Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770353 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6300 Dátum: 2014.02.22 17:28:44 »
Ahhoz az adagolóhoz sem kell előbb hozzányúlni, mint 300-350 ezernél :)

Ez nagyon igaz.  Lehet, hogy renitens vagyok, de erősen nézegetem az A4 Avantokat dieselben.  No, persze mást is, Honda, Mazda is szerepel a listán.
Nagyon úgy néz ki, hogy két éven belül kocsicsere lesz.  Addig erősen képben kell lennem a céltípusokkal.

Diesel, automata kombi, vagy egyterű.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6301 Dátum: 2014.02.22 17:38:15 »
A vizipipa kopóalkatrész, a kuplung meg egy kocsma 5 percre tőlem. Egyikkel sincs bajom :DTucatszám hozzák be dojcslandijából, bevallott 300-350e km-ekkel.
A vízipipa kopóalkatrész, ha 200 ezer után krepál be. Ha ellenben 100 ezernél vagy még előbb, akkor az rendellenes meghibásodás. Kuplung dettó. Stb. Van a dolgoknak egy átlagos élettartamuk. Emiatt mondom mindig neked is, hogy azokra a dolgokra, amik nálad 200 ezernél romlottak el, nem mondhatsz semmit. Más lenne az ábra, ha 100 ezernél döglöttek volna be.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6302 Dátum: 2014.02.22 17:40:10 »
Ez nagyon igaz.  Lehet, hogy renitens vagyok, de erősen nézegetem az A4 Avantokat dieselben.  No, persze mást is, Honda, Mazda is szerepel a listán.
Nagyon úgy néz ki, hogy két éven belül kocsicsere lesz.  Addig erősen képben kell lennem a céltípusokkal.

Diesel, automata kombi, vagy egyterű.
Az A4 szűk, és a futóművét az átlagnál gyakrabban kell javítani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6303 Dátum: 2014.02.22 18:01:32 »
Az A4 szűk, és a futóművét az átlagnál gyakrabban kell javítani.
Van a családban egy A4 Avant 1998-ból. Még a sima TDI.  Most lett a teljes komplett futómű "újrahúzva", alu karokkal egyebekkel: 100E.
Nem kis pénz, de nem is ördögtől való.   Karira meg volt az ajándék. :whistling:

A6-ban is van infód a kombikról?
Érdekes amúgy, hogy a hasonló kaliberű autóknál a sorrend az árban: VW-Audi-BMW-Mercedes...  :hug:

No meg nézegettem a Skoda Octaviákat is. PDTDI DSG-vel...  De valószínűleg maradok a realitásoknál. Ha lenne egy jó Ave kombi, nem vacillálnék.  De valóban van az igényemnek megfelelő?  A kényelmes felextrázott francia egyterű, nagyon feltette a mércét.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.22 18:05:12 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6304 Dátum: 2014.02.22 18:01:55 »
akkor majd megjavítja Palaczk, az audi kombik qrva jól néznek ki és osztrákoknál minden 3 autó audi kombi.
és igazuk is van.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6305 Dátum: 2014.02.22 18:25:01 »
A vízipipa kopóalkatrész, ha 200 ezer után krepál be. Ha ellenben 100 ezernél vagy még előbb, akkor az rendellenes meghibásodás. Kuplung dettó. Stb. Van a dolgoknak egy átlagos élettartamuk. Emiatt mondom mindig neked is, hogy azokra a dolgokra, amik nálad 200 ezernél romlottak el, nem mondhatsz semmit. Más lenne az ábra, ha 100 ezernél döglöttek volna be.
Hát ha valahol le van írva hogy kuplungot 30 ezrenként javasolt cserélni, akkor az nem rendellenes meghibásodás, inkább tervezett avultatás, vagy azt is el tudom képzelni, hogy a beavatottak tudják hogy ez azért van, mert mögötte cserélni kell tfh egy főtengely szimeringet.
Mondjuk nálam a kuplung pont jó volt vételkor, direkt megnéztük és nem is kopás miatt lett cserélve, hanem mert eltörött. Akkor még nem is voltam ideges/csalódott (bár pont frissen jött olaj és vezérléscseréről). De vele kezdődött az egy éven át tartó pech széria...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6306 Dátum: 2014.02.22 18:36:51 »
Van a családban egy A4 Avant 1998-ból. Még a sima TDI.  Most lett a teljes komplett futómű "újrahúzva", alu karokkal egyebekkel: 100E.
Nem kis pénz, de nem is ördögtől való.   Karira meg volt az ajándék. :whistling:

A6-ban is van infód a kombikról?
Érdekes amúgy, hogy a hasonló kaliberű autóknál a sorrend az árban: VW-Audi-BMW-Mercedes...  :hug:

No meg nézegettem a Skoda Octaviákat is. PDTDI DSG-vel...  De valószínűleg maradok a realitásoknál. Ha lenne egy jó Ave kombi, nem vacillálnék.  De valóban van az igényemnek megfelelő?  A kényelmes felextrázott francia egyterű, nagyon feltette a mércét.
De mi alapján gondolod, hogy ezt a mércét egy A4 előbb tudja feledtetni, mint egy Ave :) ? Belül pár anyag minőségibbnek néz ki, és az ülések (elöl) valamivel kényelmesebbek - de ezzel fel is soroltuk az A4 előnyeit az Avéval szemben. Helykínálatban az A6 van pariban az Avéval. Annak mondjuk már a futóműve is kényelmesebb, és a hangszigetelése is legalább olyan jó. De azt az ötletességet és komfortot, variálhatóságot, helykínálatot és praktikumot, amit a Scenicben megszokhattál, egyik sem fogja nyújtani. OK, cserébe mondjuk az A6-ban legalább ott lesz az a bizonyos hajó-feeling :) ... és (kisebb mértékben) az Avéban is. De ezek a kocsik mind SZŰKNEK érződnek egy olyasféle egyterű után, mint a Scenic. Az A4 pláne - az a Yarisból átülve is szűknek érződik (nem viccelek).

Ha VW, akkor én egy 2005-től gyártott fajta Passat Variantot vennék, lehetőleg aránylag egyszerűbb felszereltséggel (az alapban is benne vannak a lényeges dolgok), KIZÁRÓLAG kézi váltóval, és a 105 lovas 1.9 TDI motorral. Ez így egy vállalható kombó  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6307 Dátum: 2014.02.22 18:43:10 »
akkor majd megjavítja Palaczk, az audi kombik qrva jól néznek ki és osztrákoknál minden 3 autó audi kombi.
és igazuk is van.  :hug:
Mit javítok én meg  :D ?

Amúgy igen, az Audi kombik jól néznek ki  :yes: ... és a német prémium trióból alighanem én is ezeket venném. Még aránylag ezekkel van a legkevesebb gond.

De amúgy inkább Volvo kombit vennék, ha nagy prémium kombira vágynék  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6308 Dátum: 2014.02.22 19:13:21 »
Van a családban egy A4 Avant 1998-ból. Még a sima TDI.  Most lett a teljes komplett futómű "újrahúzva", alu karokkal egyebekkel: 100E.
Nem kis pénz, de nem is ördögtől való.   Karira meg volt az ajándék. :whistling:
A6-ban is van infód a kombikról?
Érdekes amúgy, hogy a hasonló kaliberű autóknál a sorrend az árban: VW-Audi-BMW-Mercedes...  :hug:
No meg nézegettem a Skoda Octaviákat is. PDTDI DSG-vel...  De valószínűleg maradok a realitásoknál. Ha lenne egy jó Ave kombi, nem vacillálnék.  De valóban van az igényemnek megfelelő?  A kényelmes felextrázott francia egyterű, nagyon feltette a mércét.
a6 kombi a kétezres motorral csak a rosszhírű multitronic automatával van...a scenic után egy avensis vagy egy verso is fapadosnak érződne majd szerintem, akárhogy lesz is felszerelve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #6309 Dátum: 2014.02.22 19:51:12 »

a6 kombi a kétezres motorral csak a rosszhírű multitronic automatával van...a scenic után egy avensis vagy egy verso is fapadosnak érződne majd szerintem, akárhogy lesz is felszerelve...
Na ez igy pont nem igaz.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6310 Dátum: 2014.02.22 20:04:22 »
De mi alapján gondolod, hogy ezt a mércét egy A4 előbb tudja feledtetni, mint egy Ave :) ? Belül pár anyag minőségibbnek néz ki, és az ülések (elöl) valamivel kényelmesebbek - de ezzel fel is soroltuk az A4 előnyeit az Avéval szemben. Helykínálatban az A6 van pariban az Avéval. Annak mondjuk már a futóműve is kényelmesebb, és a hangszigetelése is legalább olyan jó. De azt az ötletességet és komfortot, variálhatóságot, helykínálatot és praktikumot, amit a Scenicben megszokhattál, egyik sem fogja nyújtani. OK, cserébe mondjuk az A6-ban legalább ott lesz az a bizonyos hajó-feeling :) ... és (kisebb mértékben) az Avéban is. De ezek a kocsik mind SZŰKNEK érződnek egy olyasféle egyterű után, mint a Scenic. Az A4 pláne - az a Yarisból átülve is szűknek érződik (nem viccelek).

Ha VW, akkor én egy 2005-től gyártott fajta Passat Variantot vennék, lehetőleg aránylag egyszerűbb felszereltséggel (az alapban is benne vannak a lényeges dolgok), KIZÁRÓLAG kézi váltóval, és a 105 lovas 1.9 TDI motorral. Ez így egy vállalható kombó  :yes:

Ebben Neked teljesen igazad van, a Scenic után mindenféleképpen visszalépés akármilyen kombi.  Mondjuk a Volvo nekem is bejön, nem vitás.
Írtam, hogy a mérce magas, pláne ennél a felszereltségi foknál.  Az automatát azért szeretném, mert unom az araszolgatós kuplung ki és be játékot a nagyfaluban, nomeg nincsen kettőstömegű sem.  Benzines a mi éves km teljesítményünk miatt nem érné meg. Amióta a Sorrento vendégeskedett nálunk, azóta szeretnék automataváltót. Tisztában vagyok a lehetséges problémáival.

VW pl. ebben például már nem a tiptronic van, hanem DSG.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6311 Dátum: 2014.02.22 20:04:52 »
Ebben nem vagyok biztos. Bizonyos motorokkal biztosan előbb venném a Kappát. Abban, hogy Passatból sokkal többet látni az utakon, nagy jelentősége van ám annak is, hogy mindenhol meg tudják szerelni, és alkatrészt is nagyon könnyű találni hozzá.

Többek között ezért venném.  ;)
Lehet, hogy sznob vagyok, de vagy német vagy japán, najó talán még egy Volvo, más nem kéne.  :no:

akkor majd megjavítja Palaczk, az audi kombik qrva jól néznek ki és osztrákoknál minden 3 autó audi kombi.
és igazuk is van.  :hug:

Az első résszel egyetértek, a második viszont nem igaz, hidd el..  ;)

Nekem az A6 lenne ilyen szempontból a nyerő, nagyon szép, és hely is van benne elég.  :yes:
Ave vásárlás előtt néztem is őket, csak annyi a baj, hogy ami szép és megkímélt az horror árban van és a benzinesből alig van eladó példány.  :whistling:
Például egy ilyen jöhetett volna szóba: (röpke egy misivel drágábban, mint amennyi az Ave volt  ;) )

http://www.hasznaltauto.hu/auto/audi/a6/audi_a6_2.0_t_fsi_pdc-7650065

Egy jó kis benzines, manuál váltóval, hmmm jöhetne.  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.22 20:18:30 írta Matthew90 »



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6312 Dátum: 2014.02.22 20:16:39 »
Ebben Neked teljesen igazad van, a Scenic után mindenféleképpen visszalépés akármilyen kombi.  Mondjuk a Volvo nekem is bejön, nem vitás.
Írtam, hogy a mérce magas, pláne ennél a felszereltségi foknál.  Az automatát azért szeretném, mert unom az araszolgatós kuplung ki és be játékot a nagyfaluban, nomeg nincsen kettőstömegű sem.  Benzines a mi éves km teljesítményünk miatt nem érné meg. Amióta a Sorrento vendégeskedett nálunk, azóta szeretnék automataváltót. Tisztában vagyok a lehetséges problémáival.

VW pl. ebben például már nem a tiptronic van, hanem DSG.
Hát pont a DSG az, amit nem mernék megvenni. Hagyományos automata jöhetne.

Bár mondjuk abban igazad van, hogy ha kiesik a lendkerék mint költséges hibaforrás, akkor az is egy komoly szempont  :yes: ... amúgy pedig automata váltó rulez, erről engem nem kell meggyőzni  :D

Volvo XC70 D5, automatával, szerintem igencsak tetszene neked  :cool2:



Szvsz sokkal nagyobb durranás, mint bármiféle A4 vagy Passat vagy akár A6 (!)  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6313 Dátum: 2014.02.22 20:18:46 »
Hát pont a DSG az, amit nem mernék megvenni. Hagyományos automata jöhetne.

Bár mondjuk abban igazad van, hogy ha kiesik a lendkerék mint költséges hibaforrás, akkor az is egy komoly szempont  :yes: ... amúgy pedig automata váltó rulez, erről engem nem kell meggyőzni  :D

Volvo XC70 D5, automatával, szerintem igencsak tetszene neked  :cool2:
Szvsz sokkal nagyobb durranás, mint bármiféle A4 vagy Passat vagy akár A6 (!)  :yes:

Nos naná, hogy tetszene. Bele is tettem a kosárba. Van a látókörömben egy S60-as 2,4-es benzinmotorral.  Álom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6314 Dátum: 2014.02.22 20:27:15 »
Többek között ezért venném.  ;)
Lehet, hogy sznob vagyok, de vagy német vagy japán, najó talán még egy Volvo, más nem kéne.  :no:
A német autók az esetek jelentős részében többé-kevésbé indokolatlanul túlértékeltek. Természetesen sok kivétel van, de általánosságban szvsz ez a helyzet. Persze ez öngerjesztő folyamat, és kétségtelenül generál olyan hasznos, valós mellékhatásokat, mint a jó alkatrész-ellátás és szervizelhetőség (lásd VW). De hogy ettől még objektíve kb. semmi nem indokolja, hogy miért van annyival több Golf IV az utakon, mint a vele egyidős Mazda 323 F (ami szinte minden szempontból jobb autó!), az is biztos.

Én biztosan előbb vennék Volvot, továbbá sok esetben előbb vennék olasz autót, sőt néhány esetben még francia autót is előbb vennék, mint németet. Mondjuk, ebben részemről is van némi tudatos sznobéria, ha úgy tetszik. Tudatosan szeretnék szembe menni ezzel a nagy németautó-b.uzulással, amennyire csak lehet  :) ! Jók a német autók; de ez az istenítés, amiben főleg itt, Európa keletibb felében részesülnek, már önmagában indok rá, hogy ne kövessem.

Azért tényleg röhejes, hogy Romániában pl. 20 VW-re jó, ha jut 1 japán autó (minden márkát egybevéve), miközben hozzánk képest alacsonyabb bérekből próbálnak eltartani a magyarországihoz képest jellemzően többet futott, öregebb és rosszabb állapotú gépkocsi-állományt  :nonono: ... toldozzák-foltozzák azokat a vacakokat, miközben kb. totálisan ignorálják azokat a márkákat, amelyek a leginkább partnerek lennének az ilyesféle ridegtartásban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )