Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770469 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #7230 Dátum: 2014.05.31 09:49:19 »
a mazdát meg elnyomtad 3,5-4milláért?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7231 Dátum: 2014.05.31 09:53:58 »
Az én álláspontomat ismeritek  ;) ...

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2014/05/30/okos_ur_es_buta_ur_autot_vasarol/

Két dolog maradt ki:
- Okos úr akkor tud pár éves használt autót venni, ha buta úr eladja azt. Ha mindenki okos úr lenne, kitől vennétek pár éves használtautót?
- Akkor érdekes egy autó értékvesztése ha 2-3 évente cseréled. Az én szüleim 15 évre vesznek új autót (mindig készpénzre), és tökre nem érdekli őket, hogy 1-2-3 stb. évesen mennyit ér. Ha hosszabbtávra tervezel, akkor megéri újat venni. A szüleim is használtat vennének, hogy akkor 15 év múlva lenne egy 20 éves autójuk. Ott azért nem mindegy hogy 15 vagy 20 éves...
Én is hasonlóban gondolkodom. Majd egyszer szeretnék venni egy újat, ami a saját igényeim szerint konfigurálok és azt használni sok-sok évig. Használtnál mindig van kompromisszum, az sosem lesz olyan, amilyennek szeretnéd.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7232 Dátum: 2014.05.31 09:56:09 »
már nem emlékszem, de  a mazda5 árából volt egy avensisem, amire még vettem négy kereket és fél évet tankoltam is. és hát ugye az avében volt bőrülés, automata, xenon, egy nagyon jó motor, csend, navigáció, DVD-játszó  :wub:

a mazdát meg elnyomtad 3,5-4milláért?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7233 Dátum: 2014.05.31 12:16:09 »
- Akkor érdekes egy autó értékvesztése ha 2-3 évente cseréled. Az én szüleim 15 évre vesznek új autót (mindig készpénzre), és tökre nem érdekli őket, hogy 1-2-3 stb. évesen mennyit ér. Ha hosszabbtávra tervezel, akkor megéri újat venni. A szüleim is használtat vennének, hogy akkor 15 év múlva lenne egy 20 éves autójuk. Ott azért nem mindegy hogy 15 vagy 20 éves...
Én is hasonlóban gondolkodom. Majd egyszer szeretnék venni egy újat, ami a saját igényeim szerint konfigurálok és azt használni sok-sok évig. Használtnál mindig van kompromisszum, az sosem lesz olyan, amilyennek szeretnéd.
Egyetértünk abban, hogy tizen-x évre már jó ötlet új kocsit venni  :yes: !

Viszont: nem 2-3 éves korig érdekes csak az értékvesztés. Ahogy a cikk is 5 éves ciklussal számol, nagyon helyesen. Tehát hacsak nem tényleg tizen-x évre veszed, mindenképpen jobban jársz a használttal.

(Amúgy édesapám az Avét 3 évesen vette, 39 ezer km-rel és abszolút hibátlan, újszerű állapotban. Az eredeti 8.5 helyett 4.5 millióért. És nem hinném, hogy majd számítani fog, 15 vagy 18 éves-e. De ez kétségtelenül egy kivételesen jó vétel volt; nehéz találni 3 éves nagy kocsit 39 ezer km-rel.)

S hogy honnan lenne utánpótlás, ha mindenki okos lenne? Sehonnan  :) ! De szerencsére amíg a világ világ, mindig a buták lesznek többségben  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7234 Dátum: 2014.05.31 14:02:23 »

S hogy honnan lenne utánpótlás, ha mindenki okos lenne? Sehonnan  :) ! De szerencsére amíg a világ világ, mindig a buták lesznek többségben  :lol:
Nem buta aki új autót vesz [rohog]
Sőt van némi összefűggés a gazdagság (jó fizetés) és okosság között ;)
Ha valaki megengedheti magának és nagyon fontos, hogy megbízható új autója legyen, netán még a presztizs is számit, azt fog venni. (OK ebből ma Magyarországon kevesen vannak, régebben is inkább csak hitel jóvoltából(rosszvoltából)
Viszont ritka az aki egy szinten leragad: pl 5 milliós autó akkor is jó neki ,amikor az már 1 milliót se ér. Ha nem romlott az életzszinvonala, akkor x év múlva is fog tudni megint venni egy 5 milliós autót és vesz is.
Persze mondjuk egy nyugdíjba vonulónak miért ne lenne jó a több éves autó, lehet, hogy élete végéig kitart, hiszen mindig kevesebbet használja...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7235 Dátum: 2014.05.31 14:18:13 »
Nos, akkor térjünk vissza a témához  :yes: ...

"Milyen autót vegyek..." - újat, vagy használtat?

Az én álláspontomat ismeritek  ;) ...

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2014/05/30/okos_ur_es_buta_ur_autot_vasarol/
Na most találtam rá a cikkre Buta & Okos úrról.
Tulképpen már rég nem igaz a cikk, nem kapsz infláció felett +3%-t sehol.
Viszont az autók árai sokkal jobban emelkednek évről évre (még ha többet is tudnak-ami engem nem nagyon érdekel)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7236 Dátum: 2014.05.31 15:13:40 »
De cíp ezis, meg vándorolni sem kéne utána  :innocent:
Mintha ezt árulták volna év elején, Budaörsön 650-ért. Legalábbis évjárat, kárpit színe, motor, a két szett abroncs és akkor még első tulaj adatok stimmelnek.
A színében meg a futásban nem vagyok biztos, de kb ezek voltak.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.31 15:23:54 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7237 Dátum: 2014.05.31 15:20:42 »
Ennek az eleje mennyire kaphatott nagyot?
Megkérdeztem nagyon szét lehetett rozsdásodva, ki van lakatolva :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7238 Dátum: 2014.05.31 15:22:17 »
Megkérdeztem nagyon szét lehetett rozsdásodva, ki van lakatolva :D
Ohh dánke sün, akkor tipikus Mazda :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7239 Dátum: 2014.05.31 22:01:00 »
Két dolog maradt ki:
- Okos úr akkor tud pár éves használt autót venni, ha buta úr eladja azt. Ha mindenki okos úr lenne, kitől vennétek pár éves használtautót?
Szerintem itt a lényegi mondanivaló nem az új/használt ellentétre való kihegyezés volt, hanem hogy ugyanakkora önerőd van, ergo az újat hitelre veszed, és mennyi pénz megy el a hiteltörlesztésre.
Tehát nem attól buta Buta úr, hogy új autót vesz, hanem hogy nincs több pénze, mint Okos úrnak, mégis tovább akar nyújtózkodni, mint a takarója ér.
(Tehát Okos úrnak lesz lehetőség használt autót venni Buta úr nélkül is, mert Gazdag úr is majd eladja).  ;)
music     

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7240 Dátum: 2014.06.01 10:14:44 »
De ez kétségtelenül egy kivételesen jó vétel volt; nehéz találni 3 éves nagy kocsit 39 ezer km-el

Benzinest azért nem annyira, inkább eladni nehéz és azt is csak komoly értékvesztéssel lehet, főleg egy nagy cm3-es benzinessel szereltet.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7241 Dátum: 2014.06.01 15:13:14 »
Egyetértünk abban, hogy tizen-x évre már jó ötlet új kocsit venni  :yes: !

Viszont: nem 2-3 éves korig érdekes csak az értékvesztés. Ahogy a cikk is 5 éves ciklussal számol, nagyon helyesen. Tehát hacsak nem tényleg tizen-x évre veszed, mindenképpen jobban jársz a használttal.

(Amúgy édesapám az Avét 3 évesen vette, 39 ezer km-rel és abszolút hibátlan, újszerű állapotban. Az eredeti 8.5 helyett 4.5 millióért. És nem hinném, hogy majd számítani fog, 15 vagy 18 éves-e. De ez kétségtelenül egy kivételesen jó vétel volt; nehéz találni 3 éves nagy kocsit 39 ezer km-rel.)

S hogy honnan lenne utánpótlás, ha mindenki okos lenne? Sehonnan  :) ! De szerencsére amíg a világ világ, mindig a buták lesznek többségben  :lol:
Szerintem az az egészséges, hogy ha az ember új autód tud venni. Sajnos ez itt Magyarországon elég ritka, így nagy a használt-autó kultusza.
Én anno 2,4M-ért vettem a corollát kerek 4évesen. Azért vettem használtan, mert nagyobb volt az igényem, mint amennyi pénzem volt. És ez egy jó darabig így is marad, mert jelenleg is nagyobb az igényem, mint a rendelkezésre álló pénzem. Rokonaink megveszik az 1,4TSI Golf7est újonnan, mert nekik egyszerűen nem kell annál nagyobb, jobb, erősebb autó. Ellenben van autóra 5milliójuk. Német ismerősöm meg megveszi az új E-merci 200 benzin-kompresszoros kocsit, mert neki tökéletesen elég, és nem akar 350-est 1évesen.
Én is használtban gondolkodom, de el tudom képzelni azt az érzést, hogy az embernek csömöre van a használt autókból, és van annyi pénze, hogy vehet egy újat, de az igényei nem mindig egy lépéssel legyenek a pénze előtt.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7242 Dátum: 2014.06.01 15:21:18 »
Szerintem az az egészséges, hogy ha az ember új autód tud venni. Sajnos ez itt Magyarországon elég ritka, így nagy a használt-autó kultusza.
Én anno 2,4M-ért vettem a corollát kerek 4évesen. Azért vettem használtan, mert nagyobb volt az igényem, mint amennyi pénzem volt. És ez egy jó darabig így is marad, mert jelenleg is nagyobb az igényem, mint a rendelkezésre álló pénzem. Rokonaink megveszik az 1,4TSI Golf7est újonnan, mert nekik egyszerűen nem kell annál nagyobb, jobb, erősebb autó. Ellenben van autóra 5milliójuk. Német ismerősöm meg megveszi az új E-merci 200 benzin-kompresszoros kocsit, mert neki tökéletesen elég, és nem akar 350-est 1évesen.
Én is használtban gondolkodom, de el tudom képzelni azt az érzést, hogy az embernek csömöre van a használt autókból, és van annyi pénze, hogy vehet egy újat, de az igényei nem mindig egy lépéssel legyenek a pénze előtt.

Teljesem úgy gondolom, ahogy írod.  :yes:

Mikor a Corollát lecseréltem, kb 2 milliót szántam a következő autóra, ennyiért kaphattam volna egy új Dacia Sanderot és mostani autómat.
Mivel a Sandero konkrétan visszalépés lett volna a Corollához képest is, és mert többre vágytam, mint amit ennyiért egy új autó nyújtani tud: maradt a használtautó.  :innocent:

De valószínűleg ugyanez lesz a helyzet a következő autómnál is majd: szeretnék egy 200 ló körüli benzines vagy hybrid autót, újonnan a nálam szóba jöhető márkákból ilyet 8-10 millió alatt nem nagyon kapok, ergo marad a 6-7 éves használtautó, ahol 3-4 millió körül szép, megkímélt darabokat kaphatok.  :yes:

Ja, és nem bukom a vételár felét az első 3 évben.  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7243 Dátum: 2014.06.01 15:28:29 »
Ja, és nem bukom a vételár felét az első 3 évben.  ;)
Nekem már több, mint 6éve megvan a 4évesen vett használt autóm... nyilván egy újat sem adnék el 3év után..

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7244 Dátum: 2014.06.01 15:37:27 »
Nekem már több, mint 6éve megvan a 4évesen vett használt autóm... nyilván egy újat sem adnék el 3év után..

Persze, hogy nem, de én 2 évvel a megvétele után adtam el a Corollát, az Aveval hosszabb távon tervezek, de itt sem 10-15 évre.  :innocent:

Mivel én nem tudom elképzelni, hogy ugyanazt a kocsit hajtsam 10-15 évig (najó, egy Lexus RX vagy E-Merci esetén elképzelhető  :D ), alapból nincs értelme új kocsit vennem.  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.