Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770628 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4710 Dátum: 2013.04.23 11:32:16 »
Édes Istenem ...
Sokkal több embernek tetszik az E12, mint az E11, mert semlegesebb, időtállóbb (kevésbé a kor divatja által diktált), és a kategória összképéhez jobban illeszkedő a designja. Az E12 olyan, mint egy Golf, és ez ebben a vonatkozásban pozitívum. Az E11 designja megosztó, és sokkal több ember találja csúnyának, mint szépnek. Az E12 a legtöbb emberre semlegesen hat, ami egy nagy szériás tömegautó esetében inkább előny, mint hátrány - lásd ismét a Golf példáját.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4711 Dátum: 2013.04.23 11:37:49 »
Hát ennek ellenére kihagynám a páros számú corollákat, kivétel az E10LB, de az E12-vel meg a mostanival (nevezzük E16) nem igazán tudok zöld ágra vergődni. Marad az E15, Prius II, Skoda Octavia az 5 év múlva esedékes ótó vásárláshoz ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4712 Dátum: 2013.04.23 11:41:39 »
Nekem az E12-ben, főleg a faceliftesben az tűnik fel, hogy nem tűnik öregnek. Ha ránézünk egy kortárs kompaktra, szerintem sokkal öregebbnek néz ki...
Valószínű a jellegtelen formából adódik, de azért jól esik ránézni.  :)

Amúgy szerintem az utolsó szép Corolla az E9 lb volt.  ::)
De aki szépet akar, vegyen olaszt/francát. Aki megbízhatót, meg jót, az meg Toyotát.  ;)
Az E12-vel kapcsolatban abszolút egyet értek veled, az E9-cel kapcsolatban abszolút nem. Az szerintem formára épp a hátsó szárnyban végződő csomagtérajtó és a csúcsos lámpái miatt nem szép. Előlről nézve teljesen jó, olyan kicsit agresszív, de a hátulja nekem nagyon nem gyerebe...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4713 Dátum: 2013.04.23 11:42:30 »
nem akarjátok megérteni, hogy a világ nem fekete-fehér. ha az lenne, csak toyoták lennének. vagy csak citroenek  :devil:
az emberek nagyrészét nem zavarja, hogy az autója három ezrelékkel megbízhatatlanabb egy másiknál. az az emberek nagy részét zavarja ugyanakkor, ha egy autó ronda  :devil: talán ezért van piacuk az olasz meg francia kocsiknak?  :devil:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4714 Dátum: 2013.04.23 11:45:00 »
nem akarjátok megérteni, hogy a világ nem fekete-fehér. ha az lenne, csak toyoták lennének. vagy csak citroenek  :devil:
az emberek nagyrészét nem zavarja, hogy az autója három ezrelékkel megbízhatatlanabb egy másiknál. az az emberek nagy részét zavarja ugyanakkor, ha egy autó ronda  :devil: talán ezért van piacuk az olasz meg francia kocsiknak?  :devil:
De akkor ezek az emberek ne jöjjenek nekem a megbízhatóság fontosságával, s legfőképp ne helyezzék a többi autót a Toyota elé ebben...Választhat mást, de akkor neki NEM a megbízhatóság lesz a fontos.  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4715 Dátum: 2013.04.23 11:55:04 »
Nos eljön lassan az autóvásárlás ideje, a legfontosabb feltételek:
- 435cm-nél nem hosszabb - vonóhorog kizárva, ha 425-nél hosszabb (427-es E10 horoggal úgy fér el, hogy nekitolatok a falnak és 2-3 cm marad az ajtónál)
- elöl nagy hely, pedáloknál is, lábnak is (pl kalos/lanos-ban nem fér el a térdem, megane2-ben a lábam a pedáloknál)
- 4-5 ajtó
- klíma, szervó, 2 lufi, 3-4 csillag
- megbízható, kevés típushibás, ne horror alkatrész árak
- jó fogyasztás
- 98-tól frissebb
- évi 5-8 ezer km-re kell, rövid távokon használva, de több évig nem szeretném eladni, ezért az értékvesztés sokadlagos
- 600e környéke

Amikre gondoltam:
- megane1 csakis 5 ajtósban, próbáltam, kényelmes, jól elférek, trafó hiba elviselhető nem drága dolog
- focus 4-5 ajtósban, próbáltam, jól elférek, jól néz ki, nincs nagy kínálat, nem tudok drága hibákról
- g astra bármilyen kivitelben, még nem próbáltam, félek az olajevéstől, bár nem tudom ez mennyire baj
- thalia, próbáltam, tökéletes az üléspozíció, nem tudok drága hibákról, nagy a kínálat

első körben ezeket néztem, de ha valakinek van más ötlete, akkor csak nyugodtan, amik még szimpatikusak, de nem tudom merjem-e:
- 306 sedan
- golf4

Japánok kiesnek, mert ebben az árban nincs megfelelő japán (civic papír, carisma hosszú, 323 nem kényelmes, almera kicsi). E11 facelift-től félek, mert ha nem volt javítva az olajevés, akkor komolyat lehet szívni vele.

Pár példa, hogy milyenek vannak:
Focus:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.4_ambiente_klima_osszes_kulcs-6794859
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_fresh_gyonyoru_allapotban-6795410
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_ghia_m.o.-i._szervizkonyv-6542423

G Astra:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_16v_comfort-6812573
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_club-6764378
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_gl_fix_ar_128650km_szervizkonyv-6690867

Megane:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/megane/renault_megane_1.4_16v_authentique-6204176
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/megane/renault_megane_1.6_16v_privilege_friss_muszakival-6806579
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/megane/renault_megane_1.4_16v_alize_1.tulaj.friss_vizsga-6417236

Thalia:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/thalia/renault_thalia_1.4_comfort_klimas._csere_is_erdekel-6785708
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/thalia/renault_thalia_1.4_authentique_plus_akcio_ajandek_navigacio-6308559
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/thalia/renault_thalia_1.2_comfort_ar_alatt-6812266

hirtelen ezeket találtam, pl a pécsi fehér astra, a bordó focus és bármelyik thalia, amik talán a legjobbnak néznek ki számomra képek alapján.

Én Civicecet nézegetnék, 600 körül már jókat kapni 96-99es évjáratban, és ez a generáció már nem "papír". Korábban volt erről vita, tettem be törésteszteket is. TEchnikailag is magasan veri a kategóriatársait. Egy angol 5 ajtós sztem be is férne a garázsodba :) Viszont ebben a korban már van ezeken rohadás, de sztem a MEganon is.. Focusból meg nehéz jót kifogni, de hatalmas a kínálat. Az is egy jó választás lehet. 
Focus vagy Civic :)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4716 Dátum: 2013.04.23 11:58:51 »
Hja Focus még élhető lehet, csak vigyázni kell, mert nagyrészük céges verda volt, csillagászati kmekkel... Mondjuk ez nem feltétlenül rossz, mert flottában legalább rendesen szervizelik...  :hmmmm:

bepi!

Nekem is inkább az orra tetszik, de a hátsó rész is bejön nekem, pont a csúcsossága miatt.  :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4717 Dátum: 2013.04.23 12:07:50 »
nem akarjátok megérteni, hogy a világ nem fekete-fehér...
Természetesen nem erről van szó, de a te reakciód is jól mutatja, mennyire felesleges erőfeszítés egy másik embert megpróbálni megkímélni egy hibás döntéstől. De azt leírom újra: elszomorító, hogy ez egy Toyota-fórumon zajlik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4718 Dátum: 2013.04.23 12:13:31 »

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4719 Dátum: 2013.04.23 12:28:10 »
Természetesen nem erről van szó, de a te reakciód is jól mutatja, mennyire felesleges erőfeszítés egy másik embert megpróbálni megkímélni egy hibás döntéstől. De azt leírom újra: elszomorító, hogy ez egy Toyota-fórumon zajlik.
Én mindjárt sírni fogok... :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4720 Dátum: 2013.04.23 13:07:14 »
Természetesen nem erről van szó, de a te reakciód is jól mutatja, mennyire felesleges erőfeszítés egy másik embert megpróbálni megkímélni egy hibás döntéstől. De azt leírom újra: elszomorító, hogy ez egy Toyota-fórumon zajlik.
nem igazán értem, mit jelent az, hogy "az én reakcióm is jól mutatja". milyen reakcióm? meg egyébként is mit? én arról próbáltam meg írni, de ezek szerint csak bepi értette meg, hogy ha mindent a megbízhatósági statisztikák napszemüvegén át nézünk, akkor a toyota minimum dobogós. csakhogy ez a nézőpont egyszerűen rossz. az emberiség megbízhatósági tűréshatárát a ma kapható nagyjóból összes típus meg tudja ugrani. ezért nem vesz mindenki toyotát. vagy mazdát. vagy mittudoménmit. hanem olyan kocsikat vesznek, amik szépek, olcsók, helyben gyártják őket stb., hogy a szabad konfigurálhatóságot ne is említsem . van sok más szempont is, ami alapján meghozza valaki a döntését. és sok olyan szempont is van, ami alapján a te döntésed lenne hibás. úgyhogy csak óvatosan azzal, hogy ki hibázik, és ki nem, ha lehetne kérnem.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4721 Dátum: 2013.04.23 13:16:20 »
Az emberek csak azt hiszik, hogy az össze autó megugorja az általuk támasztott tűréshatárt. Objektíven nézve, és főleg a kérdéses korban és futásban nem férhet sok kétség ahhoz, hogy a Toyota nemcsak pusztán dobogós helyen legyen, hanem minden objektíven megítélhető szempont szerint tényleg a legjobb.
Az, amiről Te beszélsz, inkább a 0km-es új autók egy részére igaz! De azokból sem mindre! Nézd csak meg pl. a Pug 407-et! 0-3 éves korban 10 autóból 1 bukik a vizsgán. Ez milyen már egy szinte újszerű autótól??? És aztán nézd meg a japánokat ugyanezen kategóriában...

Ha tizen éves autókról beszélünk, nagyságrenddel marginálisabbak a különbségek a Toyota javára. Általánosan kijelenthető, hogy minél idősebb autókat vizsgálunk, a Toyota annál inkább a legmegbízhatóbb. És itt kanyarodnék vissza diegho szempontjaihoz és állítom szembe vele a kiszemelt MeganeI-esét... Halló??!!  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4722 Dátum: 2013.04.23 13:22:30 »
A felszereltség variálhatósága csakis új autóvásárlásnál számít, de ezt újabban igen jól összerakják a japók. Az más kérdés, hogy itdehaza KI vesz új autót manapság? Tehát, a kérdésem az, hogy a szabad konfigurálhatóságnak mégis mi a jelentősége? (Szerintem nem sok, ellenben iszonyúan el lehet szállni vele árban)

Egy németet hiába konfigurálhatod tetszőlegesen, ha a végére 1,5x annyiba fog kerülni, mint egy azonosan felszerelt, csomagban árult japán.
Tegnap is megnéztem egy új Octaviát is, meg Golfot (aurishoz mérve), valamint egy Verso-t a Touranhoz mérve konfigurátorban.
Előbbieknél, az Octavia gyakorlatilag nincs 6-6,5 millió Ft alatt, Golf +500.000Ft.
A Touran teljesen azonos felszereltséggel +500.000Ft a Versohoz képest. Kérdem, miért?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4723 Dátum: 2013.04.23 13:23:00 »
...ezek szerint csak bepi értette meg...
Nyilván.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4724 Dátum: 2013.04.23 13:32:05 »
úgyhogy csak óvatosan azzal, hogy ki hibázik, és ki nem, ha lehetne kérnem.
Szerintem is. Bár erősen fogyóban van belőlem a lelkesedés ezen a téren, de úgy gondolom: aki nem tesz meg mindent annak érdekében, hogy valakit lebeszéljen egy Renault Megane I-es megvásárlásáról, az súlyos hibát követ el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )