Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770625 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4725 Dátum: 2013.04.23 14:55:31 »
Az E12-vel kapcsolatban abszolút egyet értek veled, az E9-cel kapcsolatban abszolút nem. Az szerintem formára épp a hátsó szárnyban végződő csomagtérajtó és a csúcsos lámpái miatt nem szép. Előlről nézve teljesen jó, olyan kicsit agresszív, de a hátulja nekem nagyon nem gyerebe...
Nekem meg az tetszett a legjobban, (mosolygósfenekű Corolla), csak 93-ban már kifutott model volt, így lett E10-es Wagon.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4726 Dátum: 2013.04.23 14:57:23 »
nem akarjátok megérteni, hogy a világ nem fekete-fehér. ha az lenne, csak toyoták lennének. vagy csak citroenek  :devil:
az emberek nagyrészét nem zavarja, hogy az autója három ezrelékkel megbízhatatlanabb egy másiknál. az az emberek nagy részét zavarja ugyanakkor, ha egy autó ronda  :devil: talán ezért van piacuk az olasz meg francia kocsiknak?  :devil:
Forditott csokito: nem ronde de finom , hanem szép, de szar [rohog]

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4727 Dátum: 2013.04.23 15:02:49 »
talán ezért van piacuk az olasz meg francia kocsiknak?  :devil:
Szerintem meg azért mert ha első 3-5 évben nem annyival rosszabb mint a japók, akkor miért ne vegyük meg flottásnak, lehet van japán is drágábban, de miért fizessük ki a felárat arra a pár évre (max beszerez a közép vezetésnek párat).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4728 Dátum: 2013.04.23 15:10:12 »
Szerintem meg azért mert ha első 3-5 évben nem annyival rosszabb mint a japók, akkor miért ne vegyük meg flottásnak, lehet van japán is drágábban, de miért fizessük ki a felárat arra a pár évre (max beszerez a közép vezetésnek párat).
Ne gondold!De igen annyival rosszabbak, de van gari, igy nem a tulajé a rizikó.
A cégautónál ki nem szarja le ha sokat van szervizbe, nem ő fizeti, meg az ő munkaidejéből megy le. A nők pedig úgyis csak a jó disignt nézik, ha rossz, valahogy még a kulcs is kiesik a kezükből. A feleségem még tankolni se hajlandó :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4729 Dátum: 2013.04.23 15:17:27 »
Az emberek csak azt hiszik, hogy az össze autó megugorja az általuk támasztott tűréshatárt. Objektíven nézve, és főleg a kérdéses korban és futásban nem férhet sok kétség ahhoz, hogy a Toyota nemcsak pusztán dobogós helyen legyen, hanem minden objektíven megítélhető szempont szerint tényleg a legjobb.
Az, amiről Te beszélsz, inkább a 0km-es új autók egy részére igaz! De azokból sem mindre! Nézd csak meg pl. a Pug 407-et! 0-3 éves korban 10 autóból 1 bukik a vizsgán. Ez milyen már egy szinte újszerű autótól??? És aztán nézd meg a japánokat ugyanezen kategóriában...
Ha tizen éves autókról beszélünk, nagyságrenddel marginálisabbak a különbségek a Toyota javára. Általánosan kijelenthető, hogy minél idősebb autókat vizsgálunk, a Toyota annál inkább a legmegbízhatóbb. És itt kanyarodnék vissza diegho szempontjaihoz és állítom szembe vele a kiszemelt MeganeI-esét... Halló??!!  :ph34r:
a hit hegyeket mozgat  [rohog] de most komolyan, ha engem nem zavar, hogy havonta egyszer trélerezni kell, akkor máris megugrotta az autó a tűréshatáromat. persze ez hülye példa, de a szubjektív dolgokat nagyon nehéz értékelni.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4730 Dátum: 2013.04.23 15:22:11 »
A felszereltség variálhatósága csakis új autóvásárlásnál számít, de ezt újabban igen jól összerakják a japók. Az más kérdés, hogy itdehaza KI vesz új autót manapság? Tehát, a kérdésem az, hogy a szabad konfigurálhatóságnak mégis mi a jelentősége? (Szerintem nem sok, ellenben iszonyúan el lehet szállni vele árban)
Egy németet hiába konfigurálhatod tetszőlegesen, ha a végére 1,5x annyiba fog kerülni, mint egy azonosan felszerelt, csomagban árult japán.
Tegnap is megnéztem egy új Octaviát is, meg Golfot (aurishoz mérve), valamint egy Verso-t a Touranhoz mérve konfigurátorban.
Előbbieknél, az Octavia gyakorlatilag nincs 6-6,5 millió Ft alatt, Golf +500.000Ft.
A Touran teljesen azonos felszereltséggel +500.000Ft a Versohoz képest. Kérdem, miért?
hát először is, mi van, ha én xenonlámpát akarok és üvegtetőt? de nem kérek bőrülést, hátsó elektromos ablakot stb? a skodriba szimplán csak megveszem, a japánoknál meg a végén simán drágább lesz a kocsi, mert kötelező megvennem még csomó extrát, ami egyébként nem kellene. aztán, az európai típusokból simán lehet alkudni. nem is keveset. a VW-t nem tudom, de a fordnál-opelnél 20-25%-ot adtak. a japánoknál ez nem így működik. szóval új autóból japánt én valószínűleg nem vennék (...többet, egyszer más sikerült  :devil:). a használt az más, abból eddig nekem is csak japán volt  :devil:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4731 Dátum: 2013.04.23 15:23:13 »
Ne gondold!De igen annyival rosszabbak, de van gari, igy nem a tulajé a rizikó.
A cégautónál ki nem szarja le ha sokat van szervizbe, nem ő fizeti, meg az ő munkaidejéből megy le. A nők pedig úgyis csak a jó disignt nézik, ha rossz, valahogy még a kulcs is kiesik a kezükből. A feleségem még tankolni se hajlandó :D
Nekem múlt héten a benzinkúton mondta a pénztáros nő hogy ő még kereket sem tud cserélni az autóján ... azért tankoláson kívül rakódhatott volna némi tudás reája a munkahelyén :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4732 Dátum: 2013.04.23 15:23:42 »
Szerintem is. Bár erősen fogyóban van belőlem a lelkesedés ezen a téren, de úgy gondolom: aki nem tesz meg mindent annak érdekében, hogy valakit lebeszéljen egy Renault Megane I-es megvásárlásáról, az súlyos hibát követ el.
ebben mindenesetre teljesen egyetértek. HALLÓ DIEGHO!!!!!! NE VEGYÉL EGYES MEGANÉT!!!  :hug:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4733 Dátum: 2013.04.23 15:24:45 »
Nekem múlt héten a benzinkúton mondta a pénztáros nő hogy ő még kereket sem tud cserélni az autóján ... azért tankoláson kívül rakódhatott volna némi tudás reája a munkahelyén :D
mért, te tankoláskor kereket is szoktál cseréltetni?  [rohog]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4734 Dátum: 2013.04.23 15:32:49 »
hát először is, mi van, ha én xenonlámpát akarok és üvegtetőt?
Pont rossz a példád, mert a Toyotánál ezeket megveheted Xenon csomag és Skyview csomagban, mindenféle bőr kárpit nélkül.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4735 Dátum: 2013.04.23 15:36:48 »
... a skodriba szimplán csak megveszem, a japánoknál meg a végén simán drágább lesz a kocsi, mert kötelező megvennem még csomó extrát, ami egyébként nem kellene. aztán, az európai típusokból simán lehet alkudni. nem is keveset. a VW-t nem tudom, de a fordnál-opelnél 20-25%-ot adtak. a japánoknál ez nem így működik. szóval új autóból japánt én valószínűleg nem vennék (...többet, egyszer más sikerült  :devil:). a használt az más, abból eddig nekem is csak japán volt  :devil:
Valamivel el kell adni az autókat, ha másképpen nem kell a népnek (aranyáron). Valljuk be, van, miből engedniük. ÉS legfőképpen, van miért(!) engedniük.
Azért fusd már át az Opel konfigurátorát is! Külön fül van a gyári csomagokra, amik alapján gyakorlatilag össze tudod 99%-ban állítani az autódat. Fokozatosan csökkentik modellről modellre a külön választható kütyük sorát, talán nem véletlen.  :whistling:
A Ford dettó.
A Skoda egyszerűen drága és kész.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4736 Dátum: 2013.04.23 15:37:31 »
Pont rossz a példád, mert a Toyotánál ezeket megveheted Xenon csomag és Skyview csomagban, mindenféle bőr kárpit nélkül.  :surrender:
semmi ilyen lehetőségem nem volt ...  :no:
Felszereltségi szintek voltak, az extrák többsége csak bizonyos csomagokhoz volt rendelhető. Az enyémhez gyakorlatilag semmi (még egy tempomat sem  :whistling: )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4737 Dátum: 2013.04.23 15:37:59 »
mért, te tankoláskor kereket is szoktál cseréltetni?  [rohog]
Nem, viszont nálunk melóhelyen megkérdezem kolleganőt hogy mi adott karakter hexa kódja, tudja miről van szó és válaszol is :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4738 Dátum: 2013.04.23 15:40:45 »
semmi ilyen lehetőségem nem volt ...  :no:
Felszereltségi szintek voltak, az extrák többsége csak bizonyos csomagokhoz volt rendelhető. Az enyémhez gyakorlatilag semmi (még egy tempomat sem  :whistling: )
A mostani új modelleknél már vannak, az Aurisnál is, Rav4-nél is. Régebben lehet, hogy tényleg nem volt. De egy-két dologra külön van igény, gondolom, emiatt tették lehetővé.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4739 Dátum: 2013.04.23 15:42:26 »
...az európai típusokból simán lehet alkudni. nem is keveset. a VW-t nem tudom, de a fordnál-opelnél 20-25%-ot adtak. a japánoknál ez nem így működik.
Dehogynem, náluk is lehet alkudni. 20-25 %-ot mondjuk aligha, de azért a mai világban, legalábbis itt Magyarországon, nem tudják elkerülni az árengedményt a japán márkák sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )