Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770708 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #5265 Dátum: 2013.06.25 20:28:06 »
esetleg pár fotó?
irányár?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5266 Dátum: 2013.06.25 20:48:28 »
Ma megint voltam Pécsen és volt pár percem benézni egy kereskedésbe, ami a Tesco-tól nem messze van a 6-os mellett, kicsit el vannak szállva az árakkal a srácok.

Közben beszélgettem cimborákkal, családdal, hogy milyen kritériumokra keressünk autót és a Demio egyelőre minden feltételnek megfelel, már csak ki kell próbálni egyet, hogy mekkora benne a hely.

Pl itt van ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/demio/mazda_demio_1.3i_glx_comfort-6954021 ha ezt itthon forgalomba akarom helyezni, akkor elmegyek, megveszem, kérek útvonalengedélyt, megyek regadót és műszakit rendezni, majd okmányiroda és kész? Ha jól számolom erre viccesen kevés a regadó, konkrétan 45ezer környéke.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5267 Dátum: 2013.06.25 20:52:55 »
Kifolyt a leve? :surrender:

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5268 Dátum: 2013.06.25 21:20:34 »
Tökmindegy mi van a képen, az érdekelne, ha lejárt külföldi okmányos autót veszek itthon, akkor mi a teendő?

Amúgy ezt néztük barátnőmmel: link ha netán külföldről vennénk, akkor ilyeneket is lehetne kapni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5269 Dátum: 2013.06.25 21:45:53 »
Amúgy ezt néztük barátnőmmel: link ha netán külföldről vennénk, akkor ilyeneket is lehetne kapni.
Ez korrekt képek alapján. Sem az 1.3-as, sem az 1.5-ös motort nem ismerem, de a nagyobbikat venném. Varázslatos komfortra azért ne számíts benne, de rövid utakra biztos jól használható.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

diegho

  • Vendég
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5270 Dátum: 2013.06.25 21:48:35 »
Ez korrekt képek alapján. Sem az 1.3-as, sem az 1.5-ös motort nem ismerem, de a nagyobbikat venném. Varázslatos komfortra azért ne számíts benne, de rövid utakra biztos jól használható.

Apósom WagonR-jénél így is kb évezredekkel kényelmesebb autó, az biztos. Ők meg azzal eljárnak 400km-es távokra... én egyszer mentem el vele Mohácsra, de már majdnem sírtam a végén...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5271 Dátum: 2013.06.26 07:03:16 »
Ma megint voltam Pécsen és volt pár percem benézni egy kereskedésbe, ami a Tesco-tól nem messze van a 6-os mellett, kicsit el vannak szállva az árakkal a srácok.
Közben beszélgettem cimborákkal, családdal, hogy milyen kritériumokra keressünk autót és a Demio egyelőre minden feltételnek megfelel, már csak ki kell próbálni egyet, hogy mekkora benne a hely.
Pl itt van ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/demio/mazda_demio_1.3i_glx_comfort-6954021 ha ezt itthon forgalomba akarom helyezni, akkor elmegyek, megveszem, kérek útvonalengedélyt, megyek regadót és műszakit rendezni, majd okmányiroda és kész? Ha jól számolom erre viccesen kevés a regadó, konkrétan 45ezer környéke.
ez magánszemélytől van? mert ha nem, akkor a díler mindezt elintézi...

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5272 Dátum: 2013.06.26 08:49:19 »
Nem tudom, csak egy példát akartam, mert láttam több autónál is, hogy lejárt külföldi okmánnyal árulják és nincs odaírva mennyi a magyar forgalomba helyezéses ár és pont Demio-nál voltam. Annak már utánajártam korábban, hogy ha külföldről hozom, akkor nem kell ccm3 utáni átírási díjat és eredetvizsgát fizetni, ha van rendes adásvételi és minden adat stimmel.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5273 Dátum: 2013.06.26 09:12:24 »
Tökmindegy mi van a képen, az érdekelne, ha lejárt külföldi okmányos autót veszek itthon, akkor mi a teendő?

Amúgy ezt néztük barátnőmmel: link ha netán külföldről vennénk, akkor ilyeneket is lehetne kapni.
Csak érdekességképpen:
Ez a fekete autó 2002/6 havi, és 1498ccm-s. Regadója jelenleg 122400Ft.
A példaként linkelt győri óceánkék autó 1324ccm-s, és 1999-es, regadója 57200Ft.

Nem mindegy. Több, mint a duplája... Az a baj, hogy hiába fiatalabb jelentősen a 2002-es, ha mindössze továbbra is Euro3-as a motorja. Akkor a legalacsonyabb a regadó mértéke, ha minél magasabb Euro-besorolású a motor, viszont minél idősebb az autó. És, persze, minél kisebb a motorja és benzines.
Ezen kritériumokból a kék 2-t teljesít, a fekete, viszont gyakorlatilag 0-t. Az vicc, hogy egy Euro3-as Demio (1,5l) és egy szintén Euro3-as Avensis (I. típus, 4A-FE-1,6, vagy 7A-FE-1,8l motorral) regadója gyakorlatilag azonos. Pedig a két autó között nagyságrendi az eltérés minden téren.
Példa - ennek pontosan 129600Ft a regadója. Szervizkönyve 2007/04-ig, illetve 140.000km-ig vezetve. Egy ilyennel szerintem hosszabb távra lehet bármit tervezni, mint egy kisautóval (még, ha pár évvel idősebb is)...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5274 Dátum: 2013.06.26 09:32:15 »
bepi!
A tízen túli autók társaságában egyre kevésbé számit a méret meg hogy mibe került újkorában, mégha az állapotuk hasonló is. Alig olcsobb a kis Mazda a nagy Avensisnél pedig újkorában  az egyik 3 a másik 6-7 millióba került.
Ha igy nézzük akkor persze a nagy drága autót érdemes megvenni, de azért a nagyobbnak  általában többe is kerül fenntartani: többet fogyaszt, nagyobb gumi, aku, adó stb kell .

