Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770460 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #4935 Dátum: 2013.05.09 00:02:25 »
lófaxt. hüle az a gyökér pontagyú ringyja.
az eredetvizsgát megegyezés szerint fizetitek. nincs előirva,h ki fizeti.
de az a logikus,h az eladó fizeti,bizonyítván az autó eredetét!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4936 Dátum: 2013.05.09 06:56:41 »
Lehet mégis maradni fog az E10, legalábbis egy darabig még biztosan. Barátom felesége - miss mindenbebeleszólokmerthülyepicsavagyok - úgy gondolja, hogy nekem kellene állnom az átírást is azon felül, hogy bőven ár alatt adom az autót, mert ő megkérdezte az okmányirodában és ott azt mondták, hogy az eredetvizsgát mindenképpen nekem kell fizetnem. Erre én elegánsan azt válaszoltam, hogy bocs, de nem eladó. Haverom tiszta ideg, mert tudja, hogy 250-ért romot kapni csak, de ő mondta ki az "igen"-t. Egyelőre megcsinálok mindent az E10-en, kap olajat, szűrőket, szíjakat, mert most lennének aktuálisak, aztán majd meglátjuk mi lesz vele.
Autóügyileg messze így jársz a legjobban. :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4937 Dátum: 2013.05.09 07:04:15 »
Lehet mégis maradni fog az E10, legalábbis egy darabig még biztosan. Barátom felesége - miss mindenbebeleszólokmerthülyepicsavagyok - úgy gondolja, hogy nekem kellene állnom az átírást is azon felül, hogy bőven ár alatt adom az autót, mert ő megkérdezte az okmányirodában és ott azt mondták, hogy az eredetvizsgát mindenképpen nekem kell fizetnem. Erre én elegánsan azt válaszoltam, hogy bocs, de nem eladó. Haverom tiszta ideg, mert tudja, hogy 250-ért romot kapni csak, de ő mondta ki az "igen"-t. Egyelőre megcsinálok mindent az E10-en, kap olajat, szűrőket, szíjakat, mert most lennének aktuálisak, aztán majd meglátjuk mi lesz vele.
megcsináltatod aztán ha a haverod helyrerakta a kedves feleségét, akkor még mindig megveheti. persze annyival többért, mint amennyibe neked a karbantartás kerül. és még mindig te teszel szívességet

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10261
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4938 Dátum: 2013.05.09 08:49:49 »
Lehet mégis maradni fog az E10, legalábbis egy darabig még biztosan. Barátom felesége - miss mindenbebeleszólokmerthülyepicsavagyok - úgy gondolja, hogy nekem kellene állnom az átírást is azon felül, hogy bőven ár alatt adom az autót, mert ő megkérdezte az okmányirodában és ott azt mondták, hogy az eredetvizsgát mindenképpen nekem kell fizetnem. Erre én elegánsan azt válaszoltam, hogy bocs, de nem eladó. Haverom tiszta ideg, mert tudja, hogy 250-ért romot kapni csak, de ő mondta ki az "igen"-t. Egyelőre megcsinálok mindent az E10-en, kap olajat, szűrőket, szíjakat, mert most lennének aktuálisak, aztán majd meglátjuk mi lesz vele.
Lehet, hogy olvasta az asszonyka, amit a múltkor írtál az árról (10 Ft)?  ;)  :flowers:

Egyébként olyant már hallottam, hogy az eladó fizeti az eredetvizsgálatot, de hogy az átírást is, olyant még nem - ennyire azért nem fújhatnak új szelek  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.09 08:52:53 írta vd1234 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4939 Dátum: 2013.05.09 09:09:14 »
Lehet, hogy olvasta az asszonyka, amit a múltkor írtál az árról (10 Ft)?  ;)  :flowers:

Egyébként olyant már hallottam, hogy az eladó fizeti az eredetvizsgálatot, de hogy az átírást is, olyant még nem - ennyire azért nem fújhatnak új szelek  :no:
No de pofátlanság lenne 10Ft-ból 18 eFt-ot lealkudni, nem? [rohog]
Egyébként megegyezés kérdése (elvileg az eladó dolga), de egyrészt eladás elött minek megcsinálni, hátha nem is veszik meg , még egy honapon belül se, másrészt a vevő is látja, hogy tényleg "tiszta" az autó. Bár mocskos módon az eredetvizsgáló nem mondhat el a kocsiról mindent, volt hogy kiküldtek, nem lehettem ott.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4940 Dátum: 2013.05.09 09:36:11 »
Lehet mégis maradni fog az E10, legalábbis egy darabig még biztosan. Barátom felesége - miss mindenbebeleszólokmerthülyepicsavagyok - úgy gondolja, hogy nekem kellene állnom az átírást is azon felül, hogy bőven ár alatt adom az autót, mert ő megkérdezte az okmányirodában és ott azt mondták, hogy az eredetvizsgát mindenképpen nekem kell fizetnem. Erre én elegánsan azt válaszoltam, hogy bocs, de nem eladó. Haverom tiszta ideg, mert tudja, hogy 250-ért romot kapni csak, de ő mondta ki az "igen"-t. Egyelőre megcsinálok mindent az E10-en, kap olajat, szűrőket, szíjakat, mert most lennének aktuálisak, aztán majd meglátjuk mi lesz vele.
Áh, szóval mégis baráti ár a 250 ;) ... bezzeg a múltkor milyen szépen helyre tettél minket.

