Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770591 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7290 Dátum: 2014.06.20 16:58:29 »
A válasz kicsit bonyolultabb. A Japók Caldinának nevezték a Carina E kombi független hátsó felfüggesztésű változtát, az Ave  modellváltásnál is maradt a név, ebben a kaszniban fejlesztették tovább a GTi-t (GT-4 technikát a szedánba és liftbackbe már nem rakták - Carinánál épp fordított volt az irány). 260 ló első keréken  ;)
A 3. generációval párhuzamosan, 2003-tól jelent meg a kompakt MPV-jük, a Caldina nyugisabb, családbarát alternatívájaként a Toyota Wish, 6/7 üléssel, a 1.8-as, 2L-es VVTI-kkel



Sokféle felszereltség, változat volt a Carinából (St190-es Corona) - összkerékhajtás, ionizátor stb. - de a fenti megoldás szerintem DIY átalakítás (mint nálam a full alcantara :D)


murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7292 Dátum: 2014.06.20 22:07:51 »
én nagyon megkedveltem a kombiságot..még kicsiben is jó a kombi mint nálam de annak ellenére durva dolgokat szállítottam már.  nálam mazda6 kombi vagy valami audi kombi lenne a nyerő.
az skodriban is ültünk már heten 5 felnőtt az ülésen +2 srác a csomiban.. :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7293 Dátum: 2014.06.20 22:28:00 »
Ugyanezt megcsináltuk 5 ajtós Octaviaval....  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7294 Dátum: 2014.06.20 22:32:08 »
Ez a konkrét autó nagyon érdekes egyed!  :clap: :yes:
7 személyesben én sem láttam még, elképzelhetőnek tartom, hogy ez inkább valami egyedi modell lehetett anno.
Az biztos, hogy ezzel a motorral és váltóval nagyon kényelmes kombó lehet, de vehemens előzésekre kizárt, hogy számíthatsz vele. A Yaris után minden bizonnyal magabiztosabb, de ezzel a motorral inkább a kényelemről és nyugalomról szól az utazás. A 3.0 benzinessel már lép szépen.  :wub:
Mester, a Yarishoz képest ez egy rakéta lehet  :lol: ... Konkrétan automatával 12.5 alatt tud 100-on lenni, ami első hallásra valóban nem sokkal több a Yaris 13.6-jánál - de a 196 vs. 90 Nm már jóval többet mond arról, hogy melyik hogyan is adja elő, amit tud  :sorcerer:

Az egyedi modell mivoltot nem hinném. Szépen ki van ott hátul alakítva minden, a kapaszkodó fogantyútól kezdve a lábtéren át a pótkerék burkolatáig.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7295 Dátum: 2014.06.20 22:34:16 »
én nagyon megkedveltem a kombiságot..még kicsiben is jó a kombi mint nálam de annak ellenére durva dolgokat szállítottam már.  nálam mazda6 kombi vagy valami audi kombi lenne a nyerő.
az skodriban is ültünk már heten 5 felnőtt az ülésen +2 srác a csomiban.. :ph34r:
Kombi rulez  :yes: ! De az Audit felejtsd már el... hacsak nem az a vágyad, hogy megismételd költségesebb verzióban azt, amit a Fabiával végigcsináltál  :wacko: - ez nem volt elég tanulságnak  ::) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7296 Dátum: 2014.06.20 22:39:16 »
Tesómmal beszélgettem a minap és mondta, hogy vezette egy közös ismerősünk B6 faceliftes Passatját. 2.0 crtdi, DSG, Highline, kombi. A DSG-től leesett az álla, olyan szépen és jól működik. Még...
Ugyanis a fószer haverja vett egy új Sharant, és már 300.000-et költött rá pár hónap alatt. Ami jó rajta, az nagyon jó, de a töke kivan azzal, hogy vett egy majd' 6 Millás autót, kb 180-200.000km-rel és a DSG váltó szopatja...  :devil: Ennél a mondatnál tesóm hangja is elbizonytalanodott, mert neki is az új Sharan az álmai autója (persze, JÓ és MŰKÖDŐ állapotban). Nem szívtam a vérét, megtettem már a múltkor ezzel kapcsolatban... :devil: :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7297 Dátum: 2014.06.21 08:43:50 »
Kombi rulez  :yes: ! De az Audit felejtsd már el... hacsak nem az a vágyad, hogy megismételd költségesebb verzióban azt, amit a Fabiával végigcsináltál  :wacko: - ez nem volt elég tanulságnak  ::) ?
egyik kollegám egy 2008-as a4 kombit vett kb 100.000 km-rel bő két éve. 1.9-es dízel, alaphoz közeli felszereltséggel, de bézs-barna belsővel és navival. baromi jó autó. semmi baja. be sem kell indítani a motort, csak beülni és máris mellbevágja az embert  a szokásos audi/tank/übermensch érzés. olyan hangszigetelése van, hogy alig hittem el. és termeli az üzemanyagot (bár brüsszelben munkábajáráskor ez is ugyanúgy 9 körül evett, mint a többi is, de ezt már annyiszor mondogattam, hogy én is unom  :devil: )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7298 Dátum: 2014.06.21 10:14:37 »
A VW/Audi pont ehhez ért: a minőségÉRZEThez!
Csak ez EGY dolog egy autó megítélésénél. Önmagában édes kevés...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7299 Dátum: 2014.06.21 18:23:35 »
A VW/Audi pont ehhez ért: a minőségÉRZEThez!
Csak ez EGY dolog egy autó megítélésénél. Önmagában édes kevés...
Ez sosem fekete vagy fehér. Jók az Audik, kár mindenben az ellenséget látni. Ha objektíven nézem, az én corollámban is voltak olyan minőségérzetet bántó dolgok, hogy pl. elrohadt a kipufogó a középrész és a végrész közti csatlakozónál, de mivel a középrész 150ezer ft, így összehegesztettem, elromolott a fűtőmotor, amit vagy fél évig hallgattam az utastérben, baromira idegesítő nyikorgás ha használtam a szellőztetést,majd kicseréltettem bontottra. Most egy ideje (vagy 1éve) az boldogít, hogy egy roppant idegesítő ütemesen kattogó hang jön a középkonzol mögül, ami valószínűleg az egyik befúvó ventilátor állító  része, és kb 3 hete tönkrement a bal1 ajtó ablakemelőben valami, nem tudtam felhúzni az ablakot. Szóval azért olyan nagyon nagy minőségérzetről nem beszélhetünk.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7300 Dátum: 2014.06.21 18:32:14 »
Ez sosem fekete vagy fehér. Jók az Audik, kár mindenben az ellenséget látni. Ha objektíven nézem, az én corollámban is voltak olyan minőségérzetet bántó dolgok, hogy pl. elrohadt a kipufogó a középrész és a végrész közti csatlakozónál, de mivel a középrész 150ezer ft, így összehegesztettem, elromolott a fűtőmotor, amit vagy fél évig hallgattam az utastérben, baromira idegesítő nyikorgás ha használtam a szellőztetést,majd kicseréltettem bontottra. Most egy ideje (vagy 1éve) az boldogít, hogy egy roppant idegesítő ütemesen kattogó hang jön a középkonzol mögül, ami valószínűleg az egyik befúvó ventilátor állító  része, és kb 3 hete tönkrement a bal1 ajtó ablakemelőben valami, nem tudtam felhúzni az ablakot. Szóval azért olyan nagyon nagy minőségérzetről nem beszélhetünk.
Ezt talán nem kellett volna elmesélned :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7301 Dátum: 2014.06.21 18:39:34 »
Ez sosem fekete vagy fehér. Jók az Audik, kár mindenben az ellenséget látni. Ha objektíven nézem, az én corollámban is voltak olyan minőségérzetet bántó dolgok, hogy pl. elrohadt a kipufogó a középrész és a végrész közti csatlakozónál, de mivel a középrész 150ezer ft, így összehegesztettem, elromolott a fűtőmotor, amit vagy fél évig hallgattam az utastérben, baromira idegesítő nyikorgás ha használtam a szellőztetést,majd kicseréltettem bontottra. Most egy ideje (vagy 1éve) az boldogít, hogy egy roppant idegesítő ütemesen kattogó hang jön a középkonzol mögül, ami valószínűleg az egyik befúvó ventilátor állító  része, és kb 3 hete tönkrement a bal1 ajtó ablakemelőben valami, nem tudtam felhúzni az ablakot. Szóval azért olyan nagyon nagy minőségérzetről nem beszélhetünk.

Mi volt az ablakemelőnél ? Nálam a jobb1nél a mechanikában pattant el 3 ponthegesztés, állítólag nem egyedi eset. Itt a fórumon kaptam a tippet, és tényleg az volt amikor kiszereltem. Én egy kis 5ös csavarral oldottam meg, azt tettem be egy szabad furatba anyával, és az viszi át most a motor mozgását, de működik azóta is :) Kb2 éve.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7302 Dátum: 2014.06.21 19:09:33 »
Ez sosem fekete vagy fehér. Jók az Audik, kár mindenben az ellenséget látni. Ha objektíven nézem, az én corollámban is voltak olyan minőségérzetet bántó dolgok, hogy pl. elrohadt a kipufogó a középrész és a végrész közti csatlakozónál, de mivel a középrész 150ezer ft, így összehegesztettem, elromolott a fűtőmotor, amit vagy fél évig hallgattam az utastérben, baromira idegesítő nyikorgás ha használtam a szellőztetést,majd kicseréltettem bontottra. Most egy ideje (vagy 1éve) az boldogít, hogy egy roppant idegesítő ütemesen kattogó hang jön a középkonzol mögül, ami valószínűleg az egyik befúvó ventilátor állító  része, és kb 3 hete tönkrement a bal1 ajtó ablakemelőben valami, nem tudtam felhúzni az ablakot. Szóval azért olyan nagyon nagy minőségérzetről nem beszélhetünk.
amiket mondasz, annak nem sok köze van a minőségérzethez. ha két dolog ugyanolyan jól működik, de az egyiket mégis magasabb minőségűnek ÉRZED, na az a minőségérzet. ebben a japók hagyományosan gyengék. náluk valami  csak működik és kész, adott esetben ronda vagy gaqyi körítéssel/csomagolással. a németeknél, különösen a prémiumoknál, valami ugyanúgy működik, mégis megvan a HÚBZMEG érzés.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #7303 Dátum: 2014.06.21 19:09:53 »

Ez sosem fekete vagy fehér. Jók az Audik, kár mindenben az ellenséget látni. Ha objektíven nézem, az én corollámban is voltak olyan minőségérzetet bántó dolgok, hogy pl. elrohadt a kipufogó a középrész és a végrész közti csatlakozónál, de mivel a középrész 150ezer ft, így összehegesztettem, elromolott a fűtőmotor, amit vagy fél évig hallgattam az utastérben, baromira idegesítő nyikorgás ha használtam a szellőztetést,majd kicseréltettem bontottra. Most egy ideje (vagy 1éve) az boldogít, hogy egy roppant idegesítő ütemesen kattogó hang jön a középkonzol mögül, ami valószínűleg az egyik befúvó ventilátor állító  része, és kb 3 hete tönkrement a bal1 ajtó ablakemelőben valami, nem tudtam felhúzni az ablakot. Szóval azért olyan nagyon nagy minőségérzetről nem beszélhetünk.
Csakhogy az Audi prémiumként számontartott márka, a Toyota pedig továbbra is egy átlagos tömeg gyártmány. Almát az almával... ;)

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7304 Dátum: 2014.06.21 19:11:58 »
Ezt talán nem kellett volna elmesélned :)
Ez van, semmi sem tökéletes. Apám Golf5-jének a lökhárítón lehámlott a gyári fényezés (de semmi más), tesóm Hastráján elromlott valami vezértengely-izá (70ezerFT)... én nem hiszem a fekete-fehér márkákban.