Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770486 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7155 Dátum: 2014.05.25 15:32:13 »
Mikor lesz ez aktuális? Én most még biztosan félnék megvenni az 1.0 Ford motort  :hmmmm: ... de persze pár év múlva már többet tudunk majd róla.

Aurisokat folyamatosan direkt nézegetem az utcán, és nem tudom felfogni, mégis mi baja lehet valakinek a kinézetükkel  :?: :no: ::) :lol: ?! Még ugyan pofásak  :yes: !
Szerintem 1-2év múlva.. vagy új generációs 1,6os szívó motor kéne (valvematic, vagy a ceed 1,6osa), ha turbós, akkor meg 120Le a minimum.. sajnos a focus3-nál  a Ti-Vtc 105Le-s... 125lovas nem nagyon van, ahogy nézem.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7156 Dátum: 2014.05.25 15:51:38 »
Szerintem 1-2év múlva.. vagy új generációs 1,6os szívó motor kéne (valvematic, vagy a ceed 1,6osa), ha turbós, akkor meg 120Le a minimum.. sajnos a focus3-nál  a Ti-Vtc 105Le-s... 125lovas nem nagyon van, ahogy nézem.

Hát, én a helyedben inkább 1.6os Aurisra gyúrnék. Kiforrott konstrukció, és ez az új már jól is vezethető. Meg tetszik is neked. Ez még szívőcső-befecsis, nem fenyeget a szelepek elkokszosodása..

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7157 Dátum: 2014.05.25 15:53:46 »
Szerintem 1-2év múlva.. vagy új generációs 1,6os szívó motor kéne (valvematic, vagy a ceed 1,6osa), ha turbós, akkor meg 120Le a minimum.. sajnos a focus3-nál  a Ti-Vtc 105Le-s... 125lovas nem nagyon van, ahogy nézem.
Én mindenképpen az 1.6 szívót választanám. Hogy ő szívjon, ne én  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7158 Dátum: 2014.05.25 16:15:16 »
Hát, én a helyedben inkább 1.6os Aurisra gyúrnék. Kiforrott konstrukció, és ez az új már jól is vezethető. Meg tetszik is neked. Ez még szívőcső-befecsis, nem fenyeget a szelepek elkokszosodása..
ki kellene egyet próbálnom, azt tudom, hogy utoljára mikor egy 1,4 TSI 122Le jettával közlekedtem, mondtam magamban, hogy ennyi kell, ez pont jó.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7159 Dátum: 2014.05.25 16:16:24 »
Én mindenképpen az 1.6 szívót választanám. Hogy ő szívjon, ne én  :)
az a baj, hogy nem volt még alkalmam a 132lovas valvematicot próbálni, nem tudom milyen lehet..

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7160 Dátum: 2014.05.25 16:16:31 »
ki kellene egyet próbálnom, azt tudom, hogy utoljára mikor egy 1,4 TSI 122Le jettával közlekedtem, mondtam magamban, hogy ennyi kell, ez pont jó.

+1 az 1.6 szívó mellett, TSI, EcoBoost hosszú távon pénztemető  ;)
Akkor már inkább dízel  :1eye:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7161 Dátum: 2014.05.25 16:25:13 »
Sziasztok,
Azon gondolkodom, hogy vajon mekkora vezethetöségi vagy minden egyéb különbség lehet egy hasonlo felszereltségü (mondjuk "Executive") 2011-es Auris HSD 136h  meg egy ùj Auris Touring HSD között az egyik vagy a màsik javàra?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7162 Dátum: 2014.05.25 19:35:26 »
Emberek, tegnap megnéztem élőben ezt a kocsit... és esküszöm, birtoklási vágy ébredt bennem  :sorcerer: :yes: !

Mert az állapota, ha épp nem is újszerű, de tényleg kivételes, nagyon szép  :) ! Kívül szinte hibátlan, és belül is csak pár kisebb kopás van rajta - az ajtóbehúzókon, meg az első ülések külső szélén. De amúgy... remek. A megadott km szerintem tutira valós. És... ezt a típust meg is szabad venni, ellentétben az utódjával. Főleg ezzel a motorral.

És bakker... az a hátsó helykínálat, édes Istenem  :eek: ... nézzétek meg a képet!!!  :clap:

Az autószerelőmnek pont ilyenje van, csak zöldben. Ő azt mondta ennél újabb VW-t semmilyen körülmények között nem venne, de igazából esze ágában sincs eladni a Passatot, mert annyira jó autó.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7163 Dátum: 2014.05.25 20:06:25 »
Tetszik ez a grafitszürke szín, motor is oké lenne, a könyölő is javitható egy alátéttel, de az a motortető nagyon gyanús, meg a hátsó lökös alja is púposodik a bal oldalon  :no:
Nem is az a baj, ha újrafújták, hanem, hogy csámcsog a rozsda a lámpák fölött.
Most van alternatíva.  :hmmmm:
Az sw sokkal praktikusabb, szebb, és ez jobb állapotúnak tűnik. Látszik, hogy megbecsülték, és arra a környékre szívesen mennék kocsinézőbe.
Ennek a festése meg...  :szemez:
Kérdés, hogy ültetve van-e vagy konkrétan hátsó gátlók nélkül árulják...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7164 Dátum: 2014.05.25 20:37:50 »
Nem is az a baj, ha újrafújták, hanem, hogy csámcsog a rozsda a lámpák fölött.
Most van alternatíva.  :hmmmm:
Az sw sokkal praktikusabb, szebb, és ez jobb állapotúnak tűnik. Látszik, hogy megbecsülték, és arra a környékre szívesen mennék kocsinézőbe.
Ennek a festése meg...  :szemez:
Kérdés, hogy ültetve van-e vagy konkrétan hátsó gátlók nélkül árulják...
Ha SW, inkább ezt nézném meg, már páran körbenyálcsorgattuk a képeket, csak hát öregebb mint az enyém pár hónappal, meg az a TDS motor is kelt némi félelmet bennem: kissé traktorosabb a hangja mint a jtd-nek, meg típushiba az elkopó bütyök van mi.
A másik 16 szelepes meg turbós benzines, arra aztán menne rá ingem gatyám: egyedi motor, egyedi vezérléssel, aktív hátsó lengéscsillapítók (bár az az SW és Cupékban is benne van), egyedi minden.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7165 Dátum: 2014.05.25 20:43:46 »
Tetszik ez a grafitszürke szín, motor is oké lenne, a könyölő is javitható egy alátéttel, de az a motortető nagyon gyanús, meg a hátsó lökös alja is púposodik a bal oldalon  :no:
Meg kellene nézni élőben, ilyen fények mellett simán lehet, hogy fotón mást mutat, mint élőben. Szóval még az is lehet, hogy a géptető nem volt fényezve, bár valószínű.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7166 Dátum: 2014.05.25 21:20:09 »
Meg kellene nézni élőben, ilyen fények mellett simán lehet, hogy fotón mást mutat, mint élőben. Szóval még az is lehet, hogy a géptető nem volt fényezve, bár valószínű.
A géptető széle még kőfelverődés miatt is lehet ilyen, a Corin is nemrég ecseteltem le hasonlókat. Az érdekes az a hátsó lökhárító alján található dudor :)
Persze végülis egy checkinget megérhet a dolog, bár a motortetőn is látszik hogy az a sárvédő valahogy nem úgy lett kitalálva :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7167 Dátum: 2014.05.26 06:39:43 »
az a baj, hogy nem volt még alkalmam a 132lovas valvematicot próbálni, nem tudom milyen lehet..
Akkor egyeztessünk egy hétvégét ;-)
Érd-Budafok nincs messze :-D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7168 Dátum: 2014.05.26 08:16:47 »
És bakker... az a hátsó helykínálat, édes Istenem  :eek: ... nézzétek meg a képet!!!  :clap:
Azért az látszik, hogy a hátsó tér fotózásához eléggé előrehúzták az első üléseket.  ;) Hasonlót fotózok az Avensissel is.  :)
De tény, hogy Passatokban hátul elég bőséges a hely.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7169 Dátum: 2014.05.26 08:26:05 »
Emberek, tegnap megnéztem élőben ezt a kocsit... és esküszöm, birtoklási vágy ébredt bennem  :sorcerer: :yes: !

Mert az állapota, ha épp nem is újszerű, de tényleg kivételes, nagyon szép  :) ! Kívül szinte hibátlan, és belül is csak pár kisebb kopás van rajta - az ajtóbehúzókon, meg az első ülések külső szélén. De amúgy... remek. A megadott km szerintem tutira valós. És... ezt a típust meg is szabad venni, ellentétben az utódjával. Főleg ezzel a motorral.

És bakker... az a hátsó helykínálat, édes Istenem  :eek: ... nézzétek meg a képet!!!  :clap:
Ugyanez az autó, de kombiban, na, aaaz a helykínálat!  :yes: Ilyenünk volt a sima TDI-ben. Igen masszív mechanikailag, strapabíró. Ez, ugye a "malacorrúnak" a faceliftje, leginkább az új motorok jelentették az előrelépést, minden más szinte azonos (az optikát kivéve). A futóműve kényelmesen ring, nem sportos, hanem kényelmes.

Magamra (188cm) beállított első ülés mögé beülve, a térdem és az ülés között volt még egy bő arasznyi hely. Azt hiszem, ezt hívják pocséklásnak.  :D (akkori csajom sem panaszkodott...)

A váltója is tetszett, ez jóféle VW váltó volt. Nekünk még 400e+ km után sem lötyögött.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i