Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770198 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5625 Dátum: 2013.09.08 20:47:58 »

OK, közben mentünk vele kemény 70 ezer km-t. De ha SEMMIT nem mentünk volna vele, akkor is ugyanígy elolvadt volna az értéke. EZ itt a lényeg. Ezért tartom, és fogom is tartani kicsit... hmmm... ésszerűtlennek (valójában szívem szerint sokkal pejoratívabb szót írnék) mindazokat, akik képesek súlyos, többszörös felárat fizetni azért, hogy az autójuk ne 9 éves legyen, hanem 3 - és aztán pár év alatt ezt a pénzt szó szerint kidobják az ablakon.


Miért is akarod lecserélni a Yarist?  :innocent:

Amúgy igenis vannak olyan igények, hogy legyen az autó megbízható, garanciális, legyen megjelenése, presztizse. Ez mind munkahely, és élethelyzet függő...
Illetve a kényelmi, biztonsági funkciók is folyamatosan fejlődnek. Ez is lehet egy igény...

Persze ítélkezni, és általánosítani mindig egyszerűbb...  :nono:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5626 Dátum: 2013.09.08 20:58:18 »
És ezek az autók mind nulla kilométeresek voltak :) ?
10-enéves autók hogyan lehetnének 0 km-esek :wacko:
Persze egyszer igen :tt2:
Egyébként amit az imént írtál, a merci szerelöm  a kérdésemre, hogy meddig lesz ez még autó, azt mondta, amig akarom, törödök vele, karbantartom :innocent:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5627 Dátum: 2013.09.08 21:10:15 »
nem is tudom. műszakilag nem lehet vele sok gond,
ó, dehogynem, a valaha gyártott egyik legrosszabb Opel a B Vectra megbízhatósági szempontból!
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5628 Dátum: 2013.09.09 07:02:11 »
ó, dehogynem, a valaha gyártott egyik legrosszabb Opel a B Vectra megbízhatósági szempontból!
no pláne. akkor tényleg egy igazi fospisztoly...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5629 Dátum: 2013.09.09 07:52:39 »
10-enéves autók hogyan lehetnének 0 km-esek :wacko:
Értem  ;) ... tehát mégsem attól kezdett el szivárogni belőlük az olaj, hogy tizenévesek lettek  :otlet: :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5630 Dátum: 2013.09.09 07:56:31 »
nem. az állásban is rohadt! tisztán emlékszem vasárnap este megálltam vele és köv hét péntekig állt. lemegyek szemmel láthatóan nőtt rajta a rohadás. Palaczk , volt hogy valakivel dumálok a kocsi mellett nekitámaszkodtam és a hátsó sárvédőnél a közepe felé belukadt egy 100ft os darab! benéztem szarrá volt rohadva belülről minden. ami kívűlről látszik az már a "vége" , a jéghegy csúcsa.  én voltam ott amikor a gumicseréknél (abból is kiszálltam) alánéztem és "sírtam"!  a srác is látta a gyereküléseket és csak a fejét csóválta.  ennyi. inkább kétszer lerohadok egy trafó miatt (az is szívás) de én rozsdát , rohadást nem akarok látni többet. húsz évig néztem a rohadt autóimat köszönöm elég volt.  :cry:
Értem, OK. De az a víz/latyak/sár/só, amitől szétrohadt, az ALULRÓL került rá, az útról, menet közben. (Ezért emeltem ki a szövegedben a kulcsszavakat.) Aztán a ház előtt tovább rohadt, naná, mert már ott volt az alján a trutymó és nem tudott kiszáradni. De ha nem mentél volna vele, hanem csak állt volna a ház előtt, akkor NEM rohadt volna alulról.

Ezt magyarázom, hogy pusztán attól, hogy múlnak az évek, még nem rohad el :) ... Akkor rohad el, ha használod is közben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5631 Dátum: 2013.09.09 08:10:58 »
Miért is akarod lecserélni a Yarist?  :innocent:

Amúgy igenis vannak olyan igények, hogy legyen az autó megbízható, garanciális, legyen megjelenése, presztizse. Ez mind munkahely, és élethelyzet függő...
Illetve a kényelmi, biztonsági funkciók is folyamatosan fejlődnek. Ez is lehet egy igény...

Persze ítélkezni, és általánosítani mindig egyszerűbb...  :nono:
Persze  ;) ...

Mindegy; ez egy mókuskerék, a fogyasztói társadalom jellemzője. Hogy van más út is, arra ott a Century példája, pont a Toyota részéről. Csak sajnos az ilyesmi olyan ritka, mint a fehér holló. Így aztán pazaroljuk az erőforrásokat, és nem mellesleg szórjuk a pénzt.  Nem lenne erre az egészre szükség, ha nem úgy gondolkodnánk, hogy egy 10+ éves autó, az már ősöreg, nincs presztízse, nem lehet vele megjelenni stb.

Ítélkezés, általánosítás? Lehet; vállalom, tekintettel arra, hogy egy alapvetően negatív és káros jelenségről ítélkezem, aminek a megfordításához "csak" a gondolkodásmódunkon kéne változtatni.

Hogy én miért akarom majd lecserélni a Yarist (HA valóban sor kerül majd erre - "majd", tehát legkorábban két év múlva)? Azért, mert addigra lesz benne közel 250 ezer kilométer. Nem azért, mert addigra 12 éves lesz - bár, az általános mérce szerint, ez ugye már önmagában véve is vastagon indok lenne a cserére. De nekem biztos nem lenne az. A mai napig az (idén 30 éves) Camryvel, meg az ugyanannyi idős Starlettel járnék, ha nem kezdtem volna el oktatni.

Még egy aspektus. Szoktak érvelni az új autó mellett a környezetvédelemmel. Hát, ez a legnagyobb nonszensz az összes közül! A legjobb környezetvédelem ezen a téren az, ha a régi autót nem kell elbontani, és nem kell helyette egy újat legyártani. Az a többlet károsanyag, amit adott mennyiségű használat mellett kibocsát az újabbhoz képest, ezt messze nem kompenzálja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5632 Dátum: 2013.09.09 08:23:11 »


Még egy aspektus. Szoktak érvelni az új autó mellett a környezetvédelemmel. Hát, ez a legnagyobb nonszensz az összes közül! A legjobb környezetvédelem ezen a téren az, ha a régi autót nem kell elbontani, és nem kell helyette egy újat legyártani. Az a többlet károsanyag, amit adott mennyiségű használat mellett kibocsát az újabbhoz képest, ezt messze nem kompenzálja.
Ez nyilván igaz, de a kipufogószennyezés a városba gond és nem ott ahol gyártják az autót.
Márpedig többségünk a városban élünk és beszívjuk.
Ugye te is kapásból észreveszed, ha elötted elmegy egy Trabant, Zsiguli vagy egy régi diesel  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.09 08:25:57 írta OldPiet »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5633 Dátum: 2013.09.09 08:33:55 »
Ez nyilván igaz, de a kipufogószennyezés a városba gond és nem ott ahol gyártják az autót.
Márpedig többségünk a városban élünk és beszívjuk.
Ugye te is kapásból észreveszed, ha elötted elmegy egy Trabant, Zsiguli vagy egy régi diesel  ;)
Igen, de nem ez az igazi probléma. A jelenleg az utakon futó állomány hatalmas többsége már elég alacsony emisszióval rendelkezik - Euro 2-es, vagy még jobb autók ezek legnagyobb részben. De a csere folyik tovább lázasan  ::) ... mennek a kukába a "kiba öreg", 13-14 éves, Euro 3-as autók, mert "nem lehet velük megjelenni".

Nem akarok itt átmenni demagógba, de jó ideje észre kéne már venni, hogy úgy égetjük fel a bolygó erőforrásait, mintha korlátlanok lennének, pedig baromira nem azok. És ennek ez is a része, hogy az átlag újautó-vásárló pár év után "eldobja" a kocsiját, és legyártat helyette magának egy újat. Erre objektíve gyakorlatilag semmi szükség nem lenne, leszámítva azt a töredék állományt, amelyik ennyi idős korára már fut is annyit, hogy gyakorlatilag elhasználódott.

Az a baj, hogy teljesen ebben gondolkodik mindenki, hogy az autó mennyi idős - és nem abban, hogy mennyit futott. És ez iszonyatos pazarláshoz és költekezéshez vezet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5634 Dátum: 2013.09.09 09:03:46 »
Én kivétel vagyok. Leszarom, hogy hamarosan 20 éves az autó. 130e-et futott, sehol nem rohad (alul sem, 1 hónapja lett felemelve), nem is rohanok újabbra cserélni, még elrágódok rajta szerintem jó sokáig mire elszánom magam a cserére.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5635 Dátum: 2013.09.09 09:23:58 »


Az a baj, hogy teljesen ebben gondolkodik mindenki, hogy az autó mennyi idős - és nem abban, hogy mennyit futott. És ez iszonyatos pazarláshoz és költekezéshez vezet.
Mondjuk aki használtat vesz azt csak a km érdekli, mert a kora evidens ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5636 Dátum: 2013.09.09 09:55:03 »
palaczk mester, van igazság abban, amit mondasz, de szerintem nem teljesen így van, mindez csak helyi kontextusban áll, globálisan teljesen más a helyzet. alapvetően igaz, hogy az a kocsi a legkevésbé környezetszennyező, amit nem cserélnek le.
 
CSAKHOGY. az autók, amiket az USA-ban meg az EU gazdagabbik felén 6-7 évesen lecserélnek (csak szólok, hogy az USA-ban az autók átlagéletkora 10 év, és úgy rémlik, hogy a németeknél se sokkal kevesebb), azokat NEM DOBJÁK KI. egyrészt országon belül is tovább szolgálnak, másrészt szépen bekerülnek a nagy kereskedelmi körforgásba, és addig használják őket a világ különböző pontjain, amíg tudják/akarják. az új autók tulképp a gazdagoknak készülnek. hány új autót helyeznek forgalomba egy évben? és hány autó van forgalomban a világon?

továbbá. mi történne, ha az EU-ban, USA-ban stb. nem vennének több új kocsit? a gyárak a feltörekvő piacokra állnának át (most is erősen efelé megyünk egyébként), és oda gyártanának. na és milyen szabványok szerint? megmondom: a brazil, kínai, afrikai stb. vevőket és államigazgatásokat nem különösebben érdekli ám a károsanyag-kibocsátás. az érdekli őket, hogy olcsó legyen. akkor végül is vajon hogyan járunk jobban?  :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5637 Dátum: 2013.09.09 10:09:03 »
akkor végül is vajon hogyan járunk jobban?  :hmmmm:
Nagy általánosságban: úgy, ha mindenki sokkal tovább megtartaná az autóját. Függetlenül attól, hogy újonnan vagy használtan vette.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5638 Dátum: 2013.09.09 11:49:17 »
igen ez így van. ha mindenki megtartaná a 20-30 éves járóképes autóját akkor anyagilag biztos úgy járna a legjobban. én is egy millával vastagabb lennék ha megmarad volna a cori, a rohadásokat kigletteltem volna a sufniban, kicsit többet eszik de kibírható és kész.
de pl idén én nem foglaltam szállást a balatonon egy hétre /+100e ft/ mert minden nap beültünk a klimás kocsiba és lementünk és este haza. 

mondjuk most spec verem a fejem a falba mert az asszonynak vezetni kéne kezdeni  és pont most jó lett volna a corolla 2. autónak , törni zúzni a városban..a skodát nem merem neki odaadni  :censored: :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5639 Dátum: 2013.09.09 12:01:29 »
Nagy általánosságban: úgy, ha mindenki sokkal tovább megtartaná az autóját. Függetlenül attól, hogy újonnan vagy használtan vette.
akkor még magyarázom kicsit: nem az számít, hogy kié a kocsi, hanem, hogy a kocsi üzemel. tökmindegy, hogy hányadik tulajnál jár. mivel a piac bővül, tehát egyre több az autó (ázsia, afrika, dél-amerika), ezért ebből a szempontból méág jobb is, ha az amerikai tahó háromévente újat vesz, mert ő csak legmodernebb holmit vehet. ha nem vesz, akkor a gyár egy xarabb holmit fog legyártani a fejlődő piacra, szintén újat, csak cserébe mondjuk egy euro2-es szabvány szerinti motorral  :hug: