Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770472 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6825 Dátum: 2014.05.04 00:34:58 »
...max oldalra nézni a C oszlopig :hmmmm:
Ja, igen, ezt értettem "hátranézés" alatt  :) ... ferdén oldalra-hátra, ellenőrizendő a holtteret.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6826 Dátum: 2014.05.04 00:41:17 »
Csak félve merem leírni, hogy minden elsőre ment...Igaz, lett három hibapontom.
A B-n nekem is  :yes: ... 1 hibaponttal: vizsgaállomásra visszaérve, parkolóhelyre betolatva a hátsó kerekekkel a szegélynek ütköztem. Meg egy váltásnál kezemben maradt a Lada 1200 váltógombja  :eek: :lol: ... de azért nem kaptam hibapontot  :whistling:

C kategórián viszont elsőre elhasaltam: kereszteződésben elsőbbséget kellett adnom; jött jobbról egy Passat, jobbra indexelve. Én balra akartam menni. Kihajtottam eléje, mert azt hittem, bekanyarodik  ::) ... nem akart  :wacko: - csak kint felejtette az indexet. Jó nagyot kellett fékeznie. A vizsgabiztos pedig jól lebafott, hogy fel kellett volna mérjem a sebességéből, hogy nem fog bekanyarodni. Igaza volt - a C kategória aztán végképp nem játék.

Másodikra viszont átmentem, hiba nélkül. Aztán E-n is elsőre, de valami 8 hibaponttal  :pinch: ... mondjuk, az a vizsgabiztos már azért is hibát írt be, ha váltásnál egyáltalán érezni lehetett, hogy belenyúltál az erőátvitelbe  :sorcerer: ... állandóan a raktérben lévő lovakat emlegette  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6827 Dátum: 2014.05.04 00:49:07 »
szerintem minden budapesti vizsgázó nagy hátrányban van az összes többivel szemben... :hmmmm:
Pécsett majdnem olyan rossz a bukási arány, mint Pesten  :sorcerer: ... 2.6, míg Pesten 2.9 vagy valami ilyesmi. Nagyon sok nehéz kereszteződés, buktató van ennek a városnak a közlekedésében. Plusz egy meglehetősen sokat elváró hozzáállás a vizsgabiztosok részéről.

Amúgy tényleg nagyon nem mindegy, hol van a vizsga. A szomszédos Tolnában pl. csak 1.6 a bukási arány... ez azért igen komoly eltérés! Dehát Szekszárd, vagy épp Siófok (ezen a két helyen van vizsga Tolnában - Baranyában csak Pécsett) forgalmát sem lehet a pécsivel összehasonlítani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10261
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6828 Dátum: 2014.05.04 07:08:17 »
Főleg amióta Pécsen csomó mindent átvariáltak, jóval bonyolultabb lett (egyirányúsítások, stb.).
Szinte már csak villamos kell és tiszta Bp. szerintem :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.04 07:10:26 írta vd1234 »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6829 Dátum: 2014.05.04 09:00:10 »
Ja, igen, ezt értettem "hátranézés" alatt  :) ... ferdén oldalra-hátra, ellenőrizendő a holtteret.


hát a mai autókban a kicsi holttér az autó mellett már nem létezik...egyre több autóban meg az oldalsó nagyobb holtteret már magától figyeli a kocsi  :whistling: de nem vitázni akarok, a holttér ellenőrzése szerintem is fontos, én mindig hátrapillantok párhuzamos közlekedésben, ha sávot kell váltanom, a tükrök nem tudnak mindent megmutatni :yes:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6830 Dátum: 2014.05.04 09:39:25 »
Ja, igen, ezt értettem "hátranézés" alatt  :) ... ferdén oldalra-hátra, ellenőrizendő a holtteret.


Az ábrát nem ismételem. De nekem a tükör mindig úgy van beállitva, hogy lássam az autóm oldalát, úgy ott nincs holttér.
Az ábrán viszont csak a B oszlopig tudsz nézni- vagyis inkább csak oldalra. Jobb oldalon nyilván a C-ig, max tolatáskor tudsz a hátsó ablakon  tehát hátra nézni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6831 Dátum: 2014.05.04 10:59:46 »
Ja, igen, ezt értettem "hátranézés" alatt  :) ... ferdén oldalra-hátra, ellenőrizendő a holtteret.
Szerintem ennél jóval szélesebb a belátható terület.
Autópályán szoktam ezt próbálni: ha a külső sávban megyek gyakorlatilag fejmozdítás nélkül állandóan látom a mögöttem közeledőt. Először a középső, majd a külső tükörben és ha ott már nem, akkor periférikusan már látható. Tehát gyakorlatilag nincsen holtterem balról.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6832 Dátum: 2014.05.04 13:00:03 »
hát a mai autókban a kicsi holttér az autó mellett már nem létezik...egyre több autóban meg az oldalsó nagyobb holtteret már magától figyeli a kocsi  :whistling: de nem vitázni akarok, a holttér ellenőrzése szerintem is fontos, én mindig hátrapillantok párhuzamos közlekedésben, ha sávot kell váltanom, a tükrök nem tudnak mindent megmutatni :yes:
Jól teszed, az a biztos  :) !

A holttér mérete pedig nyilván függ a tükörétől. Nem mindegy, hogy Lexus IS vagy Alfa 156, például... utóbbi külső tükrei SOKKAL kisebb részt mutatnak a mögöttes térből.

A holttér-figyelő automaták terjedése pedig egy nagyon hasznos és örvendetes dolog  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6833 Dátum: 2014.05.04 13:11:30 »
Szerintem ennél jóval szélesebb a belátható terület.
Autópályán szoktam ezt próbálni: ha a külső sávban megyek gyakorlatilag fejmozdítás nélkül állandóan látom a mögöttem közeledőt. Először a középső, majd a külső tükörben és ha ott már nem, akkor periférikusan már látható. Tehát gyakorlatilag nincsen holtterem balról.
Biztos van  :yes: - csak kicsi, ami nagyon dicséretes az autó tervezői részéről  :clap: ! De ettől még egy robogós szvsz tutira el tudna "bújni" melletted, a városi forgalomban - vagy egy motoros. És egyébként is miattuk a legfontosabb ez az egész holttérbe nézősdi. Egy személyautó valóban nem tud teljesen "eltűnni" a bal oldalon - ez tény. Egy robogós-motoros viszont igen - és ő ugye jóval sebezhetőbb is. A jobb oldalról végképp nem beszélve.

Az egésznek a lényege amúgy az, hogy a baj ott kezdődik, amikor ilyen jellegű dolgokban az ember nekiáll kivételeket gyártani: nekifog úgy gondolkodni, hogy "most hátra kell nézni - most nem", "most kel indexeni - most nem", stb... innentől csak idő kérdése, hogy mikor fogok rosszul dönteni, és kész a baj. Ha ellenben úgy állsz hozzá, hogy ezeket a dolgokat MINDIG csinálod, akkor teljesen rutinszerűvé válnak, és ezzel nagyban csökken a hibázás esélye  :yes:

Mindig azt mondom tanulóimnak, hogy az indexelés meg a körülnézés olyasmi, mint fegyverkezelésnél az a szabály, hogy töltetlen fegyver NINCS :excl: - kezdettől így kell hozzáállni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6834 Dátum: 2014.05.04 14:24:46 »
Biztos van  :yes: - csak kicsi, ami nagyon dicséretes az autó tervezői részéről  :clap: ! De ettől még egy robogós szvsz tutira el tudna "bújni" melletted, a városi forgalomban - vagy egy motoros. És egyébként is miattuk a legfontosabb ez az egész holttérbe nézősdi. Egy személyautó valóban nem tud teljesen "eltűnni" a bal oldalon - ez tény. Egy robogós-motoros viszont igen - és ő ugye jóval sebezhetőbb is. A jobb oldalról végképp nem beszélve.

Szerencsére ritkán mennek el mellettem városi  robogók az autópályán ;-)
Én azon tapasztalataimról irtam :-D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6835 Dátum: 2014.05.04 16:33:06 »
Szerencsére ritkán mennek el mellettem városi  robogók az autópályán ;-)
Én azon tapasztalataimról irtam :-D
Én meg erre írtam, hogy jobb ha az ember nem áll neki differenciálni: most autópályán vagyok, ergo nem kell körülnéznem sávváltáskor... mert ebből lesz a baj. Lehet vitatni, csak nem érdemes, mert ez az igazság  :) ! MINDIG körül kell nézni. Inkább ezerszer feleslegesen - mint egyszer nem, amikor pont kéne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6836 Dátum: 2014.05.04 19:47:42 »
Pécsett majdnem olyan rossz a bukási arány, mint Pesten  :sorcerer: ... 2.6, míg Pesten 2.9 vagy valami ilyesmi. Nagyon sok nehéz kereszteződés, buktató van ennek a városnak a közlekedésében. Plusz egy meglehetősen sokat elváró hozzáállás a vizsgabiztosok részéről.

Amúgy tényleg nagyon nem mindegy, hol van a vizsga. A szomszédos Tolnában pl. csak 1.6 a bukási arány... ez azért igen komoly eltérés! Dehát Szekszárd, vagy épp Siófok (ezen a két helyen van vizsga Tolnában - Baranyában csak Pécsett) forgalmát sem lehet a pécsivel összehasonlítani.

Siófok nem Tolnában van ám  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6837 Dátum: 2014.05.04 20:38:52 »
Siófok nem Tolnában van ám  :flowers:
Jogos  :yes: !

Most utánanézve, igen komoly a különbség pl. Baranya és Somogy között  :ph34r: - Baranyában a legtöbb kategóriából csak Pécsett lehet vizsgázni; míg Somogyban Kaposváron, Marcaliban, Nagyatádon és Siófokon is  :sorcerer:

http://www.nkh.hu/Kepzes/nyilvantart/Documents/Forgalmi%20Vizsgahelyszinek_20120412.pdf
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6838 Dátum: 2014.05.05 07:38:38 »
hát a mai autókban a kicsi holttér az autó mellett már nem létezik...
Igen, elég régi lehet az ábra. Az autó mellett nekem sincs holttér, látom a tükörben a kocsi bal hátsó sarkát.
Viszont ha a mellettem balra lévő sávban a B oszlop mögött kicsivel van valami, az nem mindig észrevehető, ezért kell oldalra is pillantani.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6839 Dátum: 2014.05.05 08:31:36 »
Autó méretű tárgyak ma jellemzően már neincsenek holttérben, vagyis, szinte bármelyik autóban viszonylag jól láthatók, ellenben a kisebb tárgyakkal (biciklis, oszlop), amikre továbbra is figyelni kell.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i