Amúgy nincs igazuk, mert nem létezik semmi olyan előírás, hogy az eladónak kéne fizetnie az eredetvizsgát. Ez szerintem alapvetően a vevő dolga, lévén neki van rá szüksége, hogy átírathassa a kocsit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4941 Dátum: 2013.05.09 09:48:36 »
Áh, szóval mégis baráti ár a 250 ;) ... bezzeg a múltkor milyen szépen helyre tettél minket.

Amúgy nincs igazuk, mert nem létezik semmi olyan előírás, hogy az eladónak kéne fizetnie az eredetvizsgát. Ez szerintem alapvetően a vevő dolga, lévén neki van rá szüksége, hogy átírathassa a kocsit.
És ha veszel egy kocsit, majd utána kiderül hogy lopott, akkor lehet járni a köröket rendőrség, bíróság, ügyvéd, hogy a közben felszívódott eladót megtaláld :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4942 Dátum: 2013.05.09 10:29:36 »
És ha veszel egy kocsit, majd utána kiderül hogy lopott, akkor lehet járni a köröket rendőrség, bíróság, ügyvéd, hogy a közben felszívódott eladót megtaláld :D
Az eladó a nevére kiállított törzskönyvvel bizonyítja, hogy nála egyszer már átment az autó az eredetvizsgán. Olyan autót meg, aminek nincs törzskönyve, ugye, nem veszünk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4943 Dátum: 2013.05.09 10:31:44 »
Az általános gyakorlat, hogy a vevő fizeti. Én még olyat nem hallottam, hogy az eladó fizetné.. Max kereskedésnél, de ott meg benne van az árban :) Vagy belealkudja az ember. Én eddig minden vételnél, amit magam csináltam, vagy ismerősnél, én/a vevő csinálta, fizette az eredetvizsgát.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4944 Dátum: 2013.05.09 10:49:14 »
Az általános gyakorlat, hogy a vevő fizeti. Én még olyat nem hallottam, hogy az eladó fizetné.. Max kereskedésnél, de ott meg benne van az árban :) Vagy belealkudja az ember. Én eddig minden vételnél, amit magam csináltam, vagy ismerősnél, én/a vevő csinálta, fizette az eredetvizsgát.
Így van. Három autót is eladtam az utóbbi kb. egy évben - egyiknél sem merült fel, hogy ne a vevő csináltassa/fizesse az eredetvizsgát. Szerintem alap, hogy ő csinálja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4945 Dátum: 2013.05.09 10:51:16 »
Az eladó a nevére kiállított törzskönyvvel bizonyítja, hogy nála egyszer már átment az autó az eredetvizsgán. Olyan autót meg, aminek nincs törzskönyve, ugye, nem veszünk.
Na ezért nem cserélem le a Corit Kappára: már a papírmunkánál feladnám. Egyszer egy hónapig jártam személyi nélkül mert képtelen voltam kitölteni a kérvényt. Valahol ott rontottam el, hogy az Anyja neve után volt a leánykori név, odaírtam anyám leánykori nevét, elbizonytalanodtam aztán kidobtam az egészet a pi*sába. Fukk dö polisz :D
(Cori papírjait meg a vizsgáját a nepper intézte, nekem csak bele kellett ülnöm).
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.09 10:54:41 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4946 Dátum: 2013.05.09 11:02:47 »
Na ezért nem cserélem le a Corit Kappára: már a papírmunkánál feladnám. Egyszer egy hónapig jártam személyi nélkül mert képtelen voltam kitölteni a kérvényt. Valahol ott rontottam el, hogy az Anyja neve után volt a leánykori név, odaírtam anyám leánykori nevét, elbizonytalanodtam aztán kidobtam az egészet a pi*sába. Fukk dö polisz :D
(Cori papírjait meg a vizsgáját a nepper intézte, nekem csak bele kellett ülnöm).
:D  :lol:

Ha nem akarsz ilyesmivel xarakodni, egy átíróiroda kb. 5 ezerért megcsinálja neked az egészet, A-tól Z-ig. Eredetvizsgát, biztosítás-kötést, okmányirodát, mindent.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4947 Dátum: 2013.05.09 11:08:46 »
:D  :lol:

Ha nem akarsz ilyesmivel xarakodni, egy átíróiroda kb. 5 ezerért megcsinálja neked az egészet, A-tól Z-ig. Eredetvizsgát, biztosítás-kötést, okmányirodát, mindent.
Annyiért már találkoztam "hölgy"-gyel, aki azt mondta hogy a kutyát is bevállalja: télen még azt mondtam volna hogy tök jó, öröm is van, meg a kutyát sem kell levinni utána sétáltatni, de nyár volt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4948 Dátum: 2013.05.09 11:21:11 »
 :eek: :eek: [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4949 Dátum: 2013.05.09 12:01:23 »
Így van. Három autót is eladtam az utóbbi kb. egy évben - egyiknél sem merült fel, hogy ne a vevő csináltassa/fizesse az eredetvizsgát. Szerintem alap, hogy ő csinálja.

Pedig az eredetiségvizsgálat az eladó dolga kéne hogy legyen! Tiszta hülyeség az egész rendszer így. Én csináltassam meg az eredet vizsgát vétel után? Non sense! Eladó csináltassa meg szépen és ezzel ő bizonyítja nekem, hogy nem kamu autót akar eladni. Majd, ha én továbbadom akkor meg én fogom bizonyítani a vevőnek. ÁÁÁ jogalkotók is nem csinálnak semmit, kétértelmű törvényeket hoznak. Jobb, ha elő van írva kinek kell kerek perec, mint az, hogy közös megegyezés. Persze, abból csak a vita van. TC is így gondolja és nekem is ez a logikus amit írnak:

http://totalcar.hu/tanacsok/nepperuzo/020228b/
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -