Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770297 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4050 Dátum: 2012.12.03 16:29:02 »
Azért egy japán autót is szét lehet zúzni 200ezer km alatt. Épp ez a baj ó ez japán bírja és elmarad a karbantartás aztán meg eladják mikor már költeni kéne rá kicsit, természetesen elhallgatva a problémákat. Én is így jártam, nem szóltak h eszi az olajat, de a használtautó vásárlás már csak ilyen lutri, legalább olyat vettem amire szeretek költeni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.03 16:31:10 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4051 Dátum: 2012.12.03 16:55:54 »
én 280 körül azért meggondoltam volna ezt a lancert.

klimás és ami a legfontosabb: nem rohadt!

ismét kérdem, mit vártok? ezek japán autók 300ezerig ( a német 150nél) nem esnek szét jóhogy nincsenek babusgatva hajtva vannak mint a disznó.  ez van. ezért drágább.

nekem pár éve 800ért kínálgattak 300 ezret futott szétütött carinákat hányás kül és beltérrel... akkor el is ment a kedvem még 2 évig ment a corolla alattam.

egy biztos: minél tovább kerestek annál szörnyübb autók jönnek. én is úgy vettem a mostani kocsimat mert külsöre beleszerettem .
mert tetszett. úgyis rámegy a gatyám (rá is ment) akkomeg tessen legalább.

Nem-nem. A másikat néztem, ami nem klímás és 390e. Én azt mondom: kereskedésből ha lehet SEMMIT! Esetleg márkakereskedés használtautói közül.
Eddig nekem a Carisma a legszimpibb egyébként. És el lett túlozva az, hogy mindnek szétesik a váltója, de igaz, ott van a kockázat.. De én már be merném vállalni, de unokatesómnak már tuti nem kéne így hogy ezt elmondtam :D
Egyébként az is igaz, hogy ennyi pénzért, 400 körül nem nagyon lehet normális autót kapni. De sztem pont a Carisma az, ami viszont az. Ismeretlen, ezért nagy az áresése, viszont jó a motorja, jól felszerelt, tágas, megbízható..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4052 Dátum: 2012.12.03 16:57:59 »
Ja bakker ultragáz, úgy kell nekiindulni egy autóvásárlásnak mint Colombo az ügynek. Rohadtul rühellem azokat az embereket akiknek a másik ember megtévesztése átverése a célja. Fos km óra állást is évek óta már el lehetett volna intézni azzal, hogy minden helyen rögzítenék, még a gumisnál is kötelezően és ügyfélkapun le lehetne kérdezni, ahogy azt is le lehet, hogy nem körözik.
A műszaki vizsgákon évek óta felírják a kmt, csak valamiért nem rögzítik a papírodra. Mondjuk nekem legutóbb felvitték :) Nem tudom, kötelező e, vagy csak azért mert mondtam. Ennyi elég lenne. És az NKH oldalán pedig lekérdezhető lenne minden autó.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4053 Dátum: 2012.12.03 17:47:57 »
Műszaki csak 2 évente van. Aki akarja annyiszor simán megpörgeti (igazából ezért is csak a sok km ami majdnem biztosan igaz a márkaszervizek nyilvántartásában is). Ellenben, ha szigorúan (sok millával) büntetnék az összes szervizt/ gumist/ alvázvédőt/ gk műszerészt aki nem jelenti be a nála megforduló autók km állását az jelentősen csökkentené a csalásokat, és az adózási fegyelem javulhat (mindenkinek nem számlázhat gumi fújást :D).

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4054 Dátum: 2012.12.03 17:51:01 »
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4055 Dátum: 2012.12.03 18:18:44 »
Nekem annó a Carinára felírták, hogy 69000km-el ment műszakira, pedig 246ezer volt benne óra szerint is!!!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4056 Dátum: 2012.12.03 18:27:07 »
egy biztos: minél tovább kerestek annál szörnyübb autók jönnek. én is úgy vettem a mostani kocsimat mert külsöre beleszerettem .
mert tetszett. úgyis rámegy a gatyám (rá is ment) akkomeg tessen legalább.
Én is így jártam, nem szóltak h eszi az olajat, de a használtautó vásárlás már csak ilyen lutri, legalább olyat vettem amire szeretek költeni.
És engem cikiztek a Kappa és az Alfa 155 miatt  :hug: :flowers: :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4057 Dátum: 2012.12.03 19:05:56 »
Nekem annó a Carinára felírták, hogy 69000km-el ment műszakira, pedig 246ezer volt benne óra szerint is!!!
Én az NKH-hoz szoktam vinni vizsgára, ott az utóbbi időben le is fényképezik a km órát.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4058 Dátum: 2012.12.03 19:10:03 »
És engem cikiztek a Kappa és az Alfa 155 miatt  :hug: :flowers: :D
Azért ezek az autók kelendőek lennének, ha csak ennyi hibájuk lenne, de így.. . .

