Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770806 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6285 Dátum: 2014.02.22 15:24:37 »
Készüljön fel egy viharos kapcsolatra, nagy magaslatokkal és nagy mélységekkel.

Egyéniség, különlegesség és komfort vs. titokzatos és gonosz (főleg elektronikai eredetű) hibák.

Cáfolnom kell, 2008. modellévtől a Citrom legalább akkorát lépett előre a megbízhatósági skálán, mint a Renault a ScenicII-vel annó.  Manapság már nem kell aggódni a misztikus Citrom hibáktól, csak annyira, mint más európai modell esetében. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6286 Dátum: 2014.02.22 15:24:52 »
Szerintem még ezzel a delfin Passattal is kevesebb a műszaki probléma, mint egy Kappával.  :innocent:
Népiteleten sem nagyon szidják ezt a típust.
Népitéleten a Kappát sem, emlékeim szerint két negatív ítélet van: egyik egy Alfa V6-ból ült át, neki vérszegény kocsi volt, egy másik felhasználó meg a TDS elektronikus adagolójával meg a kettős tömegűvel szívott :)
Autonavigátoron azért már emlegetnek lerobbanásokat, elektromos gondokat :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6287 Dátum: 2014.02.22 15:25:49 »
Miért, hol máshol :) ? A franciás fórumon  :D ? Ahol megtudhatod, hogy a kocsi alkatrészeinek a nagyobbik fele az átlagosnál nagyobb eséllyel bekrepálhat, de ez mind csak típushiba, és egyébként is, ki kell mindent cserélni rendszeresen preventíven, és akkor (valószínűleg) nem lesz baj  ;) ?
[rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]  Ez azért így erősen túlzás....   Te melyik francia fórumot olvasod rendszeresen, Mester?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6288 Dátum: 2014.02.22 15:39:25 »
Cáfolnom kell, 2008. modellévtől a Citrom legalább akkorát lépett előre a megbízhatósági skálán, mint a Renault a ScenicII-vel annó.  Manapság már nem kell aggódni a misztikus Citrom hibáktól, csak annyira, mint más európai modell esetében.
engem nagyon vonz egy c5-ös kombi, netán egy új picasso, de a munkával megkeresett pénzemből ilyeneket venni nagyon paráznék...pedig szinte csak jót hallok pl. a c5-ösről...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6289 Dátum: 2014.02.22 15:53:45 »
engem nagyon vonz egy c5-ös kombi, netán egy új picasso, de a munkával megkeresett pénzemből ilyeneket venni nagyon paráznék...pedig szinte csak jót hallok pl. a c5-ösről...

Őszintén, én sem vennék, hacsak nem egy best buy lenne. De nagyon sokat fejlődtek és ezt elvitatni nem lehet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6290 Dátum: 2014.02.22 16:22:21 »
Nem egészen. A PD-ket olcsóbb javítani, mint a sima TDI-k adagolóját. Tesóm decemberben 100e-ért vett 4db-ot Szegeden egy ürgétől, aki a német VW gyárban dolgozott több, mint egy évtizeden keresztül. Azzal foglalkozik, hogy a használt PD elemeket felújítja, 100%-osan gyári értékekre hangolja be (van a műhelyében egy működő TDI motor, amin teszteli a felújított darabokat) és 1 év garit ad rá. Az árban a szerelés is benne van.

Tesóméban 350.000km van és most kellett hozzányúlni a gyári elemekhez. Igaz, ő az átlagnál jóval igényesebb gazdi, de az évi 30.000km neki is beleszalad.
Ezzel csak azt akartam írni, hogy messze nem annyira rosszak a PDTDI-k (tartósságra), mint a hírük.
Anno a 90-es évek elején, amikor az 1,9 motorral rárakták a turbót és lett 75LE belőle, mindenki fogta a fejét, hogy milyen problémás motor lesz. Nem lett. Aztán jött a TDI 90LE-vel. Ugyanez. Aztán a PDTDI szintúgy. Mára a javítási költségek tekintetében a PDTDI az olcsóbb.  :yes:

Amit írsz az inkább egy szerencsés megoldás némi utánjárás alapján. Gondolom márkaszervizben ma is drágább, és a mai autókhoz képest már olcsónak számít.
Szerintem 10 év múlva visszasírjuk a mai "egyszerű" autókat.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6291 Dátum: 2014.02.22 16:26:20 »
[rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]  Ez azért így erősen túlzás....   Te melyik francia fórumot olvasod rendszeresen, Mester?
Semelyiket :) ... de belelátok néhány ember itteni megnyilvánulásain keresztül  ;) :D ... amúgy meg nyilván sarkítottam kicsit, hogy jobban hangsúlyozzam a mondanivalómat  :whistling: :innocent:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6292 Dátum: 2014.02.22 16:27:28 »
Cáfolnom kell, 2008. modellévtől a Citrom legalább akkorát lépett előre a megbízhatósági skálán, mint a Renault a ScenicII-vel annó.  Manapság már nem kell aggódni a misztikus Citrom hibáktól, csak annyira, mint más európai modell esetében.
Azért még mindig ott kullognak szépen pl. a TÜV-stat listák végén. Nekem ez elég.

Ja, és ott vannak a kigyulladós sztorik is. Valahogy nehéz elhinni, hogy egyik évről a másikra minden totálisan megváltozhat  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6293 Dátum: 2014.02.22 16:51:58 »
Szerintem még ezzel a delfin Passattal is kevesebb a műszaki probléma, mint egy Kappával.  :innocent:
Ebben nem vagyok biztos. Bizonyos motorokkal biztosan előbb venném a Kappát. Abban, hogy Passatból sokkal többet látni az utakon, nagy jelentősége van ám annak is, hogy mindenhol meg tudják szerelni, és alkatrészt is nagyon könnyű találni hozzá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6294 Dátum: 2014.02.22 17:07:40 »
Hát Ezzel a "delfin" Passattal két fenntartásom van: sokat járok Kelet-Magyarországon, de amúgy is sok embernek tetszik, akik nem feltétlen hajlandóak fizetni érte :D, illetve ha jól tudom ebben már a bonyolult többlengőkarosvagymiacsodás futómű van, amihez vagy olcsón vesz az ember utángyártott alkatrészt 10e km-enként, vagy gyárit sokért kicsit hosszabb futásteljesítménnyel.
Viszont ebben az autóban van a legtávolabb a kezem a combomtól jobbra kormányzás közben, a Variantba meg tényleg táncolni tudok magam mögött.
Jaa igen, az a csodálatos futómű. Meg a hűtő, meg a vízpumpa, meg a kuplung, meg a váltó, meg az utastérben minden, ami elektromos.

Cserébe kényelmes és tágas, és mikor rendben van, akkor jó vezetni. Stabil, erős a fékje, jól rugózik. Ez is tény. Csak én nem vállalnám be ezt a kombót, ennyit nem ér meg. Vannak más jó autók is, amikkel nincs ennyi gond. Nekem sovány vigasz, hogy a Passathoz minden olcsó - naná, mert gyakran kell is hozzá sok minden.

Amúgy meg marha sok a km mindegyikben... és, igen, lopják is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6295 Dátum: 2014.02.22 17:15:47 »
Semelyiket :) ... de belelátok néhány ember itteni megnyilvánulásain keresztül  ;) :D ... amúgy meg nyilván sarkítottam kicsit, hogy jobban hangsúlyozzam a mondanivalómat  :whistling: :innocent:

Akkor jó.  :1eye:  Mert én kicsit jobban belelátok.  :D :yes: :winkiss:
A sarkítást meg, persze, hogy értem.  :yes: :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6296 Dátum: 2014.02.22 17:18:37 »
Jaa igen, az a csodálatos futómű. Meg a hűtő, meg a vízpumpa, meg a kuplung, meg a váltó
A vizipipa kopóalkatrész, a kuplung meg egy kocsma 5 percre tőlem. Egyikkel sincs bajom :D
Amúgy meg marha sok a km mindegyikben... és, igen, lopják is.
Tucatszám hozzák be dojcslandijából, bevallott 300-350e km-ekkel.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6297 Dátum: 2014.02.22 17:20:29 »
Azért még mindig ott kullognak szépen pl. a TÜV-stat listák végén. Nekem ez elég.

Ja, és ott vannak a kigyulladós sztorik is. Valahogy nehéz elhinni, hogy egyik évről a másikra minden totálisan megváltozhat  ::)

Oké, nem nézem a TÜV listát.

A kigyulladós sztorik meg nem a 2008 utáni kocsiknál fordulnak elő, hanem és leginkább a Citroen Xsara Picasso modelleknél.  És az nem azonos a C4 Picasso-val. Kb akkora különbség van közötte, mint a Renault Megane ScenicI (Ph1 és Ph2)  és a ScenicII között, mind külsőleg, mint műszaki tartalomban.

Ismétellek, amit pár évvel ezelőtt mondtál, amikor kipróbáltad a Scenicet: ... nagyott lépett a Renault ezzel a Scenic-kel...

Ha totálisan nem is változott, de a jó irányban halad.  A Kia is milyen lenézett verda volt és mivé lett.  De írhatnám a Toyotát is....   :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6298 Dátum: 2014.02.22 17:25:34 »
Nem egészen. A PD-ket olcsóbb javítani, mint a sima TDI-k adagolóját. Tesóm decemberben 100e-ért vett 4db-ot Szegeden egy ürgétől, aki a német VW gyárban dolgozott több, mint egy évtizeden keresztül. Azzal foglalkozik, hogy a használt PD elemeket felújítja, 100%-osan gyári értékekre hangolja be (van a műhelyében egy működő TDI motor, amin teszteli a felújított darabokat) és 1 év garit ad rá. Az árban a szerelés is benne van.

Tesóméban 350.000km van és most kellett hozzányúlni a gyári elemekhez. Igaz, ő az átlagnál jóval igényesebb gazdi, de az évi 30.000km neki is beleszalad.
Ezzel csak azt akartam írni, hogy messze nem annyira rosszak a PDTDI-k (tartósságra), mint a hírük.
Anno a 90-es évek elején, amikor az 1,9 motorral rárakták a turbót és lett 75LE belőle, mindenki fogta a fejét, hogy milyen problémás motor lesz. Nem lett. Aztán jött a TDI 90LE-vel. Ugyanez. Aztán a PDTDI szintúgy. Mára a javítási költségek tekintetében a PDTDI az olcsóbb.  :yes:
Ahhoz az adagolóhoz sem kell előbb hozzányúlni, mint 300-350 ezernél :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6299 Dátum: 2014.02.22 17:26:29 »
Oké, nem nézem a TÜV listát.

A kigyulladós sztorik meg nem a 2008 utáni kocsiknál fordulnak elő, hanem és leginkább a Citroen Xsara Picasso modelleknél.  És az nem azonos a C4 Picasso-val. Kb akkora különbség van közötte, mint a Renault Megane ScenicI (Ph1 és Ph2)  és a ScenicII között, mind külsőleg, mint műszaki tartalomban.

Ismétellek, amit pár évvel ezelőtt mondtál, amikor kipróbáltad a Scenicet: ... nagyott lépett a Renault ezzel a Scenic-kel...

Ha totálisan nem is változott, de a jó irányban halad.  A Kia is milyen lenézett verda volt és mivé lett.  De írhatnám a Toyotát is....   :hug:
OK, hát majd minimum 10 év után térjünk rá vissza  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )