Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770333 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6270 Dátum: 2014.02.22 13:50:22 »
sajna keretbe nem fér bele. ez a picanto amugy nekem is tetszik,de persze nem a fapados basic,ami kolegámnak van. ma szemügyre vettem a basicet,nem nagyon bonyolult gép.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6271 Dátum: 2014.02.22 13:52:52 »
Azt a 4 litert 80-as utazóra kell érteni :) ... de amúgy igen, egy ilyen Picanto nem marad el az I-es Yaristól. Kivéve a Yaris kis ötletes, praktikus beltéri megoldásait, de azok mondjuk nem perdöntőek.
persze.
de nekünk,belvárosi járkálásra nem kell a praktikus beltér.
csak a kis fogyi,meg fordulékonyság és a jól parkolhatóság.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6272 Dátum: 2014.02.22 13:52:52 »
sajna keretbe nem fér bele. ez a picanto amugy nekem is tetszik,de persze nem a fapados basic,ami kolegámnak van. ma szemügyre vettem a basicet,nem nagyon bonyolult gép.
Hát ja. Klímáról, szervóról, centrálról, legalább 2 lufiról ne mondj le. Elöl elektromos ablak is nagy áldás, ha változékony az idő. Én annyit húzogatom föl-le, hogy a jobb bicepszem már tutira duplája lenne a balnak, ha tekerős lenne az ablak  :lol:

(Igen, a jobb, mert ugye kb. négyszer annyit ülök a J1-ben, mint a balban.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6273 Dátum: 2014.02.22 13:54:03 »
persze.
de nekünk,belvárosi járkálásra nem kell a praktikus beltér.
csak a kis fogyi,meg fordulékonyság és a jó pakolhatóság.
Na igen, az a lényeg  :yes:

Én azért azt nagyon szeretem a Yarisban, hogy elöl tele van pakolóhelyekkel  :D ... tele is van az összes, folyamatosan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6274 Dátum: 2014.02.22 13:55:03 »
Hát ja. Klímáról, szervóról, centrálról, legalább 2 lufiról ne mondj le. Elöl elektromos ablak is nagy áldás, ha változékony az idő. Én annyit húzogatom föl-le, hogy a jobb bicepszem már tutira duplája lenne a balnak, ha tekerős lenne az ablak  :lol:

(Igen, a jobb, mert ugye kb. négyszer annyit ülök a J1-ben, mint a balban.)
klíma,légzsák,szervó kell,nemárt ha van el.ablak elől,de az nem létfontosságú.
a kia basic ezt egyiket se tudja,talán csak a szervo.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6275 Dátum: 2014.02.22 13:56:02 »
Na igen, az a lényeg  :yes:

Én azért azt nagyon szeretem a Yarisban, hogy elöl tele van pakolóhelyekkel  :D ... tele is van az összes, folyamatosan.
nem azt akartam írni,javitottam. jól parkolhatót akartam írni.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6276 Dátum: 2014.02.22 14:03:33 »
Egy Japános fórumon szeretnél OBJEKTÍV véleményt olvasni egy francia autóról? :D
Miért, hol máshol :) ? A franciás fórumon  :D ? Ahol megtudhatod, hogy a kocsi alkatrészeinek a nagyobbik fele az átlagosnál nagyobb eséllyel bekrepálhat, de ez mind csak típushiba, és egyébként is, ki kell mindent cserélni rendszeresen preventíven, és akkor (valószínűleg) nem lesz baj  ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6277 Dátum: 2014.02.22 14:15:23 »
Automatát nem akarok (még), Kappában pont a kézi váltó formája az egyik kedvenc részletem :)
Hát az a lényeg most hogy megvan az új meló, a régi helyen ma mondtam fel, nincs harag, love van meg písz.
Tény hogy új fizumat nézve a 1.5 misis határ sem tűnik már csillagászatinak, de most valahogy legbelül a Kappa, Passat, Ave I, Corolla E15 (kérdés hogy előző 3 batár után be akarom e tenni a hátsóm egy ilyen pici kocsiba), Prius II a sorrend :)
Egyébként tetszik ez a "kompakt egyterű" kategória, mint a Golf Plus, Toledo, Croma.
Gratula az új munkához  :yes: ! És tényleg külön öröm, ha az ember le tud lépni a régi helyről karate nélkül.

Ami a listádat illeti: én a Passatot kivenném belőle a helyedben  :hmmmm: ... mármint ha az 1996-2005 között gyártott verziókról van szó. Főleg, ha a 2001-es facelift előttiről!

A Corolla tényleg kicsi lesz majd a három hajó után. Érzetre is, és ténylegesen is. Bár ha tényleg ez lesz a sorrend, akkor Ave I-ből átülve azért annyira nem lesz feltűnő a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6278 Dátum: 2014.02.22 14:29:29 »
Az eémúlt évek alatt a toyotamhoz vettem bontóban 1db első lámpát, 1db fűtőmotort, 1db középkonzol panelt.
Ezt egy croma-hoz hogy szerzem be?
Ebayen :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6279 Dátum: 2014.02.22 14:49:28 »
Gratula az új munkához  :yes: ! És tényleg külön öröm, ha az ember le tud lépni a régi helyről karate nélkül.

Ami a listádat illeti: én a Passatot kivenném belőle a helyedben  :hmmmm: ... mármint ha az 1996-2005 között gyártott verziókról van szó. Főleg, ha a 2001-es facelift előttiről!

A Corolla tényleg kicsi lesz majd a három hajó után. Érzetre is, és ténylegesen is. Bár ha tényleg ez lesz a sorrend, akkor Ave I-ből átülve azért annyira nem lesz feltűnő a dolog.

Nem vagyok nagyon otthon a VW Pasatok világában, de mi a baj a 1996-2005 közötti modellekkel?  :hmmmm:
A TDI specifikus problémákra gondolsz?  :whistling:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6280 Dátum: 2014.02.22 14:55:17 »
Nem vagyok nagyon otthon a VW Pasatok világában, de mi a baj a 1996-2005 közötti modellekkel?  :hmmmm:
A TDI specifikus problémákra gondolsz?  :whistling:
Nem. Illetve nem csak. Ezzel a Passat-generációval kimagaslóan sok volt a probléma - főleg a 2001-es facelift előttivel. Ezt nem én mondom, hanem maguk a németek  :)

Magukból a TDI-kből pont a motorral nincs különösebb gond - legalábbis ami az egyszerűbb, nem PD-s változatokat illeti. De a PD-sekből is akad vállalható. Bár ha nekem kéne választanom, tutira az alap 90 lovast venném. Azzal, ha rendesen cserélik benne az olajat meg a vezérműszíjat, alig lehet probléma.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6281 Dátum: 2014.02.22 14:55:55 »
Gratula az új munkához  :yes: ! És tényleg külön öröm, ha az ember le tud lépni a régi helyről karate nélkül.
Kösz, nem hiába nyaltam négy éven keresztül, legalább a vége olajozott lett, ha már karriert nem tudtam építeni :D
Ami a listádat illeti: én a Passatot kivenném belőle a helyedben  :hmmmm: ... mármint ha az 1996-2005 között gyártott verziókról van szó. Főleg, ha a 2001-es facelift előttiről!
Hát Ezzel a "delfin" Passattal két fenntartásom van: sokat járok Kelet-Magyarországon, de amúgy is sok embernek tetszik, akik nem feltétlen hajlandóak fizetni érte :D, illetve ha jól tudom ebben már a bonyolult többlengőkarosvagymiacsodás futómű van, amihez vagy olcsón vesz az ember utángyártott alkatrészt 10e km-enként, vagy gyárit sokért kicsit hosszabb futásteljesítménnyel.
Viszont ebben az autóban van a legtávolabb a kezem a combomtól jobbra kormányzás közben, a Variantba meg tényleg táncolni tudok magam mögött.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6282 Dátum: 2014.02.22 15:05:08 »
Nem. Illetve nem csak. Ezzel a Passat-generációval kimagaslóan sok volt a probléma - főleg a 2001-es facelift előttivel. Ezt nem én mondom, hanem maguk a németek  :)

Magukból a TDI-kből pont a motorral nincs különösebb gond - legalábbis ami az egyszerűbb, nem PD-s változatokat illeti. De a PD-sekből is akad vállalható. Bár ha nekem kéne választanom, tutira az alap 90 lovast venném. Azzal, ha rendesen cserélik benne az olajat meg a vezérműszíjat, alig lehet probléma.

Én is így vagyok vele.  :yes:
Vagy esetleg benzinfronton a sima 1.8-at 125 lóval, az sem lehet olyan rossz.  :whistling:

Kösz, nem hiába nyaltam négy éven keresztül, legalább a vége olajozott lett, ha már karriert nem tudtam építeni :DHát Ezzel a "delfin" Passattal két fenntartásom van: sokat járok Kelet-Magyarországon, de amúgy is sok embernek tetszik, akik nem feltétlen hajlandóak fizetni érte :D, illetve ha jól tudom ebben már a bonyolult többlengőkarosvagymiacsodás futómű van, amihez vagy olcsón vesz az ember utángyártott alkatrészt 10e km-enként, vagy gyárit sokért kicsit hosszabb futásteljesítménnyel.
Viszont ebben az autóban van a legtávolabb a kezem a combomtól jobbra kormányzás közben, a Variantba meg tényleg táncolni tudok magam mögött.

Szerintem még ezzel a delfin Passattal is kevesebb a műszaki probléma, mint egy Kappával.  :innocent:
Népiteleten sem nagyon szidják ezt a típust.

Egy szó mint száz: én nem zárnám ki ezt a modellt a jelöltek közül. Főleg mert 1-1,3 millióból már nagyon szép darabokat találhatsz.  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6283 Dátum: 2014.02.22 15:09:42 »
Nem. Illetve nem csak. Ezzel a Passat-generációval kimagaslóan sok volt a probléma - főleg a 2001-es facelift előttivel. Ezt nem én mondom, hanem maguk a németek  :)

Magukból a TDI-kből pont a motorral nincs különösebb gond - legalábbis ami az egyszerűbb, nem PD-s változatokat illeti. De a PD-sekből is akad vállalható. Bár ha nekem kéne választanom, tutira az alap 90 lovast venném. Azzal, ha rendesen cserélik benne az olajat meg a vezérműszíjat, alig lehet probléma.
Nem egészen. A PD-ket olcsóbb javítani, mint a sima TDI-k adagolóját. Tesóm decemberben 100e-ért vett 4db-ot Szegeden egy ürgétől, aki a német VW gyárban dolgozott több, mint egy évtizeden keresztül. Azzal foglalkozik, hogy a használt PD elemeket felújítja, 100%-osan gyári értékekre hangolja be (van a műhelyében egy működő TDI motor, amin teszteli a felújított darabokat) és 1 év garit ad rá. Az árban a szerelés is benne van.

Tesóméban 350.000km van és most kellett hozzányúlni a gyári elemekhez. Igaz, ő az átlagnál jóval igényesebb gazdi, de az évi 30.000km neki is beleszalad.
Ezzel csak azt akartam írni, hogy messze nem annyira rosszak a PDTDI-k (tartósságra), mint a hírük.
Anno a 90-es évek elején, amikor az 1,9 motorral rárakták a turbót és lett 75LE belőle, mindenki fogta a fejét, hogy milyen problémás motor lesz. Nem lett. Aztán jött a TDI 90LE-vel. Ugyanez. Aztán a PDTDI szintúgy. Mára a javítási költségek tekintetében a PDTDI az olcsóbb.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6284 Dátum: 2014.02.22 15:23:50 »
nem. én a mazda2 első kiadásáról hallottam,h nagyon fordközeli,gyenge futóművel.
váljál már le erről a marhaságról. az nem zavar, hogy a mostani kocsid is szegről-végről egy ford?  :devil:  :hug:

nem mellesleg egyébként a bátyámnak van egy mazda2-ese, újkora óta, most múlt kilenc éves. én is beletekertem vagy 25ezer km-t. teljesen hibátlan. bátyám előző ősszel kijavíttatta rajta az összes (nem sok) horpadást meg festékleverődést és újrapolíroztatta. komolyan úgy néz ki, mintha új lenne, mondjuk ezüst színű, úgy nem is nehéz.
a futóműve nekem teljesen jó volt, bár mi általában telt házzal közlekedtünk vele. akkor tutira nem pattog :D