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4059 Dátum: 2012.12.03 19:12:16 »
Én az NKH-hoz szoktam vinni vizsgára, ott az utóbbi időben le is fényképezik a km órát.
Ja egy manőkent nem fényképeznek annyit mint ott, de lehet azért mert nagyon szép volt a mocim :tt2: :innocent:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10261
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4060 Dátum: 2012.12.03 19:25:51 »
Én az NKH-hoz szoktam vinni vizsgára, ott az utóbbi időben le is fényképezik a km órát.
Ma voltam műszakin (nem NKH-nál), és ott is egy csomót fényképeztek, úgy látszik, ez mostanában a protokoll  :whistling:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4061 Dátum: 2012.12.03 19:55:08 »
Én az NKH-hoz szoktam vinni vizsgára, ott az utóbbi időben le is fényképezik a km órát.
Én is NKH-hoz vittem és a km-órát nálam is lefényképezték. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4062 Dátum: 2012.12.03 20:01:07 »
Azért németországba pályázni én biztosan valami nagyobb gépet vennék, nem ilyen kis autókba gondolkodnék, Galant, Accord, CarinaE, Primera lenne az ideális ilyesmire, vagy akár egy régi E190. Ennyi pénzért szerintem a legfontosabb dolog, amit nézni kell a karosszéria, arra lehet a legtöbbet költeni az ilyen régi gépeknél, mert alkatrész van hozzá dögivel bontóban is, viszont ha rohad, azzal csak sok pénzért lehet valamit kezdeni. Én az első olyan autót venném a fenti négyesből, ami nem rohad és nem széteső állapotban van. Egy kormányt, váltógombot ki lehet cserélni olcsón.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4063 Dátum: 2012.12.03 20:56:51 »
Azért németországba pályázni én biztosan valami nagyobb gépet vennék, nem ilyen kis autókba gondolkodnék, Galant, Accord, CarinaE, Primera lenne az ideális ilyesmire, vagy akár egy régi E190. Ennyi pénzért szerintem a legfontosabb dolog, amit nézni kell a karosszéria, arra lehet a legtöbbet költeni az ilyen régi gépeknél, mert alkatrész van hozzá dögivel bontóban is, viszont ha rohad, azzal csak sok pénzért lehet valamit kezdeni. Én az első olyan autót venném a fenti négyesből, ami nem rohad és nem széteső állapotban van. Egy kormányt, váltógombot ki lehet cserélni olcsón.

Sztem nem kifejezetten pályázásra kéne, a pályázás csak annyi hogy német-magyar. Jó mondjuk az is sok :) Viszont takarékosnak is kell lennie, ezért nem nézünk nagy kocsikat. Engem speciel a rohadás annyira nem izgat, jobban mondva ne legyen súlyos, de lényegesebb a gépészet állapota. Megbízhatóság. De most rákerestem a Mercikre, jó drágák.. 400ért 20on éves kocsik vannak.. Fél napokat meg nem akarunk alatta tölteni mint Csikósék :D Felső kategóránál több a xopás ennyi idősen. SZóval ne nyűgösködjön xarakodjon, meg ne kerüljön sokba fenntartani, ezért nézegetünk japánokat, meg a Focust ajánlottam még neki, múltkor meg lett nézve egy focus 500ért, de fos volt :D Persze kereskedésben, frissen szervizeltként hirdetve, azt az olaj fekete volt meg a nívó alatt, csomagtartóban meg lámpákban víz.. És engednisem akartak :D  Használtautó kereskedés, Magyarország..


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4064 Dátum: 2012.12.03 21:17:51 »
Sztem nem kifejezetten pályázásra kéne, a pályázás csak annyi hogy német-magyar. Jó mondjuk az is sok :) Viszont takarékosnak is kell lennie, ezért nem nézünk nagy kocsikat. Engem speciel a rohadás annyira nem izgat, jobban mondva ne legyen súlyos, de lényegesebb a gépészet állapota. Megbízhatóság. De most rákerestem a Mercikre, jó drágák.. 400ért 20on éves kocsik vannak.. Fél napokat meg nem akarunk alatta tölteni mint Csikósék :D Felső kategóránál több a xopás ennyi idősen. SZóval ne nyűgösködjön xarakodjon, meg ne kerüljön sokba fenntartani, ezért nézegetünk japánokat, meg a Focust ajánlottam még neki, múltkor meg lett nézve egy focus 500ért, de fos volt :D Persze kereskedésben, frissen szervizeltként hirdetve, azt az olaj fekete volt meg a nívó alatt, csomagtartóban meg lámpákban víz.. És engednisem akartak :D  Használtautó kereskedés, Magyarország..
Egy jó állapotu 190-es alá nem kell feküdnöd. Nagyon egyszerű nincs mi elromoljon rajta, minden tartós és nagyon olcsó az alkatrész hozzá (régi Swift  szinten, de 3x annyi ideig tart az alkatrész)
Németzországban meg pláne előnyös. Én inkább 600 e Ft körülit néznék, bár lehet hogy találsz olcsobbatz is normális állapotban.
Viszont nem tudom hol akarja használni, de sok Német nagyvárosba, csak modern  motoros autóval lehet behajtani, azzal is csak engedéllyel. 2000 elötti kocsikkal biztos nem lehet .