Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770233 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6240 Dátum: 2014.02.17 20:48:14 »
Prego, az automatához nem jár kettőstömegű....  ;) ;)  Egy Croma SW 2,4 JTD-vel... Elgondolkodtató.  Ugyanez Lancia Deltában. Hmmmm. Nyami.  :yes:

Persze a realitás más lesz, hacsak nem pottyan elém egy kihagyhatatlan ajánlat, valahogyan hasonló módon, mint a Scenic volt 2007.-ben.
Automatát nem akarok (még), Kappában pont a kézi váltó formája az egyik kedvenc részletem :)
Hát az a lényeg most hogy megvan az új meló, a régi helyen ma mondtam fel, nincs harag, love van meg písz.
Tény hogy új fizumat nézve a 1.5 misis határ sem tűnik már csillagászatinak, de most valahogy legbelül a Kappa, Passat, Ave I, Corolla E15 (kérdés hogy előző 3 batár után be akarom e tenni a hátsóm egy ilyen pici kocsiba), Prius II a sorrend :)
Egyébként tetszik ez a "kompakt egyterű" kategória, mint a Golf Plus, Toledo, Croma.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6241 Dátum: 2014.02.17 20:56:54 »
Prego: nem nézegetted a Fiat Croma sw-ket 2006. évjárattól?  Nekem baromira bejön a formájuk. Van diesel automata belőlük. A JTD motorok nem rosszak - mondják.
Nekem a vásárlásnál nagyon fontos szempont, hogy olyan autóm legyen, ami elterjedt.
A Croma-t itthon nem is forgalmazták sosem, ezért sem elterjedt.
Ma már bármi elromolhat egy toyota-n is, nem hogy egy fiaton, és ugye egy bontott alkatrész ára kb a tizede/ötöde egy új gyárinak.
Na most nekem F astrám volt, most E12-esem van, F astrát nem kell bemutatni, és szerencsére az E12-es is igen népszerű modell, nameg
angliából sok donor jött be.
Az eémúlt évek alatt a toyotamhoz vettem bontóban 1db első lámpát, 1db fűtőmotort, 1db középkonzol panelt.
Ezt egy croma-hoz hogy szerzem be?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6242 Dátum: 2014.02.17 21:00:22 »
Nekem a vásárlásnál nagyon fontos szempont, hogy olyan autóm legyen, ami elterjedt.
A Croma-t itthon nem is forgalmazták sosem, ezért sem elterjedt.
Ma már bármi elromolhat egy toyota-n is, nem hogy egy fiaton, és ugye egy bontott alkatrész ára kb a tizede/ötöde egy új gyárinak.
Na most nekem F astrám volt, most E12-esem van, F astrát nem kell bemutatni, és szerencsére az E12-es is igen népszerű modell, nameg
angliából sok donor jött be.
Az eémúlt évek alatt a toyotamhoz vettem bontóban 1db első lámpát, 1db fűtőmotort, 1db középkonzol panelt.
Ezt egy croma-hoz hogy szerzem be?
Hát nekem meg pont a Toyotában nem romlott el még sok olyan, amit bontóból lett volna érdemes pótolni (egyedül az anyós oldali szellőző, meg a hátsó díszléc ami bontóból származik, de ezek már csak az én maximalizmusom miatt kerültek cserére, lehet jobb lett volna nem bántani őket :D).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6243 Dátum: 2014.02.17 21:23:15 »
Elromlani nekem 'csak' a fűtőmotorom romlott el, minden más emberi eredetű fizikai behatás eredménye  :lol:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6244 Dátum: 2014.02.17 21:30:26 »
Elromlani nekem 'csak' a fűtőmotorom romlott el, minden más emberi eredetű fizikai behatás eredménye  :lol:
Én meg már törött lamellákkal vettem a kocsit, valamelyik előző gazdi meg gondoskodott arról, hogy a könnyen törő díszléc többé ne jöjjön le a kocsiról és befúrta a kasztniba két csavarral. Végül egy 10 napos projekt keretében hoztam rendbe a dolgokat :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6245 Dátum: 2014.02.18 05:36:20 »
Nekem a vásárlásnál nagyon fontos szempont, hogy olyan autóm legyen, ami elterjedt.
A Croma-t itthon nem is forgalmazták sosem, ezért sem elterjedt.
Ma már bármi elromolhat egy toyota-n is, nem hogy egy fiaton, és ugye egy bontott alkatrész ára kb a tizede/ötöde egy új gyárinak.
Na most nekem F astrám volt, most E12-esem van, F astrát nem kell bemutatni, és szerencsére az E12-es is igen népszerű modell, nameg
angliából sok donor jött be.
Az eémúlt évek alatt a toyotamhoz vettem bontóban 1db első lámpát, 1db fűtőmotort, 1db középkonzol panelt.
Ezt egy croma-hoz hogy szerzem be?
Teljesen igazad van, ezért is írtam, hogy a realitás más lesz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6246 Dátum: 2014.02.18 07:52:18 »
Hát az a lényeg most hogy megvan az új meló, a régi helyen ma mondtam fel, nincs harag, love van meg písz.
Grat  :clap: Ezt csak így mondod?  :nono: Na majd prénteken...  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6247 Dátum: 2014.02.18 09:06:38 »
Grat  :clap: Ezt csak így mondod?  :nono: Na majd prénteken...  ;)
Köszcsi, hát nem tartozik az "autós életemhez" :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6248 Dátum: 2014.02.18 09:07:34 »
Automatát nem akarok (még), Kappában pont a kézi váltó formája az egyik kedvenc részletem :)
Hát az a lényeg most hogy megvan az új meló, a régi helyen ma mondtam fel, nincs harag, love van meg písz.
Tény hogy új fizumat nézve a 1.5 misis határ sem tűnik már csillagászatinak, de most valahogy legbelül a Kappa, Passat, Ave I, Corolla E15 (kérdés hogy előző 3 batár után be akarom e tenni a hátsóm egy ilyen pici kocsiba), Prius II a sorrend :)
Egyébként tetszik ez a "kompakt egyterű" kategória, mint a Golf Plus, Toledo, Croma.
hajrá. a lényeg, hogy nehogy hitelt vegyél fel  :flowers:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6249 Dátum: 2014.02.18 09:18:24 »
hajrá. a lényeg, hogy nehogy hitelt vegyél fel  :flowers:
Pedig ma reggel pont az jutott eszembe: szomszédom tegnap meg ma az enyémmel jár dolgozni, de valahogy nem vágott mellbe hogy reggel nem láttam a kocsim az ablak alatt. Szal kell az a hitel, legalább villanjon már át egy ***megmostmilesz az agyamon :D
Még ez a Lacetti kombi is beleférne :D
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.18 09:33:37 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6250 Dátum: 2014.02.18 09:51:20 »
akkor legalább próbáld meg elintézni a munkáltatóddal, ha már feltétlenül el akarsz adósodni  :hug:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6251 Dátum: 2014.02.18 09:53:26 »
Pedig ma reggel pont az jutott eszembe: szomszédom tegnap meg ma az enyémmel jár dolgozni, de valahogy nem vágott mellbe hogy reggel nem láttam a kocsim az ablak alatt. Szal kell az a hitel, legalább villanjon már át egy ***megmostmilesz az agyamon :D
Még ez a Lacetti kombi is beleférne :D
Ez amúgy dettó olyan, mint az enyém. A km nyilván nem igaz (legalább +80e km), de simán lehet jó állapotú.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6252 Dátum: 2014.02.18 10:03:43 »
Ez amúgy dettó olyan, mint az enyém. A km nyilván nem igaz (legalább +80e km), de simán lehet jó állapotú.
Én a helyedben kinéznék az ablakon megvan e még a vasam, véletlenek márpedig nincsenek, pláne hogy azt is tudod mennyi a pontos km állás :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6253 Dátum: 2014.02.18 10:06:15 »
Én a helyedben kinéznék az ablakon megvan e még a vasam, véletlenek márpedig nincsenek, pláne hogy azt is tudod mennyi a pontos km állás :D
Otthon van a garagéban.  ;)

Végi vezetett szervizkönyv: Ja, igen, addig, van vezetve, ameddig visszatekerték az óráját.  :otlet: :1eye: Sajnos, szinte kivétel nélkül megteszik ezt, mert az autó általános állapota ezt megengedi.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6254 Dátum: 2014.02.18 10:34:24 »
Otthon van a garagéban.  ;)

Végi vezetett szervizkönyv: Ja, igen, addig, van vezetve, ameddig visszatekerték az óráját.  :otlet: :1eye: Sajnos, szinte kivétel nélkül megteszik ezt, mert az autó általános állapota ezt megengedi.
Azért a jobb oldalát nem merték lefényképezni  :devil:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer