Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770078 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7065 Dátum: 2014.05.15 13:16:08 »
A Mazda 3 más kategória, mint az Accord.  :)

Innentől kezdve, ha azonos évjáratú, felszereltségű és állapotú autókat nézel, a Hondának drágábbnak kell lennie.  :innocent:

Én Ave után nem vennék kisebb autót, de ez a Te dolgod.  :flowers:
Ave I-nél nem sokkal kisebb ez a Mazda 3. Sem kívül, sem belül. Kategóriába sorolás szerint persze eggyel lejjebb van - tényleges méretét tekintve viszont alig.

Az Accorddal szemben is megáll mindez. Pláne, hogy az még szűkebb is belül, mint az Ave.

Ami az árat illeti: minél öregebb használt autóról beszélünk, annál inkább kiegyenlítődik a kategóriák közötti ár-különbözet. Nézd csak meg, mondjuk, a '99-es Yarisok, Corollák és Avensisek jelenlegi árait  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7066 Dátum: 2014.05.15 13:25:41 »
Én egyre erősebben konvergálok a Honda Accord-Mazda6 közül a Honda Accordhoz.  Nemrégiben láttam egy feketét, hááát  nagyon bejövős a kombik között.  A Mazda 6 kombi is szép, de valahogy a Honda számomra méginkább.  Szeretem a nagy, halottaskocsi fílinget.  :hug: :hug:

Legszívesebben Galant kombit vennék, csak sajnos ezek már nagyon öregek, nem is vitás.
Mazda 6 is teljesen korrekt, de nem vitás, hogy a kettő közül az Accord a finomabb, ha úgy tetszik: ínyencebb autó  :yes: ... a motorja pedig talán a legjobb dízel volt a maga idejében, jópár évig. Nagyon csendes, kulturált, finom járású, erős, takarékos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7067 Dátum: 2014.05.15 13:45:49 »
Legszívesebben Galant kombit vennék, csak sajnos ezek már nagyon öregek, nem is vitás.
Hát igen  ::) ... pedig amúgy nagyon pofás jószágok  :yes: !

Viszont... most is, ahogy megnéztem ezt a Csontis hirdetést, ledöbbentem azon, hogy mennyire benyúlnak hátul a csomagtérbe a kerékdobok  :sorcerer: :nonono: - más kombinál kb. nem is láttam még ilyet - hiszen a teljes szélességnek majdnem a felét elrabolják  :ph34r: ! Ez, adott esetben, komolyan korlátozhatja a nagyobb méretű tárgyak szállítását  ::) - ami azért, pont egy kombinál, elég komoly hátrány.

Összehasonlításként, pl. egy régebbi Legacy kombi raktere...

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7068 Dátum: 2014.05.15 13:59:36 »
Nekem se jutna eszembe hátra ülni taxiba, sőt bármilyen autóba-amennyiben csak én ülök be.
Hát egyedül én sem szoktam hátra ülni, mert úgy soha nem érek oda, ahova indultam  ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7069 Dátum: 2014.05.15 14:06:04 »
Hát egyedül én sem szoktam hátra ülni, mert úgy soha nem érek oda, ahova indultam  ;)
:D :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7070 Dátum: 2014.05.15 14:18:56 »
Én egy dolgot nem értek: hogy akadhat bele a kezed a lábadba?  :wacko:

Én az esetek többségében a bal kezemmel fogom a kormányt, a jobb kezem pedig a kartámaszon/váltógombon figyel. Hogy tud így beleakadni a kezed bárhova is?  :D
Az esetek hatalmas többségében mind a két kezednek a kormányon kéne figyelnie. 9-3, vagy 10-2 óra állásban. Ha nem így teszel, akkor képtelen leszel megoldani egy hirtelen szükségessé váló kikerülési manővert, defektet stb. Nagyon helytelen és veszélyes a kormányt tartósan egy kézzel fogni.

A keze pedig, gondolom, akkor akad bele a lábába, amikor tekeri a kormányt  :szemez: ... normálisan. Két kézzel. Ahogy kell!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7071 Dátum: 2014.05.15 14:35:08 »
Az Ave1 tengelytávja asszem 5cm-rel nagyobb, mint a Carináé. A belső szélessége csak vállnak kisebb nála, máshol icipicit nagyobb, vagy ugyanakkora. Csak csalóka a fölfelé szűkülő kasztni miatt... ;)
A hátsó lábteret kihagytad: tengelytáv ide vagy oda, a hátsó lábtér nagyobb a Carinában, mint az Ave I-ben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7072 Dátum: 2014.05.15 14:50:51 »
...Opelt a legvadabb álmomban se szeretnék. Annyi nyűg van ezekkel...
Na, tessék. Újabb alátámasztása annak, amit az Opelekről írtam, bepi Mester!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7073 Dátum: 2014.05.15 15:23:46 »
Az esetek hatalmas többségében mind a két kezednek a kormányon kéne figyelnie. 9-3, vagy 10-2 óra állásban. Ha nem így teszel, akkor képtelen leszel megoldani egy hirtelen szükségessé váló kikerülési manővert, defektet stb. Nagyon helytelen és veszélyes a kormányt tartósan egy kézzel fogni.

A keze pedig, gondolom, akkor akad bele a lábába, amikor tekeri a kormányt  :szemez: ... normálisan. Két kézzel. Ahogy kell!
:yes:
Kis kieg: Coriban ha a sarkam a fék és gázpedál között van, akkor még pont elfér a kezem a lábam között. De ha a sarkam a gázpedálnál van, akkor már megakad.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7074 Dátum: 2014.05.15 15:38:04 »
Na, tessék. Újabb alátámasztása annak, amit az Opelekről írtam, bepi Mester!
:shifty: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10261
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7075 Dátum: 2014.05.15 16:14:01 »
A hátsó lábteret kihagytad: tengelytáv ide vagy oda, a hátsó lábtér nagyobb a Carinában, mint az Ave I-ben.
Igen, általában meglepődnek az emberek, mekkora hely van hátul (is)  :yes:

DonPrego:
A múltkori felvetésed miatt külön megnéztem: legalább 10 cm van a kormány és a lábam között, a kormány legfelső állásában. Az ülés természetesen nem leghátsó pozícióban van, és csak 180 cm magas vagyok. A combom viszont nem vékonyka, lévén közelítem a 120 kg-ot  ::) Biztos nagyon benyomom az ülést  :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7076 Dátum: 2014.05.15 18:26:06 »
Én nem haverkodni ülök be arra a10-15 percre, tehát jól el vagyok hátul.
Nem vagyok biztos abban, hogy a taxis minden utassal beszélgetne. Esetleg meghallgat udvariasságból, de a háta közepébe kívánja ezeket az utasokat.
Ha meg nem beszélgetsz vele ott mellette, az meg hülyén néz ki.
Tehát maradok hátul és ha mégis beszélgetünk, azt onnan is lehet. Egy igazi taxis ezt nem vesz lenézésnek  :flowers:
ja. a taxis abból él, hogy embereket szállít a városban. beszélgetés meg akkor van, ha az utas beszélgetni akar.

hallottam már röhögcsélni taxisokat egymás között, hogy az utasok az első ülésre szállnak be...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7077 Dátum: 2014.05.15 19:07:58 »
ja. a taxis abból él, hogy embereket szállít a városban. beszélgetés meg akkor van, ha az utas beszélgetni akar.

hallottam már röhögcsélni taxisokat egymás között, hogy az utasok az első ülésre szállnak be...
Én meg ismerek taxisokat (pl. a szomszédunk is az). És tudom, mit gondolnak azokról az utasokról, akiknek derogál beülni melléjük. Persze, ez is benne van a pakliban - a munka része, hozzátartozik. De a legtöbbjük többre tartja azokat, akik már azáltal is barátságosak, hogy előre ülnek, melléjük.

Ehhez hozzájön még egy faktor, amiről eddig nem volt szó. A hátul ülő utastól jobban is tartanak - főleg ha férfi, és persze főleg sötétben.

Na mindegy. Szerintem emberi gesztus előre ülni, aztán mindenki azt csinál, amit akar  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7078 Dátum: 2014.05.15 19:30:58 »
én meg több tízezret költök havonta taxira és ez a tapasztalatom. egyébként meg általában ugyanazzal a taxissal járok, aki számon tartja az útjaimat, előre is bármit meg lehet vele beszélni és ha nem megy a dolog, küld maga helyett valakit. ez a lenézés dolog meg egy szerintem marhaság, végzi a munkáját, én meg fizetek érte. a taxisrendelet óta ráadásul sokkal többet, mint azelőtt... :whistling:

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7079 Dátum: 2014.05.15 19:33:23 »
Sziasztok,

azon töprengek, hogy kellene venni az asszonynak egy kis kocsit. Jelenleg egy autónk van, sokszor elviszem, sokszor elmegyek érte, és nagyon sokszor az együtt utazás nem is jelent túl sok extra energiát, főleg ha azt is figyelembe vesszük, hogy a sűrű napokban ezek olyan időpontok, amikor együtt tudunk lenni, beszélgethetünk stb. (kicsit félek is, hogy ez elveszik, ha lenne még egy autó.)

Van persze olyan eset, amikor jól jönne még egy kocsi. A feleségem alapvetően ilyen esetekben szívesen megy a tömegközlekedéssel, mert szeret olvasni és nem derogál neki egyáltlalán, de azért sokszor előfordul hogy menne inkább kocsival, mert időt nyerne vele :)

Mivel az az autó utcán állna és mivel a kihasználtsága sem lenne várhatóan nagyon jelentős és mivel a feleségem nem szereti a nagyobb kocsikat (értsd Corolla méret vagy annál nagyobb - persze paradox módon az RX-et nagyon is szereti vezetni, mégis azt mondja hogy neki kicsi autó kell) így egy yaris méret kellene.

Na most az a helyzet, hogy bár én szívesen néznék yarisokat, neki nem tetszenek egyáltalán és én nem fogom olyan autó kényszeríteni, amibe nem szeretne beleülni. Amit ő szeretne az egy sárga (nem véletlen teszem előre, mert ez fontos :)) fabia vagy valami ehhez hasonló. (Sárga autót amúgy nem olyan egyszerű találni...- megjegyzem ezek nekem is tetszenek).

Long story short minden elvárást reálisan figyelembe véve egy 1-1,3 millió körüli 5 ajtós, klímás, benzines kisautó lenne optimális, aminek az értéke már nem zuhanna olyan nagyot de még elég pofás és használható.

Ami szóba jöhet szerintem és neki is tetszik:

Fabia/Corsa/Polo

Néhány példány ami első blikkre jöhetne:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa_c/opel_corsa_c_1.2_essentia_28000_km.szervo_klima-7875926


http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/fabia/skoda_fabia_1.4_16v_elegance_megkimelt_81e_km._extrakkal-7898372

http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/fabia/skoda_fabia_1.2_12v_elegance_52000_km-klima-7916550

http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/polo/volkswagen_polo_1.4_75_16v_comfortline-7845082

http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/polo/volkswagen_polo_1.4_75_16v_comfortline_automata_klima.elektromos_ablak.kodlamp-7901054

Az utoljára linkelt polo kereskedéses, de automata, ami jól jönne. Persze nem tudom mennyire kellene ettől félni egy ilyen autónál.

A Polo/Fabia/Corsa trióból milyen sorrendet állítanátok fel? A Polo vezet nálam, de nyilván az árak is magasabbak. Mit gondoltok, mit érdemes nézegetnem?

Szép napot mindenkinek!  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.15 19:36:20 írta richkan »