Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770534 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5310 Dátum: 2013.06.27 17:47:43 »
És láttad már az autókat élőben is, hogy azt mondod, nagyon szépek az autók?
Láttad, tudod, hogy voltak-e törve, vagy hogy nem-e visszatekert az órájuk?

És te láttad őket, hogy megkérdőjelezed? Tudod megközelítés kérdése.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5311 Dátum: 2013.06.27 19:43:47 »
Nem, tapasztalat es racionalitas kerdese  ;) ...es sajnos bepi verzioja all kozelebb a valosaghoz  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5312 Dátum: 2013.06.27 21:35:08 »
És te láttad őket, hogy megkérdőjelezed? Tudod megközelítés kérdése.
:flowers: ...nem akarsz Te autót venni. Csak beszélgetsz magaddal oldalakon keresztül...  :whistling: Még mindig nem értem, miért egy nyílt fórumon teszed ezt, miért nem írsz blogot inkább, ha ennyire figyelmen kívül hagyod a racionális és segítő szándékú véleményeket.
Már a múltkor is több tucatnyi szóban leírtuk többen is, hogy a G Astra 1,2-es, pláne viva felszereltséggel NEM AUTÓ. Még rollernek is rossz, ellenben vödör fos. De, ha neked EZ tetszik, vedd meg... csak vennél már valamit és nem a fórumot nyomnád tele az énjeid véleményének ütköztetésével...

(azon azért elkerekedett a szemem, amit murraynak írtál pár napja, hogy kilóra megvennéd a családját... ilyen unintelligens, végtelenül beképzelt, rosszindulatú és arrogáns megnyilvánulást még egyetlen fórumon sem olvastam, habár ennél jóval kevesebbért is zártak ki embereket fórumokról. Őszintén csodálkozom, hogy ezt hogy úszhattad meg, de, ami késik, az közeledik... :whistling: )
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

diegho

  • Vendég
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5313 Dátum: 2013.06.27 23:06:58 »
:flowers: ...nem akarsz Te autót venni. Csak beszélgetsz magaddal oldalakon keresztül...  :whistling: Még mindig nem értem, miért egy nyílt fórumon teszed ezt, miért nem írsz blogot inkább, ha ennyire figyelmen kívül hagyod a racionális és segítő szándékú véleményeket.
Már a múltkor is több tucatnyi szóban leírtuk többen is, hogy a G Astra 1,2-es, pláne viva felszereltséggel NEM AUTÓ. Még rollernek is rossz, ellenben vödör fos. De, ha neked EZ tetszik, vedd meg... csak vennél már valamit és nem a fórumot nyomnád tele az énjeid véleményének ütköztetésével...

(azon azért elkerekedett a szemem, amit murraynak írtál pár napja, hogy kilóra megvennéd a családját... ilyen unintelligens, végtelenül beképzelt, rosszindulatú és arrogáns megnyilvánulást még egyetlen fórumon sem olvastam, habár ennél jóval kevesebbért is zártak ki embereket fórumokról. Őszintén csodálkozom, hogy ezt hogy úszhattad meg, de, ami késik, az közeledik... :whistling: )

Jobb lenne, ha eljátszanám azt, amit sokan tesznek csak azért, hogy szeressék őket egy virtuális világban, mert az életben ez nem adatott meg nekik? Kösz, de nem. Én mindig mindenkinek a szemébe mondom a véleményemet, még akkor is, ha neki az nagyon nem tetszik. Nem hazudok, egyenes vagyok mindenkivel, de ha valaki rám rosszat mond, vagy ellenem tesz, én annak sokszorosát adom vissza.

Az pedig, hogy mi autó és mi nem teljesen relatív. Mindenkinek más az értékrendje. Én pl soha nem fogadnék el 1ft-ot sem senkitől, családtagtól meg pláne nem, hogy tegyük fel jobb autót tudjak venni. Ez nálam olyan elvi kérdés, mint az, hogy soha nem hazudok.

Az pedig elhiheted, hogy nagyon nem érdekel, ha bármilyen fórumról kitiltanak, mert senki kedvéért nem fogom megjátszani magam.

Minden relatív ugyebár.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5314 Dátum: 2013.06.28 07:26:41 »
Már a múltkor is több tucatnyi szóban leírtuk többen is, hogy a G Astra 1,2-es, pláne viva felszereltséggel NEM AUTÓ. Még rollernek is rossz, ellenben vödör fos. De, ha neked EZ tetszik, vedd meg... csak vennél már valamit és nem a fórumot nyomnád tele az énjeid véleményének ütköztetésével...
jajmár, mindig ez a sarkosság...én érdeklődéssel figyelem mások vívódásait. magamra ismerek bennük. persze te nem, mert te már meg vagy világosodva, de a fanatikusokkal nem is lehet vitatkozni, ugye  :hug:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5315 Dátum: 2013.06.28 08:27:55 »


Az pedig, hogy mi autó és mi nem teljesen relatív. Mindenkinek más az értékrendje. Én pl soha nem fogadnék el 1ft-ot sem senkitől, családtagtól meg pláne nem, hogy tegyük fel jobb autót tudjak venni. Ez nálam olyan elvi kérdés, mint az, hogy soha nem hazudok.


Kicsit sajnálhatod, hogy nem fogadsz el semmit: se Jézuska, ,se Nyuszi, se Mikulás [rohog] ;)

diegho

  • Vendég
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5316 Dátum: 2013.06.28 09:11:26 »
Kicsit sajnálhatod, hogy nem fogadsz el semmit: se Jézuska, ,se Nyuszi, se Mikulás [rohog] ;)

Soha nem voltam ünneplős típus, nem hiszek a keresztény ünnepekben, így nem is ünnepelek, de konkrétan pénzről volt szó, azt nem fogadok el senkitől.

diegho

  • Vendég
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5317 Dátum: 2013.06.28 09:17:17 »
jajmár, mindig ez a sarkosság...én érdeklődéssel figyelem mások vívódásait. magamra ismerek bennük. persze te nem, mert te már meg vagy világosodva, de a fanatikusokkal nem is lehet vitatkozni, ugye  :hug:

Én úgy fogalmaznám meg, hogy vannak olyan emberek, akik  a véleményüket tényként kezelik és magasról leszarják mások véleményét. Na velük nem lehet vitatkozni, meg amúgy is értelmetlen lenne. Én inkább végigkérdezem az összes szóba jöhető márka fórumán az embereket, hogy mik a típushibák stb. (ezért esett ki a carisma) és amikor mindegyikről van kellő információm, mérlegelek és felállítok egy sorrendet, majd a piac adta lehetőségekhez mérten döntök. Ugyanígy vásároltam a közelmúltban TV-t, Mosógépet, Tűzhelyet, Telefont, konkrétan mindent.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5318 Dátum: 2013.06.28 09:29:50 »
C Corsának milyen típushibái vannak?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5319 Dátum: 2013.06.28 09:52:13 »
Index fórumon biztos meg tudják mondani, van C Corsa topic. Amúgy user hiba szokott lenni, hogy 5W30-nál "vastagabb" olajat használnak, ezáltal a vezérműláncot 70-80 ezrenként lehet kukázni, az ára 80 ezer körül van a cserének. Érdekes módon apu mindig 5W30-cal használta és neki nem csörög, nem zörög, nem kellett még cserélni. Amúgy meg rohadós, érdemes nagyon átnézni a kasztnit. A kipuff 8-10 év után leesik, kuka, komplett új (nem gyári nyilván) kb. 40 ezer. Az első ablaktörlő típushibás, szétesik, bár csak egyszer kell megjavítani. Az első szériánál a kuplungnál/váltónál van valami, amit kell cserélni, huszonx ezer. Ja és a motortartó bakból (de csak az egyikből) már a 3. van a kocsiban. Így hirtelen ennyi jutott eszembe.  :D
Egyébként egyik sem vészes hiba, csak akkor hagyott ott a kocsi, amikor a váltóban esett szét vmi.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.28 09:53:58 írta kleingy »
         

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5320 Dátum: 2013.06.28 10:54:18 »
Index fórumon biztos meg tudják mondani, van C Corsa topic. Amúgy user hiba szokott lenni, hogy 5W30-nál "vastagabb" olajat használnak, ezáltal a vezérműláncot 70-80 ezrenként lehet kukázni, az ára 80 ezer körül van a cserének. Érdekes módon apu mindig 5W30-cal használta és neki nem csörög, nem zörög, nem kellett még cserélni. Amúgy meg rohadós, érdemes nagyon átnézni a kasztnit. A kipuff 8-10 év után leesik, kuka, komplett új (nem gyári nyilván) kb. 40 ezer. Az első ablaktörlő típushibás, szétesik, bár csak egyszer kell megjavítani. Az első szériánál a kuplungnál/váltónál van valami, amit kell cserélni, huszonx ezer. Ja és a motortartó bakból (de csak az egyikből) már a 3. van a kocsiban. Így hirtelen ennyi jutott eszembe.  :D
Egyébként egyik sem vészes hiba, csak akkor hagyott ott a kocsi, amikor a váltóban esett szét vmi.

Köszi szépen az összefoglalót! Azért látszik, hogy nem japán :) Az előszériások váltóproblémáiról már olvastam, műanyag a váltókulissza és az okoz hibákat.  :lol:
Melyik motor a láncos? 1.2-es?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5321 Dátum: 2013.06.28 11:07:06 »
Index fórumon biztos meg tudják mondani, van C Corsa topic. Amúgy user hiba szokott lenni, hogy 5W30-nál "vastagabb" olajat használnak, ezáltal a vezérműláncot 70-80 ezrenként lehet kukázni, az ára 80 ezer körül van a cserének. Érdekes módon apu mindig 5W30-cal használta és neki nem csörög, nem zörög, nem kellett még cserélni. Amúgy meg rohadós, érdemes nagyon átnézni a kasztnit. A kipuff 8-10 év után leesik, kuka, komplett új (nem gyári nyilván) kb. 40 ezer. Az első ablaktörlő típushibás, szétesik, bár csak egyszer kell megjavítani. Az első szériánál a kuplungnál/váltónál van valami, amit kell cserélni, huszonx ezer. Ja és a motortartó bakból (de csak az egyikből) már a 3. van a kocsiban. Így hirtelen ennyi jutott eszembe.  :D
Egyébként egyik sem vészes hiba, csak akkor hagyott ott a kocsi, amikor a váltóban esett szét vmi.
Érzek benne némi előszériás VVTi, E11 LB hátsó ablaktörlős és 2006-os E12 váltós ízt :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5322 Dátum: 2013.06.28 11:09:02 »
Nincs mit, ezek a saját tapasztalatok. :) Ennyire nem vagyok benne az Opelben, de igen, apuéké 1.2-es, Z12XE motorkódú, 75 lovas, egyike a legelső C Corsáknak. Amúgy van benne 105 ezer km, garázsban tartott, atom fapad.
         

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5323 Dátum: 2013.06.28 11:20:12 »
Érzek benne némi előszériás VVTi, E11 LB hátsó ablaktörlős és 2006-os E12 váltós ízt :D

Ja, csak a japánoknak kellett 10 év, hogy ennyit hibát elkövessenek, Opeléknál meg sikerült egyből belefejleszteni a típusba  :lol:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5324 Dátum: 2013.06.28 11:24:37 »
Ja, csak a japánoknak kellett 10 év, hogy ennyit hibát elkövessenek, Opeléknál meg sikerült egyből belefejleszteni a típusba  :lol:
Ettől függetlenül ha egy csajt odaállítanánk hogy Corsa C vagy E12, cukkermukker faktor 90%-ban az Opel malmára hajtaná a vizet :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer