Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770366 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7110 Dátum: 2014.05.16 13:25:00 »
A Yaris 2-nek még egy nagy előnye van: a maga idejében az volt a kategória leginkább praktikus, variálható autója  :yes: - csak a (sokkal drágább) Jazz múlta ebben felül.
2005-ben vettem a Jazzt és akkor megnéztem a Yaris-t is. Konkrét árakra nem emlékszem, de hogy lényegesen drágább lett volna a Honda, azt kétlem (árérzékeny voltam ;) ).
2,8M körül volt a Jazz 1.2-es, nem alap felszereltség

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7111 Dátum: 2014.05.16 13:43:45 »
Mi most nézegettük a Jazzt, azonos felszereltségre hozva a Yarissal kicsit drágább.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7112 Dátum: 2014.05.16 13:47:07 »
Ráadásul a Polo valamiért a Fabiához képest is gyakrabban romlik el. Talán a csehek jobban odatették magukat az összeszerelés során... passz. Tény, hogy a legtöbb Skoda ritkábban romlik el, mint a neki megfelelő VW.

A Yaris 2-nek még egy nagy előnye van: a maga idejében az volt a kategória leginkább praktikus, variálható autója  :yes: - csak a (sokkal drágább) Jazz múlta ebben felül. Amikor először volt alkalmam úgy fél órán át egy Yaris II-be ki-be szállni, minden ülésére beülni, az üléseket tologatni-döntögetni, hátul középen a sík padlóra rácsodálkozni, továbbá a megszámlálhatatlan első rekeszt és pakolóhelyet felderíteni - ledöbbentem  :D ! Mindez Toyota megbízhatósággal - best buy  :clap:

Érdekes, én mindig azt gondoltam, hogy a Polo sokkal biztosabb konstrukció, mint a Fabia. De ha ez nem így van, akkor nem is nagyon érdemes a drágább Polot nézni.

A Yaris tekintetében a leírtakkal egyetértek. Amikor még IS-em volt kaptam kétszer is yarist csereautónak. Ha jól emlékszem I-es és II-est is. Amikor az IS-be visszaültem, kicsinek éreztem az IS-t. Viccen kívül mondom. És tényleg tele van rekeszekkel, szóval nagyon jó autó!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7113 Dátum: 2014.05.16 14:05:31 »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7114 Dátum: 2014.05.16 17:16:56 »
Érdekes, én mindig azt gondoltam, hogy a Polo sokkal biztosabb konstrukció, mint a Fabia. De ha ez nem így van, akkor nem is nagyon érdemes a drágább Polot nézni.

AZért még a 2001-ig gyártott Polo TÜV szerint se volt rossz megbízhatóságra. Ahogy én hallottam a dupla kereklámpással már több probléma volt.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7115 Dátum: 2014.05.16 17:44:17 »
Ráadásul a Polo valamiért a Fabiához képest is gyakrabban romlik el. Talán a csehek jobban odatették magukat az összeszerelés során... passz. Tény, hogy a legtöbb Skoda ritkábban romlik el, mint a neki megfelelő VW.

ezt már én is hallottam. valószínüleg a polo-ba nem raktak régi skoda blokkos 1,4mpi motort ( ez a "legmegbízhatóbb" motor ) hanem csak VW-t.  anno a csehek nagyon lelkesek voltak mikor beindult a fóbia gyártás és még nem volt szándékosan lecsúnyítva a fabia1.  az biztos ha ennél is több hibát produkálna a polo nálam ráadásul VW felárral, repülne mint a szél.

yaris2 továbbra is!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7116 Dátum: 2014.05.16 22:16:52 »
2005-ben vettem a Jazzt és akkor megnéztem a Yaris-t is. Konkrét árakra nem emlékszem, de hogy lényegesen drágább lett volna a Honda, azt kétlem (árérzékeny voltam ;) ).
2,8M körül volt a Jazz 1.2-es, nem alap felszereltség
Igazad van  :yes: ... félreérthetően fogalmaztam. A mostani, használt árakra értettem, hogy jóval drágább a Jazz. Újonnan csakugyan kb. egy árban volt a Yarissal.

Mondjuk, elnézve az akkori új árait, számomra totál érthetetlen, hogy miért vettek belőle aránylag keveset  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7117 Dátum: 2014.05.16 22:21:48 »
Oszt ennek még a naplemente is jól áll
Ááá, de gyönyörű ez a szín  :eek: :sorcerer: :clap:  :wub: !

És tessék... kb. nem is látni ilyet az utakon  ::) ! Bezzeg a kib. szürkével (már bocsánat) Dunát lehet rekeszteni, 10-ből 6 Avensis SZÜRKE  :nonono: :fuck-8:

(Most persze egybevettem az ezüstöt meg a hamut. Mert az mind a kettő. Szürkeeee. Mint a köd meg az unalom.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7118 Dátum: 2014.05.16 23:24:40 »
Érdekes, én mindig azt gondoltam, hogy a Polo sokkal biztosabb konstrukció, mint a Fabia. De ha ez nem így van, akkor nem is nagyon érdemes a drágább Polot nézni.

A Yaris tekintetében a leírtakkal egyetértek. Amikor még IS-em volt kaptam kétszer is yarist csereautónak. Ha jól emlékszem I-es és II-est is. Amikor az IS-be visszaültem, kicsinek éreztem az IS-t. Viccen kívül mondom. És tényleg tele van rekeszekkel, szóval nagyon jó autó!
:yes:

Nem csodálom, hogy kicsinek érezted utána az IS-t - mert elöl tényleg szűkebb. A Corolla is szűkebb. De még az Avensis is passzentosabb érzés, Yarisból átülve. Bár ez persze részben szubjektív is - de tény, hogy a Yarisban nagyobb a tér pl. a fejed mellett és a fejed fölött - az "üres" műszerfal előtted pedig tovább javítja szubjektíven is a térérzetet  :yes:

Polo: a konstrukció gyakorlatilag teljesen megegyezik a Fabiáéval (gondolok itt most a Fabia I-re, és a dupla kerek lámpás Polora) - csak a karosszéria más. Viszont a beszállított alkatrészek, és/vagy az összeszerelés minőségében mégis lehet eltérés, mert a Polok a TÜV-statisztika szerint gyakrabban hibásodnak meg - és máshol is azt olvasni, hogy több velük a gond. Sajnos a Fabiával is az átlagosnál több probléma van - de a Poloval még több.

Számokban: pl. a 9 éves autók között, egy 85-ös listán, a Fabia a 38. helyen áll, 21.5 %-os bukási aránnyal. A Polo csak a 64., 25.7 %-al. Viszonyításnak: a kiskocsik közül legjobb ebben az évjáratban a Honda Jazz, a 3. helyen 10.7 %-al. Mindezt úgy, hogy a Fabiában átlagosan 106 ezer, a Poloban 88 ezer, a Jazzben pedig 93 ezer km volt  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7119 Dátum: 2014.05.16 23:29:07 »
Mondjuk ezek ellenére tudok olyan 14 éves Fabia-ról ami 400ezer km-nél tart és nem volt vele kiemelkedő probléma. Szóval nem törvényszerű a meghibásodási ráta egy példányon.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7120 Dátum: 2014.05.16 23:33:16 »
Mondjuk, elnézve az akkori új árait, számomra totál érthetetlen, hogy miért vettek belőle aránylag keveset  :hmmmm:
Alitolag a ferfiaknak jobban tetszik a Jazz, a noknek pedig a Yaris. Mivel a kisauto kat jellemzoen noi kategoria, ezert inkabb a Yaris fogyott.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7121 Dátum: 2014.05.16 23:57:16 »
AZért még a 2001-ig gyártott Polo TÜV szerint se volt rossz megbízhatóságra. Ahogy én hallottam a dupla kereklámpással már több probléma volt.
Lényegesen jobb volt a "kockalámpás"!

A 2012-es TÜV-statban szerepel ez a modell utoljára, a 11 éves korosztályban. A számok beszédesek: átlagosan 107 ezer km-es futással, akkora a bukási aránya (22.4 %), mint a 7 éves kereklámpásoknak (22.5 %), amikben ekkor még átlagosan csak 73 ezer km van!  :otlet:

A helyezések is roppantul sokatmondóak: 3 évesen 90., 5 évesen 79., 7 évesen 84., 9 évesen 64. - ezek mind a kereklámpások; és aztán 11 évesen a kockalámpás: 18. hely  :sorcerer: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7122 Dátum: 2014.05.17 00:02:51 »
Mondjuk ezek ellenére tudok olyan 14 éves Fabia-ról ami 400ezer km-nél tart és nem volt vele kiemelkedő probléma. Szóval nem törvényszerű a meghibásodási ráta egy példányon.
Naná, egy példányon nyilván nem az. De ha az ember megteheti, hogy válasszon egy 25 %-os, meg egy 10 %-os meghibásodási arányú típus közül - akkor mi a fenének vállalná a kockázatot, és venné a 25 %-osat?

Amúgy... "kiemelkedő probléma" ... hát, nem kell ahhoz kiemelkedő probléma, hogy az ember sokat vacakoljon egy kocsival. murray Mester tudna mesélni erről.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7123 Dátum: 2014.05.17 00:19:24 »
Alitolag a ferfiaknak jobban tetszik a Jazz, a noknek pedig a Yaris. Mivel a kisauto kat jellemzoen noi kategoria, ezert inkabb a Yaris fogyott.
Logikusan hangzik. De a Jazzből sok más típushoz képest is érthetetlenül kevés van... ahhoz képest meg pláne, hogy milyen zseniális konstrukció: ugye, a legjobb helykihasználású kiskocsi, szuper variálhatósággal - hozzá a Honda váltó, Honda motor, Honda megbízhatóság  :yes: - de miket látsz helyette? Polokat, Corsákat, Cliokat, PUG 206 meg 207-eseket... buták az emberek, na.

A Yarison II-n kívül, csak az Audi A2-est lehetett odatenni a Jazz mellé a kategóriában - az viszont tényleg másfélszer annyiba került újonnan.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.17 00:23:21 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7124 Dátum: 2014.05.17 07:47:34 »
Mondjuk ezek ellenére tudok olyan 14 éves Fabia-ról ami 400ezer km-nél tart és nem volt vele kiemelkedő probléma. Szóval nem törvényszerű a meghibásodási ráta egy példányon.

igen? milyen motor?  ::) :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002