Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770719 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #5220 Dátum: 2013.06.23 20:26:43 »
jó helyen keresgélsz :D mazda6 kombit vennék én is. ave kombi már vót, ráadásul fullos, úgyhogy megint nem kéne :D
Azért nem kéne mert fullos volt :szemez: :hmmmm: Azért nem kell nemszeretni :surrender:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5221 Dátum: 2013.06.23 20:29:00 »
nem. nagyon jó kocsivolt. szerettem. de ha már a feleségeket nem váltogatom, valami azért legyen :D
hogy is írta arany jános? "annyi munka maradt végezetlen, s a gyönyörök fája megszedetlen..."  :hug:

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5222 Dátum: 2013.06.23 20:45:00 »
Nézegettem kicsit a kinti felhozatalt, az már szinte biztos, hogy német/japán vonalon fogok vásárolni, hacsak nem kapok egy kihagyhatatlan ajánlatot, mondjuk valamelyik ismerős 20000km-es 10 éves franciája ingyen, vagy hasonló. A méretben még képlékeny vagyok, de kb megvan az 5-ös lista: Ave, Carisma, Focus, Octavia, Primera. Úgy gondolom bármelyikből találok egy nagyon jól karbantartott gondos gazdás példányt, nem nyúlok mellé. Demio-t még kipróbálom, ha lesz rá lehetőségem, hogy mekkora a belseje és akár még be is férhet 6.-nak. A vásárlás valamikor nyár végén ősz elején lesz, beállítok autóvadászt ezekre és nézegetem a felhozatalt. Ha netán beugrik egy kihagyhatatlan, akkor arra lecsapok akár előbb is. Ha netán valakinek ismerősi körében van ilyen autó 600k környékén eladó, az nyugodtan keressen meg privátban.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5223 Dátum: 2013.06.23 20:57:49 »
ez mostmár hányadik "autóvételi hullám" ?  :whistling:
előttem kezdted már jóval, én egy évig nyűglődtem mire elment a corolla, és a skodri már másfél éve megvan.. ::)
e10 lesz ebből.. :lol:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5224 Dátum: 2013.06.23 21:07:02 »
Nézegettem kicsit a kinti felhozatalt, az már szinte biztos, hogy német/japán vonalon fogok vásárolni, hacsak nem kapok egy kihagyhatatlan ajánlatot, mondjuk valamelyik ismerős 20000km-es 10 éves franciája ingyen, vagy hasonló. A méretben még képlékeny vagyok, de kb megvan az 5-ös lista: Ave, Carisma, Focus, Octavia, Primera. Úgy gondolom bármelyikből találok egy nagyon jól karbantartott gondos gazdás példányt, nem nyúlok mellé. Demio-t még kipróbálom, ha lesz rá lehetőségem, hogy mekkora a belseje és akár még be is férhet 6.-nak. A vásárlás valamikor nyár végén ősz elején lesz, beállítok autóvadászt ezekre és nézegetem a felhozatalt. Ha netán beugrik egy kihagyhatatlan, akkor arra lecsapok akár előbb is. Ha netán valakinek ismerősi körében van ilyen autó 600k környékén eladó, az nyugodtan keressen meg privátban.
Nem értem egy Octavia miért lenne egy csöppet is jobb mint egy VW vagy pláne egy Audi?
Vagy a hibák egy Skodának megbocsájthatók, egy Audinak nem? :hmmmm:
Szerintem a konszern eleve vigyáz hogy legyen mindenben különbség: presztizsben, jobb alkatrészekben, anyagokban, minőségben , felszerltségben....


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5225 Dátum: 2013.06.23 21:13:15 »
ez mostmár hányadik "autóvételi hullám" ?  :whistling:
előttem kezdted már jóval, én egy évig nyűglődtem mire elment a corolla, és a skodri már másfél éve megvan.. ::)
e10 lesz ebből.. :lol:
Mi van ebben különös? :hmmmm:Agyalunk álmodozunk, néha meg is valósitjuk.
Mióta megvan ez a Corim volt mellette 3 másik autóm is, de a Cori mard, egy darabig, lehet hogy egy éven belül eladom, lehet, hogy nagyon sokára ;)

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5226 Dátum: 2013.06.23 21:21:58 »
ez mostmár hányadik "autóvételi hullám" ?  :whistling:
előttem kezdted már jóval, én egy évig nyűglődtem mire elment a corolla, és a skodri már másfél éve megvan.. ::)
e10 lesz ebből.. :lol:

Ha nem tűnt volna fel én vettem apámnak egy E10-et, aki azóta meghalt, június 11.-én lehetett csak átírni az autót. Én csak azt hittem, hogy majd a télen már eladhatom, de nem adhattam el. Tudod én inkább ezerszer meggondolom mit veszek, mert tanultam a példádból: ész nélkül csak fostalicskát lehet venni...

OldPiet Miért jobb az Octavia? Mert abban még a régi jól bevált számtalan helyen felhasznált alkatrészek vannak, rengeteg olyan (felesleges) extra nélkül, amik csak a megbízhatóságot csökkentik a Passat és a Golf4 esetében.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5227 Dátum: 2013.06.23 21:30:55 »

OldPiet Miért jobb az Octavia? Mert abban még a régi jól bevált számtalan helyen felhasznált alkatrészek vannak, rengeteg olyan (felesleges) extra nélkül, amik csak a megbízhatóságot csökkentik a Passat és a Golf4 esetében.
Ebben van valami, ami egyszerübb meg kevés az extra, kevésbé tud elromlani :yes:
De szerintem a "régi"alkatrészek inkább a régi Skodákra volt igaz, Favoritra meg ugy a 90-es évek derekáig, Fábiára meg Oktáviára csak nem :hmmmm:

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5228 Dátum: 2013.06.23 21:40:49 »
De igen. Octavia-ban pl a legtöbb manuális klímával van, Golf4-ben pont a digitklíma szokott szórakozni. Sok Octavia manuális ablakkal jön, Golf4-ben az elektromos szórakozik és akkor nem is beszéltünk arról, hogy sok Octavia a 8 szelepes 1.6-ot kapta, míg a Golf4 inkább a 16 szelepes olajzabálósat. És még sorolhatnám. Eléggé utánaolvastam a Golf4-nek, mert méretre pont tökéletes lenne, de abból csakis a tekerős ablakos, manuális klímás, 1.6 75 lovas alapfelszereltségűt szabad megvenni, ilyen meg alig van, míg Octavia-ból dögivel.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5229 Dátum: 2013.06.23 22:05:03 »
így van. mást sem csinálsz csak "sorolsz" évek óta. unalmas már. nevezheted fosnak az autómat majd meglátom te mit kapsz mert a baráti ingyenes 20e kmes  francia autós igényed is több mint röhejes amit lejjebb írtál.
vicc, ba+.  fürdősqrva effektus van itten.
:D>:D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5230 Dátum: 2013.06.23 22:18:07 »
De igen. Octavia-ban pl a legtöbb manuális klímával van, Golf4-ben pont a digitklíma szokott szórakozni. Sok Octavia manuális ablakkal jön, Golf4-ben az elektromos szórakozik és akkor nem is beszéltünk arról, hogy sok Octavia a 8 szelepes 1.6-ot kapta, míg a Golf4 inkább a 16 szelepes olajzabálósat. És még sorolhatnám. Eléggé utánaolvastam a Golf4-nek, mert méretre pont tökéletes lenne, de abból csakis a tekerős ablakos, manuális klímás, 1.6 75 lovas alapfelszereltségűt szabad megvenni, ilyen meg alig van, míg Octavia-ból dögivel.
Tudtommal a Corolla pont Golfclasse, tehát akkor a mérete tökéletes neked.
Szerintem vegyél egy olyant mint bepi, akkor lesz hely mindennek, még be is fér a garázsba ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.23 22:20:05 írta OldPiet »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5231 Dátum: 2013.06.24 00:31:01 »
Nézegettem kicsit a kinti felhozatalt, az már szinte biztos, hogy német/japán vonalon fogok vásárolni, hacsak nem kapok egy kihagyhatatlan ajánlatot, mondjuk valamelyik ismerős 20000km-es 10 éves franciája ingyen, vagy hasonló. A méretben még képlékeny vagyok, de kb megvan az 5-ös lista: Ave, Carisma, Focus, Octavia, Primera. Úgy gondolom bármelyikből találok egy nagyon jól karbantartott gondos gazdás példányt, nem nyúlok mellé. Demio-t még kipróbálom, ha lesz rá lehetőségem, hogy mekkora a belseje és akár még be is férhet 6.-nak. A vásárlás valamikor nyár végén ősz elején lesz, beállítok autóvadászt ezekre és nézegetem a felhozatalt. Ha netán beugrik egy kihagyhatatlan, akkor arra lecsapok akár előbb is. Ha netán valakinek ismerősi körében van ilyen autó 600k környékén eladó, az nyugodtan keressen meg privátban.
én a focust lehúznám a listáról és betenném pl.a honda accordot.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5232 Dátum: 2013.06.24 07:00:59 »
én inkább az octaviát. egyébként jó kis lista

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5233 Dátum: 2013.06.24 08:08:26 »
ez mostmár hányadik "autóvételi hullám" ?  :whistling:
előttem kezdted már jóval, én egy évig nyűglődtem mire elment a corolla, és a skodri már másfél éve megvan.. ::)
e10 lesz ebből.. :lol:

Na Murray, kész a Civic lakatolása :D Szóval: első sárvédő javítás, az alja volt rohadt a kerék mögött, én hülye vettem egy bontottat az ország másik végéből postázva, a lakatos meg mondta, hogy egyszerűen csinál egy új "alját" :) Aztán jobb hátsó ív csere(4150 volt a klokkerholm ív), bal hátsó doblemez javítás, és tanknyílás javítás. Sztem erősen haveri ár, de 18 ropit kért, 19et adtam :) Jobb oldalon még gyári volt az ív(23éves!), és nem is volt nagyon elrohadva, csak 2 ponton rohadt erősebben, az egyiknél át is lukadt. A másik oldalon meg elkezdett rohadni a 8 éve feltett ív belülről. Elvileg lekezelte. Festés jav meg polir 40 lesz.
Felismertem a kertjében egy E12 sedan hátsó részt :D rákérdeztem. Mondta h vettek egy hátulról törött, de alig futott, szervizkönyves sedant. MEg volt nyomódva a hátulja, de a nyulványok is sérültek, ezért kapott egy "új hátulját" :D vagyis bontottat(C oszlop aljától a végéig) Már nem emléxem pontosan, de tán 800ért vették a gépet, és 1.6ért lett eladva.. mínusz a javítás. Persze nem kérdeztem rá, h sérülésmentesként lett e hirdetve, de állítólag az eredetvizsgán nem vették észre :)  Volt ott hatchback hátsó rész is :) MEg yaris. Qrva nagy pénz van ám ebben a szakmában, meg a fényezőben is.  Kintről hoznak be sérült kocsikat, otthon felszerelt műhelyük van, ő is meg fia is lakatos.. Termelik a pénzt.
Egyébként a családi ill rohangálós kocsijuk egy 2es Avensis, 1es Yaris :) És a VWkről nincs jó véleménnyel ő sem :)

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5234 Dátum: 2013.06.24 08:31:23 »
így van. mást sem csinálsz csak "sorolsz" évek óta. unalmas már. nevezheted fosnak az autómat majd meglátom te mit kapsz mert a baráti ingyenes 20e kmes  francia autós igényed is több mint röhejes amit lejjebb írtál.
vicc, ba+.  fürdősqrva effektus van itten.


Tudod mit? Mégsem süllyedek le! Veled ellentétben én megtehetem, hogy sokkal drágább autót vegyek, de az igényeimnek megfelelőt keresem, ha erre 1 évem megy rá, akkor annyi, de nem veszek egy lelakott, elhanyagolt vackot az első héten és utána nem jövök bánkódni miatta. Ez van, az igazság sokszor fájdalmas!
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.24 08:42:41 írta diegho »