Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770389 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3990 Dátum: 2012.12.01 12:36:08 »
Miért ne lehetne sürgősen. Kell egy szerelő, aki pár nap alatt megoldja. Még mindig gyorsabb, mint még hetekig nézelődni.
Amúgy ha jól sejtem még pár német utat le lehet nyomni a váltójavításig. Illetve biztosan tudjuk, hogy francia váltó van ebben a konkrét autóban is?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3991 Dátum: 2012.12.01 12:55:11 »
Csak azért mert egy haverodnak megállt egyszer, talán még nem kéne leírni egy komplett típust  :)
Bár ami azt illeti, az elmúlt lassan két év Toyotázásom alapján egyik ismerősöm se ülne Toyotába, még ha ajándékba adnák se. :D
Akkor az ismerőseid... hmm, hogy fogalmazzak szépen... nem értenek az autókhoz  :flowers: ! A hibáknak, amiket leírtál, a túlnyomó része normális dolog, és egy ennyi idős, ennyit futott, nem-Toyota jellemzően ennél már több/durvább hibát produkál.

Persze ha a dolog úgy van kommunikálva, hogy "folyton szívok a Toyotámmal", és aki hallja, nem kér/kap róla részletes infót, hogy MI is ez a szívás konkrétan - vagy ha kap is, nem tudja értelmezni (mert nem ért hozzá), akkor valóban kialakulhat az a meggyőződése, hogy na, Toyotát sem veszünk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3992 Dátum: 2012.12.01 13:14:42 »
Akkor az ismerőseid... hmm, hogy fogalmazzak szépen... nem értenek az autókhoz  :flowers: ! A hibáknak, amiket leírtál, a túlnyomó része normális dolog, és egy ennyi idős, ennyit futott, nem-Toyota jellemzően ennél már több/durvább hibát produkál.

Persze ha a dolog úgy van kommunikálva, hogy "folyton szívok a Toyotámmal", és aki hallja, nem kér/kap róla részletes infót, hogy MI is ez a szívás konkrétan - vagy ha kap is, nem tudja értelmezni (mert nem ért hozzá), akkor valóban kialakulhat az a meggyőződése, hogy na, Toyotát sem veszünk.

Carismáról vélemény ? :)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3993 Dátum: 2012.12.01 13:39:33 »
Akkor az ismerőseid... hmm, hogy fogalmazzak szépen... nem értenek az autókhoz  :flowers: ! A hibáknak, amiket leírtál, a túlnyomó része normális dolog, és egy ennyi idős, ennyit futott, nem-Toyota jellemzően ennél már több/durvább hibát produkál.

Persze ha a dolog úgy van kommunikálva, hogy "folyton szívok a Toyotámmal", és aki hallja, nem kér/kap róla részletes infót, hogy MI is ez a szívás konkrétan - vagy ha kap is, nem tudja értelmezni (mert nem ért hozzá), akkor valóban kialakulhat az a meggyőződése, hogy na, Toyotát sem veszünk.
Mindent ki lehet magyarázni :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3994 Dátum: 2012.12.01 13:42:29 »
Sztem pont jó a carisma, utánaolvasgattam, elég megbízható, meg jól felszerelt, és mégiscsak újabb konstrukció mint a Carina. És fiatalabbat kapni ugyanolyan áron. A belseje is jobban néz ki, modernebb.
Most volt nálam egy darabig egy Carisma (egy '99-es, első szériás), a Carinát meg nagyon jól ismerem... Szvsz nem látható, és nem is érzékelhető a (fél) generációnyi különbség. Hogy melyiknek néz ki jobban a belseje... Szubjektív (nekem a Carináé jön be jobban), de jellegre meglehetősen hasonlóak. A Carinában kicsit több a hely hátul, illetve nagyobb a csomagtartója is; a beltér kidolgozási minősége valamivel jobb, főleg a japán Carináé. Vezetni kb. ugyanolyan érzés a két kocsit; a Carinának jobb, pontosabb a váltója - cserébe a Carisma szubjektíve jobban megy (1.6 vs. 1.6), ez javítja az élményt.

És ami nem lényegtelen: a Carisma is jobb az átlagnál megbízhatóság terén - viszont a Carina a kategória legjobbja (a maga korosztályában, értelemszerűen).

