Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770671 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6585 Dátum: 2014.03.31 11:59:20 »
Bepi most nem rólad van szó, wazzeg, hiába megint ezt szeretnéd.

Új autó vásárlás esetén, akkor amikor az ember zsebébe nyúl és lecsap a szalonba 4-5Milát az asztalra, vagy akár hitelre is megveszi. Az valószínűsíthető hogy 8-9 év múlva is elég lazán fog annyi keresettel rendelkezni, hogy ez neki ne okozzon problémát. Az "sajnos" igaz, egy társadalomban az emberek nem egyenlőek, sem más szempontból, sem anyagi szempontból. Ezért univerzális mindenkire érvényes igazság nincs.
Eszem ágában nem volt ezt gondolni.  :nono: :flowers:

Mindazonáltal, általánosítva írtad a sz*rrágóságot, arra utalva a szövegkörnyezeteddel, hogy ez igaz mindenkire, akinek számít 8-9 év múlva eladandó autó ára.
Ne haragudj, de ez a véleményed kissé nagyképű, de minimum túlzottan optimista. Nem személyeskedésnek szánom ezt.  :flowers: :surrender:
...de olyan dolgokról írod, hogy baromság, amiket bizony jól közelíthetően lehet számítani. Ezekben a számításokban a vis major esete (ajtórányitás, törés) értelem szerűen nincs figyelembe véve, mert nem lehet tervezni. De, hogy két autó közül melyikkel bukhat az ember nagyobbat, azt lehet és célszerű is. Legalábbis, annak, aki nem a felső tízezer kiváltságos tagja.  ;)

Persze, ha Te ezeket nem így számolod, az nem baj, csak ne nevezd sz*rrágónak azt, akit ez érdekel.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.31 12:03:20 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6586 Dátum: 2014.03.31 13:48:00 »
Mellébeszélés. Nem neveztem senkit semminek...

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6587 Dátum: 2014.03.31 14:14:07 »
Eszem ágában nem volt ezt gondolni.  :nono: :flowers:

Mindazonáltal, általánosítva írtad a sz*rrágóságot, arra utalva a szövegkörnyezeteddel, hogy ez igaz mindenkire, akinek számít 8-9 év múlva eladandó autó ára.
Ne haragudj, de ez a véleményed kissé nagyképű, de minimum túlzottan optimista. Nem személyeskedésnek szánom ezt.  :flowers: :surrender:
...de olyan dolgokról írod, hogy baromság, amiket bizony jól közelíthetően lehet számítani. Ezekben a számításokban a vis major esete (ajtórányitás, törés) értelem szerűen nincs figyelembe véve, mert nem lehet tervezni. De, hogy két autó közül melyikkel bukhat az ember nagyobbat, azt lehet és célszerű is. Legalábbis, annak, aki nem a felső tízezer kiváltságos tagja.  ;)

Persze, ha Te ezeket nem így számolod, az nem baj, csak ne nevezd sz*rrágónak azt, akit ez érdekel.

Bepi!

Ezt a szarr*gó szót, ha bármelyik fórumban felmerül, egyböl magadra veszed.  :whistling:

Az, hogy valaki milyen preferanciák szerint vesz autót, a saját privilégiuma, nem lesz ettöl sem szarr*gó, sem a felsö tízezer tagja.  :yes:

Az, hogy egy újonnan 5 milliós autó 8-9 év után 1,2 vagy 1 milliót ér, 200 ezer Forint különbség.
Ez a vételárának 4 százaléka, leosztva évekre pedig 23.500 Forint.  :hmmmm:

Öszintén, ez egy akkora összeg, amire érdemes alapozni?  :innocent:
Szerintem nem.  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6588 Dátum: 2014.03.31 14:33:03 »
Mellébeszélés. Nem neveztem senkit semminek...
Nem mellébeszélés, csak nem látod be. Lelked rajta. Nem vagyunk egyformák.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6589 Dátum: 2014.03.31 14:43:29 »
Bepi!

Ezt a szarr*gó szót, ha bármelyik fórumban felmerül, egyböl magadra veszed.  :whistling:

Az, hogy valaki milyen preferanciák szerint vesz autót, a saját privilégiuma, nem lesz ettöl sem szarr*gó, sem a felsö tízezer tagja.  :yes:

Az, hogy egy újonnan 5 milliós autó 8-9 év után 1,2 vagy 1 milliót ér, 200 ezer Forint különbség.
Ez a vételárának 4 százaléka, leosztva évekre pedig 23.500 Forint.  :hmmmm:

Öszintén, ez egy akkora összeg, amire érdemes alapozni?  :innocent:
Szerintem nem.  :flowers:
Nem. Akkor veszem magamra, ha általánosításként közli valaki a szarrágóskodást. Mert ezt kimondani a legegyszerűbb, ha valamivel nem értünk egyet.
Csak azt tudom mondani ismét, hogy ha Neked/Nektek nem számít 200-250.000Ft, akkor örüljetek ennek a helyzetnek, az emberek kétharmadának szerintem számít, nekem legalábbis mindenképpen.
De fogalmazhatnék másként is: Ha a Te fizetésedből elvennék ezt az összeget ok nélkül, Neked továbbra sem számítana? Bocs, de képtelen vagyok elképzelni azt, hogy erre NEM a válaszod.  :flowers:

"Az, hogy valaki milyen preferanciák szerint vesz autót, a saját privilégiuma, nem lesz ettöl sem szarr*gó, sem a felsö tízezer tagja." - Ez pontosan így van, de robi szerint "egy autó újkori árához képest, 8-9 év után több száz ezer forintra számítani és kalkulálni sz@rrágás kategória", én emiatt szálltam vele vitába.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6590 Dátum: 2014.03.31 14:48:57 »
Eddig csak a 2liter/100km volt szarragasnak minositve ezen a forumon, most mar a 200e forint is az. "Buga Jozsi nem szep, de gavaller!"  :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6591 Dátum: 2014.03.31 15:14:44 »
Nem. Akkor veszem magamra, ha általánosításként közli valaki a szarrágóskodást. Mert ezt kimondani a legegyszerűbb, ha valamivel nem értünk egyet.
Csak azt tudom mondani ismét, hogy ha Neked/Nektek nem számít 200-250.000Ft, akkor örüljetek ennek a helyzetnek, az emberek kétharmadának szerintem számít, nekem legalábbis mindenképpen.
De fogalmazhatnék másként is: Ha a Te fizetésedből elvennék ezt az összeget ok nélkül, Neked továbbra sem számítana? Bocs, de képtelen vagyok elképzelni azt, hogy erre NEM a válaszod.  :flowers:

"Az, hogy valaki milyen preferanciák szerint vesz autót, a saját privilégiuma, nem lesz ettöl sem szarr*gó, sem a felsö tízezer tagja." - Ez pontosan így van, de robi szerint "egy autó újkori árához képest, 8-9 év után több száz ezer forintra számítani és kalkulálni sz@rrágás kategória", én emiatt szálltam vele vitába.  :)


Èn erre csak annyit tudok mondani, hogy tíz év alatt bukni 200 ezer forintot szerintem senki számára sem lehet óriási érvágás.  :whistling:

Ha bármit veszel, naponta buksz az értékén, ha keveset is, de minden nap kevesebbet ér az a valamid.
Ha ezt kiszámolod, mennyivel kevesebbet ér naponta a telefonod, TV-d, laptopod ott is nagy összegek jönnek ám ki.  ;)

Eddig csak a 2liter/100km volt szarragasnak minositve ezen a forumon, most mar a 200e forint is az. "Buga Jozsi nem szep, de gavaller!"  :lol:

Ezt sikerült nagyon kiforgatnod.  :whistling:
De mindegy is, valakinek sokat számit a kevés, valaki meg a sokat is könnyen nélkülözi.  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6592 Dátum: 2014.03.31 15:53:21 »
Öszintén, ez egy akkora összeg, amire érdemes alapozni?  :innocent:
Szerintem olyat senki nem írt, hogy autóvásárlásnál ez az elsődleges szempont.
Max ott van a mérleg sepenyőjén, mint egy tétel a sok között.
A tételek súlyozása meg teljesen egyéni. Van, akit csak az érdekel, hogy jól nézzen ki, ezért a többi szempont háttérbe szorul. Másnál a praktikum a döntő.
És pont erre a differenciált keresletre alakult ki a kínálat.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6593 Dátum: 2014.03.31 16:40:31 »
Jajj bepikém...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6594 Dátum: 2014.03.31 19:38:25 »

Az, hogy valaki milyen preferanciák szerint vesz autót, a saját privilégiuma, nem lesz ettöl sem szarr*gó, sem a felsö tízezer tagja.  :yes:
Az, hogy egy újonnan 5 milliós autó 8-9 év után 1,2 vagy 1 milliót ér, 200 ezer Forint különbség.
Ez a vételárának 4 százaléka, leosztva évekre pedig 23.500 Forint.  :hmmmm:
Öszintén, ez egy akkora összeg, amire érdemes alapozni?  :innocent:
Szerintem nem.  :flowers:
hát ez az...és arról egy szó sem esett, hogy 5 milkóért nem ugyanolyan hondát meg rönót adnak. szóval ami  xarabb, az a kiinduláskor is olcsóbb szokott ám lenni...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6595 Dátum: 2014.03.31 20:09:42 »
Eddig csak a 2liter/100km volt szarragasnak minositve ezen a forumon, most mar a 200e forint is az. "Buga Jozsi nem szep, de gavaller!"  :lol:
Ezúton szeretném megadni a bankszámlaszámom illetve egy tartály címét, ahova a kétszázezer forintokat és a 2 litereket kérem:

12067204-5646213-200011880

illetve Szeged, Tartály utca 2.
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6596 Dátum: 2014.03.31 22:47:38 »
Azért arra a megjegyzésre annyit reagálnék, hogy egy közepes karcolás újrafényezése fedezi azt az 1-2százezer forintos különbséget, amiről szó van, hogy a PUG-ot és a Toyotát egyforma eséllyel karcolnák meg. Értem én, hogy nem erről szólt a megjegyzés, de olyasvalamit kéne írni, ami a PUGnál pozitívumként, vagy a Toyotánál negatívumként merülne föl az árkülönbség ellentételezéseként, de nincs ilyen: egy átlagos PUG szervizelése nem olcsóbb, mint egy átlagos Toyotáé, a fényezése nem masszívabb, a fogyasztása is hasonló, a megbízhatósága meg rosszabb.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6597 Dátum: 2014.03.31 22:49:53 »
És akkor az évszázados kérdés: mér vesznek az emberek még mindig Fordot, pözsót, skodát, vw-t?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6598 Dátum: 2014.03.31 22:57:04 »
Szőke nők is vesznek autót.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6599 Dátum: 2014.03.31 23:01:52 »
Szőke nők is vesznek autót.
Ennyi nem van belőlük :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer