Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770330 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6600 Dátum: 2014.03.31 23:13:53 »
Nem minden a megbízhatóság.
Bár - és ezt más vállalva a megkövezést többször elmondtam, de elmondom még egyszer - én anno azért vettem meg a malacorrút - egy ilyenem volt, csak fekete lökhárítóval - mert tetszett a külseje, és az csak hab volt a tortán, hogy még megbízható is. A tervben csak annyi volt, hogy japán autó legyen.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6601 Dátum: 2014.03.31 23:43:03 »
Nem minden a megbízhatóság.
Bár - és ezt más vállalva a megkövezést többször elmondtam, de elmondom még egyszer - én anno azért vettem meg a malacorrút - egy ilyenem volt, csak fekete lökhárítóval - mert tetszett a külseje, és az csak hab volt a tortán, hogy még megbízható is. A tervben csak annyi volt, hogy japán autó legyen.
Én sem a Ferrari tulajokra értem, mert hát valszeg azt nem azért veszik, hogy asszony reggelente azzal vigye a lurkót oviba, meg ki lehet húzni a pözsót is, mert nekik sem áll jól a széna.
De ha veszünk egy olyan hármast hogy Corolla-Focus-Octavia (egyik gyár sem áll az éhenhalás küszöbén, remélem kategóriában nagyjából stimmelnek, bár lehet Octavia helyett már inkább a Rapid lenne a konkurens), ráadásul sokat vesznek flottába, ahol azért szoktak költségekkel számolgatni, akkor miért pont a Skoda vagy Focus?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6602 Dátum: 2014.04.01 07:00:23 »
már megmondtam miért. annyival olcsóbbak, hogy az értékvesztést, megbízhatóságot stb is belekalkulálva sem éri meg a jobbat választani. egyébként a flottások is megbízható autókat vásárolnakk...kivéve a francia multikat...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6603 Dátum: 2014.04.01 08:04:33 »
Azért az örömteli, hogy egyre több flottában látni Toyotákat is  :yes:

A többi márka meg azért ad el többet, mert flottára beajánl egy 30%-os kedvezményt, amit persze utána szervizen bőven visszavesz a szerződött időszak alatt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6604 Dátum: 2014.04.01 08:22:24 »

Èn erre csak annyit tudok mondani, hogy tíz év alatt bukni 200 ezer forintot szerintem senki számára sem lehet óriási érvágás.  :whistling:

Ha bármit veszel, naponta buksz az értékén, ha keveset is, de minden nap kevesebbet ér az a valamid.
Ha ezt kiszámolod, mennyivel kevesebbet ér naponta a telefonod, TV-d, laptopod ott is nagy összegek jönnek ám ki.  ;)

Ezt sikerült nagyon kiforgatnod.  :whistling:
De mindegy is, valakinek sokat számit a kevés, valaki meg a sokat is könnyen nélkülözi.  :yes:
Figyi, Matthew,  :flowers:

ha majd lesz neked is családod, biztos vagyok benne, hogy máshogy fogod látni a dolgokat. Ha egyedül lennék és nem kellene semmire költenem magamon kívül, valszeg én sem így gondolkodnék. De családdal mögöttem és véges anyagi lehetőségekkel nagyon meggondolom, hogy mire adok ki pénzt és, amiről úgy gondolom, hogy tudom nélkülözni (felesleges üzemanyagpazarlás, autó meghibásodásának kockázata, stb), arra NEM költök.  ;)
Ezért van Toyotám, ezért van viszonylag egyszerű motorral szerelt autóm. Igaz, ezt maximálisan karbantartom.

Az általad említett 200e Ft több, mint két komplett prémium gumigarnitúra az autómra. Ez nem sok pénz?  :szemez:
Van, aki ennek a harmadából él havonta, és olyan is, aki ennek többszörösét veri el pókerben. Hogy x összeg kinek mennyit jelent, azt mindenki maga dönti el, így sem fogyasztásban, sem autóvásárláskor nem illik azt mondani vkire, hogy fillérb*szó.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6605 Dátum: 2014.04.01 08:25:51 »
Én sem a Ferrari tulajokra értem, mert hát valszeg azt nem azért veszik, hogy asszony reggelente azzal vigye a lurkót oviba, meg ki lehet húzni a pözsót is, mert nekik sem áll jól a széna.
De ha veszünk egy olyan hármast hogy Corolla-Focus-Octavia (egyik gyár sem áll az éhenhalás küszöbén, remélem kategóriában nagyjából stimmelnek, bár lehet Octavia helyett már inkább a Rapid lenne a konkurens), ráadásul sokat vesznek flottába, ahol azért szoktak költségekkel számolgatni, akkor miért pont a Skoda vagy Focus?
Azért, mert a Porsche Hungária elképesztő agresszívan nyomul az állami szektor közbeszerzéseiben. A flottakezelők, pedig puszta katalógusadatokból indulnak ki, amikor azt számolgatják, hogy "háhááá, a Skodákat csak 30.000-renként kell olajcserére vinni, míg a Toyotákat 15.000-ként, tehát, a Toyota fenntartása 2x annyiba kerül."... A többi a közgazdászokat nem érdekli. Ehhez jön még az, hogy a PH jelentős árkedvezményt ad flottára, így a megvásárlandó autók egyszeri költsége is alacsonyabb pl. a japán márkáknál. Csak a papír számít és az excell táblázat, semmi más.  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6606 Dátum: 2014.04.01 08:26:49 »
Ezúton szeretném megadni a bankszámlaszámom illetve egy tartály címét, ahova a kétszázezer forintokat és a 2 litereket kérem:

12067204-5646213-200011880

illetve Szeged, Tartály utca 2.
+1  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6607 Dátum: 2014.04.01 08:34:40 »
hogy mire adok ki pénzt és, amiről úgy gondolom, hogy tudom nélkülözni (felesleges üzemanyagpazarlás, autó meghibásodásának kockázata, stb), arra NEM költök.  ;)

ne haragudj Bepi de Te pont mindenféle ***okra is komoly pénzeket költesz. garázsban hallható wifi nemtommi radió kütyü, belsőtér fa polir meg ezer minden. azért ezek pénzek.  mindegy csak mondom, én spec legszívesebben leküldeném hozzád az autóm hogy simogasd egy hónapig de én így látom. számold csak össze a sok kis dolgot
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6608 Dátum: 2014.04.01 08:36:53 »
már megmondtam miért. annyival olcsóbbak, hogy az értékvesztést, megbízhatóságot stb is belekalkulálva sem éri meg a jobbat választani. egyébként a flottások is megbízható autókat vásárolnakk...kivéve a francia multikat...

a melóhelyemen látom a céges octaviák szervizszámláit évekre visszamenőleg. persze nem olcsó de a sofőrők szerint különösebb gond nincs velük. van egy nissan navara is, platós az nagy király ha avval visznek.  :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6609 Dátum: 2014.04.01 08:43:21 »
Figyi, Matthew,  :flowers:

ha majd lesz neked is családod, biztos vagyok benne, hogy máshogy fogod látni a dolgokat. Ha egyedül lennék és nem kellene semmire költenem magamon kívül, valszeg én sem így gondolkodnék. De családdal mögöttem és véges anyagi lehetőségekkel nagyon meggondolom, hogy mire adok ki pénzt és, amiről úgy gondolom, hogy tudom nélkülözni (felesleges üzemanyagpazarlás, autó meghibásodásának kockázata, stb), arra NEM költök.  ;)
Ezért van Toyotám, ezért van viszonylag egyszerű motorral szerelt autóm. Igaz, ezt maximálisan karbantartom.

Az általad említett 200e Ft több, mint két komplett prémium gumigarnitúra az autómra. Ez nem sok pénz?  :szemez:
Van, aki ennek a harmadából él havonta, és olyan is, aki ennek többszörösét veri el pókerben. Hogy x összeg kinek mennyit jelent, azt mindenki maga dönti el, így sem fogyasztásban, sem autóvásárláskor nem illik azt mondani vkire, hogy fillérb*szó.  :flowers:

Nincs (még) családom, de hidd el, ettöl még vannak kiadásaim böven.  ;)

Na, akkor itt van a legnagyobb különbség közöttünk, nekem nem ezért van Toyotám.  :whistling:
Nekem azért, mert érzelmileg kötödöm a márkához és amíg nem kell nagyot csalódnom benne, ki is tartok mellette.

Ha egyszer oda kerülnék, hogy másik kocsit választok, 90%, hogy Audi vagy Honda lenne.
De ha eljutnék ide, öszintén nem érdekelne, hogy milyen az értéktartása, vagy hogy mennyiért tudom eladni 8 év múlva.  :hug:

A ****s mint olyan, egy létezö viselkedési forma, de mondom mégegyszer, akinek nem inge, NE vegye magára!  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6610 Dátum: 2014.04.01 09:03:24 »
ne haragudj Bepi de Te pont mindenféle ***okra is komoly pénzeket költesz. garázsban hallható wifi nemtommi radió kütyü, belsőtér fa polir meg ezer minden. azért ezek pénzek.  mindegy csak mondom, én spec legszívesebben leküldeném hozzád az autóm hogy simogasd egy hónapig de én így látom. számold csak össze a sok kis dolgot
Ugyan már, azok filléres dolgok és szeret és akar foglalkozik az autóval. És még mindig olcsóbb mintha menne egy Bcs-Szeged-Kecskemét-Bcs kört. :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6611 Dátum: 2014.04.01 09:15:55 »
a melóhelyemen látom a céges octaviák szervizszámláit évekre visszamenőleg. persze nem olcsó de a sofőrők szerint különösebb gond nincs velük. van egy nissan navara is, platós az nagy király ha avval visznek.  :wub:
Cégautókat jellemzően 3-4 évig használják, vagy amíg a gari tart.Km-ben meg 180-200ekm-t mennek.
Szóval ennyit a "vacakabb" új autó is kibír, utána úgy is lecserélik.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6612 Dátum: 2014.04.01 09:22:12 »
ne haragudj Bepi de Te pont mindenféle ***okra is komoly pénzeket költesz. garázsban hallható wifi nemtommi radió kütyü, belsőtér fa polir meg ezer minden. azért ezek pénzek.  mindegy csak mondom, én spec legszívesebben leküldeném hozzád az autóm hogy simogasd egy hónapig de én így látom. számold csak össze a sok kis dolgot
Ha javítanivaló éppen nincs rajta, akkor miért is ne férne bele egy kis csinosítgatás?  :D :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6613 Dátum: 2014.04.01 09:24:13 »
Ha javítanivaló éppen nincs rajta, akkor miért is ne férne bele egy kis csinosítgatás?  :D :hug:

 :yes: :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6614 Dátum: 2014.04.01 09:28:06 »
Ugyan már, azok filléres dolgok és szeret és akar foglalkozik az autóval. És még mindig olcsóbb mintha menne egy Bcs-Szeged-Kecskemét-Bcs kört. :D

Igen, de ha összeszámolod a filléres kiadásokat, simán kijön évi 20 ezres összeg.
Ez pedig a tegnapi levezetésem szerint kb. majdnem az évi amortizáció különbsége egy kevésbé jól, és egy 200 ezerrel többért eladható autónak.  :whistling:




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.