Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770706 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4545 Dátum: 2013.01.18 10:44:42 »
mert akkor nem lehetséges effajta "cserbenhagyás"
Dehogynem! Volt nálunk a családban olyan, hogy a két autó tükörje összeért, le is tört mindkettő és a szembejövő (aki átjött a saját sávjából) nem állt meg.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4546 Dátum: 2013.01.18 11:14:48 »
mi a xart keresett az a tirpák a másik sávban az egyenes úton??? ráadásul jöttek szembe!!!  :censored: én sokat gondolkodom az ilyen típusú baleseteken, és ott tartok, hogy én nem akarnám feltétlenül elkerülni az ütközést. persze nem akarok telibe kapni egy buszt szemből, de legalább a sarka vagy egy tükör vagy ilyesmi törjön le (persze a fene tudja, élesben mi történne...ha egyszer neadjisten úgy adódik, majd beszámolok...). mert akkor nem lehetséges effajta "cserbenhagyás"
Néztél már biztos orosz balesetes videókat: egy kis pöckölés és hatalmas karambolokba torkolott. Más ugyan, de pl egy motorkerékpárhoz elég csak egy kis ijesztés és máris az árokban van , vagy elcsuszik a motorral.
És gyakorlatilag nem lehet rekonstruálni, hogyis , miért volt a baleset. A tettes sokszor nem is tudja mit művelt.
Vagyis nagyon igazad van, de nagyon veszélyes rontani a helyzeten.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4547 Dátum: 2013.01.18 11:23:40 »
mi a xart keresett az a tirpák a másik sávban az egyenes úton??? ráadásul jöttek szembe!!!  :censored: én sokat gondolkodom az ilyen típusú baleseteken, és ott tartok, hogy én nem akarnám feltétlenül elkerülni az ütközést. persze nem akarok telibe kapni egy buszt szemből, de legalább a sarka vagy egy tükör vagy ilyesmi törjön le (persze a fene tudja, élesben mi történne...ha egyszer neadjisten úgy adódik, majd beszámolok...). mert akkor nem lehetséges effajta "cserbenhagyás"
Emlékeztetnélek a manapság nagy port kavart 25% átfedéses töréstesztek eredményeiről. És itt nem 80km/h volt, hanem 2*80.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4548 Dátum: 2013.01.18 11:33:50 »
hát ja, igazatok van, nyilván én is inkább az árokban kötnék ki végül... :(

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4549 Dátum: 2013.01.18 11:36:14 »
Emlékeztetnélek a manapság nagy port kavart 25% átfedéses töréstesztek eredményeiről. És itt nem 80km/h volt, hanem 2*80.
hát ha gondolod, akkor kifejtem, miért hülyeség a 2x80, de megértelek, nekem is eltartott egy ideig, mire sikerült megfejtenem  :szemez:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4550 Dátum: 2013.01.18 11:59:47 »
hát ha gondolod, akkor kifejtem, miért hülyeség a 2x80, de megértelek, nekem is eltartott egy ideig, mire sikerült megfejtenem  :szemez:
Elírtam, 80-ra emlékeztem, 60-70*2, feltételezve hogy a szembejövő is annyival tolta.
A töréstesztet meg csak 50-nel csinálják?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4551 Dátum: 2013.01.18 12:10:28 »
Elírtam, 80-ra emlékeztem, 60-70*2, feltételezve hogy a szembejövő is annyival tolta.
A töréstesztet meg csak 50-nel csinálják?
na jó, akkor kifejtem :lol:
szó nincs semmilyen kétszeres vagy összeadódó sebességekről. ha két autó 50-nel összeütközik, akkor az olyan, mintha mind a két autó 50-nel nekimenne egy falnak, mivel utána mindkettő szépen megáll, ott, ahol ütköztek. feltéve legalábbis, hogy ugyanolyan tömegűek. ha pl egy autó 50-nel ütközik egy végtelen tömegű, 50-nel szembe haladó dolognak (pl. vonat), akkor az ütközés pillanatától 50-nel fogja HÁTRAfelé folytatni az útját, úgyhogy ott igaz az összeadódás. emiatt halt meg mindenki abban a szerencsétlen astrában a mált héten, miközben a touaregnek alig gyűrődött meg az orra valamennyire.
de alapesetben a szemből ütközés = falnak ütközés.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4552 Dátum: 2013.01.18 13:07:34 »
na jó, akkor kifejtem :lol:
szó nincs semmilyen kétszeres vagy összeadódó sebességekről. ha két autó 50-nel összeütközik, akkor az olyan, mintha mind a két autó 50-nel nekimenne egy falnak, mivel utána mindkettő szépen megáll, ott, ahol ütköztek. feltéve legalábbis, hogy ugyanolyan tömegűek. ha pl egy autó 50-nel ütközik egy végtelen tömegű, 50-nel szembe haladó dolognak (pl. vonat), akkor az ütközés pillanatától 50-nel fogja HÁTRAfelé folytatni az útját, úgyhogy ott igaz az összeadódás. emiatt halt meg mindenki abban a szerencsétlen astrában a mált héten, miközben a touaregnek alig gyűrődött meg az orra valamennyire.
de alapesetben a szemből ütközés = falnak ütközés.
Ja értelek :D
Lehet valami nagy fizikus még ebbe is belekötne hogy valamelyik 8. dimenzióban a kozmikus sugárzás hatására mégis :D
Most nincs kedvem átgondolni az egyketted emszervénégyzet, impulzus meg erőket, elég volt nekem műszaki fizikából vinni a köteg pótbefizetés csekket gyakIV-re :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4553 Dátum: 2013.01.18 19:40:23 »
bepi!

Nekem az jutott most eszembe, hogy szerintem Te is újítsál be  egy fedélzeti kamerát. Akkor lesz rendszám, de legalábbis esély a rendszám megállapítására.  :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4554 Dátum: 2013.01.22 00:15:19 »
mi a xart keresett az a tirpák a másik sávban az egyenes úton??? ráadásul jöttek szembe!!!  :censored: én sokat gondolkodom az ilyen típusú baleseteken, és ott tartok, hogy én nem akarnám feltétlenül elkerülni az ütközést. persze nem akarok telibe kapni egy buszt szemből, de legalább a sarka vagy egy tükör vagy ilyesmi törjön le (persze a fene tudja, élesben mi történne...ha egyszer neadjisten úgy adódik, majd beszámolok...). mert akkor nem lehetséges effajta "cserbenhagyás"
Na, megnézném azt, aki ezt hidegvérrel megcsinálja, ráadásul úgy, hogy van 1-2 mp-e végiggondolni az egészet, és eldönteni...  :hmmmm: ...  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4555 Dátum: 2013.01.22 00:17:36 »
Elírtam, 80-ra emlékeztem, 60-70*2, feltételezve hogy a szembejövő is annyival tolta.
A töréstesztet meg csak 50-nel csinálják?
A standard Euro-NCAP frontális töréstesztnél 64 km/h a tempó. Ennyi biztos. Ezt az újfajta, 25 % átfedésest passzolom, most így hirtelen nem néztem utána.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4556 Dátum: 2013.01.22 00:18:25 »
na jó, akkor kifejtem :lol:
szó nincs semmilyen kétszeres vagy összeadódó sebességekről. ha két autó 50-nel összeütközik, akkor az olyan, mintha mind a két autó 50-nel nekimenne egy falnak, mivel utána mindkettő szépen megáll, ott, ahol ütköztek. feltéve legalábbis, hogy ugyanolyan tömegűek. ha pl egy autó 50-nel ütközik egy végtelen tömegű, 50-nel szembe haladó dolognak (pl. vonat), akkor az ütközés pillanatától 50-nel fogja HÁTRAfelé folytatni az útját, úgyhogy ott igaz az összeadódás. emiatt halt meg mindenki abban a szerencsétlen astrában a mált héten, miközben a touaregnek alig gyűrődött meg az orra valamennyire.
de alapesetben a szemből ütközés = falnak ütközés.
Jaja, ez bizony így van  ::) ... Az emotikon most annak szól, hogy hány kilós is az autó, amiben ülök.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4557 Dátum: 2013.01.22 09:14:27 »
Na, megnézném azt, aki ezt hidegvérrel megcsinálja, ráadásul úgy, hogy van 1-2 mp-e végiggondolni az egészet, és eldönteni...  :hmmmm: ...  :nonono:
én is  :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4558 Dátum: 2013.01.22 09:15:29 »
Jaja, ez bizony így van  ::) ... Az emotikon most annak szól, hogy hány kilós is az autó, amiben ülök.
erre is utaltam  :tt2:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4559 Dátum: 2013.01.22 23:02:30 »
na jó, akkor kifejtem :lol:
szó nincs semmilyen kétszeres vagy összeadódó sebességekről. ha két autó 50-nel összeütközik, akkor az olyan, mintha mind a két autó 50-nel nekimenne egy falnak, mivel utána mindkettő szépen megáll, ott, ahol ütköztek. feltéve legalábbis, hogy ugyanolyan tömegűek.
Illetve pontosan szembemennek egymással.
music