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5275 Dátum: 2013.06.26 09:50:25 »
bepi!
A tízen túli autók társaságában egyre kevésbé számit a méret meg hogy mibe került újkorában, mégha az állapotuk hasonló is. Alig olcsobb a kis Mazda a nagy Avensisnél pedig újkorában  az egyik 3 a másik 6-7 millióba került.
Ha igy nézzük akkor persze a nagy drága autót érdemes megvenni, de azért a nagyobbnak  általában többe is kerül fenntartani: többet fogyaszt, nagyobb gumi, aku, adó stb kell .
Ez javarészt igaz, vagyis nem teljesen. A gumi az Avéra a 195/60R15 méret miatt drágább valóban, de azt kb 5-6 évre veszed, minazonáltal, nagyobb teherbírású is a gumi, minden bizonnyal ellenállóbb is.
Aztán ott az akku...  :eek: Szeirnted a Mazdában nincs, abba nem kell venni? Dehogynem. Abban is van kb 4-5000Ft különbség, de szintén kb 6-7 évre veszed. Ez hadd ne számítson már drágábbnak...
Az adó és a fogyasztás is sok mindentől függ, valamivel nagyobb az Avensis esetében, de messze nem megterhelő mértékben.

De beszéljünk inkább az ennél fontosabb dolgokról: Biztonság, Kényelem, Komfort, Használhatóság (méret miatt) és a legalább azonos megbízhatóság. A nagyobb méret adta parkolási nehézségeket egy 6000Ft-os tolató radar tökéletesen ellensúlyozza.
Mindazonáltal - szerintem - a korrózióvédelme egy 2 kategóriával a Demio feletti autónak alaposabb, tehát, hiába idősebb 3 évvel, nem fog hamarabb rohadni normális esetben. A Mazdák ebben a korban tudtommal nem kifejezetten voltak rendesen bevédve rozsda ellen, pláne, ha még Osztrákiában is használták 10 éven keresztül.
És pontosan azért - számomra - jóval erősebb alternatívaa egy ilyen Avensis vásárlása, mert újkorában legalább a duplájába került, mint a Demio, és ennek oka van/volt. Most, azonban közel azonos árban, minimálisan magasabb üzembentartási költséggel, de ugyanolyan tervezhető karbantratási igénnyel rendelkező autót vehetne. Minden szinten racionális döntés az AveI, hiszen, nem egy '99-es Passatot ajánlok neki, ami nettó szopás lenne ilyen idősen...
Én magam is meglepődtem, hogy az Avensisem karbantartási költségei gyakorlatilag azonosak a Corolláméval. Ezért mondom azt, amit.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.26 09:52:04 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5276 Dátum: 2013.06.26 10:19:44 »
Bepi!
Én egyet értek veled, én is a nagyobbat választanám :yes:
A gimi meg aku csak egy példa volt, de egy drágább igényesebb és nagyobb autó fenntartása szinte mindenben drágább, több kell ,nagyobb kell.
És van akinek szempont hogy ne legyen nagy.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5277 Dátum: 2013.06.26 10:34:25 »
Azért elég nagy különbség van a költségekben. A mostani Ave és a Yaris között évi 120e a difi csak a benzinben - nem az Ave javára. Ebbol azért kijön a tetocsomgatarto is elég hamar.
Ha valaki a 8 év fölötti autót választ, akkor ott lehet ez már eléggé számít.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5278 Dátum: 2013.06.26 11:00:04 »
én is az avét nézném inkább, olyat, mint ami bepinek is van. azok közt tényleg könnyű nagyon jókat találni

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5279 Dátum: 2013.06.26 11:10:17 »
Azért elég nagy különbség van a költségekben. A mostani Ave és a Yaris között évi 120e a difi csak a benzinben - nem az Ave javára. Ebbol azért kijön a tetocsomgatarto is elég hamar.
Ha valaki a 8 év fölötti autót választ, akkor ott lehet ez már eléggé számít.
Ezt nem értem, honnan számolod, amikor jellemzően egy Yarisszal nem mennek évente annyit, mint egy Avéval. Általában. Honnan veszed ezt a különbséget?
A másik. Baromira nem mondegy, hogyan használod az autót. Sem az Avensist, sem a Yarist. Ez már a useren múlik, szóval ez a 120e Ft egy nagyon légből kapott, megtévesztő adat.  :excl:

Nyilván egy nagyobb autó alkatrészeinek egy része(!) drágább, ezt nem is vitatom. Ezért sem mindegy, milyen típusú autót vesz az ember.
Amúgy, meg nekem pont 8, hogy ki milyen autót vesz, amit írtam, csak egy másik szemszög, hogy ugyanannyi pénzért és bőven vállalható üzemeltetésbeli többlet költséggel (minimális kompromisszumot kötni kell, de a kisautóval is köt az ember mind a biztonság, mind a komfort-kényelem szintjén) egy sokkal jobb, több célra megfelelő autót lehet választani.
 :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i