A Carismában tényleg fixen be kell kalkulálni az időnként (elég ritkán, úgy 100-150 ezer km-enként) esedékes váltójavítást.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3995 Dátum: 2012.12.01 13:43:50 »
Mindent ki lehet magyarázni :)
Nem akarok én kimagyarázni semmit  :) ... De te a saját kocsidat nézed (ami érthető), én meg az egész márkát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3996 Dátum: 2012.12.01 14:24:43 »
Nem akarok én kimagyarázni semmit  :) ... De te a saját kocsidat nézed (ami érthető), én meg az egész márkát.
Az emberek többsége viszont inkább saját és közeli ismerősei szavában/tapasztalatában bízik :)
Ettől függetlenül, ha valami nem várt esemény nem következik be és csak 5 év múlva gondolkodom autó cserében, listában lesz a II-es Prius és az E15 Cori is az Octavia és egyéb olasz és német autók között. Hogy klasszikust idézzek: "Nem típust veszünk, hanem állapotot" :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10261
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3997 Dátum: 2012.12.01 14:30:45 »
Azt hittem valami sokkal durvább összeg. Ez nem olyan veszélyes. Tehát ha 400-450 körül az ember talál egy jobb példányt (mint pl a fentebb linkelt) és ráborít 150 ezret a váltóra, akkor 600 ezer körül van egy hosszútávon megbízható autója. Nem biztos, hogy egy Carina is kijön olcsóbban, ráadásul ezek fiatalabbak.
...
Én alapból örülök, hogy 94-es japán gyártású a Carina: pl. Denso cuccokkal van tele, a fiatalabbak Bosch cuccokkal szinte mind injektorosak, stb.
Egy gyűrűcsere volt, ki lehetett bírni.
De amiért írok, hogy a váltója 308.000 km-t ment gyári olajjal. Még most is megy hála Istennek, és remélem, még fog is. Állítólag van egy kis nyelestengely-csapágy hangja, én nem hallom, pedig Marutin is van, azt hallom, tudom milyen. A váltás is könnyen megy. Ezek az újabb kiadású cuccok ismereteim szerint azért közel sem tudnak ennyit  :no: Ezért ha kellene, régebbi japánt vennék, lehetőleg olyat, ami nem esik bele a gyűrűhibás sorozatba (állítólag 94-esek).
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.01 14:36:28 írta vd1234 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3998 Dátum: 2012.12.01 14:49:48 »
"Nem típust veszünk, hanem állapotot" :D
Ezzel sosem értettem egyet. Szerintem elsősorban típust veszünk, és csak másodsorban állapotot. Egy konkrét példával élve: inkább egy átlagos Carina E, mint egy kiváló Laguna I.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3999 Dátum: 2012.12.01 14:54:15 »
Ezzel sosem értettem egyet. Szerintem elsősorban típust veszünk, és csak másodsorban állapotot. Egy konkrét példával élve: inkább egy átlagos Carina E, mint egy kiváló Laguna I.
Gondolkodás nélkül Laguna I. Kevés francia autók egyike ami tetszik kívülről :D
(Annyira hogy gondolkodom egy másikon, de  nem jut hirtelen eszembe)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10261
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4000 Dátum: 2012.12.01 15:09:43 »
... inkább egy átlagos Carina E...
Hát ja, félelmetes, mit kibírt ez a 4A-FE motor, szerelő nem hitte el, hogy mehet a henger ennyi olajjal (állt a dugó tetején). Még a gyertyát sem köpte be egyszer sem...A váltót meg már mondtam. Szóval menni megy, nem maradt az út szélén...ha meg vezérműszíj szakadna, nem törik a motor. Az ECU nem pofázik sokat vissza (nálam még egyszer sem hála Istennek, ami hihetetlen...), viszonylag könnyen szerelhető, meglepően alacsony lehet a fogyasztása (FUBA nem tudja 10 liter fölé vinni, kamikaze 6 liter alatti átlagokat csinál, nálam gyűrűzés után és sok rövidtávval max. 7,5l, és ez még csökkenhet az összekopás után), van ereje, kiló helyek vannak benne...nem bántam meg, hogy ezt vettem (az említett hiba miatt sem). Maximum elgondolkodnék, hogy inkább liftback vagy kombi (sedan-nál a csomagtartó nyílása néha kicsi).
De sokat mond a népítélet is róla.
A csatolt ADAC 1995-ös megbízhatósági sorrend is  :clap:
Bocs, csatolok még egyet, hogy látszódjon, mit jelentenek a számok.

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.01 15:20:27 írta vd1234 »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4001 Dátum: 2012.12.01 15:20:39 »
De amiért írok, hogy a váltója 308.000 km-t ment gyári olajjal. Még most is megy hála Istennek, és remélem, még fog is. Állítólag van egy kis nyelestengely-csapágy hangja, én nem hallom, pedig Marutin is van, azt hallom, tudom milyen. A váltás is könnyen megy. Ezek az újabb kiadású cuccok ismereteim szerint azért közel sem tudnak ennyit  :no: Ezért ha kellene, régebbi japánt vennék, lehetőleg olyat, ami nem esik bele a gyűrűhibás sorozatba (állítólag 94-esek).

Nekem sajnos nem volt szerencsém a váltóval. Csapágycsere volt, de tavasszal 5. fokozat csere is lesz a kidobálás miatt (120kmh-nál gyorsításra). Óra szerint 180ezernél cseréltem váltóolajat, gondolom gyári volt benne. Egyébként Toyota C5x-es váltóknál vannak problémák neten olvasottak szerint. Sebaj hiba ki lesz javítva és remélem egy jó ideig nem lesz más meglepetés. 5 év múlva mondok véleményt, ha addig nem lesz komolyabb probléma akkor zsír autó ez :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.01 15:26:31 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4002 Dátum: 2012.12.01 17:46:37 »
Kisfiatal!

A  konkrét példánynál, az általad leírtak alapján én kezdődő nyelestengely kopást valószínűsítenék.

És nem 168E km-et, hanem olyan 100-200E km-el többet.  Eszméletlen, hogy mennyit bírnak a japán motorok.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4003 Dátum: 2012.12.01 18:05:58 »
Ebben a kategoriában most igazán felmerülhetne ismét a Mazda 323F pl ilyesmi:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/323_f/mazda_323_f_1.5_exclusive-6386315
Vagy valami komoly érv szól eme tipus ellen? Vagy túl kicsi a Carinához, Almerához képest?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10261
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4004 Dátum: 2012.12.01 18:22:11 »
Ebben a kategoriában most igazán felmerülhetne ismét a Mazda 323F pl ilyesmi:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/323_f/mazda_323_f_1.5_exclusive-6386315
Vagy valami komoly érv szól eme tipus ellen? Vagy túl kicsi a Carinához, Almerához képest?
Nem ellene szólok. A ködlámpa hol van rajta, amit írnak?