Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770317 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7320 Dátum: 2014.06.21 20:57:43 »
Nyilván a "nem romlik el semmit" jelzőként használtam, nem szó szerint. De te is tudod, hisz barátosnéd MMT váltós autója nem volt egy felemelő történet, azzal egy átlag ember nagyon rosszul járhatott volna. Nem hiába ülök én is Toyota-ban, és nem hiába nem akarom lecserélni. Mellesleg a VW csoport nagyon komoly gyártó, nem szabad egy egy negatív esettel elintézni őket.
Nem intézem el a VW csoportot - nagyon sok autójukat vezettem, amik tetszettek. Jó autókat építenek. De megbízhatóságban elmaradnak, és innentől számomra a dolog eldőlt. Az sem szimpatikus továbbá, hogy óriási szórás van a modelljeik meghibásodási hajlama között. TÜV-stat, Golf Plus és Phaeton a lista elején, Polo és Sharan meg a végén?! A többi szétszórva a kettő között... Mi ez, valami vicc  :wacko: ? Így honnan tudja az ember, mikor fog aranyba nyúlni, és mikor xarba?  :nonono:

Az MMT-vel nálunk nem volt semmi gond, amíg a márkaszerviz (!) bele nem turkált és el nem rontotta. Ettől függetlenül, a Toyotától elvárhatóhoz képest túl problémás konstrukció, sokaknak okozott gondot - ez nem vitás. Viszont megint hozzátenném: VW-csoportnál EGY típusra jut egy csomó hasonló (tisztelet az igen kevés kivételnek á la A2).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7321 Dátum: 2014.06.21 21:02:26 »
Ezt nagyon sok autógyártő használja a mai napig is és az ellensúly nem csak a váltókar alján van, hanem a magán a kapcsolókaron ami kijön a váltóházból.
A bowdenes váltók megjelenésével kell is, mert különben semmit nem éreznél a váltásból, teljesen bizonytalan lenne a fokozatválasztás.

Ezekkel az olvasásokkal vigyázz, mert nagyon könnyen megvezetik vele az embert, aztán ezt osztani tovább......
Nem negatívumként írtak róla, de engem kiakasztott  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7322 Dátum: 2014.06.21 21:52:00 »
Kombi rulez  :yes: ! De az Audit felejtsd már el... hacsak nem az a vágyad, hogy megismételd költségesebb verzióban azt, amit a Fabiával végigcsináltál  :wacko: - ez nem volt elég tanulságnak  ::) ?

így van, megvan a tanulság. a köv autóm (ha lesz ) egy peros kis tízéves rapid spaceback lesz.  ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7323 Dátum: 2014.06.21 21:54:47 »
Csakhogy az Audi prémiumként számontartott márka, a Toyota pedig továbbra is egy átlagos tömeg gyártmány. Almát az almával... ;)

bocs árban EGY!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7324 Dátum: 2014.06.21 21:58:02 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7325 Dátum: 2014.06.21 22:03:43 »
így van, megvan a tanulság. a köv autóm (ha lesz ) egy peros kis tízéves rapid spaceback lesz.  ;)
Hogy is van a közmondás arról, hogy ki kinek a kárán tanul?  :whistling:

A Rapid SB nem igazi kombi. Tutira nem férnek bele akkora tárgyak, amekkorák a Fabiádba igen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7326 Dátum: 2014.06.21 22:04:19 »
bocs árban EGY!
Ja, nem véletlenül ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7327 Dátum: 2014.06.21 22:06:38 »
Szép kiforgatás a statisztikákkal kapcsolatosan ;) ... pláne, hogy korábban már leírtam a véleményemet az európai vásárlók szellemi képességeiről, annak kapcsán hogy több német autót vesznek, mint japánt  :flowers: ! Nade azt talán te sem vitatod, hogy a különböző statisztikákból különböző dolgokra vonatkozó következtetéseket lehet levonni  :szemez:
Tudom, hogy nem mindenkit érdekel a 300 ezres futás... pedig rosszul teszik, mert az ilyesmiből lehet arra következtetni, hogy várhatóan mennyi bajod lesz az adott termékkel.
Az Ave úgy jött a képbe, hogy olyan japán autót szerettem volna összehasonlítani az A4-essel, amiről van személyes tapasztalatom  :) ... és ami nem hangosabb nála, pedig "csak" egy Toyota (és nem Lexus).

a vásárlók szellemi képességeit nem a te dolgod minősíteni, ennek egyébként se haszna, se értelme. mondjuk azt, hogy a vásárlók a választásukkal szavaznak. és az nyer, akit többen választanak. ami azt is jelenti, hogy sikerült eltalálni, mi a vásárlók elvárása. az európai vásárlók elvárásai nem egyeznek meg azzal, amit a japán gyártmányok nyújtani tudnak. ezzel szerintem nem lehet vitatkozni.

nekem volt már avém, nem is akármilyen. mégsem biztos, hogy legközelebb nem inkább egy a4-est fogok választani. vagy akár egy mondeot, vagy passatot. na jó, ez utóbbit valszeg nem :D és ettől nem fogom hülyébbnek érezni magam, bár te nyilván annak fogsz érezni engem  :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7328 Dátum: 2014.06.21 22:12:10 »
a vásárlók szellemi képességeit nem a te dolgod minősíteni, ennek egyébként se haszna, se értelme. mondjuk azt, hogy a vásárlók a választásukkal szavaznak. és az nyer, akit többen választanak. ami azt is jelenti, hogy sikerült eltalálni, mi a vásárlók elvárása. az európai vásárlók elvárásai nem egyeznek meg azzal, amit a japán gyártmányok nyújtani tudnak. ezzel szerintem nem lehet vitatkozni.

nekem volt már avém, nem is akármilyen. mégsem biztos, hogy legközelebb nem inkább egy a4-est fogok választani. vagy akár egy mondeot, vagy passatot. na jó, ez utóbbit valszeg nem :D és ettől nem fogom hülyébbnek érezni magam, bár te nyilván annak fogsz érezni engem  :devil:
Nem én mondtam ;)  :winkiss: ...

Első bekezdés: ezt a dolgot az elvárásokkal ugye te sem gondolod komolyan  :lol: ?! ... Az európai vásárlók fő baja a japánokkal nem az a tény, hogy mit nyújtanak vagy mit nem nyújtanak - hanem hogy japánok. Na, EZÉRT hülyék az európai vásárlók (tisztelet a kivételnek)! A japánok kevés, ténylegesen adott hátránya (főleg a kisebb karosszéria- és motorválaszték) MESSZE nem indokolna ekkora különbségeket az eladásokban. Nézd már meg, hány VW-t adnak el Németországban, és hány Toyotát - és utána mondd, hogy ez híven visszatükrözi az objektív különbségeket  :sorcerer: [rohog] :nonono:
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.21 22:18:51 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7329 Dátum: 2014.06.21 23:14:42 »
Nem én mondtam ;)  :winkiss: ...
Első bekezdés: ezt a dolgot az elvárásokkal ugye te sem gondolod komolyan  :lol: ?! ... Az európai vásárlók fő baja a japánokkal nem az a tény, hogy mit nyújtanak vagy mit nem nyújtanak - hanem hogy japánok. Na, EZÉRT hülyék az európai vásárlók (tisztelet a kivételnek)! A japánok kevés, ténylegesen adott hátránya (főleg a kisebb karosszéria- és motorválaszték) MESSZE nem indokolna ekkora különbségeket az eladásokban. Nézd már meg, hány VW-t adnak el Németországban, és hány Toyotát - és utána mondd, hogy ez híven visszatükrözi az objektív különbségeket  :sorcerer: [rohog] :nonono:
kifelejtettél még egy, nem elhanyagolható hátrányt. hogy ti. a japánok általában ronda autókat gyártanak. de legalábbis nem szépeket (ezért drukkolok én mostanában nagyon a mazdának). meg aztán  az, hogy mekkora a különbség, éppen hogy azt mutatja, mennyire fontos ezen a piacon az autók kinézete. lehet, hogy szerinted ez századlagos tényező, a vásárlók nagy része szerint viszont nem. ez van. ettől még nem lesznek hülyék

+1: a személyre szabhatóság!!! lehet, hogy ázsiában jó az, ha mindenki ugyanolyan autóval jár, de ez a világnak ezen a felén nem működik
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.21 23:16:21 írta csufár »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7330 Dátum: 2014.06.22 00:41:18 »
kifelejtettél még egy, nem elhanyagolható hátrányt. hogy ti. a japánok általában ronda autókat gyártanak. de legalábbis nem szépeket...
:eek: :wacko: :censored: ... !!! Bullshit. A tömegmodellek esetében jó ideje nincs semmiféle érdemleges különbség. Akkora meg pláne nem, ami ötszörös, tízszeres eladási számokat indokolna! Ugyan meg nem magyarázza, hogy pl. első generációs Mazda 6-osból miért adtak el Európában tizedannyit, mint Vectrából  :nonono:

Meg nem indoklod ezeket az eladási különbségeket észérvekkel (bár... kinézet mint észérv, pfff), annyi biztos. De ha példát akarsz látni az ellenkezőjére, nézd csak meg az USA piacot! Ott az embereknek van ESZÜK, és nem fognak csak azért Chevyt venni Honda helyett, mert a Chevy a saját kutyájuk kölyke  :nonono: ...

Egyébként pedig, ezt a hajmeresztő alaptalanságot, amit a kinézetről írtál, már az is cáfolja, hogy vannak európai országok is, ahol a Toyota ott van az eladási listák első helyein. Vagy szerinted egy norvég szépérzéke kevésbé fejlett, mint egy németé? Egy görögé kevésbé fejlett, mint egy olaszé?  :szemez: ... Hagyjuk már a marhaságot  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.22 00:45:09 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7331 Dátum: 2014.06.22 04:48:57 »
pl. miben kiemelkedő egy octavia szemben az avensis-el?
Octavia alsó közép kategória akárcsak a Corolla. Mivel mindketten híztak, ezért méretben alájuk pakolták a Rapidot és az Aurist.
Avensis középkategória ahogy a Superb vagy a Passat is az.
A Skoda egyedül a rendeléskori variálhatóságában jobb, illetve gyárilag nem lóg rajtuk a hátsó lökhárító mint a Yaris III-on és az Auris II-ön.
Nem véletlen kapják 2 évesen a ráncfelvarrást.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7332 Dátum: 2014.06.22 07:23:42 »
:eek: :wacko: :censored: ... !!! Bullshit. A tömegmodellek esetében jó ideje nincs semmiféle érdemleges különbség. Akkora meg pláne nem, ami ötszörös, tízszeres eladási számokat indokolna! Ugyan meg nem magyarázza, hogy pl. első generációs Mazda 6-osból miért adtak el Európában tizedannyit, mint Vectrából  :nonono:

Meg nem indoklod ezeket az eladási különbségeket észérvekkel (bár... kinézet mint észérv, pfff), annyi biztos. De ha példát akarsz látni az ellenkezőjére, nézd csak meg az USA piacot! Ott az embereknek van ESZÜK, és nem fognak csak azért Chevyt venni Honda helyett, mert a Chevy a saját kutyájuk kölyke  :nonono: ...

Egyébként pedig, ezt a hajmeresztő alaptalanságot, amit a kinézetről írtál, már az is cáfolja, hogy vannak európai országok is, ahol a Toyota ott van az eladási listák első helyein. Vagy szerinted egy norvég szépérzéke kevésbé fejlett, mint egy németé? Egy görögé kevésbé fejlett, mint egy olaszé?  :szemez: ... Hagyjuk már a marhaságot  :lol:

Egy jelentős tételt kihagytál, már ami az autóvásárlási szokásokat jellemzi.  Nevezetesül a német inkább német autót vásárol, a francia meg franciát. Vagyis a hazai piacot támogatja inkább. Az EU belépésével meg első körben hazait, második körben EU-st vesz. Ez egy egészséges nacionalizmus, legalábbis szerintem.  Ez is benne van az értékesítési adatokban.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7333 Dátum: 2014.06.22 07:29:48 »
Egy jelentős tételt kihagytál, már ami az autóvásárlási szokásokat jellemzi.  Nevezetesül a német inkább német autót vásárol, a francia meg franciát. Vagyis a hazai piacot támogatja inkább. Az EU belépésével meg első körben hazait, második körben EU-st vesz. Ez egy egészséges nacionalizmus, legalábbis szerintem.  Ez is benne van az értékesítési adatokban.
Dehogyis hagytam ki:

...nézd csak meg az USA piacot! Ott az embereknek van ESZÜK, és nem fognak csak azért Chevyt venni Honda helyett, mert a Chevy a saját kutyájuk kölyke  :nonono: ...

Pont hogy ez az egyik fő oka annak, amiért megvan a véleményem az európai vásárlókról.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7334 Dátum: 2014.06.22 07:33:41 »
Octavia alsó közép kategória akárcsak a Corolla. Mivel mindketten híztak, ezért méretben alájuk pakolták a Rapidot és az Aurist.
Avensis középkategória ahogy a Superb vagy a Passat is az.
Az Aurist nem pakolták a Corolla alá; ugyanabba a kategóriába tartozik a kettő. A Corolla a lépcsőshátú Auris, más néven (ahogy a VW is csinálja a Golf-Jetta párossal).

A Skodával kapcsolatosan persze igazad van. Az Octavia tényleg valahol félúton lebeg a Golf- és a Passat-kategória között. A Superbet meg ugyancsak fél kategóriával a Passat fölé helyezték. A Rapidot meg a Golf és a Polo közé. Nyilván nem véletlenül - így próbálják elkerülni a konszernen belüli direkt konkurrálást.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )