Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770906 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6660 Dátum: 2014.04.02 02:52:43 »
Pont abban az esetben lenne nektek ideális családi autó egy ilyen Accord kombi, ha csak hétvégén/nyaralásra vennétek elő  :yes: ! Mert ebben az esetben javarészt csak az előnyeit élveznétek annak, hogy nagy  :)

Egyébként nem neveznék túlzásnak egy ilyen Accord kombit, egy háromfős család részére.

Ha minden nap akarnátok használni - na, akkor több érv szólna a Jazz mellett.

Tetszik amit irtal, mert nagyban kulonbozik a jelenleg bennem felallitott elmelettol es egyaltalan nem vagyok biztos a dolgomban, sot! Kvazi fogalmam sincs mi legyen az autovetellel miutan vegigneztem a kinalatot :no:
A helyzet a kovetkezo:
Majus legvegen erunk haza. Szeptember elejeig kolcsonbe megkapjuk a regi Jazzunket. Addig kell autot talalnunk. Nagy erteku autot semmikepp nem akarok egyenlore, mert az utcan parkolna es keveset hasznalnank. Ezert magas ertekvesztesu autot balgasag volna tartani (rettegni melyik zseni tolat neki, huzza meg, lopja el es az amortizacios koltseghez sincs $kedvem$). Szoval hetvegekent nagybevasarlasra, a magyarorszagi hegyek es a csalad meglatogatasa lenne a fo profil. Evente egy sieles kulfoldon es +1-2 hetvegi kiruccanas.
Azert hajlom kis auto fele (Jazz ~2 millioig) mert a lakas is kicsi, szoval amig abbol nincs nagyobb nem johet masodik purgye. Namost addig elvagyunk egy Jazzben szerintem. Ha par ev mulva sikerult nagyobb, kertes hazba, garazzsal vagy kocsibealloval koltozni, mar johet a pulya es vele egyutt egy nagyobb auto. Ha akkor ugy latjuk, hogy a kiskocsi tovabbra is szukseges lenne, akkor megtartanank, de ha nem, akkor nem veszitettem az amortizacion sokat (jah bocs, most mar tudom, hogy ez utobbival nem lehet szamolni  [rohog] )
Remelem erthetoen leirtam.
Ahogy az elejen is emlitettem, szivesen varom a velemenyed es masoket is mert egyaltalan nem vagyok biztos a dolgomban. Az otthoni valasztek iszonyat szegenyes es nem is lattam eddig igazan inyemre valo autot  :nonono:
Jah, persze csakis Japan lehet  :D Egyteru kizarva  :nonono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6661 Dátum: 2014.04.02 07:18:11 »
Jól értem, hogy azt mondjátok: az értékvesztés lényegtelen tényező?
nem.
az értékvesztés nem lényegtelen tényező. a különböző típusok közötti értékvesztések különbségéről való köldöknézés, na az a túlzás...ugyanolyan ez, mint amikor arról képesek egyesek vitázni, hogy fél literes fogyasztáskülönbség miatt egy autó jobb, mint egy másik. miközben a valóságban az ilyen összehasonlításoknak semmi alapja nincs. mivel minden vezetési stílus és forgalmi körülmény különbözik...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6662 Dátum: 2014.04.02 07:30:23 »
Tetszik amit irtal, mert nagyban kulonbozik a jelenleg bennem felallitott elmelettol es egyaltalan nem vagyok biztos a dolgomban, sot! Kvazi fogalmam sincs mi legyen az autovetellel miutan vegigneztem a kinalatot :no:
A helyzet a kovetkezo:
Majus legvegen erunk haza. Szeptember elejeig kolcsonbe megkapjuk a regi Jazzunket. Addig kell autot talalnunk. Nagy erteku autot semmikepp nem akarok egyenlore, mert az utcan parkolna es keveset hasznalnank. Ezert magas ertekvesztesu autot balgasag volna tartani (rettegni melyik zseni tolat neki, huzza meg, lopja el es az amortizacios koltseghez sincs $kedvem$). Szoval hetvegekent nagybevasarlasra, a magyarorszagi hegyek es a csalad meglatogatasa lenne a fo profil. Evente egy sieles kulfoldon es +1-2 hetvegi kiruccanas.
Azert hajlom kis auto fele (Jazz ~2 millioig) mert a lakas is kicsi, szoval amig abbol nincs nagyobb nem johet masodik purgye. Namost addig elvagyunk egy Jazzben szerintem. Ha par ev mulva sikerult nagyobb, kertes hazba, garazzsal vagy kocsibealloval koltozni, mar johet a pulya es vele egyutt egy nagyobb auto. Ha akkor ugy latjuk, hogy a kiskocsi tovabbra is szukseges lenne, akkor megtartanank, de ha nem, akkor nem veszitettem az amortizacion sokat (jah bocs, most mar tudom, hogy ez utobbival nem lehet szamolni  [rohog] )
Remelem erthetoen leirtam.
Ahogy az elejen is emlitettem, szivesen varom a velemenyed es masoket is mert egyaltalan nem vagyok biztos a dolgomban. Az otthoni valasztek iszonyat szegenyes es nem is lattam eddig igazan inyemre valo autot  :nonono:
Jah, persze csakis Japan lehet  :D Egyteru kizarva  :nonono:
hát én azt gondolom, hogy ha nem mész sokat és nem akarod félteni sem, akkor teljesen mindegy, hogy mit veszel. a használtautó-vásárló különben sem lehet túlságosan válogatós.
mindenesetre van már némi behatárolás : japán négy- vagy ötajtós kell, méret mindegy, ne legyen egyterű. vehetsz négyajtósat is, kombit is, kompaktot is, nagyobbat is. ha szembejön egy szimpatikus vétel csapjál le rá azonnal. az értékvesztéssel a kétmilliós kategóriában szerintem nemigen érdemes kalkulálni ( :devil: ), de az biztos, hogy a kisebb autók jobban tartják magukat a nagyoknál.
egy babával bármilyen autó megteszi. nem mész sokat, ezért nem kell a nagy autó. de az igaz, hogy a nagyobb jobb  :yes:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6663 Dátum: 2014.04.02 07:33:52 »
Toyotát igaz nem vettem újat, mert irreálisan drágább volt, egy azonos paraméterekkel rendelkező, szintén távol-keleti szemléletben gyártott márkához képest.
Robi, most a Yaris vételénél, előtte az Avensis esetében is végignyálaztam az összes konkurenst és alternatívát és nem volt irreálisan nagy különbség a Toyota és más márkák között, ha közel azonos felszereltségre akartam hozni (Jazz, Note, ix20, Corsa stb).
Bár nem tudom Neked mennyi az irreálisan nagy különbség, de úgy vettem észre, hogy 200-300e nem az a kategória.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6664 Dátum: 2014.04.02 08:13:24 »
A helyzet a kovetkezo:
Majus legvegen erunk haza. Szeptember elejeig kolcsonbe megkapjuk a regi Jazzunket. Addig kell autot talalnunk.
A keretet nem írtad, ugyan, de szerintem egy PriusII - feltéve, ha sikerülne egy jót kifogni - nagyon jó választás lenne, mind bekerülési költség, mind fenntartási költség oldalról.  :yes: Méretre 3-ótokat bőven kiszolgál, maradsz egy már ismert és elismert márkánál, típusnál.  :hug:

Ha a PII árának felét szánnátok autóra, akkor Jazz, semmi más. Azt gondolom, hogy egy esetleges családbővüléskor mindkét típus gyorsan eladható, keresettek, és az értékvesztésük sem magas.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6665 Dátum: 2014.04.02 08:14:29 »
hát én azt gondolom, hogy ha nem mész sokat és nem akarod félteni sem, akkor teljesen mindegy, hogy mit veszel. a használtautó-vásárló különben sem lehet túlságosan válogatós.
Mát hogy lenne mindegy?  :szemez: Dehogyis az...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6666 Dátum: 2014.04.02 08:15:48 »
tényleg 107e km alatt ennyi dolog tönkremegy egy japó kocsiban,amit ezt a tökfej felsorolt??? ?
http://aprod.hu/hirdetes/mazda-323-1-5-klima-107e-km-120eftszerviz-robogot-beszamitok-ID1IH5F.html
Nem lehetséges, hogy kevés használat miatt kellett ezek legtöbbjét cserélni? Már, ha igaz a km....
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6667 Dátum: 2014.04.02 08:42:03 »
hát,nehezen hihető.
vhogy nem hiszem el a hirdetés 1szavát sem,csak azt,h mazda eladó;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6668 Dátum: 2014.04.02 08:43:21 »
Nem kizárt... de a hőgombát, a légtömegmérőt meg a gyújtótrafót nagyon nehéz elhinnem, egy ennyit futott 323-ason  :hmmmm:
úgyvan,azok 300+ ezer kmnél szoktak bexarni.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6669 Dátum: 2014.04.02 08:48:51 »
Robi, most a Yaris vételénél, előtte az Avensis esetében is végignyálaztam az összes konkurenst és alternatívát és nem volt irreálisan nagy különbség a Toyota és más márkák között, ha közel azonos felszereltségre akartam hozni (Jazz, Note, ix20, Corsa stb).
Bár nem tudom Neked mennyi az irreálisan nagy különbség, de úgy vettem észre, hogy 200-300e nem az a kategória.
listaárakról van ajánlati árakról beszélünk?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6670 Dátum: 2014.04.02 10:22:10 »
Robi, most a Yaris vételénél, előtte az Avensis esetében is végignyálaztam az összes konkurenst és alternatívát és nem volt irreálisan nagy különbség a Toyota és más márkák között, ha közel azonos felszereltségre akartam hozni (Jazz, Note, ix20, Corsa stb).
Bár nem tudom Neked mennyi az irreálisan nagy különbség, de úgy vettem észre, hogy 200-300e nem az a kategória.
Ezt a topikot én nyitottam amikor autót akartam venni, első oldalakat olvassátok újra, hiszen Ti segítettetek a döntés meghozatalában.

Több, mint 1M forint külömbség volt az akkori fészliftes KIA cee'd_sw (kombi) és az Auris kombi között, közel azonos felszereltséggel, ráadásul a cee'd méretekben is verte az Aurist. A cee'd-nél olcsóbb csak a Dácsia Logán MCV volt, amit azért mégsem akartunk venni.
Ma már nincs ekkora külömbség közöttük, révén, hogy a KIA is rendesen emelte az árakat - de mondjuk a németek szerint is gyengére sikerült a Toyota kombija.

Amikor vettük, sokkal fontosabb szempont volt pl. a hitel ajánlat, kamata, futamideje és a garancia! Azért 7 a év garancia mégis csak egy nyomós érv volt a cee'd mellett. Ami még nagyon kényelmes volt, hogy számos extrát (vonóhorog, díszcsík, fóliázás) mind belekalkulált a hitelösszegbe, és nem kellett plusszban ott helyben fizetni érte. A fólia értéke mennyi /hó? Pár forintra jött ki? Elenyésző.

« Utoljára szerkesztve: 2014.04.02 10:28:53 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6671 Dátum: 2014.04.02 10:23:32 »
listaárakról van ajánlati árakról beszélünk?
Olyan árakról beszélünk, amelyekért bemenve a szalonba, elhozhattad a kocsit.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6672 Dátum: 2014.04.02 10:58:54 »
úgyvan,azok 300+ ezer kmnél szoktak bexarni.

Amiket felsorolt azok kopó cuccok, a gyújtótrafó állítólag típushiba ezeknél, megjegyzem, a korabeli Civiceknél is meg szokta adni magát..  Egy légtömegmérő csere is belefér ennyi idősen, amúgy meg az is lehet hogy feleslegesen cserélték :) Persze a km lehet hogy több benne :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6673 Dátum: 2014.04.02 11:18:22 »
Több, mint 1M forint külömbség volt az akkori fészliftes KIA cee'd_sw (kombi) és az Auris kombi között, közel azonos felszereltséggel, ráadásul a cee'd méretekben is verte az Aurist. A cee'd-nél olcsóbb csak a Dácsia Logán MCV volt, amit azért mégsem akartunk venni.
Ma már nincs ekkora külömbség közöttük, révén, hogy a KIA is rendesen emelte az árakat - de mondjuk a németek szerint is gyengére sikerült a Toyota kombija.
Te ilyen jövőbe látó voltál?  :eek: :sorcerer: :lol:

Mindazonáltal, a németek számára minden rosszabb, mint a sajátjuk, az ők véleménye finoman szólva is...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6674 Dátum: 2014.04.02 12:09:25 »
listaárakról van ajánlati árakról beszélünk?
Ajánlati ár. Tény, hogy pár helyen alkudozás nélküli, csak "megnézős-rákérdezős" árajánlat volt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety