Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770371 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5610 Dátum: 2013.09.08 10:33:54 »
B Vectra csak kívül szép! Belül nem kell tőle sokat várni, sem kényelem, sem ergonómia szempontjából. Népítéleten lehet olvasgatni a hibákról, nem véletlen az alacsony pontszám. (700-ért már van esély itthon is szép Focus-t találni én inkább arra nézegetnék)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5611 Dátum: 2013.09.08 10:40:18 »
mintha az ember visszament volna a kilencvenes évek elejére
Mert akkor készült! Mi ezzel a baj? 95-ben nem lehetett olyan rossz.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #5612 Dátum: 2013.09.08 13:18:13 »
ez nem lehet gagyi.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_b/opel_vectra_b_1.6_16v_gl_94000.km-6726981
Negatív  :excl:

Esendő, gyakran meghibásodó típus, gyenge minőségű alkatrészekkel, alacsony színvonalú összeszereléssel. A B-Vectra az Opel minőségi mélypontja.

Jóbarátom egy ezzel egyidős, ugyanilyen motorral szerelt G-Astrát vett pár éve. Valami 96 ezer km-rel, első tulajtól. Kifogástalan állapot, sérülésmentes, szervizkönyv. Másfél év elkeserítő, és anyagilag nagyon megterhelő xopás után túladott rajta. Az autón egy csomó minden egyszerűen bexart, gyújtástrafótól a klímakompresszoron át a központi zárig (nesze neked gondos karbantartás = no meghibásodás).

Ráadásul nem is adja olcsón.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5613 Dátum: 2013.09.08 13:34:37 »
nekem volt egy kollégám aki sokat vitt ilyen vectrában sztem annyira nem rossz az összhatás ez a példány is jól néz ki de kiba öreg már ez az autó 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5614 Dátum: 2013.09.08 14:01:54 »
1963-as Studebaker Lark Wagonaire: egy zseniális koncepció első, és mindmáig utolsó képviselője - amivel kapcsolatosan teljesen érthetetlen, hogy miért nem terjedt el  :?: :nonono: !



Mert, nézzétek csak: ha akarom, kombi...



... ha akarom (a tető hátsó részének előretolásával), pickup  :clap: !





Emellett már csak hab a tortán, hogy választhatok 3, 6, vagy 8 személyes ülés-konfiguráció között  :yes: ... és mindehhez az autó méretei is már majdhogynem európaiak: 493x182x146 cm.

A motor? Persze, V8 :) ... de szolid: 4.3-as, 180 lóerős, bő 10 literrel elvan. (Alapváltozatban 2.8-as sor hatost adtak az autóhoz, de azt nem sokan kérték.)

A műszerfal is teljesen józan  :yes: ... viszont figyeljétek meg a kesztyűtartóban a felnyitható smink-tükröt  :cool2: !



Amikor ilyeneket látok, mindig elgondolkodom, hogy vajon miért gyártják ennyire egy kaptafára az autókat  ::) ? (A tetőre gondolok persze, nem a sminktükörre.)

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5615 Dátum: 2013.09.08 14:15:28 »
nekem volt egy kollégám aki sokat vitt ilyen vectrában sztem annyira nem rossz az összhatás ez a példány is jól néz ki de kiba öreg már ez az autó
Az összhatás nyilván tűrhető, ez mégis egy Opel és nem valami Lada vagy ilyesmi  :) ... de tényleg sok a baj a típussal, problémás a minőség.

-----------------------------

Abban, hogy egy '98-as kocsi "kib. öreg", természetesen nem értek veled egyet, de ezt úgyis tudod  :) ... amúgy is full totál mindegy, hogy hány éves egy autó - az számít, hogy milyen állapotú és mennyit futott. Egy '88-as Carina II majdnem ugyanazt nyújtja, amit egy '98-as Avensis - töredék pénzért. Ugyanez igaz persze, sőt (az áraikat megnézve) MÉG INKÁBB igaz, ha egy '98-as meg egy '08-as Avét vetünk össze. Utobbiért sokszoros pénzt fizetsz ki, pici túlzással kb. a tényért, hogy újabb. Aztán a pénzed, néhány év alatt, kb. úgy is tűnik el a semmiben, mint ahogy eleve a semmiért fizetted ki.

Jó példa a mi Avénk. Megvettük 3 évesen 4.5 misiért - most 9 éves, és ér talán 1.8-at. Közben változott valamit a használati értéke? Lassúbb lett, szűkebb, zajosabb, kényelmetlenebb, kevésbé biztonságos? A fenét. UGYANAZT tudja, töredék pénzért. Ha fordítva nézem: akkor sem tudott semmivel többet, sokszoros árért.

OK, közben mentünk vele kemény 70 ezer km-t. De ha SEMMIT nem mentünk volna vele, akkor is ugyanígy elolvadt volna az értéke. EZ itt a lényeg. Ezért tartom, és fogom is tartani kicsit... hmmm... ésszerűtlennek (valójában szívem szerint sokkal pejoratívabb szót írnék) mindazokat, akik képesek súlyos, többszörös felárat fizetni azért, hogy az autójuk ne 9 éves legyen, hanem 3 - és aztán pár év alatt ezt a pénzt szó szerint kidobják az ablakon.

Persze, értem én, az elvárások meg minden  ;) ... na, EZ a gáz, hogy így gondolkodunk. Emiatt fizetünk iszonyatos összegeket kb. a semmiért. És, gerjesztve a folyamatot, ez a gondolkodás felelős azért a nevetséges tényért is, hogy egy új autó árából lehet venni 10 darab, 15 éves autót. Ez az arány hajmeresztően irreális, nevetséges  :lol: !

Mi főzzük ezt a xart, magunknak. Mert egy 15 éves autó, az "kiba öreg"  ;) ... Aha... mi főzzük, bizony, és meg is érdemeljük  :yes: !
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.08 14:18:43 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5616 Dátum: 2013.09.08 14:23:37 »
nem is tudom. műszakilag nem lehet vele sok gond, bár a régi opel motorok olajzabálósak, de egyszerű az egész, mint a faék. viszont utáltam.borzalmas volt vezetni. mintha az ember visszament volna a kilencvenes évek elejére
Hát, mivel akkor tervezték az autót  ;) ... nem meglepő. Persze, hogy "borzalmas"-e vezetni egy akkori autót, az megint csak full szubjektív  :hmmmm: ... én pl. sok szempontból jobban szeretem vezetni a 80-90-es évekbeli kocsikat, mint a mostaniakat. Rövid távon legalábbis mindenképpen igaz ez.

Hogy egyszerű-e a B-Vectra? Hát nem éppen. Modern autó már, elég sok elektronikával. És szeretnek is benne elromlani ezek a dolgok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5617 Dátum: 2013.09.08 14:30:53 »
Palaczk teljesen igazad van!
De azért egy 20 éves autón óhatatlan, hogy kifáradnak a gumik, eresztenek a tömitések, jön a rozsda.Hogy kicseréld pl a tömítéseket, szét kell szedni a motort, ami lehet hogy többe kerül mint amennyit az autó ér. És már 5-10 éves autóknál is lehetnek olyan hibák, amiket pl Németországban  már nem gazdaságos megcsináltatni.
Német partneremnek volt egy 7-es BMW-je a hátsó kardán tönkre ment, annyiba került volna a javitás mint amennyit az autó ért. Inkább eladták- természetesen Magyarországon landolt :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5618 Dátum: 2013.09.08 14:46:25 »
De azért egy 20 éves autón óhatatlan, hogy kifáradnak a gumik, eresztenek a tömitések, jön a rozsda.
Dehogyis óhatatlan. Ezeknek a dolgoknak a java része is nem az eltelt idő, hanem a futott km függvénye. Dehát sokat írtam erről már korábban. Eléggé benne vagyok ebben a youngtimeres-veterános témában, úgyhogy tudom, miről beszélek  :) ... Nagyon kevés olyan alkatrésze van egy autónak (és ezek jellemzően pofonegyszerűen cserélhető apróságok, mint pl. fékcső), amely pusztán az idő múlásától tönkremegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5619 Dátum: 2013.09.08 15:27:30 »
Hát, mivel akkor tervezték az autót  ;) ... nem meglepő. Persze, hogy "borzalmas"-e vezetni egy akkori autót, az megint csak full szubjektív  :hmmmm: ... én pl. sok szempontból jobban szeretem vezetni a 80-90-es évekbeli kocsikat, mint a mostaniakat. Rövid távon legalábbis mindenképpen igaz ez.

Hogy egyszerű-e a B-Vectra? Hát nem éppen. Modern autó már, elég sok elektronikával. És szeretnek is benne elromlani ezek a dolgok.

oké  :surrender:
nem ismerem a típust, csak néhányszor ültem benne. annyit tudok mondani, hogy nem tudok elképzelni olyan árat, hogy én azt megvegyem. bátyám még ajánlgatta is egy éve, hogy cseréljem el inkább arra a mazda2-t (és ne a hármasra), merthogy a hármas nekünk túl kicsi...ilyen évjáratban leginkább valami mercit vagy bmw-t, esetleg valami japánt tudnék elképzelni magamnak...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5620 Dátum: 2013.09.08 15:39:04 »
Dehogyis óhatatlan. Ezeknek a dolgoknak a java része is nem az eltelt idő, hanem a futott km függvénye. Dehát sokat írtam erről már korábban. Eléggé benne vagyok ebben a youngtimeres-veterános témában, úgyhogy tudom, miről beszélek  :) ... Nagyon kevés olyan alkatrésze van egy autónak (és ezek jellemzően pofonegyszerűen cserélhető apróságok, mint pl. fékcső), amely pusztán az idő múlásától tönkremegy.
Mondjuk az én 190D-nek az egyik kezdeti tünete volt, hogy többszinten kezdtek szivárogni a motorból a tömitéseken az olaj. Még nem volt vészes de szivárogtak. Azóta is néztem sok 10-en éveset, szinte mindegyikből szivárgott az olaj, olajsáros volt a blokk alja.Mégha nem is kellene a blokkot felujítani, a tömitések miatt szét kell szedni, ami drága mulatság.
No de ez csak egy példa. Olyan apróság mint a fékcső csere rengeteg lehet már rajtuk mégha olcsobbak is mint egy injektor stb...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5621 Dátum: 2013.09.08 15:56:04 »
nemtom Palaczk lehet hogy igazad van, de lehet hogy nem.  Nekem minden (mind a 3) eddigi autómat az idő az utcán állás ölte meg ,nem a használatom,  úgy mondanám hogy 1/3  a használat 2/3ad az idő vasfoga.

Szétrohadt a ladám 8 évestől volt nálam (jó az magától is rohad)  utána a dizel toyotámnak ezer baja volt és a szeretett corollámmat is az idő ölte meg! Az én utcámban ahol lakom ott még a hummer is szétrohad olyan a klima. Az idő mindent megöl, házat, embert, autót egyebet.  ::)
Persze lehet fűtőtt garázsba tartani meg simogatni az autót de nekem nincs garázsom.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5622 Dátum: 2013.09.08 17:13:26 »
Mondjuk az én 190D-nek az egyik kezdeti tünete volt, hogy többszinten kezdtek szivárogni a motorból a tömitéseken az olaj. Még nem volt vészes de szivárogtak. Azóta is néztem sok 10-en éveset, szinte mindegyikből szivárgott az olaj, olajsáros volt a blokk alja.Mégha nem is kellene a blokkot felujítani, a tömitések miatt szét kell szedni, ami drága mulatság.
És ezek az autók mind nulla kilométeresek voltak :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5623 Dátum: 2013.09.08 17:13:55 »
nemtom Palaczk lehet hogy igazad van, de lehet hogy nem.  Nekem minden (mind a 3) eddigi autómat az idő az utcán állás ölte meg ,nem a használatom,  úgy mondanám hogy 1/3  a használat 2/3ad az idő vasfoga.

Szétrohadt a ladám 8 évestől volt nálam (jó az magától is rohad)  utána a dizel toyotámnak ezer baja volt és a szeretett corollámmat is az idő ölte meg! Az én utcámban ahol lakom ott még a hummer is szétrohad olyan a klima. Az idő mindent megöl, házat, embert, autót egyebet.  ::)
Persze lehet fűtőtt garázsba tartani meg simogatni az autót de nekem nincs garázsom.
Ha nem használtad volna őket, nem rohadtak volna el. Hol is rohadtak? Sárvédő-íveken, küszöbökön, ajtók alján, váznyúlványokon meg hasonló helyeken, ugye? Most gondolj már bele, hogy ezek honnan és mikor kaptak vizet, bakker  :otlet: ... hát, nem az utcán állásban, abban biztos lehetsz!

Amúgy pedig nem ölte meg az idő a "szeretett" Corolládat. Semmi nem ölte meg, csak te döntöttél úgy, hogy nem foglalkozol vele többet. Ez OK, lehet így dönteni, csak akkor ne mondd azt, hogy megölte az idő. Sokkal jobban szétrohadt autókat is ki lehet javítani, ha az ember akarja. Jó, te nem akartad, rendben van. Nem érte volna meg anyagilag, ez is igaz. De ettől még az az autó nem halott (ahogy pl. a Camrym sem az).
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.08 17:20:01 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5624 Dátum: 2013.09.08 18:33:23 »
nem. az állásban is rohadt! tisztán emlékszem vasárnap este megálltam vele és köv hét péntekig állt. lemegyek szemmel láthatóan nőtt rajta a rohadás. Palaczk , volt hogy valakivel dumálok a kocsi mellett nekitámaszkodtam és a hátsó sárvédőnél a közepe felé belukadt egy 100ft os darab! benéztem szarrá volt rohadva belülről minden. ami kívűlről látszik az már a "vége" , a jéghegy csúcsa.  én voltam ott amikor a gumicseréknél (abból is kiszálltam) alánéztem és "sírtam"!  a srác is látta a gyereküléseket és csak a fejét csóválta.  ennyi. inkább kétszer lerohadok egy trafó miatt (az is szívás) de én rozsdát , rohadást nem akarok látni többet. húsz évig néztem a rohadt autóimat köszönöm elég volt.  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002