Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770741 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6975 Dátum: 2014.05.11 19:58:40 »
Trotter, a Scenic helyett ilyenben nem gondolkozol?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafira/opel_zafira_1.9_cdti_cosmo_automata_xenon_bor_tempomat-7660895

Feleszereltségben minden stimmel az általad leírt szempontoknak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6976 Dátum: 2014.05.11 20:53:44 »
Nah vótam ma kocsinézőben, még frissen szilikonos a mancsom:
Mitsubishi Galant: A kormányt sajnos ebben sem tudom jobbra eltekerni a lábamtól, ettől függetlenül nagyon tetszetős kis autó: Magam mögé némi jóindulattal beférek, amit imádtam, hogy a vezető ülés lapjának magassága külön külön állítható elöl és hátul. Maga az autó azért igényelve egy rozsdaoldós fürdőt, már ütnek át a fényezésen a rozsdapöttyök.
Ezután által mentem a Fővárosi neppertelepre, ezt a Mazda 626-ost kerestem. Meg is találtam a Sass kereskedést, ahol két idősebb nepper éppen azon vitázott, hogy ez a sz@r folyton szétesik, mert hát 300 ezeré akarnak szolon autót és rohadtul nem értenek hozzá. Hát a kocsin ránézésre a jobb oldali fényszóró kicsit be volt esve, de a fényezése ettől függetlenül szép volt.
Nem lelém a mazdát, megkérdeztem hogy hol van, felvilágosítottak hogy az egy másik sass, ott van a telep másik végében. Megjegyeztem hogy milyen szép autó (amúgy tényleg kettő egyforma csak más motorral) és mindig is nagyon tetszett a Marea. Mondták hogy nem egy kategória a Mazdával, de nagyon jó autók (Logical Fail). Lényeg hogy beleülhettem: hát nagy meglepi: óriási lábtér van, kormányzásnál abszolút nincs útban a lábam, sajnos magam mögé már ránézésre sem férnék be. Kiszállásnál a vezető ülés iszonyatosan nyekergett :(
Na mint kiderült a zöld Mazda tegnap elkélt, úgyhogy még mindig nem tudtam kipróbálni, de ha már ott voltam, gondoltam megnézem mi a kínálat a kis guruló dobozok tájékán.
Mazda Premacy: na ez a kocsi majdnem ott van a szeren, lábam kormányzásnál nincs útban, magam mögé simán beférek, még a maradék csomagtartója is hatalmas, kívülről is tetszik, több kapcsoló, műanyag borítás is ismerős a Coriból. Negatívumok: a sebváltó kar valami iszonyat lent van (már a kiosztás is lekopott róla, gondolom nem 180e van benne). A hátsó ülőlapok keskenyek, nagyobb se** már átlóg a másik ülésre, szerencsére az öv csatok elrejthetőek az ülések között.
Aztán még megnéztem egy 1.9 D-ID vagy miafranc Mitsubishi Space Start, bár ha jól rémlik az kívül is fekete volt, de 2004-es szervizkönyves, 990e, bla bla. Nepperbá egyből hozta volna az adásvételit. Na itt első ülés oké, a sebváltó is már jó helyen van, kicsit kisebb a tér a hátsó üléssorban és ránézésre mintha a csomagtér is kisebb lenne, mint a Mazdában. Ami nekem feltűnt, hogy a kormány csálé, a bal karomat messzebb kellett kinyújtani mint a jobbat.
Ami közös volt az össze kocsiban, hogy hát a nagyobb lóerő/nyomatékhoz combosabb kuplung párosul.
Összességében a Primacy tetszett a legjobban.

Pár napja Bepi linkelt be egy Totalcaros videót, ahol 600-800 ezerért próbáltak meg "autót" találni a Fehér úti neppertelepen.
Te kb. ugyanezzel próbálkozol, hasonló sikerrel.  :D

Egy 15 éves, soktulajos (direkt nem gazdás, mert ezeknek gazdájuk nem volt), széthajtott, visszatekert órájú, pesit nepper álltal árult autó nagyon jó eséllyel sz.pás lesz.  ;)

Innentől lehet Kappa, Mazda vagy akár Toyota is, esélyeid hasonlóan rosszak.  :szemez:

Csak egy kérdés: miért nem próbálsz meg kortársaihoz képest drágábbnak tűnő, lekövethető előéletű kocsikat megnézni?  :ph34r:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6977 Dátum: 2014.05.11 21:38:27 »
Pár napja Bepi linkelt be egy Totalcaros videót, ahol 600-800 ezerért próbáltak meg "autót" találni a Fehér úti neppertelepen.
Te kb. ugyanezzel próbálkozol, hasonló sikerrel.  :D

Egy 15 éves, soktulajos (direkt nem gazdás, mert ezeknek gazdájuk nem volt), széthajtott, visszatekert órájú, pesit nepper álltal árult autó nagyon jó eséllyel sz.pás lesz.  ;)

Innentől lehet Kappa, Mazda vagy akár Toyota is, esélyeid hasonlóan rosszak.  :szemez:

Csak egy kérdés: miért nem próbálsz meg kortársaihoz képest drágábbnak tűnő, lekövethető előéletű kocsikat megnézni?  :ph34r:
Jelen pillanatban típusválasztás folyik (sokszor még az sem világos hogy benzin vagy dízel legyen). Magánszemélyt nem fogok felhívni azzal hogy "Bocsi, megnézném hogy elférek e kényelmesen ebben a típusban". A fent említett célra tökéletesen megfelelnek a hétvégén is nyitva tartó közeli nepperek. Azt hogy a kokrét példány milyen látható nyavajáktól szenved, csak for fun írom le.
Ha megvan a lehetséges típusok listája, lehet keresni példányt. Valljuk be, Kappából elég kevés van, elfogadható állapotú még kevesebb, vannak aggályaim a méretével kapcsolatban is, szal nem árt ha van B terv  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.11 21:40:53 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6978 Dátum: 2014.05.11 21:43:35 »
Jelen pillanatban típusválasztás folyik. Magánszemélyt nem fogok felhívni azzal hogy "Bocsi, megnézném hogy elférek e kényelmesen ebben a típusban". A fent említett célra tökéletesen megfelelnek a hétvégén is nyitva tartó közeli nepperek. Azt hogy a kokrét példány milyen látható nyavajáktól szenved, csak for fun írom le.
Ha megvan a lehetséges típusok listája, lehet keresni példányt. Valljuk be, Kappából elég kevés van, elfogadható állapotú még kevesebb, vannak aggályaim a méretével kapcsolatban is, szal nem árt ha van B terv  ;)

Aha, így már értelek.  :yes:

Ha Kappából kevés az épkézláb, és még kicsi is, akkor mi szól mellette?  :D

Szerintem valami japánt kéne venned (626, Carina vagy Ave, Accord), azzal fogsz valószínűleg a legkevesebbet szívni.  :yes:

Az meg, hogy beférsz-e magad mögé miért olyan fontos? Szállítassz még hasonlóan magasra nőtt emberkéket?  :lol:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6979 Dátum: 2014.05.11 22:02:18 »
Aha, így már értelek.  :yes:

Ha Kappából kevés az épkézláb, és még kicsi is, akkor mi szól mellette?  :D
A Kappa nem kicsi, sőt néha még túl nagynak is érzem (néha parkolni is kell majd vele). Akadnak belőle épkézlábnak ígérkező darabok, már amennyire a látható/olvasható dolgokat illeti:
Pl.: örök kedvenc, a régi hirdetése szerint szervizkönyve is van.
Ez sem tűnik egy leélt darabnak, a km állás is reálisnak tűnik.
Ez a leírás alapján egy gondos autónak tűnik, ami valami kissrác kezébe került, aki talán még idejében rájött hogy nem fogja tudni tankolni.
Persze a két dízelben van kéttömegű lendkerék, véleményem szerint 1,5 misi környékén állna meg az apránkénti rendbetétel.
Mi szól mellette? Amióta megláttam minden más autó csak színesfém :)
Szerintem valami japánt kéne venned (626, Carina vagy Ave, Accord), azzal fogsz valószínűleg a legkevesebbet szívni.  :yes:
Eddig az Ave1 kombit nézegettem, ugyanaz a baja mint a Galantnak meg a Corollának: túl alacsonyan van a kormányoszlop (legfelső állásban) jobbra tekerve a kormányt beleakad a kezem a lábamba, ez eddig Corollánál egyszer okozott balesetveszélyes szitut, ezért kell mennie. Avenál persze hátrébb lehet tolni az ülést, de akkor meg messze van a kormány.
626-ost nem sikerült még kipróbálnom, de gyanítom ugyanez lesz a szitu. Accord tetszene (1999-2003-as modell), de azon már első ránézésre látszik hogy pöttöm a bele.
Carina meg öregebb mint a Corollám.
Az meg, hogy beférsz-e magad mögé miért olyan fontos? Szállítassz még hasonlóan magasra nőtt emberkéket?  :lol:
Városban nagyon keveset használom a kocsit, utazóautó kell sok cucc és/vagy sok ember. 200km-es etapokra.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.11 22:05:07 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6980 Dátum: 2014.05.11 22:16:48 »
A Kappa nem kicsi, sőt néha még túl nagynak is érzem (néha parkolni is kell majd vele). Akadnak belőle épkézlábnak ígérkező darabok, már amennyire a látható/olvasható dolgokat illeti:
Pl.: örök kedvenc, a régi hirdetése szerint szervizkönyve is van.
Ez sem tűnik egy leélt darabnak, a km állás is reálisnak tűnik.
Ez a leírás alapján egy gondos autónak tűnik, ami valami kissrác kezébe került, aki talán még idejében rájött hogy nem fogja tudni tankolni.
Persze a két dízelben van kéttömegű lendkerék, véleményem szerint 1,5 misi környékén állna meg az apránkénti rendbetétel.
Mi szól mellette? Amióta megláttam minden más autó csak színesfém :)Eddig az Ave1 kombit nézegettem, ugyanaz a baja mint a Galantnak meg a Corollának: túl alacsonyan van a kormányoszlop (legfelső állásban) jobbra tekerve a kormányt beleakad a kezem a lábamba, ez eddig Corollánál egyszer okozott balesetveszélyes szitut, ezért kell mennie. Avenál persze hátrébb lehet tolni az ülést, de akkor meg messze van a kormány.
626-ost nem sikerült még kipróbálnom, de gyanítom ugyanez lesz a szitu. Accord tetszene (1999-2003-as modell), de azon már első ránézésre látszik hogy pöttöm a bele.
Carina meg öregebb mint a Corollám.Városban nagyon keveset használom a kocsit, utazóautó kell sok cucc és/vagy sok ember. 200km-es etapokra.

Én egy dolgot nem értek: hogy akadhat bele a kezed a lábadba?  :wacko:

Én az esetek többségében a bal kezemmel fogom a kormányt, a jobb kezem pedig a kartámaszon/váltógombon figyel. Hogy tud így beleakadni a kezed bárhova is?  :D



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6981 Dátum: 2014.05.11 22:24:56 »
Én egy dolgot nem értek: hogy akadhat bele a kezed a lábadba?  :wacko:

Én az esetek többségében a bal kezemmel fogom a kormányt, a jobb kezem pedig a kartámaszon/váltógombon figyel. Hogy tud így beleakadni a kezed bárhova is?  :D
Igen, amíg laza csávó voltam 12-es fogással nekem sem volt. Ahogy öregszem, úgy jön a 9-3-as fogás (vagy hogy híjják).
addig nem is okoz gondot, amíg 90 fokban kell kanyarodni, mert ott átfogással terek az ember (vagy tenyérrel). Sőt még kakucsringen is átfogással veszem be a kanyarokat. De amikor csak egy ilyen gyors "chicane" van akkor nem ... és itt ért meglepetés :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6982 Dátum: 2014.05.11 22:40:00 »
Nagy kocsi kell? Akkor mondom:
- Merci w210 (oké nem egy problémamentes típus, de valamit valamiért)
- Opel Omega (tényleg hatalmas, több példányban ültem)
- és a titkos tipp: Skoda Superb (tényleg hatalmas!)

Japán autókat nem akkora emberekre tervezték, mint Te vagy, de azért ne add fel!  :yes:
Tegnap voltunk kint a parkolóparádén és meg is emlegettünk egy gyönyörű Galantnál.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6983 Dátum: 2014.05.11 22:51:09 »
Nagy kocsi kell? Akkor mondom:
- Merci w210 (oké nem egy problémamentes típus, de valamit valamiért)
- Opel Omega (tényleg hatalmas, több példányban ültem)
- és a titkos tipp: Skoda Superb (tényleg hatalmas!)

Japán autókat nem akkora emberekre tervezték, mint Te vagy, de azért ne add fel!  :yes:
Tegnap voltunk kint a parkolóparádén és meg is emlegettünk egy gyönyörű Galantnál.
Pápaszemes nyami, nézek is párat :)
Superb kicsit drága, az alja van másfél misiért.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6984 Dátum: 2014.05.11 23:33:03 »
Nézzél valami amcsi muscle car-t, azok tényleg nagyok! Amúgy tényleg ne japánt nézz, azok a 2000 körüliek elég kicsik, az ave1 is kisebb belül, mint a Carina, mondjuk Camry az még jó lehetne, de itthon nem nagyon van. Én is elég nagy vagyok, majdnem 2 méter és nekem is necces a lábaim elhelyezése. Nekem eddig a legjobb vezetőpozíció a Thalia-ban volt.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Milyen autót vegyek?
« Válasz #6985 Dátum: 2014.05.12 02:32:39 »

Nem igazán :) Jó dolog hosszú távon,de megvagyok nélküle. A 6os váltót jobban bírom. 100nál 2100at pörgött a Mazda. Hondánál sajnos csak facelift után jött a 6os váltó.
Akkor abban total felesleges a 6-os valto! Az Accord sem forog sztem tobbet otodikben. Egy tisztesseges 6-ik (tehat aminek van ertelme) fokozat 2100-nal mar 120 folott viszi az autot!
Apam 90 lovas 2000ben gyartott hdi xsaraja 5-os valtoval porgott ennyit szaznal.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6986 Dátum: 2014.05.12 02:44:29 »
Én egyre erősebben konvergálok a Honda Accord-Mazda6 közül a Honda Accordhoz.  Nemrégiben láttam egy feketét, hááát  nagyon bejövős a kombik között.  A Mazda 6 kombi is szép, de valahogy a Honda számomra méginkább.  Szeretem a nagy, halottaskocsi fílinget.  :hug: :hug:

Legszívesebben Galant kombit vennék, csak sajnos ezek már nagyon öregek, nem is vitás.
7, vagy 8-ik generacios Accord?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6987 Dátum: 2014.05.12 02:54:06 »
Nekem most ez tetszene  :wub:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_2.0_titanium-7890382
Az uj fokaban talalkoztam a 2.0-as mocival. Ot mar 15x loeros es bitang jo egy darab. Meg a buta automataval is megy mint a veszett es egyaltalan nem volt nagy etvagyu. Atlagos varosban 8-9 kozott vegig klimazva mig palyan 120-al palyan 6 liter alatt evett klimaval! Ha pedig odaleptel kegyetlen loholasba kezdett  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6988 Dátum: 2014.05.12 02:55:16 »
Trotter, a Scenic helyett ilyenben nem gondolkozol?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafira/opel_zafira_1.9_cdti_cosmo_automata_xenon_bor_tempomat-7660895

Feleszereltségben minden stimmel az általad leírt szempontoknak.
Te Bepi? Mi rosszat tett Neked Trotter, hogy 1.9cdti Opelt ajanlasz neki?  :eek: Plane egy toyota forumon  :naspang:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #6989 Dátum: 2014.05.12 06:58:43 »

Nézzél valami amcsi muscle car-t, azok tényleg nagyok! Amúgy tényleg ne japánt nézz, azok a 2000 körüliek elég kicsik, az ave1 is kisebb belül, mint a Carina, mondjuk Camry az még jó lehetne, de itthon nem nagyon van. Én is elég nagy vagyok, majdnem 2 méter és nekem is necces a lábaim elhelyezése. Nekem eddig a legjobb vezetőpozíció a Thalia-ban volt.
Az Ave1 tengelytávja asszem 5cm-rel nagyobb, mint a Carináé. A belső szélessége csak vállnak kisebb nála, máshol icipicit nagyobb, vagy ugyanakkora. Csak csalóka a fölfelé szűkülő kasztni miatt... ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i