Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770245 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4740 Dátum: 2013.04.23 16:13:28 »
Dehogynem, náluk is lehet alkudni. 20-25 %-ot mondjuk aligha, de azért a mai világban, legalábbis itt Magyarországon, nem tudják elkerülni az árengedményt a japán márkák sem.
7-8%-ért már a földhöz verheted a segged. higgy nekem, kértem az auris hibridre is ajánlatot akkor, amikor az astrára is.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4741 Dátum: 2013.04.23 16:19:02 »
Pont rossz a példád, mert a Toyotánál ezeket megveheted Xenon csomag és Skyview csomagban, mindenféle bőr kárpit nélkül.  :surrender:
akkor válassz két olyan extrát, ami csak csomagban van a japánoknál vagy bánomisén, a lényeg, hogy nem lehet szabadon konfigurálni. arról nem is beszélve, hogy csomó extra a japánoknál EGYÁLTALÁN nem érhető el, nincs, nuku, nyista. annyiban igazad van, hogy konvergálnak a céges politikák e tekintetben - egyes extrákat a fordnál pl. csak magasabb felszereltésgi szinten lehet megvenni, a japánoknál meg növekszik a csomagok száma -, de ettől még az alapvető különbség megmarad.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4742 Dátum: 2013.04.23 16:35:54 »
Ez igaz. A kevésbé testre szabható felszereltség a japán márkák klasszikus hátránya. Igen, javul a helyzet, de azért a tény még mindig tény.

Szeretnék viszont emlékeztetni arra, hogy használt, méghozzá elég öregecske (600 ezer környéki árfekvésű) autókról volt szó. Kétségtelen tény, hogy új autók esetében van a legkisebb eltérés a meghibásodási kockázatban, aztán ez az autó korával (pontosabban, inkább a futásával) együtt növekszik. Dehát ez természetes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4743 Dátum: 2013.04.23 19:16:50 »
Plusz 300ért új garázst? Ha elférne carisma lenne a befutó.
Írtam, hogy ÉN.   Nálam a hosszú Transporter is elfér, igaz én méreteztem és építettem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4744 Dátum: 2013.04.23 19:19:51 »
Ha pedig valóban így gondoljátok, akkor talán nem kellene ezt hangoztatni, mert hiteltelenné tesz benneteket, hiszen, egyikőtöknek sincs ilyen autója, VALAMIÉRT mindnyájatoknak japán, vagy japán márkájú autója van (kivéve Trotter mestert, aki üdítő színfolt a francia autó tulajok között, hogy nincs különösebb baja a Scenic-kel.)

Most beismerem:  A ScenicII ezen verziójában van szépszámmal japán alkatrész.  :yes: :D

Pl: komplett váltó. A Nissantól.  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4745 Dátum: 2013.04.23 19:21:09 »
Ez igaz. A kevésbé testre szabható felszereltség a japán márkák klasszikus hátránya. Igen, javul a helyzet, de azért a tény még mindig tény.
Szeretnék viszont emlékeztetni arra, hogy használt, méghozzá elég öregecske (600 ezer környéki árfekvésű) autókról volt szó. Kétségtelen tény, hogy új autók esetében van a legkisebb eltérés a meghibásodási kockázatban, aztán ez az autó korával (pontosabban, inkább a futásával) együtt növekszik. Dehát ez természetes.
igaz, és igaz. én mindenesetre akkor is olyan kocsit keresnék, ami ismerősé volt. a piacról meg vennék egy 323-as mazdát. de szimpatizálok a 306-os pözsóval is  :devil: vagy megkérném a szerelőmet, hogy keressen nekem egy kocsit, amit magának is megvenne...öcsémnek így lett kocsija és egyelőre bejött :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4746 Dátum: 2013.04.23 19:25:46 »
Én is ismerek ilyet. Nem akkora ritkaság, sőt - főleg ahogy haladunk előre az életkorban.

Különben az első E11 orrát a korabeli, dupla fényszórós Celica mintájára akarta szabni a Toyota  :hmmmm: ... És az az igazság, hogy divat lett már szidni ennek a kocsinak a kinézetét, ami egy idő után öngerjesztő folyamat és túlzásokba csap(ott) át. Tény, hogy fura az E11 eleje, de legalább egyéni - és rengeteg olyan kocsi van az autótörténelemben, amelyik csúnyább.

Szerintem amúgy inkább a fara van elbaltázva, főleg sajnos a tiédé, vagyis a liftbacké. Azok a lámpák  :nonono: ... A HB egy fokkal jobb, de a lámpák ott is csúnyák és nem illenek az összképbe; a kombi kifejezetten érdekes és továbbviszi a Tercel/Corolla Tercel kombik formavilágát; a szedán pedig simán csak egy átlagos szedán.

Nekem speciel (már) tetszik a békalámpás. A kombi meg kifejezetten tetszetős darab.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4747 Dátum: 2013.04.23 19:37:00 »
Szerintem is. Bár erősen fogyóban van belőlem a lelkesedés ezen a téren, de úgy gondolom: aki nem tesz meg mindent annak érdekében, hogy valakit lebeszéljen egy Renault Megane I-es megvásárlásáról, az súlyos hibát követ el.

Nézd, tudom, hogy kivétel lehet ez is, de a sógoromnak volt 5 évig egy Megane I-es benzines kombija. Tudtommal semmi komolyabb baja nem volt, a kötelező trafócserén kívül.  Kapott Beru-t oszt annyi.  Most nem számolom bele a sajáthibás törését, az nem üzemszerű meghibásodás.
Természetesen a kopó-fogyú cuccokat nem említeném, az a normál üzemelés "melléktermékei".
Egyszer hagyta ott valahol a kocsi, az akksi megadta magát. Mondtam neki, hogy lassan csereérett lesz, de azt mondta, hogy amíg indít marad. :-)

Ezzel természetesen nem azt írtam, hogy a Megane I. sokkal jobb autó, mint egy Rolla, és nem szállok vitába a statisztikával sem.  Hozzáteszem, hogy ezt az autót a pesti Bermuda háromszögben vettük, elsétáltunk mellette a célzott Passat felé, aztán ezzel tértünk haza.
Szerintem nem volt rossz választás.  Csak megjegyzem, hogy most egy Laguna II-ben ül.  Na ezzel már több hiba van, nem tagadom, de legfőképpen azért nem megfelelő szervizes emberhez hordta. De ez már egy másik történet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4748 Dátum: 2013.04.23 20:01:44 »
Na akkor a rajongóknak kedveskedem, aki meg nézni sem bírja, az meg azért nézze hogy szokja :D
GKPitshsa kép
Igen, a lemezfelnik is eredetiek, úgy logisztikáztam őket Békéscsabáról, jelenleg eredeti Alufelniken agyalok 80 ezerért  :devil:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4749 Dátum: 2013.04.23 20:20:08 »

jelenleg eredeti Alufelniken agyalok 80 ezerért  :devil:
fele is sok érte..... 14-15  ös szép  enyhén retros felniket dobálnak 40-60 ezer ftért ;)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4750 Dátum: 2013.04.23 20:26:51 »
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4751 Dátum: 2013.04.23 20:31:02 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4752 Dátum: 2013.04.23 20:38:40 »
igaz, és igaz. én mindenesetre akkor is olyan kocsit keresnék, ami ismerősé volt. a piacról meg vennék egy 323-as mazdát. de szimpatizálok a 306-os pözsóval is  :devil: vagy megkérném a szerelőmet, hogy keressen nekem egy kocsit, amit magának is megvenne...öcsémnek így lett kocsija és egyelőre bejött :D
Mondjuk úgy, hogy ismerőstől meg mernék venni pár olyan típust is, amit idegentől nem. De elég kicsi ez a halmaz. Bármilyen gondos karbantartás, ismert előélet mellett is adott a nagyobb meghibásodási valószínűség - ez "be van építve" az alkatrészekbe.

306-osból legfeljebb a kabriót merném megvenni, 2. (vagy 3.) autó szerepkörben, mert így nem számítana (annyira) a problémás mivolta. Mert sajnos az. A következő jellemző problémákat említi az AutoBild 2010-es TÜV-statja: elszakadó gáz- és kuplungbowdenek, meghibásodó üzemanyagpumpák, gyújtásvezérlők és -trafók, hűtő-ventillátorok és vízcsövek; átégő hengerfej-tömítések Ezekre panaszkodnak az ő tapasztalataik szerint az átlagnál gyakrabban a 306-os tulajok. Emellett, a 10-11 éves korosztályban adott egy 26 %-os bukási arány (az említett Megane I 25.4 %-ot tud), míg az ugyanennyi idős E11-es Corollánál ez 12.9 % - és a Corollánál a felsorolt hibák közül csak a hengerfej-tömítést említik (ne felejtsük el, hogy Németországról beszélünk - autópálya, tartós padlógáz... De ez persze mindkét típusnak "mentség").

A Mazda 323 19.3 %-os bukási arányt tud ebben a korosztályban.

Adalék információ a felsorolt típusok átlagos futása az adott korosztályban - az eredményt amúgy nem árnyalja, lévén kvázi egyforma: 323 117 ezer km, 306 125 ezer, Megane 113 ezer, Corolla 119 ezer.

Viszonyítási alapként, az adott korosztály legjobbja, illetve legrosszabbja: Toyota RAV4, 10.2 %, 117 ezer km; illetve Ford Ka, 35.0 %, 60 ezer km.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.23 20:43:05 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4753 Dátum: 2013.04.23 20:40:09 »
fele is sok érte..... 14-15  ös szép  enyhén retros felniket dobálnak 40-60 ezer ftért ;)
Már lefutottuk a köröket anno felni ügyben: nekem az 5, vastagküllős felnik tetszenek, a többség meg a sokküllösökre esküszik agyonspoilerezve. Én az ilyen gányolást utálom, nameg minek morcosítsak egy olyan kocsit, amit az első emelkedő megfog :D
Második téma a méret volt, szomszédék E11HB-jére tettek valami 16 colos felniket, szerintem úgy néz ki mint egy karikatúra, túl nagy méret. Nameg ha már megvettem a 14 colos téli nyári gumiszettet újonnan, szintén gyári méretekben, nem fogok még  azon agyalni hogy eladjam őket töredék áron, aztán nézzek valami zsákbamacska osztrákiában levedlett 15 éves DOT számú papucsokat (persze bármi befér a kocsi alá, csak egy jó kalapács kell, kicsit behekkeljük a doblemezt, stb).
Harmadik téma a felni ET száma, na ott már végképp elvesztettem a fonalat hogy milyen kell.
Összességében az egész autózás nem ér számomra annyit hogy 3 percnél többet foglalkozzak a témával, megy mindenből a gyári meg a gyári méret oszt nincs agyalás :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4754 Dátum: 2013.04.23 20:46:21 »
Már lefutottuk a köröket anno felni ügyben: nekem az 5, vastagküllős felnik tetszenek, a többség meg a sokküllösökre esküszik agyonspoilerezve. Én az ilyen gányolást utálom, nameg minek morcosítsak egy olyan kocsit, amit az első emelkedő megfog :D
Második téma a méret volt, szomszédék E11HB-jére tettek valami 16 colos felniket, szerintem úgy néz ki mint egy karikatúra, túl nagy méret. Nameg ha már megvettem a 14 colos téli nyári gumiszettet újonnan, szintén gyári méretekben, nem fogok még  azon agyalni hogy eladjam őket töredék áron, aztán nézzek valami zsákbamacska osztrákiában levedlett 15 éves DOT számú papucsokat (persze bármi befér a kocsi alá, csak egy jó kalapács kell, kicsit behekkeljük a doblemezt, stb).
Harmadik téma a felni ET száma, na ott már végképp elvesztettem a fonalat hogy milyen kell.
Összességében az egész autózás nem ér számomra annyit hogy 3 percnél többet foglalkozzak a témával, megy mindenből a gyári meg a gyári méret oszt nincs agyalás :D
Igazad is van ebben  :yes: ... De tényleg kapsz gyári felni-szettet is használtan, 40-50-ért simán. Kis szerencsével még talán 30-ért is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )