Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770156 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7305 Dátum: 2014.06.21 19:12:33 »
Csakhogy az Audi prémiumként számontartott márka, a Toyota pedig továbbra is egy átlagos tömeg gyártmány. Almát az almával... ;)
autó-autó

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #7306 Dátum: 2014.06.21 19:14:37 »

autó-autó
Naaa... Azért ezt te sem gondolod komolyan! Akkor miert van prémium es nem prémium, luxus, stb besorolás?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7307 Dátum: 2014.06.21 19:18:00 »
Naaa... Azért ezt te sem gondolod komolyan! Akkor miert van prémium es nem prémium, luxus, stb besorolás?
A megbízhatóságot nem kezelik külön egy prémiumnál. Prémium magas színvonalú műszaki megoldások, jó kidolgozottság, erős motorok, elismert márka image.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7308 Dátum: 2014.06.21 19:24:23 »
Mi volt az ablakemelőnél ? Nálam a jobb1nél a mechanikában pattant el 3 ponthegesztés, állítólag nem egyedi eset. Itt a fórumon kaptam a tippet, és tényleg az volt amikor kiszereltem. Én egy kis 5ös csavarral oldottam meg, azt tettem be egy szabad furatba anyával, és az viszi át most a motor mozgását, de működik azóta is :) Kb2 éve.
nekem is ez volt.... mentségére szóljon, hogy azt az ajtót korábban cserélték sérülés miatt..

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7309 Dátum: 2014.06.21 19:27:22 »
amiket mondasz, annak nem sok köze van a minőségérzethez. ha két dolog ugyanolyan jól működik, de az egyiket mégis magasabb minőségűnek ÉRZED, na az a minőségérzet. ebben a japók hagyományosan gyengék. náluk valami  csak működik és kész, adott esetben ronda vagy gaqyi körítéssel/csomagolással. a németeknél, különösen a prémiumoknál, valami ugyanúgy működik, mégis megvan a HÚBZMEG érzés.
Bepi ama hsz-éra reagáltam. Tudom mi a minőségérzet: kellemes beltéri anyagok, igényes formák, szépen csukódó ajtók stb stb..

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7310 Dátum: 2014.06.21 19:40:20 »
Bepi ama hsz-éra reagáltam. Tudom mi a minőségérzet: kellemes beltéri anyagok, igényes formák, szépen csukódó ajtók stb stb..
És mi nem tetszik mondjuk egy Lexus IS-ben? Vagy pl. miben kiemelkedő egy octavia szemben az avensis-el?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7311 Dátum: 2014.06.21 20:24:05 »
egyik kollegám egy 2008-as a4 kombit vett kb 100.000 km-rel bő két éve. 1.9-es dízel, alaphoz közeli felszereltséggel, de bézs-barna belsővel és navival. baromi jó autó. semmi baja...
Ez örvendetes. Mármint, hogy szerencséje van. Persze, 100 ezerről indulva ez még nem akkora csoda. 300-nál viszont már minden elromlott Avensisre jut három elromlott A4-es. Rossz arány, én nem szeretem a lutrit.

...be sem kell indítani a motort, csak beülni és máris mellbevágja az embert  a szokásos audi/tank/übermensch érzés.
Arra gondolsz, hogy milyen szűk  :szemez: ? Amúgy igen, jól mondod: ÉRZÉS. Ahhoz értenek. Végül is, nem lényegtelen dolog, elvégre az emberek szeretik a látszatot és az önámítást.

...olyan hangszigetelése van, hogy alig hittem el. és termeli az üzemanyagot...
Az Ave II-nél biztosan nincs jobb hangszigetelése, és az üzemanyagot sem termeli jobban. Viszont szűkebb, drágábban karbantartható és javítható, és gyakrabban elromlik. Köszönjük a próbálkozást, nem jutott be az X-Faktorba, mehet haza  :lol:

---------------------

Amúgy egy autó nem példa.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7312 Dátum: 2014.06.21 20:26:47 »
Ez sosem fekete vagy fehér. Jók az Audik, kár mindenben az ellenséget látni. Ha objektíven nézem, az én corollámban is voltak olyan minőségérzetet bántó dolgok, hogy pl. elrohadt a kipufogó a középrész és a végrész közti csatlakozónál, de mivel a középrész 150ezer ft, így összehegesztettem, elromolott a fűtőmotor, amit vagy fél évig hallgattam az utastérben, baromira idegesítő nyikorgás ha használtam a szellőztetést,majd kicseréltettem bontottra. Most egy ideje (vagy 1éve) az boldogít, hogy egy roppant idegesítő ütemesen kattogó hang jön a középkonzol mögül, ami valószínűleg az egyik befúvó ventilátor állító  része, és kb 3 hete tönkrement a bal1 ajtó ablakemelőben valami, nem tudtam felhúzni az ablakot. Szóval azért olyan nagyon nagy minőségérzetről nem beszélhetünk.
Te meg bepi két különböző dologról beszéltek.

Egyébként pedig a Corollát a Golffal hasonlítsd össze - meg úgy általában, a Toyotát a VW-el és ne az Audival (utóbbival a Lexust célszerű összevetni). Egy kortárs Golffal pedig bizony jóval nagyobb az esély a meghibásodásra, mint a te Corolláddal - és a minőségérzete sem jobb.

Iszonyat bagatell problémák ezek amúgy, amikről beszélsz. Én a helyedben örülnék, hogy ennyi bajom van mindössze a 10 éves autómmal  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.21 20:37:41 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7313 Dátum: 2014.06.21 20:33:09 »
Miért beszélünk másról? Bepi célzott rá, hogy az Audi csak minőség "ÉRZET"-et ad, de valós minőséget nem. Akkor mire célozhatott, ha nem arra, hogy a valós minőség abban rejlik, hogy nem romlik el semmi, mint a toyota esetében. A hangszigetelés, és társai, csak érzet, de nem valós minőség.
Ezek szerint félreértettem volna?

UI:
A Corollám a felsorolt hibákat 6,5év alatt hozta, kb 90 000 km ment bele. Azért vagyok mégis elégedett, mert az összes hiba megoldható volt 10-20ezerből, ami nem nagy tétel, emellett sosem hagyott az út szélén.
Alapjába véve japán párti vagyok, de nem tudok azonosulni ezzel a fekete/fehér nézettel.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7314 Dátum: 2014.06.21 20:41:54 »
Miért beszélünk másról? Bepi célzott rá, hogy az Audi csak minőség "ÉRZET"-et ad, de valós minőséget nem. Akkor mire célozhatott, ha nem arra, hogy a valós minőség abban rejlik, hogy nem romlik el semmi, mint a toyota esetében. A hangszigetelés, és társai, csak érzet, de nem valós minőség.
Ezek szerint félreértettem volna?

UI:
A Corollám a felsorolt hibákat 6,5év alatt hozta, kb 90 000 km ment bele. Azért vagyok mégis elégedett, mert az összes hiba megoldható volt 10-20ezerből, ami nem nagy tétel, emellett sosem hagyott az út szélén.
Alapjába véve japán párti vagyok, de nem tudok azonosulni ezzel a fekete/fehér nézettel.
Ez nem fekete-fehér nézet. A VW-csoport a valódi műszaki minőség, és ezáltal a megbízhatóság rovására spórol, a látható-hallható-tapintható minőségérzet érdekében. Tehát bepi nagyon is valós dologra célzott - és biztosan nem arra, hogy a Toyota esetében nem romlik el SEMMI. "Csak" arról van szó, hogy kevesebb dolog romlik el ritkábban.

Lehet választani, kinek mi a szimpatikusabb. De bennem is az fogalmazódott meg, már tizen-x éve a Golf IV ÁL-minősége láttán (amikor olvastam róla, hogy olyasmi eszközökkel élnek mint pl. a váltókar aljára szerelt ellensúly, amitől jobb lesz a kapcsolási ÉRZET), hogy ez egy nagy vakítás, amit bizony olyasmin spórolnak meg, hogy x beszállítónak kevesebbet fizetnek a vezérműszíj-görgőért  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7315 Dátum: 2014.06.21 20:46:55 »
Ez örvendetes. Mármint, hogy szerencséje van. Persze, 100 ezerről indulva ez még nem akkora csoda. 300-nál viszont már minden elromlott Avensisre jut három elromlott A4-es. Rossz arány, én nem szeretem a lutrit.
Arra gondolsz, hogy milyen szűk  :szemez: ? Amúgy igen, jól mondod: ÉRZÉS. Ahhoz értenek. Végül is, nem lényegtelen dolog, elvégre az emberek szeretik a látszatot és az önámítást.
Az Ave II-nél biztosan nincs jobb hangszigetelése, és az üzemanyagot sem termeli jobban. Viszont szűkebb, drágábban karbantartható és javítható, és gyakrabban elromlik. Köszönjük a próbálkozást, nem jutott be az X-Faktorba, mehet haza  :lol:
Amúgy egy autó nem példa.
van olyan nézőpont, ahonnan igazad lehet. ahogy olyan is, ahonnan azoknak van igaza, akik a4-est vettek avensis helyett (nem kicsit vannak többen, ugye, és nem szabad alábecsülni a statisztikákat, pont neked kellene ezt mondani? :D )
egyébként nem igazán értem, hogy az ave a képbe, de ha már felhoztad, szerintem a hangszigetelése az audinak jobb. az a pumpedüse egy iszonyat csattogós, rémes hangú motor, amiből odabent nagyjából semmi nem hallatszik  :hug:
a "szűkség" téma egyértelmű, az a régi a4-es egyszerűen kicsi.
a 300.000-es futásteljesítmény nem mindenkit érdekel ám  :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7316 Dátum: 2014.06.21 20:47:36 »
Ezt talán nem kellett volna elmesélned :)
Miért is nem?

Amíg nem tanácsol emiatt másoknak marhaságokat, addig semmi gond  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7317 Dátum: 2014.06.21 20:50:18 »
Nyilván a "nem romlik el semmit" jelzőként használtam, nem szó szerint. De te is tudod, hisz barátosnéd MMT váltós autója nem volt egy felemelő történet, azzal egy átlag ember nagyon rosszul járhatott volna. Nem hiába ülök én is Toyota-ban, és nem hiába nem akarom lecserélni. Mellesleg a VW csoport nagyon komoly gyártó, nem szabad egy egy negatív esettel elintézni őket.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7318 Dátum: 2014.06.21 20:52:22 »
van olyan nézőpont, ahonnan igazad lehet. ahogy olyan is, ahonnan azoknak van igaza, akik a4-est vettek avensis helyett (nem kicsit vannak többen, ugye, és nem szabad alábecsülni a statisztikákat, pont neked kellene ezt mondani? :D )
egyébként nem igazán értem, hogy az ave a képbe, de ha már felhoztad, szerintem a hangszigetelése az audinak jobb. az a pumpedüse egy iszonyat csattogós, rémes hangú motor, amiből odabent nagyjából semmi nem hallatszik  :hug:
a "szűkség" téma egyértelmű, az a régi a4-es egyszerűen kicsi.
a 300.000-es futásteljesítmény nem mindenkit érdekel ám  :ph34r:
Szép kiforgatás a statisztikákkal kapcsolatosan ;) ... pláne, hogy korábban már leírtam a véleményemet az európai vásárlók szellemi képességeiről, annak kapcsán hogy több német autót vesznek, mint japánt  :flowers: ! Nade azt talán te sem vitatod, hogy a különböző statisztikákból különböző dolgokra vonatkozó következtetéseket lehet levonni  :szemez:

Tudom, hogy nem mindenkit érdekel a 300 ezres futás... pedig rosszul teszik, mert az ilyesmiből lehet arra következtetni, hogy várhatóan mennyi bajod lesz az adott termékkel.

Az Ave úgy jött a képbe, hogy olyan japán autót szerettem volna összehasonlítani az A4-essel, amiről van személyes tapasztalatom  :) ... és ami nem hangosabb nála, pedig "csak" egy Toyota (és nem Lexus).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7319 Dátum: 2014.06.21 20:53:37 »
(amikor olvastam róla, hogy olyasmi eszközökkel élnek mint pl. a váltókar aljára szerelt ellensúly, amitől jobb lesz a kapcsolási ÉRZET

Ezt nagyon sok autógyártő használja a mai napig is és az ellensúly nem csak a váltókar alján van, hanem a magán a kapcsolókaron ami kijön a váltóházból.
A bowdenes váltók megjelenésével kell is, mert különben semmit nem éreznél a váltásból, teljesen bizonytalan lenne a fokozatválasztás.

Ezekkel az olvasásokkal vigyázz, mert nagyon könnyen megvezetik vele az embert, aztán ezt osztani tovább......