Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770559 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7035 Dátum: 2014.05.14 20:14:28 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7036 Dátum: 2014.05.14 20:17:15 »
Egy kis alacsony felbontású vizuális orgia :D

Megnéztem, két dolog tűnt fel:

1. valójában szép forma  :yes:
2. k.rva ronda hangja van a dízeleknek  :devil:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7037 Dátum: 2014.05.14 20:29:13 »
Megnéztem, két dolog tűnt fel:

1. valójában szép forma  :yes:
2. k.rva ronda hangja van a dízeleknek  :devil:
Hát pedig azok is 5 hengeresek. Az a nagy bánatom hogy az utolsó 2000-2001-es évjáratúakból leginkább jtd-ket hoznak be, nekem meg egy sima V.I.S.-es 2.0 benya 20v lazán megfelelne (sőt még sok is) a 155 ménessel (ez a példány eléggé lestrapáltnak tűnik, beltérről semmi kép, futómű már ránézésre is taccson van). A jtd is benyel 7,5-8 lityót meg van benne kéttömegű.
Ez vagy ez már kuriózum (kombiból 9208 darabot gyártottak, kupéból 3263db-ot), ez már tényleg a hobby restaurálás kategória :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.14 20:34:07 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7038 Dátum: 2014.05.14 21:19:14 »
Egy francia autót azért nem hasonlítanék az Opelhez, egy Opelt bármikor bemernék vállalni, egy franciát sosem, egy Renault még csak csak de PSA ausgeschlossen.
Szerintem egy Opel Insignia (amiből képesek voltak 5ajtós kivitelt is gyártani ..ugye..khmm) nagyon is hat az érzelmekre, nekem pl. formára nagyon tetszik, vagy a Mokka, a Corsa sajna már régi... Sajnos a független emberek a Toyota-ra pont azt mondják,
mint most itt ti az opelre: mit lehet benne szeretni, totál unalmas, érzelemmentes tömegautó.
Szóval én már csak azért sem mondanám ezt az Opelre. Meg kell nézni, mennyi opel club van, sok a rajongó, pont mint mondjuk a szintén tömegautó érzelemmentes ford-nak.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/adam/opel_adam_1.4_jam_keszletsopres-7812908
gyerekek, én elég sokat ülök apám astrájában. kifejezetten kívánatos autó. a belseje (figyelem, cosmo kivitel csomó további drága extrával, nem fapados!) olyan, hogy egy focus, pláne egy auris a nyomába nem ér.  aki szerint ez unalmas vagy érzelemmentes, az szerintem meg sose ült még ilyen astrában. kívülről is jól néz ki.
fényévekre van az előző generációs astrától, na az szerintem is egy hullaszagú xar volt. különösen belül.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7039 Dátum: 2014.05.14 21:34:31 »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10262
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7041 Dátum: 2014.05.14 23:11:37 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/audi/a6/audi_a6_2.8_quattro_gyonyoru-7912433

Ebben hol az átverés?  :eek:

...

Így hirtelen:
A motorháztetőnél jobb oldalon mintha nem illeszkedne rendesen.
Hátsó ülések előtt érdekesen van a szőnyegen bontás.
A tágulási tartályban elég régi a hűtőfolyadék, esetleg hengerfejes  :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7042 Dátum: 2014.05.14 23:33:43 »
Ha 2 évente javít  10-11 helyet a listán, akkor 15 éves korára egész szép eredményt könyvelhet el  :D
Álmában  ;) ...

A valóságban viszont: 7 évesen COV 2., Zafira 90. hely; 9 évesen Zafira 71., 11 évesen 63. hely (ezekben az évjáratokban a COV-ot már nem listázta a 2012-es kiadású összefoglaló). Ezek amúgy már a Zafira A-ra vonatkoznak; de ahogy látható volt, a B sem jobb.

Az egész 2012-es összefoglalóban, valamennyi évjáratban az Opel legjobb eredménye egy korrekt 9. hely, a 3 éves korosztályban. Típus: Agila. Ja, hogy ez mi is....... Suzuki Splash?  :yes: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7043 Dátum: 2014.05.14 23:47:26 »
Érdemes azt is odaírni, hogy hány típusból 90., meg 63., és akkor rögtön kiderül a javulás turpissága. MÉg az is meglehet, hogy a 15 évesek közt már csak 10., de 10 típusból...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7044 Dátum: 2014.05.14 23:54:22 »
Álmában  ;) ...

A valóságban viszont: 7 évesen COV 2., Zafira 90. hely; 9 évesen Zafira 71., 11 évesen 63. hely (ezekben az évjáratokban a COV-ot már nem listázta a 2012-es kiadású összefoglaló). Ezek amúgy már a Zafira A-ra vonatkoznak; de ahogy látható volt, a B sem jobb.
Vannak 2013-ara vonatkozó adataim is - COV vs. Zafira

2-3 évesek közt 23. illetve 90. (123-ból)
4-5 évesek közt 21. és 70. (122-ből)
6-7 évesek közt 6. és 33. (113-ból)
8-9 évesek közt 2. és 76. (95-ből)
10-11 évesek közt - és 59. (78-ból)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7045 Dátum: 2014.05.14 23:57:14 »
Vannak 2013-ara vonatkozó adataim is - COV vs. Zafira

2-3 évesek közt 23. illetve 90. (123-ból)
4-5 évesek közt 21. és 70. (122-ből)
6-7 évesek közt 6. és 33. (113-ból)
8-9 évesek közt 2. és 76. (95-ből)
10-11 évesek közt - és 59. (78-ból)
Ebből azért kiolvasható az is, hogy a mostani COV visszaesett a tiéd-féléhez képest  :hmmmm: ... vagy a 4-5 éves még a II-es?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7046 Dátum: 2014.05.15 07:04:35 »
múlt héten egy corolla verso taxi vitt haza.  egy 1.8-as benyás darab volt. mondom a taxisnak, hogy szép a kocsija. "igen, ez egy avensis verso"... mondom neki, ez egy corolla verso. "ez valami luna, vagy mi" - te jó ég, gondoltam, a taxisok általában ismerni szokták az autókat...elmagyaráztam neki a márka, a típus meg a felszereltségi szint közötti különbségeket. mentegetőzött sort, hogy most vette. aztán kicsit panaszkodott, hogy sokat fogyaszt. 8.5-et. mondom neki, ez marha jó érték, mi fanyalog. hát az előző kocsija ötféllel elment. egy c4-es. csak azt le kellett cserélnie az új taxirendelet miatt. azt jobban szerette. hibátlan, nem is adta el, 270ezret ment vele és semmi lényeges baja nincs újkora óta.

a verso nekem nem tetszett. kifejezetten kényelmetlen volt ülni benne (hátul), nem is értem, mi lehetett az oka. magas volt és sprőd. többet vártam tőle. talán elöl jobb lehet... :hmmmm:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7047 Dátum: 2014.05.15 07:52:07 »
múlt héten egy corolla verso taxi vitt haza.  egy 1.8-as benyás darab volt. mondom a taxisnak, hogy szép a kocsija. "igen, ez egy avensis verso"... mondom neki, ez egy corolla verso. "ez valami luna, vagy mi" - te jó ég, gondoltam, a taxisok általában ismerni szokták az autókat...elmagyaráztam neki a márka, a típus meg a felszereltségi szint közötti különbségeket. mentegetőzött sort, hogy most vette. aztán kicsit panaszkodott, hogy sokat fogyaszt. 8.5-et. mondom neki, ez marha jó érték, mi fanyalog. hát az előző kocsija ötféllel elment. egy c4-es. csak azt le kellett cserélnie az új taxirendelet miatt. azt jobban szerette. hibátlan, nem is adta el, 270ezret ment vele és semmi lényeges baja nincs újkora óta.

a verso nekem nem tetszett. kifejezetten kényelmetlen volt ülni benne (hátul), nem is értem, mi lehetett az oka. magas volt és sprőd. többet vártam tőle. talán elöl jobb lehet... :hmmmm:
Lincselést akarsz? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7048 Dátum: 2014.05.15 09:04:52 »
múlt héten egy corolla verso taxi vitt haza.  egy 1.8-as benyás darab volt. mondom a taxisnak, hogy szép a kocsija. "igen, ez egy avensis verso"... mondom neki, ez egy corolla verso. "ez valami luna, vagy mi" - te jó ég, gondoltam, a taxisok általában ismerni szokták az autókat...elmagyaráztam neki a márka, a típus meg a felszereltségi szint közötti különbségeket. mentegetőzött sort, hogy most vette. aztán kicsit panaszkodott, hogy sokat fogyaszt. 8.5-et. mondom neki, ez marha jó érték, mi fanyalog. hát az előző kocsija ötféllel elment. egy c4-es. csak azt le kellett cserélnie az új taxirendelet miatt. azt jobban szerette. hibátlan, nem is adta el, 270ezret ment vele és semmi lényeges baja nincs újkora óta.

a verso nekem nem tetszett. kifejezetten kényelmetlen volt ülni benne (hátul), nem is értem, mi lehetett az oka. magas volt és sprőd. többet vártam tőle. talán elöl jobb lehet... :hmmmm:
Én csak elöl ültem ilyen Versoban... vezettem is (1.8-ast), illetve utasként ültem taxikban (dízelekben). Kényelmes volt. Hátul persze nem tudom, hogy milyen  :hmmmm: ... ez talán függ attól is, hogy 5 vagy 7 üléses kivitel? Passz.

A 8.5 pedig tényleg jó fogyasztás egy benzines egyterűtől, városban... marha jó  :yes: ! Csak nyilván nem egy dízelhez képest  ::)

Te hátra szoktál ülni taxiban?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7049 Dátum: 2014.05.15 09:19:15 »
Miért 6000-nél? Mert ott adja le a legnagyobb teljesítményt (129 ló) és mert ott volt kedvem váltani, de látom a lényeget nem értelmezted: 12 mp 50-120 km / h , azt próbáltam ezzel mondani, hogy jól megy a kicsike, ha kicsit megpörgetik.  :yes:

Ha Neked stressz ha bőg egy motor, akkor soha ne menj gyorsulási versenyekre, mert elsírnád magad.  :D

Ha attól egy VVTI motor sérül, hogy párszor 4000 fölé pörgetik, akkor ott komoly gondok vannak, tekintve, hogy alapból ott a váltakozó szelepvezérlés "határa".  :wacko:
Miért mennek akkor a VVTI-k 4000 felett jobban, ha ez árt nekik? Szerinted ez nem ellentmondásos egy kicsit?  :innocent:
Szerinted a Corolla TS-ek is tönkre mennek gyorsan, mert pörgetik őket 6000 felett is?  :lol:
Ha-ha-ha.  :tt2:

Nem tudom, miért nekem írod ezt - ugyanis konkrétan semmi nem hangzott el a részemről ezek közül  :flowers: ! Ne ferdíts, ne magyarázz félre és ne forgasd ki, amit írtam.

- Leírtam, hogy miért nem jó, ha már 6000-nél felváltasz, és nem várod meg a leszabályozást. Így NEM éred el az elérhető maximális gyorsulást, mert a következő sebességfokozatban (ahová felkapcsolsz) alacsonyabb fordulatról fogsz gyorsítani. Maximális gyorsításhoz leszabályozásig kell pörgetni a motort.

- Igen, értem, hogy ha pörgeted, akkor megy is. De nem is írtam olyat, hogy nem érteném  :szemez: ! Ehelyett azt írtam, hogy én utálom, ha egy motort pörgetni kell ahhoz, hogy menjen.

- Nekem csak az a stressz, ha a saját kocsim motorja bőg  ;) ... más felőlem aztán bőgetheti a sajátját. Sőt - öröm nézni, hogy más hogy teszi tönkre feleslegesen az autóját  :winkiss:

- Beidézed nekem azt a hozzászólásomat, amiben leírtam, hogy sérül a motor, ha 4000 fölé pörgetik  :szemez: ? Azt írtam, hogy minél jobban pörgeted, annál nagyobb igénybevételnek van kitéve, ergo annál hamarabb elhasználódik. Ezt viszont az életben meg nem cáfolod nekem, mert k... egyszerű fizikai törvényszerűség  :)

De hadd kérdezzek vissza. Ha a magas fordulatszám nem árt a motornak, akkor miért szabályoz egyáltalán le  :?: :szemez: ? Másik, ebből adódó kérdés: ha mondjuk 6500-nál leszabályoz, mert az afölötti fordulat már ártalmas lenne - akkor 6400, az még bátran tartható akár folyamatosan is  ;) ? Tehát szerinted ez úgy működik, hogy egyik pillanatban még ártalmatlan, a másikban már ártalmas?
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.15 09:21:16 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )