Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770399 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5325 Dátum: 2013.06.28 12:35:33 »
Ettől függetlenül ha egy csajt odaállítanánk hogy Corsa C vagy E12, cukkermukker faktor 90%-ban az Opel malmára hajtaná a vizet :D
Vagy Renaultot választana mert jó a designja, a többi meg férfidolog [rohog]

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5326 Dátum: 2013.06.28 12:36:49 »
Ettől függetlenül ha egy csajt odaállítanánk hogy Corsa C vagy E12, cukkermukker faktor 90%-ban az Opel malmára hajtaná a vizet :D
Ne az E12-t tedd mellé, hanem a Yaris-t, ezek után már valószínű, hogy a Yaris lenne a nyerő ;)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5327 Dátum: 2013.06.28 13:26:46 »
Ne az E12-t tedd mellé, hanem a Yaris-t, ezek után már valószínű, hogy a Yaris lenne a nyerő ;)
Mai internetes korszakban szerintem annyi autót lát, amennyit akar :D
Mondjuk van ismerősöm, aki most gondolkodik jogsi utáni autóvásárláson, 2006-2007-es Corsákat nézeget. Tetszik neki a béka cori is, de hát az már vén csotrogány.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5328 Dátum: 2013.06.28 14:17:35 »
Mai internetes korszakban szerintem annyi autót lát, amennyit akar :D
Mondjuk van ismerősöm, aki most gondolkodik jogsi utáni autóvásárláson, 2006-2007-es Corsákat nézeget. Tetszik neki a béka cori is, de hát az már vén csotrogány.

Öreg autó nem vén autó! :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5329 Dátum: 2013.06.28 14:40:09 »
Öreg autó nem vén autó! :)
Hát ha van X összege és lehet választani hogy 6 vagy 15 éves autót vegyen ... :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5330 Dátum: 2013.06.30 08:33:35 »
A Mazda Demio az mennyire kicsi autó belülről. Az elrendezése elég praktikusnak tűnik, olyasmi, mint egy Yaris Verso? Ha jól sejtem, akkor ez a 2-es elődje volt.
Praktikus, egyszerű, aránylag tágas kisautó. Valóban a 2-es elődje, de annál sokkal puritánabb. A Yaris Verso sokkal komfortosabb, tágasabb és jobban variálható kocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5331 Dátum: 2013.06.30 08:36:16 »
Mi történt a 98 körüli autók áraival? A béka segge alatt vannak.
Carisma, Primera már simán kapható 600 alatt, Avensis is van 600-ért vállalható állapotban: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra-6758877 de megnéztem a Passat és Octavia árakat, azok is nagyot estek. Ennyit számít, hogy megindult a külföldről behozott autók dömpingje? Télen 800 alatt nem volt Avensis és Passat sem, 600 alatt nem volt Primera és Carisma. A végén eljutunk oda, hogy 600-ért simán vállalható elég sok extrás középkategóriás autót lehet venni itthon - aminek nagyon örülök.
Az történt velük, hogy 15 évesek. Öregek. Mennyit kérjenek értük - egymilliót :) ?

Passatot ne vegyél ebből a korosztályból - minden idők egyik legproblémásabb VW-je ez a fajta Passat. Octavia vállalhatóbb, pláne ha mondjuk egy szimpla 8 szelepes motor van benne, és minél kevesebb extra. De a Carisma és a Primera sokkal, az Avensis pedig fényévekkel megbízhatóbb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5332 Dátum: 2013.06.30 08:40:05 »
Ez azért van mert másutt (pl.Németo.-ban) ki vannak tiltva sok nagyvárosból, környezetvédelmi okokból.
Lehet, hogy egyszer nálunk is bevezetnek ilyesmit egyik napról a másikra: EU megkövetelheti és nem lenne nehéz megszavaztatni ;)
Az Euro II-es, vagy annál jobb benzinesek nincsenek kitiltva nyugaton sem a környezetvédelmi zónákból.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5333 Dátum: 2013.06.30 08:53:48 »
Nálunk csak 1 nagyváros van, ott meg nem jártam még saját autóval soha, de nem is tervezem, így felőlem kitilthatnak onnan életem végéig is.
Mindenesetre így, hogy 460cm-ig nézhetek autót, "kicsit" nagyobb a választék és végre beférnek olyanok is, amiket tényleg nyugodt szívvel vennék meg, elférek bennük kényelmesen és ha netán 4 fővel el kell menni valahová, akkor nincs nyomorgás, van csomagtér.
Ha már itt vagyunk, akkor az Accord, Avensis, Carisma, Mondeo, Octavia, Passat, Primera, Vectra, 626 felhozatalból (bocs, ha kihagytam volna valamilyen 98-tól fiatalabb és 600 körül kapható középkategóriásat az említésre méltó kategóriából) egyértelműen japánt kell venni, vagy alternatíva lehet egy sokak által jónak mondott Octavia is? Passat, Mondeo, Vectra szerintem azonnal kiesik, mert nagy a megbízhatóságbeli különbség, de az Octavia-ról nem hallani rosszat, igaz csak Golf4 padlólemez. Vagy netán van valami titkos favorit a középkategóriában, ami bestbuy-nak számít? Koreai középkategóriát pl nem ismerem. (Na jó a 156-ost, 406-ost, a C5-öt és a Lagunát imádom nézni, jó bennük ülni, de fenntartani már nem szeretném egyiket sem :innocent: ) Valamint, ha van olyan köztetek, aki a japán felhozatal minden tagját próbálta már, vagy van tapasztalata velük, az tudna egy sorrendet állítani közöttük a belső minőség, megbízhatóság és alkatrész árak szempontjából? Nekem a szívem egy 5 ajtós Carisma felé húz, de az eszem fél a francia váltótól :helpsmilie:
Koreaiak még nem igazán voltak jók ebben az időszakban.

Európaiak közül szerintem maximum az Octaviáról beszéljünk :) ... tényleg egy aránylag tartós, és az átlagnál nem kevésbé megbízható kocsi. De két dolgot tudni kell róla: egyrészt belül meglehetősen puritánok az első generációs, azon belül is korai kiadású Octaviák; másrészt nem igazi középkategóriás autó, hanem egy Golf-osztályú kompakt, nagy csomagtartóval. Hátul a lábtér kifejezetten szűk, mögéd pl. tutira nem fog beülni senki egy ilyen Octaviában - leszámítva talán egy 10 éves gyereket. Az E10-es Corollához képest is szűkebb hátul.

Ha ez nem probléma, és találsz belőle mondjuk egy korrekt állapotú, 1.6 8V benzinest, lehetőleg olyasmik nélkül, mint elektromos ablakemelő - akkor OK.

De azért én inkább maradnék a japánoknál ;) ...

Azokon belül pedig így nézne ki az én sorrendem, kezdve a legjobbal: Avensis, 626-Accord (holtversenyben), Primera-Carisma (holtversenyben).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5334 Dátum: 2013.06.30 08:59:55 »
Én meg azt hittem, biztonságos  :wacko:
Hát...Marutihoz képest igen, tankhoz képest nem  ;)
Biztonságos - a '90-es évek közepének mezőnyében. De az a Primera, amiről diegho beszél, valamint a Carisma is, egy generációval modernebb, és ezáltal valamivel biztonságosabb autók. Mondjuk, nagyságrendi különbség valóban nincs köztük - főleg ha egy faceliftes, megerősített kasztnis, dupla légzsákos Carinát nézünk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5335 Dátum: 2013.06.30 09:02:57 »
Rohadt, nagyon. Már lyukas volt a bal első sárvédő és a jobb hátsó is, valamint a szakszerűtlen jégkár javítás miatt telibe kellett volna fújni az egész autót. A Carina maximum két csillagos lenne a törésteszten, az Ave is csak 3-at kapott, pedig az a Carinához képest bunker. Miért hihetetlen a 80e km? idén lesz 20 éves az E10, most van benne 127500.
Rohadt? A Carina E? Akkor azt valaki előtte csúnyán összetörhette, és igen vacakul javíthatták. Mert ezek az autók amúgy csöppet sem rohadósak.

Már mitől lenne bunker az Ave I, a Carinához képest? Nagyon sokat ültem mindkettőben... pont egy generációnyival kelt stabilabb, biztonságosabb benyomást. Hű de nagy különbség nincs köztük. Az Ave II - na, AZ bunker, a Carinához képest.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #5336 Dátum: 2013.06.30 09:09:31 »
Az autó, márpedig kombi!  :winkiss: :D :D :D :D
Ferdehátú majdnem ugyanolyan jó. Az a kis plusz, ami egy kombiba befér egy liftbackhez képest, csak nagyon ritkán szükséges. Legalábbis átlagos használat esetén.

Szóval, persze, szuper a kombi  :yes: ... de a ferdehátút sem célszerű kizárni. Csak a szedánt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5337 Dátum: 2013.06.30 09:16:24 »
Nem értem egy Octavia miért lenne egy csöppet is jobb mint egy VW vagy pláne egy Audi?
Vagy a hibák egy Skodának megbocsájthatók, egy Audinak nem? :hmmmm:
Szerintem a konszern eleve vigyáz hogy legyen mindenben különbség: presztizsben, jobb alkatrészekben, anyagokban, minőségben , felszerltségben....
Nem tudom, mit csinál a konszern és mit nem; de a csehek valahogy összehozzák, hogy a Skodák általában a legmegbízhatóbbak a konszernen belül. Mármint technikailag azonos típusokat összevetve, persze. Az Ibiza-Polo-Fabia trióból utóbbi a legjobb; a Leon/Toledo-Golf/Bora/Jetta-Octavia trióból ugyancsak utóbbi.

Ha pedig olyan, sántító összevetéseket végzünk, mint Octavia vs. Passat & A4, akkor meg pláne a Skoda lesz a leginkább megbízható - lévén egyszerűbb is, mint a másik kettő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5338 Dátum: 2013.06.30 09:20:35 »
Miért jobb az Octavia? Mert abban még a régi jól bevált számtalan helyen felhasznált alkatrészek vannak, rengeteg olyan (felesleges) extra nélkül, amik csak a megbízhatóságot csökkentik a (...) Golf4 esetében.
Az Octavia I technikailag gyakorlatilag azonos a Golf IV-el  :otlet:

(szerk.) Persze, amit a felszereltségről írsz, az stimmel  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.30 09:23:35 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5339 Dátum: 2013.06.30 09:23:09 »
Ebben van valami, ami egyszerübb meg kevés az extra, kevésbé tud elromlani :yes:
De szerintem a "régi"alkatrészek inkább a régi Skodákra volt igaz, Favoritra meg ugy a 90-es évek derekáig, Fábiára meg Oktáviára csak nem :hmmmm:
Fabiába még tettek régi, "Skoda-származék" motorokat, amik a Feliciákban is voltak. Octaviába már nem került ilyen, azokat csak VW-motorokkal gyártották kezdettől.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )