Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770922 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5295 Dátum: 2013.06.26 16:08:54 »
bepi!
Ha érzed vagy tudod hogy rossz a kuplung az más. Nekem csak a mercikkel volt tapasztalatom, mert azok voltak meg 10 évnél tovább (ill több mint 10 éves)
Az elsőnél 123-asnál 3x kellett kuplungot cserélni (elöször mert állitólag unakaöcsémelrontotta, másodszor 500kg csmpét nem bírta felvinni a hegyre, 3x, mert elötte rosszulcsinálták meg , a 190-esnél nem kellett a 340ekm alatt sem , pedig azt hittem , hogy kell mert nem birtam kihúzni vele egy marutit, aztán utánna primán működött évekig.)
A féktárcsánál egyetértek, ha üt egyből csere.

Nekem még egyetlen égőt se kellett cserélnem a Coriban 6,5 év alatt (bár elég sárgán világit)
De ha valami jó, jobb nem nyúlni hozzá!

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5296 Dátum: 2013.06.27 12:47:42 »
Ma szerelőnél kérdezgettem kicsit az autókról, hogy mit ajánlana. Azt mondta elsőre, hogy V70-es Volvo 2.5 5hengeres benzinnel  :helpsmilie: Na mondom kicsit kisebbre gondoltam. Azt mondja ő német párti inkább és keressek egy jó állapotú G Astra-t, Fordot nem szereti, de a Focus vállalható, Fiat, Alfa messziről kerülendő. Mellesleg mikor ment egy kört az E10-el és utána mondtam neki, hogy el akarom adni, majdnem kérdőre vont, hogy ugyan miért akarom én ezt a jó autót eladni?! Aztán mondtam neki, hogy nekem belül kicsi, nincs klíma, nincs abs, nincs légzsák, akkor mondta, hogy hát igen, igazam van.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5297 Dátum: 2013.06.27 12:56:28 »
a mi szerelőnk is azzal jött az ősszel, amikor apám megkérdezte, astrát vegyen-e vagy auris hsd-t, hogy inkább az opel.  :censored: nyilván azért, mert ahhoz jobban ért...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5298 Dátum: 2013.06.27 13:15:36 »
a mi szerelőnk is azzal jött az ősszel, amikor apám megkérdezte, astrát vegyen-e vagy auris hsd-t, hogy inkább az opel.  :censored: nyilván azért, mert ahhoz jobban ért...
Szerintem inkább azért, mert az Opel-lel szerelőként Ő jobban jár. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5299 Dátum: 2013.06.27 13:40:40 »
a mi szerelőnk is azzal jött az ősszel, amikor apám megkérdezte, astrát vegyen-e vagy auris hsd-t, hogy inkább az opel.  :censored: nyilván azért, mert ahhoz jobban ért...

Jah, valószínű, hogy az Auris HSD túl hightech neki  :lol:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10262
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5300 Dátum: 2013.06.27 14:05:39 »
Ma szerelőnél kérdezgettem kicsit az autókról, hogy mit ajánlana. Azt mondta elsőre, hogy V70-es Volvo 2.5 5hengeres benzinnel  :helpsmilie: Na mondom kicsit kisebbre gondoltam. Azt mondja ő német párti inkább és keressek egy jó állapotú G Astra-t, Fordot nem szereti, de a Focus vállalható, Fiat, Alfa messziről kerülendő. Mellesleg mikor ment egy kört az E10-el és utána mondtam neki, hogy el akarom adni, majdnem kérdőre vont, hogy ugyan miért akarom én ezt a jó autót eladni?! Aztán mondtam neki, hogy nekem belül kicsi, nincs klíma, nincs abs, nincs légzsák, akkor mondta, hogy hát igen, igazam van.

Talán tévedek, de az ilyen V70-es Volvo-k nem kettőstömegű lendkerékkel vannak? Sokszor annak a cseréje környékén váltják le őket, nem kis tétel  :no:

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5301 Dátum: 2013.06.27 15:31:04 »
Talán tévedek, de az ilyen V70-es Volvo-k nem kettőstömegű lendkerékkel vannak? Sokszor annak a cseréje környékén váltják le őket, nem kis tétel  :no:

Én nem tudom milyen a volvo, de még csak meg sem nézem.

Amúgy találtam egy nagyon érdekes kereskedést, 3 autójuk van, de milyen 3 autó:
http://www.hasznaltauto.hu/partner/ke-or_car_kft-10103

mindhárom mondhatni makulátlan képekről, csak opel-el foglalkoznak és elég jó áron adják őket.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5302 Dátum: 2013.06.27 15:37:34 »
Szerintem inkább azért, mert az Opel-lel szerelőként Ő jobban jár. ;)
ugyan, új kocsik nemigen romlanak el, meg az opelekre is van pár év garancia, utána meg úgyis eladja. de az biztos,hogy egy szimpla motort könnyebb egy szakinak megszerelnie, mint egy hibridet...

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5303 Dátum: 2013.06.27 15:46:43 »
Amúgy találtam egy nagyon érdekes kereskedést, 3 autójuk van, de milyen 3 autó:
http://www.hasznaltauto.hu/partner/ke-or_car_kft-10103

mindhárom mondhatni makulátlan képekről, csak opel-el foglalkoznak és elég jó áron adják őket.
érdekes egy cég, úgy tűnik, hogy csak a hahun dolgoznak, mert se honlap, se google találat, semmi. persze nem ez a lényeg, csak azért manapság kicsit fura...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5304 Dátum: 2013.06.27 15:47:54 »
érdekes egy cég, úgy tűnik, hogy csak a hahun dolgoznak, mert se honlap, se google találat, semmi. persze nem ez a lényeg, csak azért manapság kicsit fura...

Facebook oldaluk van, azt néztem. Az autóik gyönyörűek, ez biztos. Az a 2003-as 5 ajtós jöhetne is azonnal.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5305 Dátum: 2013.06.27 15:59:28 »
Facebook oldaluk van, azt néztem. Az autóik gyönyörűek, ez biztos. Az a 2003-as 5 ajtós jöhetne is azonnal.
az más, ha fácse van, akkor minden van :D :D :D
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5306 Dátum: 2013.06.27 16:07:43 »
az más, ha fácse van, akkor minden van :D :D :D

Most gondolj bele, faxbook-on sokkal több emberhez eljutnak, mint egy saját honlappal, ráadásul az ingyenes is. Szerintem teljesen igazuk van, amúgy egy házaspárról van szó a nevek alapján. Le is mentettem a címüket, mert nagyon szép állapotú autókat árulnak. Valaki csinálhatna ilyent toyotával is, bár kétlem, hogy meg lehetne csinálni, nagyon szűk a felhozatal itthon toyotából.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5307 Dátum: 2013.06.27 16:56:53 »
Most gondolj bele, faxbook-on sokkal több emberhez eljutnak, mint egy saját honlappal, ráadásul az ingyenes is. Szerintem teljesen igazuk van, amúgy egy házaspárról van szó a nevek alapján. Le is mentettem a címüket, mert nagyon szép állapotú autókat árulnak. Valaki csinálhatna ilyent toyotával is, bár kétlem, hogy meg lehetne csinálni, nagyon szűk a felhozatal itthon toyotából.
nem viccből mondtam, igazából én vagyok maradi, hogy nem ott kezdtem el keresni először...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5308 Dátum: 2013.06.27 17:08:58 »
Most gondolj bele, faxbook-on sokkal több emberhez eljutnak, mint egy saját honlappal, ráadásul az ingyenes is. Szerintem teljesen igazuk van, amúgy egy házaspárról van szó a nevek alapján. Le is mentettem a címüket, mert nagyon szép állapotú autókat árulnak. Valaki csinálhatna ilyent toyotával is, bár kétlem, hogy meg lehetne csinálni, nagyon szűk a felhozatal itthon toyotából.
És láttad már az autókat élőben is, hogy azt mondod, nagyon szépek az autók?
Láttad, tudod, hogy voltak-e törve, vagy hogy nem-e visszatekert az órájuk?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10262
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5309 Dátum: 2013.06.27 17:40:42 »
nem viccből mondtam, igazából én vagyok maradi, hogy nem ott kezdtem el keresni először...
Hmmm, akkor én főleg maradi vagyok, mivel nem vagyok a fészbúkon, nem is keresek ott senkit/semmit, és lehet, hogy fogok keresni, de regisztrálni biztosan nem.

Ha még valaki nem látta volna:
https://www.youtube.com/watch?v=d7l5Mw6GxLs  :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.27 18:06:22 írta vd1234 »