Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770761 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4905 Dátum: 2013.05.06 19:56:15 »
Az igazság az, hogy ***ára nincs kedvem megmagyarázni miért ennyi, azért mert ennyi és kész. Neki 10ft-ért is odaadnám, ha annyit mondott volna rá.
Igen. A te dolgod. Csak akkor ne írd ide, hogy mennyiért adod. Ha viszont ideírod, ne akadj ki, ha mások reagálnak rá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4906 Dátum: 2013.05.06 20:00:49 »
Azért most elgondolkodtam: 5 év múlva az enyém is 20 lesz, kell majd neki új vezérlés meg új gumik, ami kapásból 150 ezer, a kocsi meg szintén 250-et fog érni.
Lehet már most elkezdhetek spórolni az utódjára :D
Persze rádobhatnám én is azt a 150 ezret, aztán megint 5 évig TFH menni fog, de a változatosság gyönyörködtet ugyebár  :hug:
Nem 250-et fog érni a kocsid öt év múlva, ha egy kicsit is egyben lesz. Hanem inkább 350-et (és akkor még nem számoltam az inflációval). 250-et egy 25 éves Corolla ér (ha jó állapotú).

Ami a lecserélést illeti: nehéz ügy ez  :hmmmm: ... Én korábban legalább öt konkrét alkalommal nagyon komolyan elgondolkodtam a Camry lecserélésén. Nem mintha bajom lett volna vele - csak, ahogy te is írod, vágytam a másik autóra  ::) ... Olyanok jöttek szóba, mint Opel Monza, állólámpás Merci, Toyota Crown, újabb fajta Camry, stb. Klassz gépek  :cool2: ! De mindig volt egy komoly érzelmi visszatartó erő: az, hogy nem akartam megválni a szeretett, hűséges kocsimtól  :helpsmilie: ... Tehát az lett volna a legjobb, ha megtarthatom ezt, és MELLÉ megvehetem a másikat  :D ! De mivel ezt nem engedhettem meg magamnak ép ésszel, ezért végül mindig maradt a Camry  :yes:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4907 Dátum: 2013.05.06 20:27:23 »
a tárgyak azért csak tárgyak maradnak. szerintem kár olyasmit beléjük látni, ami nincs bennük...bár az autók nagyok, meg sok gondozást igényelnek, meg elég drágák is, úgyhogy könnyebb érzelmeket táplálni velük szemben, mint mondjuk egy mosógéppel szemben  :hug: bár a feleségem kitchenaid konyhai robotgépje például szintén alkalmas az ilyen típusú rajongásra  :devil: én pl. az összes eddigi autóm közül az avensishez kötődtem a legkevésbé. soha nem éreztem semmit, amikor beleültem. jó volt, erős, nagy, bizonyos szögből még szép is, aztán mégsem...

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4908 Dátum: 2013.05.06 20:34:37 »
Szerintem az E11 az pont egy ilyen "addig marad, amíg ki nem esik alólam" autó. A valós, használati értékét már nem fedezi a piaci értéke. (2 jobb tv ára, vagy egy 2 fős nyaralás kicsit messzebbre) Ugyanakkor nincs sok gond vele (már akinek...  :devil: ), nem rohadós, nem megy tönkre, nem drága az alkatrész....

Legalábbis nálunk ez a tényállás. Amíg megy, megy... Utána bontó...
Ebből jól kiszállni már nem lehet, meg szerintem nem is érdemes...

Persze az érzelmi szempontok mások.... Bár aki érzelmi szempontból szokott autót választani, az hogy került Corolla közelébe?  :hmmmm: :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4909 Dátum: 2013.05.06 22:27:50 »
Szerintem az E11 az pont egy ilyen "addig marad, amíg ki nem esik alólam" autó. A valós, használati értékét már nem fedezi a piaci értéke. (2 jobb tv ára, vagy egy 2 fős nyaralás kicsit messzebbre) Ugyanakkor nincs sok gond vele (már akinek...  :devil: ), nem rohadós, nem megy tönkre, nem drága az alkatrész....

Legalábbis nálunk ez a tényállás. Amíg megy, megy... Utána bontó...
Ebből jól kiszállni már nem lehet, meg szerintem nem is érdemes...

Persze az érzelmi szempontok mások.... Bár aki érzelmi szempontból szokott autót választani, az hogy került Corolla közelébe?  :hmmmm: :D
Én pl úgy, hogy kb lesz*rtam az autót, csak megbízható legyen. Aztán 1-1,5 év  alatt rájöttem arra, amit leírtál. :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.06 22:55:36 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4910 Dátum: 2013.05.06 22:34:49 »
Bár aki érzelmi szempontból szokott autót választani, az hogy került Corolla közelébe?  :hmmmm: :D
Ezt soha nem értettem. Én rettentően tudom szeretni ezeket a hűséges, agyonverhetetlen kocsikat... Azt adják, ami a legfontosabb. Ami szerintem az emberi kapcsolatokban is a legfontosabb! A megbízhatóságot. Azt, hogy lehet rájuk számítani, mikor hideg van, esik az eső, fázol, és minden meg mindenki más cserben hagy. Ezt nem tudja semmilyen szexi, hisztis olasz vagy francia. A fennhéjázó, önnön überségében gyönyörködő német sem. Ezt csak ezek a "szürke, középszerű", végtelenül türelmes, kinyírhatatlan japánok tudják. Szerintem ha van ok arra, hogy szeressük őket, akkor ez az! Ennél nagyobb érték, mint hogy számíthatsz a másikra, a világon nincs.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.06 22:37:06 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4911 Dátum: 2013.05.06 22:47:49 »
a tárgyak azért csak tárgyak maradnak. szerintem kár olyasmit beléjük látni, ami nincs bennük...
Én úgy vagyok az autókkal, mint a pilóták a gépükkel, vagy a kapitányok a hajójukkal. Nekem élőlények. "Lovak", ha úgy tetszik. Beszélek hozzájuk, megpaskolom-megsimogatom a műszerfalukat meg az oldalukat, este elköszönök tőlük, reggel üdvözlöm őket stb  :D ... Bolond vagyok? Lehet  :lol: ... de ez az igazság. És nem csak a sajátjaimmal. Minden autóra nagyon figyelek, mindegyikhez kötődök, ami épp nálam van, ami épp rám van bízva. Tökmindegy, hogy jellegtelen tucat kisautó, vagy sportos, erős kabrió.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4912 Dátum: 2013.05.06 22:48:19 »
Hát a megbízhatóság egy jól megfontolt döntés része inkább, mint egy érzelmekkel fűtött döntésé. Persze szeretni lehet a megbízhatóságáért. Én is szeretem őket.  :wub:
De azt nem tudom elképzelni, hogy valaki bandukol a használtautó telepen, elmegy 2 159-es alfa, egy maser biturbo, egy 02-es bmw mellett, meglátja a corollát, és AAAAAA megbízhatóóóóó :hug:  :lol:

Pl az utcán áll egy apáca, meg egy 90-60-90-es, ... (ide mindenki helyettesítse be az ideálját.  :D ), akkor inkább az utóbbihoz megyek oda vetíteni, mint az apácához. Pedig előbbi tuti megbízhatóbb....  [rohog]
Aztán másnap lehet meg is bánod, de azért az az este többet ért...  :innocent: :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4913 Dátum: 2013.05.06 22:49:23 »
Ezt soha nem értettem. Én rettentően tudom szeretni ezeket a hűséges, agyonverhetetlen kocsikat... Azt adják, ami a legfontosabb. Ami szerintem az emberi kapcsolatokban is a legfontosabb! A megbízhatóságot. Azt, hogy lehet rájuk számítani, mikor hideg van, esik az eső, fázol, és minden meg mindenki más cserben hagy. Ezt nem tudja semmilyen szexi, hisztis olasz vagy francia. A fennhéjázó, önnön überségében gyönyörködő német sem. Ezt csak ezek a "szürke, középszerű", végtelenül türelmes, kinyírhatatlan japánok tudják. Szerintem ha van ok arra, hogy szeressük őket, akkor ez az! Ennél nagyobb érték, mint hogy számíthatsz a másikra, a világon nincs.
Van nőből is akit feleségül vennél, meg van az aki buta, egy kávét nem tud megfőzni, de azért egy selyemlepedőt összegyűrnél vele :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4914 Dátum: 2013.05.06 22:52:31 »
Hát a megbízhatóság egy jól megfontolt döntés része inkább, mint egy érzelmekkel fűtött döntésé. Persze szeretni lehet a megbízhatóságáért. Én is szeretem őket.  :wub:
De azt nem tudom elképzelni, hogy valaki bandukol a használtautó telepen, elmegy 2 159-es alfa, egy maser biturbo, egy 02-es bmw mellett, meglátja a corollát, és AAAAAA megbízhatóóóóó :hug:  :lol:

Pl az utcán áll egy apáca, meg egy 90-60-90-es, ... (ide mindenki helyettesítse be az ideálját.  :D ), akkor inkább az utóbbihoz megyek oda vetíteni, mint az apácához. Pedig előbbi tuti megbízhatóbb....  [rohog]
Aztán másnap lehet meg is bánod, de azért az az este többet ért...  :innocent: :D
És honnan tudod, mi van az apáca ruhája alatt ;) ?

Amúgy amiről beszélsz, az ugye az egy éjszakás esemény  :D ... Arra én is szívesebben vinnék el egy Alfa Montrealt, mint egy Corollát  :lol: ... Én viszont az együttélésről beszélek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4915 Dátum: 2013.05.06 22:54:39 »
Van nőből is akit feleségül vennél, meg van az aki buta, egy kávét nem tud megfőzni, de azért egy selyemlepedőt összegyűrnél vele :D
Szerintem elég egyértelmű, hogy most nem az utóbbiról beszélünk :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4916 Dátum: 2013.05.06 23:01:44 »
Ezt soha nem értettem. Én rettentően tudom szeretni ezeket a hűséges, agyonverhetetlen kocsikat... Azt adják, ami a legfontosabb. Ami szerintem az emberi kapcsolatokban is a legfontosabb! A megbízhatóságot. Azt, hogy lehet rájuk számítani, mikor hideg van, esik az eső, fázol, és minden meg mindenki más cserben hagy. Ezt nem tudja semmilyen szexi, hisztis olasz vagy francia. A fennhéjázó, önnön überségében gyönyörködő német sem. Ezt csak ezek a "szürke, középszerű", végtelenül türelmes, kinyírhatatlan japánok tudják. Szerintem ha van ok arra, hogy szeressük őket, akkor ez az! Ennél nagyobb érték, mint hogy számíthatsz a másikra, a világon nincs.
Ezzel most nagyon egyet tudok érteni.  :yes: 19 éve együtt vagyok a Carinával és volt mellette 2 évig hisztis olasz (Lancia Delta HF Integrale) a Lancia-t megbántam, a Carinát meg az életem egyik legjobb választásának tartom (a tárgyak között)  :wub:
Pedig még mindig odavagyok a versenyautókért, mégis az öreg szürke Carina nagyon a szívembe lopta magát és megmarad amíg ki nem rohad alólam!
Első és egyben az utolsó tulaja leszek.  :flowers:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4917 Dátum: 2013.05.07 08:06:12 »
Ezt soha nem értettem. Én rettentően tudom szeretni ezeket a hűséges, agyonverhetetlen kocsikat... Azt adják, ami a legfontosabb. Ami szerintem az emberi kapcsolatokban is a legfontosabb! A megbízhatóságot. Azt, hogy lehet rájuk számítani, mikor hideg van, esik az eső, fázol, és minden meg mindenki más cserben hagy. Ezt nem tudja semmilyen szexi, hisztis olasz vagy francia. A fennhéjázó, önnön überségében gyönyörködő német sem. Ezt csak ezek a "szürke, középszerű", végtelenül türelmes, kinyírhatatlan japánok tudják. Szerintem ha van ok arra, hogy szeressük őket, akkor ez az! Ennél nagyobb érték, mint hogy számíthatsz a másikra, a világon nincs.
Maximálisan egyetértek veled, én is ugyanígy gondoom! Ráadásul amióta magam szerelem az autót (csak a kopó alkatrészeket és folyadékokat kellett eddig) talán még jobban szeretem a Corollámat.  :wub:
Corolla 1,4 VVT-i 2005

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4918 Dátum: 2013.05.07 09:56:00 »
És honnan tudod, mi van az apáca ruhája alatt ;) ?
Amúgy amiről beszélsz, az ugye az egy éjszakás esemény  :D ... Arra én is szívesebben vinnék el egy Alfa Montrealt, mint egy Corollát  :lol: ... Én viszont az együttélésről beszélek.
ez bizony igaz. én (sem) a legattraktívabb barátnőmet vettem feleségül, mert nem csak az számít. mindig az összes tulajdonságot kell együtt értékelni és az ember hosszútávon a megbízhatóságot előnyben részesíti a külsővel szemben. ezért van a japán kocsiknak piaca  :devil: de azért lássuk be, az igazi az lenne, ha a megbízható technika bombázó kölsővel párosulna  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4919 Dátum: 2013.05.07 10:18:07 »
de azért lássuk be, az igazi az lenne, ha a megbízható technika bombázó kölsővel párosulna  :D
Nyilván  :yes: ... mindenki a tökéletesre vágyik  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )