Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770402 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4695 Dátum: 2013.04.23 10:47:08 »
Te meg elfogult vagy a franciákkal szemben ;) Én is csak rosszat hallottam róluk- japánokhoz képest.
Én is, viszont ennek ellenére a legtöbben imádják, becézgetik őket. Japánosok meg: Hondák üveghangon mennek végig, Toyotákban nem javítják ki a kopó alkesz részeket sem, mert úgysem romlik el, elfolyt váltóolajjal vagy csapágyas váltóval járnak amíg szét nem esik az egész a francba, stb ...
Hogy Woody Allen-t idézzem: "egyszer személyesen is kipróbálnám hogy a pénz nem boldogít" :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4696 Dátum: 2013.04.23 10:51:16 »
Én is ismerek ilyet. Nem akkora ritkaság, sőt - főleg ahogy haladunk előre az életkorban.

Különben az első E11 orrát a korabeli, dupla fényszórós Celica mintájára akarta szabni a Toyota  :hmmmm: ... És az az igazság, hogy divat lett már szidni ennek a kocsinak a kinézetét, ami egy idő után öngerjesztő folyamat és túlzásokba csap(ott) át. Tény, hogy fura az E11 eleje, de legalább egyéni - és rengeteg olyan kocsi van az autótörténelemben, amelyik csúnyább.

Szerintem amúgy inkább a fara van elbaltázva, főleg sajnos a tiédé, vagyis a liftbacké. Azok a lámpák  :nonono: ... A HB egy fokkal jobb, de a lámpák ott is csúnyák és nem illenek az összképbe; a kombi kifejezetten érdekes és továbbviszi a Tercel/Corolla Tercel kombik formavilágát; a szedán pedig simán csak egy átlagos szedán.
De mivel mindig van lejjebb, kihozták az E12-t ...  :devil:
Ha meglátják az enyémet elölről legalább a ralli jut eszükbe, meg szerintem ha az embernek azt mondod Corolla, vagy az E11 vagy az E9 képe ugrik be először. E12-ről meg a H Astra, Kia C'eed ...  ::)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4697 Dátum: 2013.04.23 10:58:46 »
Én is ismerek ilyet. Nem akkora ritkaság, sőt - főleg ahogy haladunk előre az életkorban.

Különben az első E11 orrát a korabeli, dupla fényszórós Celica mintájára akarta szabni a Toyota  :hmmmm: ... És az az igazság, hogy divat lett már szidni ennek a kocsinak a kinézetét, ami egy idő után öngerjesztő folyamat és túlzásokba csap(ott) át. Tény, hogy fura az E11 eleje, de legalább egyéni - és rengeteg olyan kocsi van az autótörténelemben, amelyik csúnyább.

Szerintem amúgy inkább a fara van elbaltázva, főleg sajnos a tiédé, vagyis a liftbacké. Azok a lámpák  :nonono: ... A HB egy fokkal jobb, de a lámpák ott is csúnyák és nem illenek az összképbe; a kombi kifejezetten érdekes és továbbviszi a Tercel/Corolla Tercel kombik formavilágát; a szedán pedig simán csak egy átlagos szedán.
A szárny nélküli E11 LB fara tényleg csúnyácska. Szárnnyal azért teljesen máshogy néz ki az egész autó sziluettje. A kombi számomra túl szűk fent és a korabeli E11 és T22 Avék is hasonlóan szűkösek, legalábbis a konkurens, baltával szabdalt bódéjához képest. De az is tény, hogy elférek benne, pedig 188cm vagyok. Nem is hellyel nem vagyok teljesen kibékülve, hanem sokkal inkább az ülés és a kormány állíthatóságával, illetve, annak inkább hiányával. Nem elég széles a tartomány, amiben állíthatók. De kényelmetlennek sem mondanám, mert simán megjártuk ősszel a Békéscsaba-Pécs távot, úgy, hogy semmi bajom nem volt. Egyszerűen ideális esetben nálam alacsonyabb emberekre szabták az autót, és kész. Az Avéban viszont tényleg zavar, hogy a kormány tengely irányban nem állítható.

A kerek lámpáról: VW Polo??? Lancia Lybra??? Mini??? Ne mondja nekem senki, hogy ezeken jobban néz ki...  :nonono:
A piskóta lámpás E11 legalább már korrektül is világít. Nagyon sok "szépnek" mondott autóról ez nem mondható el...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4698 Dátum: 2013.04.23 10:59:55 »
De mivel mindig van lejjebb, kihozták az E12-t ...  :devil:
Ha meglátják az enyémet elölről legalább a ralli jut eszükbe, meg szerintem ha az embernek azt mondod Corolla, vagy az E11 vagy az E9 képe ugrik be először. E12-ről meg a H Astra, Kia C'eed ...  ::)
Hát, ezzel kb egyedül vagy... de nemcsak ezzel...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4699 Dátum: 2013.04.23 11:00:48 »
Szerintem amúgy inkább a fara van elbaltázva, főleg sajnos a tiédé, vagyis a liftbacké. Azok a lámpák  :nonono: ... A HB egy fokkal jobb, de a lámpák ott is csúnyák és nem illenek az összképbe; a kombi kifejezetten érdekes és továbbviszi a Tercel/Corolla Tercel kombik formavilágát; a szedán pedig simán csak egy átlagos szedán.
A szedán gyönyörű hátul, a háromajtós dettó (állandóan a korabeli Civic-kel keverem első ránézésre, messziről). Az ötajtósra kell a szárny, akkor simán elfogadható. A kombi meg egyszerűen koporsószállító, botrányosan néz ki.
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4700 Dátum: 2013.04.23 11:02:43 »
Hát, ezzel kb egyedül vagy... de nemcsak ezzel...  :whistling:
Most azt ne mond hogy neked bejön az E12 "design-ja".
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4701 Dátum: 2013.04.23 11:03:20 »
Most azt ne mond hogy neked bejön az E12 "design-ja".
Nekem is tetszik... ::)
         

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4702 Dátum: 2013.04.23 11:04:53 »
hát, ízlésről nem érdemes vitatkozni, de azért aki szerint a kereklámpás corolla bármilyen felállásban szép, hááát...persze nem mondom, én se a legszebb barátnőmet vettem feleségül, hanem olyat, aki főzni is tud...kérdés, hogy az ember milyen kompromisszumot köt. mondjuk van olyan kocsi, ami annyira ronda, hogy márcsak ezért is eljárnék vele, mondjuk egy első szériás multipla  :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4703 Dátum: 2013.04.23 11:05:31 »
Én is, viszont ennek ellenére a legtöbben imádják, becézgetik őket. Japánosok meg: Hondák üveghangon mennek végig, Toyotákban nem javítják ki a kopó alkesz részeket sem, mert úgysem romlik el, elfolyt váltóolajjal vagy csapágyas váltóval járnak amíg szét nem esik az egész a francba, stb ...
Az, hogy a "legtöbben" imádják a francia autójukat, pontosan ugyanúgy nem állja meg a helyét, mint az, hogy a Hondák végig üveghangon mennek, vagy a Toyotákat nem tartják karban. Ha statisztikai mennyiségeket (ezres nagyságrendeket) nézünk, nem lesz kimutatható különbség.

De ha igazad lenne, akkor még szomorúbb lenne a helyzet: hisz akkor elmondhatnánk, hogy a legtöbb tulaj által imádott, becézgetett francia autók mégis a többszörösét produkálják az üveghangon hajtott, karban nem tartott japánok által produkált hibáknak  :szemez:
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.23 11:25:56 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4704 Dátum: 2013.04.23 11:08:08 »
De mivel mindig van lejjebb, kihozták az E12-t ...  :devil:
Ha meglátják az enyémet elölről legalább a ralli jut eszükbe, meg szerintem ha az embernek azt mondod Corolla, vagy az E11 vagy az E9 képe ugrik be először. E12-ről meg a H Astra, Kia C'eed ...  ::)
Ízlések és pofonok. Az E9 a kortársaihoz ugyanúgy hasonlít, mint az E12. Az E11 nem. Hogy most melyik jelent előnyt és melyik hátrányt, az szubjektív. Nekem az E9 és E12 által képviselt irányzat szimpatikusabb, a Corollák közül, kinézetre éppenséggel a facelift előtti, HB E12 (és utána az E15) a kedvencem, és az E11 tetszik a legkevésbé.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4705 Dátum: 2013.04.23 11:08:35 »
Nekem is tetszik... ::)
Édes Istenem ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4706 Dátum: 2013.04.23 11:11:06 »
Most azt ne mond hogy neked bejön az E12 "design-ja".
Az 5 ajtósé abszolút! A 4 ajtós és a kombi kevésbé, de azokkal sincs semmi bajom, szokásos módon a lámpák sikerültek kevésbé mutatósan. Amúgy, mint autó, kiváló és bármikor vennék ilyet bármilyen más gyártmány helyett!  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4707 Dátum: 2013.04.23 11:12:28 »
Az, hogy a "legtöbben" imádják a francia autójukat, pontosan ugyanúgy nem állja meg a helyét, mint az, hogy a Hondák végig üveghangon mennek, vagy a Toyotákat nem tartják karban. Ha statisztikai mennyiségeket (ezres nagyságrendeket) nézünk, nem lesz kimutatható különbség.

De ha igazad lenne, akkor még szomorúbb lenne a helyzet: hisz akkor elmondhatnánk, hogy a legtöbb tulaj által imádott, becézgetett francia autók mégis a többszörösét produkálják az üveghangon hajtott, karban nem tartott japánok által produkáltnak  :szemez:
:yes: Nyilván, ha nem csak felületesen gondolkodik az ember, erre simán rájön...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4708 Dátum: 2013.04.23 11:24:41 »
A szárny nélküli E11 LB fara tényleg csúnyácska. Szárnnyal azért teljesen máshogy néz ki az egész autó sziluettje. A kombi számomra túl szűk fent és a korabeli E11 és T22 Avék is hasonlóan szűkösek, legalábbis a konkurens, baltával szabdalt bódéjához képest. De az is tény, hogy elférek benne, pedig 188cm vagyok. Nem is hellyel nem vagyok teljesen kibékülve, hanem sokkal inkább az ülés és a kormány állíthatóságával, illetve, annak inkább hiányával. Nem elég széles a tartomány, amiben állíthatók. De kényelmetlennek sem mondanám, mert simán megjártuk ősszel a Békéscsaba-Pécs távot, úgy, hogy semmi bajom nem volt. Egyszerűen ideális esetben nálam alacsonyabb emberekre szabták az autót, és kész. Az Avéban viszont tényleg zavar, hogy a kormány tengely irányban nem állítható.

A kerek lámpáról: VW Polo??? Lancia Lybra??? Mini??? Ne mondja nekem senki, hogy ezeken jobban néz ki...  :nonono:
A piskóta lámpás E11 legalább már korrektül is világít. Nagyon sok "szépnek" mondott autóról ez nem mondható el...
Az E11 LB fara szerintem elsősorban a lámpái miatt csúnya. Rémesek azok a formavilágba nem illő, összeolvadt gumicukor-darabokra emlékeztető izék. Más formájú és rajzolatú lámpákkal egész más lenne a helyzet - önmagában a legömbölyítettség nem gond, meg lehet azt is oldani tetszetősen.

Amúgy nem nevezném különösebben jó konstrukciónak az E11-est. Tudja a "kötelező" Toyota házi feladatot: megbízható, könnyen vezethető, gazdaságos - és ezek fontos dolgok, de ezzel kb. fel is soroltuk az előnyöket. Ami marad: egy, a legtöbb konkurenséhez képest szűk, aránylag kényelmetlen rugózású, nem különösebben praktikus, ötletes megoldásokat nélkülöző, átlagos autó. A csúcskategóriás megbízhatóság, a jö vezethetőség és a gazdaságos fenntarthatóság "viszi" az E11-et, ez nem kérdés - de az összes Corolla közül, amivel eddig közelebbi dolgom volt (E8-tól az E15-ig), ebbe fektettek a legkevesebb agymunkát a Toyota mérnökei, leszámítva a fura designt. Az előd E10 és az utód E12 egyaránt jobb autó volt a megjelenése idején.

Nem a kerek (pontosabban: ovális, ami nem ugyanaz) lámpa a gond vele. Hanem az összkép. Fura a fényszórók, az indexek, a hűtőrács és a fém felületek aránya, mérete és elhelyezkedése a kocsi orrán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4709 Dátum: 2013.04.23 11:26:19 »
Nekem az E12-ben, főleg a faceliftesben az tűnik fel, hogy nem tűnik öregnek. Ha ránézünk egy kortárs kompaktra, szerintem sokkal öregebbnek néz ki...
Valószínű a jellegtelen formából adódik, de azért jól esik ránézni.  :)

Amúgy szerintem az utolsó szép Corolla az E9 lb volt.  ::)
De aki szépet akar, vegyen olaszt/francát. Aki megbízhatót, meg jót, az meg Toyotát.  ;)