Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770225 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5415 Dátum: 2013.07.26 20:05:37 »
R19 jo auto? Amig nincs az embernek... addig  :lol: Nekunk volt  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5416 Dátum: 2013.07.26 20:27:28 »
R19 jo auto? Amig nincs az embernek... addig  :lol: Nekunk volt  :wacko:

Nekünk is, egy rakás fos volt.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5417 Dátum: 2013.07.26 20:34:50 »
 :ser:
Akkor milyen lehet ami utana jott  :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5418 Dátum: 2013.07.27 07:50:35 »
A megane az utolsó jó renault-t sok helyen hallottam már, de a B Vectra az szimplán baromság. Mondjuk renault márka képviseletes ismerős szerint az R19 volt az utolsó jó renault.
Dehát hogy pont a Megane-I, mint az utolsó jó Renault... ez akkora baromság, érted! Ja, valóban: az R-19 még xarabb volt, annak az elődje, az R 9 & 11 pedig MÉÉÉG xarabb, szóval ennyiben stimmel a dolog  :lol: ... Viszont az utódjai egyértelműen jobbak! A Megane-II sem a megbízhatóság szobra, hozzám aztán be nem tenné a lábát... izé, kerekét; de azért az I-eshez képest jobb, tartósabb, kevésbé problémás. És állítólag a Megane-III még jobb (a Fluence pedig pláne).

Szóval: a problémás, gyakran és korán meghibásodó, statisztikák végén kullogó I-est, mint utolsó jó Renaultot emlegetni szimplán csak hülyeség  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5419 Dátum: 2013.07.27 08:01:28 »
:ser:
Akkor milyen lehet ami utana jott  :lol:
Jobb :) ... más kérdés, hogy ehhez képest nem nehéz.

Amúgy, mint vadiúj autó, bizalomgerjesztő volt a Megane-I  :hmmmm: ... Kimondottan szép design (szvsz még mai szemmel is szép), tágas és kényelmes beltér; alacsony zajszint, komfortos futómű. Csakhogy... 2 is volt anno a közeli látókörömben (90-es évek végéről beszélünk) - és mindkettő, kis túlzással, szétesőfélben volt, mire elérte a 100 ezer km-t  :wacko: ... Mindkettőn a fél autót ki kellett eddigre cserélni; a kormány mállott, az ülés kiülődött... tényleg megdöbbentő volt az elhasználódás mértéke.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5420 Dátum: 2013.07.27 08:24:32 »
Jobb :) ... más kérdés, hogy ehhez képest nem nehéz.

Amúgy, mint vadiúj autó, bizalomgerjesztő volt a Megane-I  :hmmmm: ... Kimondottan szép design (szvsz még mai szemmel is szép), tágas és kényelmes beltér; alacsony zajszint, komfortos futómű. Csakhogy... 2 is volt anno a közeli látókörömben (90-es évek végéről beszélünk) - és mindkettő, kis túlzással, szétesőfélben volt, mire elérte a 100 ezer km-t  :wacko: ... Mindkettőn a fél autót ki kellett eddigre cserélni; a kormány mállott, az ülés kiülődött... tényleg megdöbbentő volt az elhasználódás mértéke.
Kit érdekel milyen egy autó újkorában, az számit milyen később. Új állapot csak egy pillanat :lol:
Sőt az a fontos milyen garin túl, ha meg addig is van baj vele, az szégyen :D
Én már csak ilyen jővőbe tekintő autós vagyok :D :innocent: :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5421 Dátum: 2013.07.27 08:27:41 »
Kit érdekel milyen egy autó újkorában, az számit milyen később. Új állapot csak egy pillanat :lol:
Sőt az a fontos milyen garin túl, ha meg addig is van baj vele, az szégyen :D
Én már csak ilyen jővőbe tekintő autós vagyok :D :innocent: :devil:
Én is, ez egyértelmű  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5422 Dátum: 2013.07.27 08:33:41 »
Én is, ez egyértelmű  :yes:
Csak az a baj hogy 10 év kéne, hogy megtudjuk melyik autó volt jó, akkor meg már nem gyártják és közben 100 új alkatrész került a tipusba, amiről megint nem tudjuk, hogy igazán be fog-e válni. :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5423 Dátum: 2013.07.27 09:03:12 »
Csak az a baj hogy 10 év kéne, hogy megtudjuk melyik autó volt jó, akkor meg már nem gyártják és közben 100 új alkatrész került a tipusba, amiről megint nem tudjuk, hogy igazán be fog-e válni. :hmmmm:
Ezért kell olyan márkát választani, amelynek a típusai a lehető legmagasabb arányban bizonyulnak "utólag" jónak  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5424 Dátum: 2013.07.27 09:05:53 »
Kit érdekel milyen egy autó újkorában, az számit milyen később. Új állapot csak egy pillanat :lol:
Sőt az a fontos milyen garin túl, ha meg addig is van baj vele, az szégyen :D
Én már csak ilyen jővőbe tekintő autós vagyok :D :innocent: :devil:
:yes: Ismerősöm Megane 1-ében kormányműcsere 160e-nél - oké, sokaknál ez a "nem meglepetés" kategóriája -, de másik ismerősöm Hyundai i30-asában meg ugyanez gariban 60e-nél :wacko::?:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5425 Dátum: 2013.07.27 09:06:54 »
Ezért kell olyan márkát választani, amelynek a típusai a lehető legmagasabb arányban bizonyulnak "utólag" jónak  :yes:
de ez csak akkor segít rajtad, ha használtat veszel

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5426 Dátum: 2013.07.27 09:07:37 »
de ez csak akkor segít rajtad, ha használtat veszel
Mert az újonnan vett autó... az nem fog elromlani?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5427 Dátum: 2013.07.27 09:12:01 »
Nem, azt lecseréled 3 évente, és kit érdekel utána... :hug: Egyébként Nálad a pont! ::)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5428 Dátum: 2013.07.27 09:15:42 »
Mert az újonnan vett autó... az nem fog elromlani?
nem értem, mire írod ezt, én azt akartam mondani, hogy a hivatkozott statisztika csak azt mutatja meg, hogy mi VOLT jó, és nem azt, hogy mi LESZ, tehát olyan kocsit kell választani, ami benne van a statisztikában. tehát régit.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5429 Dátum: 2013.07.27 10:38:04 »
nem értem, mire írod ezt, én azt akartam mondani, hogy a hivatkozott statisztika csak azt mutatja meg, hogy mi VOLT jó, és nem azt, hogy mi LESZ, tehát olyan kocsit kell választani, ami benne van a statisztikában. tehát régit.
Nem értem, hogy erre a "problémára" miért ne lenne megfelelő válasz az, amit írtam: hogy ti. ezért kell olyan márkát választani, aminek a típusai korábban a legnagyobb arányban bizonyultak jónak. Ez, ha nem is garantálja, hogy a következő típus is jó lesz, de legalábbis nagyon erősen valószínűsíti.

Példa: ha a Toyota eddigi 15 (vagy hány) Corolla-generációja közül eddig mindegyik megbízható volt, akkor igen valószínűtlen, hogy a következő nem lesz az. Tehát, eme tapasztalat alapján, bátran megvehetem az új Corollát.

Szóval nem világos, miért azt reagáltad erre, hogy ez csak akkor segít rajtad, ha használt autót veszel. Dehogyis!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )