Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770834 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3840 Dátum: 2012.11.18 14:48:14 »
nekem mindenképp  3as cápa kéne ha lehet nagy motorral. 92ben mentem egy ilyennel szép emlékeim vannak.  :wub:   
tegnapi autómániában is volt egy szép db. évek óta olvasgatom a cápabmw fórumot, hát ...pénz kell hozzá sok pénz.. :wub:

állólánykát meg csak nézem. nem is ültem még ilyenben.. :cry:
"Állólányka", ez jó  :yes: !

Én vezettem is egy ilyet  :D ... Úgy jó tíz éve. Kereskedésből elvittem próbaútra egy automata, 230.4-es változatot (2.3 négyhengeres benzines). Első generációs, facelift előtti keskeny hűtőset. Hajó-élmény  :cool2: - nagy, masszív érzetet keltő, nagyon tágas hajó, valami elképesztően jó körkörös kilátással.

Csak hát sajnos ez a típus már túlvan azon a korszakon, amikor még felbukkannak vállalható darabok, aránylag kis pénzért. Ebből a szarok már gyakorlatilag kihaltak - ami megmaradt, az többnyire jó is, és az ára is ennek megfelelő. Itt azért már javarészt ötszámjegyű euro-összegekről beszélünk. És az olcsóbbakkal nagyon kell vigyázni, mert ez a típus azért még eléggé szeretett rozsdásodni, és bele lehet futni átbaxós pénztemetőkbe.

------------------------------

A "kiscápa" első generációs BMW 3-as, az (még) más kategória... Sokkal alacsonyabb ár-régiókban mozog, és abból azért még mindig bele lehet futni ápolt, megkímélt, első-második gazdás példányokba (főleg alapmodellekbe), pár ezer euroért.

Viszont nagy motorral... A hathengeresek... Azok ritkák, és drágák. És nagyságrenddel költségesebbek is.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.18 14:53:32 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3841 Dátum: 2012.11.18 15:03:19 »
Igen, persze, és még sok más terület is... Kína... Stb stb stb... De én most próbáltam olyanokat mondani, amik mégis közelebb vannak. Fene tudja, számomra valahogy nem dicséret, hogy az átlag magyar autóvásárló ebből a szempontból úgy gondolkodik, mint az üzbég vagy a török. Jó, nyilván megvannak ennek az anyagi okai is.

Észak Amerikát kihagytátok  :hug: Úgy tudom, ott meg 5 ajtós nincs szinte egyáltalán. Ott menő a sedan. Tényleg, HOnda Accord pl van a németeknél? Mert ugye abból sincs 5 ajtós, mondjuk kombi az meg van az igaz. De sedan van kint? :)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3842 Dátum: 2012.11.18 15:07:15 »
Aki kimegy külföldre dolgozni, az miért adja el az autóját ?  :hmmmm:
Unokatesómnak pont azért kéne kocsi, hogy tudjon ingázni német-magyar közt. Most amire érdeklődtem, Civic, az meg azért akarja eladni 1 év után, mert biztossá vált a kinti meló.. Így egy kicsit gyanús lett a dolog, hogy egy év után el akarja adni  :hmmmm: Igaz, ajánlotta a szervízt bővebb infokért, ahova hordták.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3843 Dátum: 2012.11.18 15:13:57 »
Észak Amerikát kihagytátok  :hug: Úgy tudom, ott meg 5 ajtós nincs szinte egyáltalán. Ott menő a sedan. Tényleg, HOnda Accord pl van a németeknél? Mert ugye abból sincs 5 ajtós, mondjuk kombi az meg van az igaz. De sedan van kint? :)
Accord van a németeknél, persze. Szedán és kombi.

USA: persze, ott is nagy divat a szedán, a normál személyautók között. Náluk tényleg úgyszólván csak szedán meg kombi van. De a hsz-ban, amit idéztél, nem erről volt szó, hanem hogy a kicsi és a kompakt szedánok menők-e, és ha igen, akkor hol.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3844 Dátum: 2012.11.18 15:18:00 »
Aki kimegy külföldre dolgozni, az miért adja el az autóját ?  :hmmmm:
Unokatesómnak pont azért kéne kocsi, hogy tudjon ingázni német-magyar közt. Most amire érdeklődtem, Civic, az meg azért akarja eladni 1 év után, mert biztossá vált a kinti meló.. Így egy kicsit gyanús lett a dolog, hogy egy év után el akarja adni  :hmmmm: Igaz, ajánlotta a szervízt bővebb infokért, ahova hordták.
Hát pl. azért adja el, mert kint nem tudja (ki)használni, és/vagy honosítania kéne ott a kocsit. Sok országban nem tolerálják, hogy ott dolgozó, tartósan ott élő külföldi állampolgárok a külföldi rendszámú kocsijaikkal közlekedjenek kint tartósan. Egyik barátom másfél éve Ausztriában dolgozik; tavaly ősszel kivitte az autóját és elkezdett ott mászkálni vele; pár hónap után ellenőrizték a rendőrök, és közölték vele, hogy ők most jó fejek lesznek és elengedik, de tessék az autót sürgősen regisztráltatni és átrendszámozni, különben legközelebb szaftos bírság lesz. Meg is tette - de neki így megérte, mert kint is napi szinten szüksége van a kocsira.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3845 Dátum: 2012.11.18 15:42:38 »
Aki kimegy külföldre dolgozni, az miért adja el az autóját ?  :hmmmm:
Unokatesómnak pont azért kéne kocsi, hogy tudjon ingázni német-magyar közt. Most amire érdeklődtem, Civic, az meg azért akarja eladni 1 év után, mert biztossá vált a kinti meló.. Így egy kicsit gyanús lett a dolog, hogy egy év után el akarja adni  :hmmmm: Igaz, ajánlotta a szervízt bővebb infokért, ahova hordták.

A verzio: Orszagonkent valtozoak az erre vonatkozo szabalyok. Engem Angliaba megbuntettek a magyar rendszamu motorkerekpar miatt, mert tobb, mint fel evig hasznaltam ott. Elso korben kivettek alolam, es trelerrel elvittek, majd ki kellett valtanom, el kellett tuntetnem, majd ezek utan birosagi ugy lett belole tovabbi penzbirsaggal. Osszesen kb 570ezer forintnyi font volt a tortenet.

B verzio:Aki kimegy kulfoldre, az viszonylag keveset van otthon, arra az eves szinten nehany hetre meg felesleges fenntartani, tarolni, karbantartani egy jarmuvet, mar ha van hol tartani egyaltalan. Olcsobb berelni az adott idore, vagy taxival kozlekedni.

Perverzio: regisztraltatni kulfoldon draga es kulfoldiul van, es egy esetleges eladasnal szinten kulfoldiul, kulfoldikent kellene elmagyarazni ezt a baromsagot, hogy miert van igy a papirmunka.... Vagy ha haza akarod vinni eladni, vagy csak vissza, akkor ismet magyar regadot befizetni?! Wrong way. Illetve no way.
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3846 Dátum: 2012.11.18 16:02:19 »
Osszesen kb 570ezer forintnyi font volt a tortenet.
Jézusom  ::) ... Hát akkor cimborám tényleg még igen olcsón megúszta, a szóbeli figyelmeztetéssel az osztrák rendőr részéről.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3847 Dátum: 2012.11.18 16:08:27 »
Azt eleg olcson.

(lehet kuldtem hozzad egy tanulot. ket het mulva koltozik pecsre a lany, majd kellene az elerhetoseged)
kisa
born to ride

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3848 Dátum: 2012.11.18 16:09:21 »
Hát pl. azért adja el, mert kint nem tudja (ki)használni, és/vagy honosítania kéne ott a kocsit. Sok országban nem tolerálják, hogy ott dolgozó, tartósan ott élő külföldi állampolgárok a külföldi rendszámú kocsijaikkal közlekedjenek kint tartósan. Egyik barátom másfél éve Ausztriában dolgozik; tavaly ősszel kivitte az autóját és elkezdett ott mászkálni vele; pár hónap után ellenőrizték a rendőrök, és közölték vele, hogy ők most jó fejek lesznek és elengedik, de tessék az autót sürgősen regisztráltatni és átrendszámozni, különben legközelebb szaftos bírság lesz. Meg is tette - de neki így megérte, mert kint is napi szinten szüksége van a kocsira.

Tényleg ezt valahol olvastam is, hogy kint se lehet korlátlanul furikázni. Pedig unokatesóm itthon akar kocsit venni, miközben nem nagyon gondolkodik tartós itthonlétben. Bár a mostani melójuk idénymunka, pár hónapra mennek ki, majd vissza, de akar majd valami fixet. Állítólag most kint is nehéz fix melót találni.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3849 Dátum: 2012.11.18 16:11:08 »
Accord van a németeknél, persze. Szedán és kombi.

USA: persze, ott is nagy divat a szedán, a normál személyautók között. Náluk tényleg úgyszólván csak szedán meg kombi van. De a hsz-ban, amit idéztél, nem erről volt szó, hanem hogy a kicsi és a kompakt szedánok menők-e, és ha igen, akkor hol.

Jó de USAban menő a Jetta/Civicsedan, meg az Elantra is.. EUban meg ugye nem. Korábban erről is volt szó. Az Elantrát is csak itt keleten árulják egyetlen motorral. USAban meg elég jól menő autó.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3850 Dátum: 2012.11.18 16:40:41 »
Perverzio: regisztraltatni kulfoldon draga es kulfoldiul van, es egy esetleges eladasnal szinten kulfoldiul, kulfoldikent kellene elmagyarazni ezt a baromsagot, hogy miert van igy a papirmunka.... Vagy ha haza akarod vinni eladni, vagy csak vissza, akkor ismet magyar regadot befizetni?! Wrong way. Illetve no way.
Az a lehetőség nem áll fenn, hogy nem vallod be, hogy ott dolgozol? Van magyar lakcímed, magyar okmányod, EU-van.
Rendőr megállít, akkor nem kell mindjárt elmondani, hogy" már 1 éve itt dolgozom".
Unokatesóm 2 évig volt kint németországban (2x is), magyar rendszámú kocsival ingáztak.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3851 Dátum: 2012.11.18 16:59:54 »
Az a lehetőség nem áll fenn, hogy nem vallod be, hogy ott dolgozol? Van magyar lakcímed, magyar okmányod, EU-van.
Rendőr megállít, akkor nem kell mindjárt elmondani, hogy" már 1 éve itt dolgozom".
Unokatesóm 2 évig volt kint németországban (2x is), magyar rendszámú kocsival ingáztak.

Nem volt kerdes, hogy mit csinalok. A jogsim angol volt (kiallitasi datum rajta ugye...), utlevelem alapjan meg meg tudjak nezni, hogy miota van regisztralt lakcimem, es mivel van regisztralt angol lakcimem, igy eletvitel szeruen ott elek; jogilag rezidens vagyok. Amennyiben rezidens vagyok, ugy az angol torvenyek ertelmeben nem vagyok jogosult a rezidens statuszomat kivalto papir kezhezvetele utan nem angliaban biztositott jarmuvet vezetni***,(+utado nem volt befizetve, nem volt a jarmu angol muszaki ellenorzesen, nem volt befizetve a reg. ado. es persze az angol rendszam is hianyzott.)

Amugy is oszinte ember vagyok, de harom mindennel felszerelt rendor elleneben plane nem kezdek el hazudozni, meg felrebeszelni.... Fel evvel kesobb a birosagon nagyon jol tudtak idezni a korabbi vallomasombol, szerintem kifejezetten ciki lett volna ott lebukni.


*** Ha valami oknal fogva nem angol rendszamu jarmuvel kell kozlekedni, es rezidens vagy, akkor van lehetoseg egy napos biztositas kotesere is, ez cegektol, eletkortol, jarmutol fuggoen 20-100font egy napra.
kisa
born to ride

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3852 Dátum: 2012.11.18 18:05:17 »
Jó, anglia kicsit azért más, az nem a szomszédban van  ;)
De hol találok arra szabályt, hogy ha mondjuk heti 5 napot ausztriában dolgozom, de hétvégére hazajövök, akkor odakinn nem használhatom a magyar autómat?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3853 Dátum: 2012.11.18 18:21:54 »
Valoszinuleg az erre szakosodott osztrak miniszterium tajekoztatojaban :)
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3854 Dátum: 2012.11.18 18:31:22 »
Jó, anglia kicsit azért más, az nem a szomszédban van  ;)
De hol találok arra szabályt, hogy ha mondjuk heti 5 napot ausztriában dolgozom, de hétvégére hazajövök, akkor odakinn nem használhatom a magyar autómat?
ott, ahol a tartózkodással kapcsolatos szabályok vannak (pl ha van lakcímed ausztriában, akkor egy pillanat alatt kiderítik, hogy van-e munkahelyed is. onnantól tuti vesztett ügyed van :D). nálunk is ugyanez van, 6 havi tartózkodás felet KÖTELEZŐ regisztráltatni a kocsidat, ha külföldi volt. ugyanez van belgiumban is, SŐT, se ott, se itthon NEM LEHET a jogosítványt sem használni szabályosan, át kell papírozni a helyire. európai unió bzmeg, nem hittem a szememnek, amikor először láttam a vonatkozó kormányrendeletet. de ezzel legalább nem vagyunk egyedül, ezek szerint a belgák meg angolok meg osztrákok ugyanezt csinálják.