Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770743 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6390 Dátum: 2014.02.25 00:10:48 »
Mert a Toyota nem ilyen? :D
Az enyémben is van sárvédőív, vízelfolyó, kondenzvíz elvezető cső, néha szét kell szedni, bezsírolni a hátsó ablaktörlő motorját, mert pont rossz helyen van
Külön infó hogy milyen olaj kerüljön a motorba, váltóba a Tecsóson kívül, hogy néha taknyolni kell a fékeknél a csuszkákkal, különben nem megy vissza a betét és csikorog az egész hóbelevanc :D
Lassan kezdem tényleg nem érteni, miféle Toyotád van neked  :hmmmm: :wacko: :lol: ? Nem valami kínai hamisítvány?  :D

Amúgy azért mutass már nekem olyan Toyotát, amelyiknek 9 évesen át van rozsdásodva az első ajtó sarka  ;) ... na, nem mintha azon a bepi-féle Octavián át lenne rozsdásodva.

Nem, nem normális dolog, hogy ilyesmivel kéne az embernek pötsölnie. Sem Toyotán, sem máson. Sosem csináltam semmi ilyet semelyik autónkon - és nem, nincsenek tele rozsdamarta lyukakkal. (OK, a Camry ez alól vmennyire nyilván kivétel, de az 31 éves és 395 ezer van benne.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6391 Dátum: 2014.02.25 07:58:12 »
Mit kell ehhez csinálni vele, hogy így nézzen ki  :hmmmm: ? Szoktam figyelni az autókat, és nagyon sokat vagyok kint az utakon; de én ilyen Octaviát még nem láttam. Nemhogy ennyi időset, de jóval öregebbet sem!

Egyébként, a képeket megnézve, valamennyi felszíni rozsdásodásnak tűnik. Tehát nem átrozsdásodás. Kívülről befelé rozsdásodik a lemez, és nem belülről kifelé. Ami elvileg magától nemigen fordul elő - kivéve, ha valami miatt megsérül a lakk- és festékréteg.
Nekem is az villant be elsőre, hogy ezt az autót ütötték-vágták  :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6392 Dátum: 2014.02.25 09:12:55 »
Hahaha, ez nem típushiba, hanem gondatlan gazda!!!!    Minden autón simán előjöhet, kivétel nélkül.  A kasztni alatti esővíz elvezető el van tömődve a motorháztető és a szélvédő között beeső falevelektől, meg portól, kell egy kis víz, gépi mosó aztán szépen megtelepszik a kellemes korrozív trutymó a sárvédő-küszöb-tarérjlemez szentháromság tövében, ahol le kellene folynia a víznek és gyakorlatilag konstans 2 hét kánikula alatt szárad(hat) csak ki.

Itt aztán nem számít a galvanizált kasztni sem, az évek és a víz megteszi a hatását. Ne adj Isten egy lappangó testzárlat még némi áramot is juttat az elegyhez.  Mmmmmm, ide hallom a korriziót.

Tessék tavasszal alaposan kimosni az érintett területet, 10 perces slagolással csodát lehet tenni.
A bemutatott Fabia küszöbje is így járt. A rozsdaboglya mögött 5-10 cm magasan áll a trutymó, le merem fogadni.

Ha nagyon kell képeket mókolhatok.

Told a pikcsört főni!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6393 Dátum: 2014.02.25 09:27:23 »
Lassan kezdem tényleg nem érteni, miféle Toyotád van neked  :hmmmm: :wacko: :lol: ? Nem valami kínai hamisítvány?  :D

Amúgy azért mutass már nekem olyan Toyotát, amelyiknek 9 évesen át van rozsdásodva az első ajtó sarka  ;) ... na, nem mintha azon a bepi-féle Octavián át lenne rozsdásodva.

Nem, nem normális dolog, hogy ilyesmivel kéne az embernek pötsölnie. Sem Toyotán, sem máson. Sosem csináltam semmi ilyet semelyik autónkon - és nem, nincsenek tele rozsdamarta lyukakkal. (OK, a Camry ez alól vmennyire nyilván kivétel, de az 31 éves és 395 ezer van benne.)
Sry master, bennmaradt egy vessző az elejében, a vízelvezetőkhöz még én sem nyúltam, hátsó sárvédőívet szoktam ganéjolni évi egyszer
A hátsó ablaktörlő külön sztori, mivel a a kar pont olyan részén van, ahol vízszintes a kasztni, így ott megáll a víz, aztán hiába a gumiharang, előbb utóbb utat talál magának a motorhoz (nem csak ennél a típusnál van ez a megoldás).
Meg én nem is fa alatt parkolok, úgyhogy nekem más környezeti behatásokkal kell számolnom, mint a tetőn történő paprikáskrumpli evés, a kocsinak dőlve pihenés, egy hétnyi (nem kutya) ürülék felett való parkolás utáni levegőzető rendszer bekapcsolás, ittas bulizók poénból történő rongálása (bár ez még elkerült), lökhárító-lökhárító közötti parkolás.
Belváros te csodás :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6394 Dátum: 2014.02.25 09:53:02 »
Mit kell ehhez csinálni vele, hogy így nézzen ki  :hmmmm: ? Szoktam figyelni az autókat, és nagyon sokat vagyok kint az utakon; de én ilyen Octaviát még nem láttam. Nemhogy ennyi időset, de jóval öregebbet sem!

Egyébként, a képeket megnézve, valamennyi felszíni rozsdásodásnak tűnik. Tehát nem átrozsdásodás. Kívülről befelé rozsdásodik a lemez, és nem belülről kifelé. Ami elvileg magától nemigen fordul elő - kivéve, ha valami miatt megsérül a lakk- és festékréteg.
Nem sokat. Megyei igibácsié volt az utóbbi 4-5 évben, ő inkább a mechanikáját tette próbára, mert találomra váltogatta benne a fokozatokat. A parkolás sem kifejezetten az ő asztala, de nem dohányzott, nem ütötte-verte a szó klasszikus értelmében (a sebességkorlátokat pl. kínosan tartotta, sokszor már idegesítően). Nem munkásautó, hanem egy sofőrös. Igaz, csillaggarázsos, de a mosaás a garázsmester feladata ma is, évekkel ezelőtt is így volt, tehát, kb 3-4 naponta egyszer biztos, hogy le vannak mosva az autók.

Egyszerűen ilyen silány minőségű a fényezése. Mondom ezt azért, mert gyakorlatilag körben ilyen, nem csak egy-két elemén.

 :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6395 Dátum: 2014.02.25 19:54:16 »
Told a pikcsört főni!
Első körben:

Idézet
Első sárvédők

Ezek az elemek leginkább az alsó illesztésnél szoktak elkezdeni rozsdásodni, ahol a sárvédő és a küszöb találkozik, mert ez a terület gyakran sár- és csapadékgyűjtő részlet. Előfordulhat még korrózió a fényszóró környékén is. Van egy vízelvezető furat az első sárvédő alsó pereménél, ha ez eltömődik, a sár és az egyéb lerakódások itt is felgyűlhetnek és korrodálhatják az elemet.

Ajtók

Ellenőrizzük, hogy az ajtók körben egyforma hézaggal csukódnak. Ha az ajtók felül szűken illeszkednek, vagy hajlamosak beragadni, akkor a kaszni meg van hajolva, csavarodva, vagy azt merevítés nélkül javították. Vizsgáljuk meg a tömítéseket és bizonyosodjunk meg arról, hogy az ablakok le-fel simán tekerhetők. Ellenőrízzük a vízelvezető furatok meglétét és az ajtók alján keressünk esetleges rozsdafoltokat.

forrás: http://www.mgmidget.seljan.hu/buy.html

Képek: elő kell keresnem, hogy hol vannak a vonatkozó képek. Kis türelmet Mester!  Legkésőbb 7 végén meglesznek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6396 Dátum: 2014.02.28 09:27:50 »
Meg én nem is fa alatt parkolok, úgyhogy nekem más környezeti behatásokkal kell számolnom, mint a tetőn történő paprikáskrumpli evés, a kocsinak dőlve pihenés, egy hétnyi (nem kutya) ürülék felett való parkolás utáni levegőzető rendszer bekapcsolás, ittas bulizók poénból történő rongálása (bár ez még elkerült), lökhárító-lökhárító közötti parkolás.
Belváros te csodás :D
:eek: :D :lol:

Ezek megtörtént esetek?!  :ph34r:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6397 Dátum: 2014.02.28 09:29:40 »
Egyszerűen ilyen silány minőségű a fényezése. Mondom ezt azért, mert gyakorlatilag körben ilyen, nem csak egy-két elemén.
És a többié miért nem? Mert, mondom, én még ilyen Octaviát nem láttam. Nem a silány fényezésükről híresek. Valamit csak nem jól csinálhat ő azzal a kocsival. Gondolom, nem tartod szemmel a nap 24 órájában  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6398 Dátum: 2014.02.28 09:35:31 »
És a többié miért nem? Mert, mondom, én még ilyen Octaviát nem láttam. Nem a silány fényezésükről híresek. Valamit csak nem jól csinálhat ő azzal a kocsival. Gondolom, nem tartod szemmel a nap 24 órájában  :D
Persze, nem látom és láttam mindig. De elég randán pusztul. A fedélzeti elektornikája is fura. Van, hogy nem kapcsolja be a tempomatot, van, hogy igen. 2 éve a nyári 40 fokos melegben klíma nélkül kellett mennünk vele útbeutazásra. Rengeteg pénzt költött már rá a cég. De így van ez a G Astrákkal is...

Kollégáim azóta is visszasírják a Rav4-est, amiért eladták a 2004-5 körül. Sima 2,0 benzines volt, de szokásos módon a periodikus karbantartásokon kívül nem volt szervizben.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6399 Dátum: 2014.02.28 11:12:03 »
Persze, nem látom és láttam mindig. De elég randán pusztul. A fedélzeti elektornikája is fura. Van, hogy nem kapcsolja be a tempomatot, van, hogy igen. 2 éve a nyári 40 fokos melegben klíma nélkül kellett mennünk vele útbeutazásra. Rengeteg pénzt költött már rá a cég. De így van ez a G Astrákkal is...

Kollégáim azóta is visszasírják a Rav4-est, amiért eladták a 2004-5 körül. Sima 2,0 benzines volt, de szokásos módon a periodikus karbantartásokon kívül nem volt szervizben.  ::)
Milyen érdekes, hogy mindig ilyen sztorikat lehet olvasni/hallani - és nem olyanokat, hogy visszasírták az Opelt a Toyota után  :sorcerer: :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6400 Dátum: 2014.02.28 11:40:42 »
Olyan ez kicsit mint a klíma, vagy tempomat kérdése az extralistán: Amíg az ember nem él vele együtt nap, mint nap, addig mellőzhetőnek érzi, de legalábbis nem hiányzik neki. Aztán, amikor át kell üljön egy olyan autóba, ahol ezek nincsenek, akkor jön rá, hogy milyen jó volt, amikor olyan autója volt, amiben VOLT ilyen extra.  :)
Lehet, hogy a Toyota nem tetszik mindenkinek, de, miután együtt élt vele és túl ad rajta valamiért, valószínűleg hiányozni fog neki.

Ebben a Rav4-ben is az volt a legjobb tulajdonság, hogy ezzel bárhova, bármikor és bármilyen körülmények között el mertek indulni és oda is értek vele (és természetesen vissza is). Asszem, bőven 200.000km feletti futással kellett vissza adni és jött helyette a Ranger, amin 130.000km előtt már kuplungot kellett cseréltetni. Valahogy a kvázi ridegtartást, a mindennapi munkával összekötött használatot bírta kimagaslóan a Rav. És ez felülírta a szubjektív tetszés-nem tetszés kérdését.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6401 Dátum: 2014.02.28 12:31:32 »
gyerekek persze hogy jobb a rav4-es mert az egy qrva drága SUV.
sétáljunk már be a szalonba és vegyünk már egy új festéklekopós octaviát vagy a skodának nincs suv-ja akkor egy dacia dustert vagy valami hasonlót x felszereltséggel és utána menjünk már be a toyotához egy új rav4-ért.  persze hogy jobb, 1,3as szorzó van a toyotán.

múltkor írtam tetszik az új kombi auris. nézem 5-meg 6 milláért vannak :devil:
vazze ennyiből elnöki RS kombi octaviát kapok telepakolva extrákkal mindennel.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6402 Dátum: 2014.02.28 12:33:46 »
Milyen érdekes, hogy mindig ilyen sztorikat lehet olvasni/hallani - és nem olyanokat, hogy visszasírták az Opelt a Toyota után  :sorcerer: :whistling:
én is alig várom, hog apám visszasírja a mazdát az opelje után, és akkor majd felajánlok neki egy cserét  :devil:  :lol:
de sajnos  egyelőre még nem ez a helyzet  :whistling:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6403 Dátum: 2014.02.28 12:36:02 »
gyerekek persze hogy jobb a rav4-es mert az egy qrva drága SUV.
sétáljunk már be a szalonba és vegyünk már egy új festéklekopós octaviát vagy a skodának nincs suv-ja akkor egy dacia dustert vagy valami hasonlót x felszereltséggel és utána menjünk már be a toyotához egy új rav4-ért.  persze hogy jobb, 1,3as szorzó van a toyotán.

múltkor írtam tetszik az új kombi auris. nézem 5-meg 6 milláért vannak :devil:
vazze ennyiből elnöki RS kombi octaviát kapok telepakolva extrákkal mindennel.

8.2 az RS induló ára és nincs kombi. csak úgy mondom  :hug:

egyébként az én összes ismerősöm, akinek van vagy volt skodája, nagyon elégedett volt...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6404 Dátum: 2014.02.28 12:57:45 »
8.2 az RS induló ára és nincs kombi. csak úgy mondom  :hug:

egyébként az én összes ismerősöm, akinek van vagy volt skodája, nagyon elégedett volt...
Nekem a legelégedettebb ismerőseim valami kisszériás autóra esküsznek, nem tudom jól írom e: "CÉ-GES". Gondolom valami kínai márka lesz fonetikusan írva.
Keveset fogyaszt, típusfüggően jól vagy rosszul megy, kevés a biztosítás, adó, szervíz és még az állam is támogatja ingyenes parkolási lehetőséggel. Egyedül pár évente kell elvinni egy nagyobb karbantartásra, ahol szinte megújul.  :hug:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer