Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770436 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4875 Dátum: 2013.05.03 05:38:32 »
Nem fürge, cserébe folyton éhes.

Hááát, nem tudom. A lányoméba egyötös van, nem vettem észre, hogy zabálna. Az igaz, hogy nem egy gyorsulásbajnok, de nem is arra kell. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4876 Dátum: 2013.05.03 09:56:28 »
Nem fürge, cserébe folyton éhes.
Ez megint egy "mihez képest?" típusú probléma.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4877 Dátum: 2013.05.03 11:21:00 »
az enyém simán bevert 12 litert brüsszelben, pesten sem tudtam SOHA 10 alá hozni. egyszer elutazunk vele a világ végére mindenféle országutakon a nejemmel, ideális körülmények között, 7 körül fogyasztott - 80-90 körül, fék nélkül, órákon át. szóval nem egy fogyasztásbajnok

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4878 Dátum: 2013.05.03 16:13:34 »
Elég sok ilyen mazdát néztem meg, de alig van olyan, amelyik nem rohad. Ezeknél tényleg ekkora probléma a rohadás? A 19 éves Corollán csak ott van rozsdapötty, ahol az öreg papi, aki (2. tulaj volt) megnyomta, meghúzta, rádobott valamit stb. és lepattant a festék. Félek kicsit ettől a rohadástól, a Carina is azért ment el a háztól, mert elkezdett keményen rohadni, bár az újra volt fújva (jégkár), de annak brutális lett volna a javítása, 350-et mondtak rá ott, ahol olcsón dolgoznak.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4879 Dátum: 2013.05.03 17:14:43 »
Elég sok ilyen mazdát néztem meg, de alig van olyan, amelyik nem rohad. Ezeknél tényleg ekkora probléma a rohadás? A 19 éves Corollán csak ott van rozsdapötty, ahol az öreg papi, aki (2. tulaj volt) megnyomta, meghúzta, rádobott valamit stb. és lepattant a festék. Félek kicsit ettől a rohadástól, a Carina is azért ment el a háztól, mert elkezdett keményen rohadni, bár az újra volt fújva (jégkár), de annak brutális lett volna a javítása, 350-et mondtak rá ott, ahol olcsón dolgoznak.
Nekem is volt jégkáros mercim. Az gazdasági totálkár, ha meg akakrja csináltatni az ember. 1 millió volt az autó kihuzkodás is annyi lett volna. 350 az inkább csak gányolás: gittelés, lefujás, nem? :hmmmm:

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4880 Dátum: 2013.05.03 17:42:50 »
Nekem is volt jégkáros mercim. Az gazdasági totálkár, ha meg akakrja csináltatni az ember. 1 millió volt az autó kihuzkodás is annyi lett volna. 350 az inkább csak gányolás: gittelés, lefujás, nem? :hmmmm:

Nem nálam volt jégkáros és gányolták, ezért 2 helyen nagyon rohadt, 2 ajtón meg nagyon látszott, hogy fújták, 350 lett volna megcsinálni úgy, hogy kinézzen valahogyan 3 évig.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4881 Dátum: 2013.05.03 17:49:03 »
Nem nálam volt jégkáros és gányolták, ezért 2 helyen nagyon rohadt, 2 ajtón meg nagyon látszott, hogy fújták, 350 lett volna megcsinálni úgy, hogy kinézzen valahogyan 3 évig.
Ajtók hogy lehettek jégkárosak? Oldalról jött a jég?

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4882 Dátum: 2013.05.03 17:54:31 »
Ajtók hogy lehettek jégkárosak? Oldalról jött a jég?

Carina-nál eléggé domború az ajtó teteje, kijjebb van, mint az autó teteje, így simán érhette.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4883 Dátum: 2013.05.03 23:31:35 »
Ez megint egy "mihez képest?" típusú probléma.
Mondjuk az E11 motorjaihoz képest. Vagy a lomhaságához képest. Egy 1.0 B Corsa nagyon lassú, de cserébe benzinundora van.
music     

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4884 Dátum: 2013.05.04 13:58:31 »
Elég sok ilyen mazdát néztem meg, de alig van olyan, amelyik nem rohad. Ezeknél tényleg ekkora probléma a rohadás? A 19 éves Corollán csak ott van rozsdapötty, ahol az öreg papi, aki (2. tulaj volt) megnyomta, meghúzta, rádobott valamit stb. és lepattant a festék. Félek kicsit ettől a rohadástól, a Carina is azért ment el a háztól, mert elkezdett keményen rohadni, bár az újra volt fújva (jégkár), de annak brutális lett volna a javítása, 350-et mondtak rá ott, ahol olcsón dolgoznak.

Már nem először tapasztalom, hogy sokak szerint felületi rozsdapötty=rohadás.. Bár lehet én gondolom rosszul, de nálam a rohadás az, amikor már porlad, lukad a lemez. Egyébként nálam az E12n most a tavaszi mosáskor én is észrevettem az ajtók alsó részén ilyen nagyon apró barnás foltokat, csak közelről volt látható. Olyan, mint az aszfaltpöttyök, csak barna. Január óta nem mostam, mert xar volt az idő, meg bejött a havas idő, gondolom apró köfelverődések lehettek, és ráment a sós lötyi. Egyelőre nem félek hogy "lerohad" az ajtóm :D

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4885 Dátum: 2013.05.04 14:01:03 »
Egyébkén kereskedésben VW Passat motorháztetején is láttam ilyen rozsdás köfelverődéseket. Látványosan. Pedig a VW elvileg galvanizált nem? Mondjuk lehet cserés volt neki már.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4886 Dátum: 2013.05.04 15:14:27 »
Már nem először tapasztalom, hogy sokak szerint felületi rozsdapötty=rohadás. Bár lehet én gondolom rosszul, de nálam a rohadás az, amikor már porlad, lukad a lemez. gondolom apró köfelverődések lehettek, és ráment a sós lötyi. Egyelőre nem félek hogy "lerohad" az ajtóm :D
A rozsdapötty valóban nem =rohadással, de kezeletlenül az lesz belőle. Egyelőre nem kell félek hogy "lerohad" az ajtód, de kezeletlenül előbb vagy utóbb, de biztosan egyre jobban rozsdásodni fog.
Egyébkén kereskedésben VW Passat motorháztetején is láttam ilyen rozsdás köfelverődéseket. Látványosan. Pedig a VW elvileg galvanizált nem?
Mi köze a galvanizálásnak a kőfelverődéshez? A galvánréteg csak addig véd, amíg megfelelően vastag és összefüggő rétegben elzárja a levegőtől az alatta lévő vaslemezt. Amennyiben vmilyen behatásra megsérül, vagy az öregségtől eloxidál és túlzottan elvékonyodik már nem véd-->rozsda.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4887 Dátum: 2013.05.04 16:06:11 »
Már nem először tapasztalom, hogy sokak szerint felületi rozsdapötty=rohadás.. Bár lehet én gondolom rosszul, de nálam a rohadás az, amikor már porlad, lukad a lemez. Egyébként nálam az E12n most a tavaszi mosáskor én is észrevettem az ajtók alsó részén ilyen nagyon apró barnás foltokat, csak közelről volt látható. Olyan, mint az aszfaltpöttyök, csak barna. Január óta nem mostam, mert xar volt az idő, meg bejött a havas idő, gondolom apró köfelverődések lehettek, és ráment a sós lötyi. Egyelőre nem félek hogy "lerohad" az ajtóm :D
Perdöntő különbség, hogy a rozsda a lemez külső felületén van-e - vagy belülről rágta át magát. Előbbi még akkor is csak nagyon lassan (évek alatt) vezet kritikus mértékű korrózióhoz, ha az ember nem csinál vele semmit. Utóbbi viszont, ha már egyszer átlyukadt a fém, tartósan csak a korrodált rész kivágásával, és új lemezdarab behegesztésével oldható meg.

Tehát sosem a felszíni korrózió a gond. Az majdhogynem csak szépséghiba. Az a kritikus, ami belül, a karosszéria zárt, üreges tereiben, és/vagy az átlapolásoknál (két lemez összeillesztésénél, ilyen található például az ajtók alján) támadja meg a fémet, és aztán átrágja magát rajta.

Ettől függetlenül, persze a külső, felületi korróziót is célszerű minél hamarabb kijavítani - a rozsda lecsiszolásával/passziválásával, majd a felület alapozásával és festésével.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4888 Dátum: 2013.05.05 19:11:14 »
Ma pont azt néztük párommal, hogy ez az E10 abszolút nem 19 évesnek néz ki, az oldalán 1 karc sincs, simán letagadhatna 10 évet, vagy többet, belül is nagyon szép állapotban van, rozsdapötty pedig csak olyan helyen van rajta, ahol az ember nem gondolná. Azért a folyamatos garázs, karbantartás és a csupán 126ezer km nem hazudik. Ha kényelmesebben elférnék benne, lenne klíma és szervó, valamint 2 lufi, megtartanám, de így megy cimborámnak.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #4889 Dátum: 2013.05.05 19:27:24 »
mennyiért?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки