21:37:00 »

A Ventohoz képest rosszabb?
Nem. Egyszerűen döcög mindkét Skoda modell. Hidd el. ;) vezettem mindkettőt, és utas is voltam mindkettőben.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7394 Dátum: 2014.06.23 21:53:38 »
A Ventohoz képest rosszabb?

Passz... Olyanból még gyáriban nem ültem.