Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770275 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3810 Dátum: 2012.11.15 23:02:50 »
Tudjátok, melyik karosszéria a menő nyugaton? A kupé. Meg a kabrió. Felső kategóriában, és/vagy prémium márkák esetén is ilyet vesz, aki igazán ad a megítélésre, az exkluzivitásra. A szedán "kötelező" mondjuk egy S-Merci osztályában, de semmi több. Ami menő, az a kupé (vagy a kabrió).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3811 Dátum: 2012.11.16 18:24:17 »
Nem. Nem az autók valós kvalitásairól volt szó, hanem a megítélésükről. A német piac pedig reprezentatív ebből a szempontból, a többi nyugat-európai országra nézve is. A szedán, prémium márkák kivételével, nem menő nyugaton. Minél kisebb, annál kevésbé menő. A kompakt szedán már-már ciki, vagy legalábbis nagyon papás. A kis szedánt, á la Thalia, gyakorlatilag nem is ismerik. Anno pl. a VW (Derby) és az Opel (Corsa A TR) megpróbálkozott vele, de a piacon mindkét modell bukás volt, le is álltak velük.



Ez nem arról szól, hogy nekünk el kell-e fogadni ezt az álláspontot. Nem kell; de akkor legyünk tisztában vele, hogy ez annyit jelent, hogy ebben a kérdésben az olyasmi piacok álláspontjához orientálódunk, mint a Balkán, az ex-SZU, Törökország vagy India - és nem Európa fejlettebb feléhez. A felsorolt helyeken menők a kisebb szedánok is. Úgy általában a szedán. De nyugaton nem az (kivéve a prémiumokat, és a felső kategóriát).

----------------------------

A Lexus azért sikertelen a nagy európai piacokon (nemcsak a németeknél), mert a prémium kategóriában az európai vevő végtelenül konzervatív. Ez egy teljesen más történet.

Felsoroláshoz tartozik még Latin-Amerika...Fiat Uno sedan alias Duna...Opel Corsa B sedan ,Chevrolet Prizma ( C Corsa sedan )
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3812 Dátum: 2012.11.16 18:32:39 »
Hála istennek a német partnereim, főnököm nem ismeri a sedan Corollát, mert nincs náluk :yes: Remélem egy darabig még nem várják el hogy lecseréljem.Nekem még elég jó :sorcerer:
Őnáluk mindenki A4 Avanttal, a főnök pedig A5-el jár és 3 évente lecserélik.


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3813 Dátum: 2012.11.16 18:39:50 »
Palaczk!
Nekem valahogy a belinkelt sedánok is szimpatikusak :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3814 Dátum: 2012.11.17 10:01:29 »
Felsoroláshoz tartozik még Latin-Amerika...
Igen, persze, és még sok más terület is... Kína... Stb stb stb... De én most próbáltam olyanokat mondani, amik mégis közelebb vannak. Fene tudja, számomra valahogy nem dicséret, hogy az átlag magyar autóvásárló ebből a szempontból úgy gondolkodik, mint az üzbég vagy a török. Jó, nyilván megvannak ennek az anyagi okai is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3815 Dátum: 2012.11.17 10:04:02 »
Palaczk!
Nekem valahogy a belinkelt sedánok is szimpatikusak :flowers:
A Derby még hagyján; de a Corsa TR szörnyen esetlen szerintem. De, mondom, nem arról van szó, hogy jól néz-e ki x szedán, vagy sem. Hanem hogy milyen a megítélése.

Mondom, formailag nekem sincs semmi bajom sem a te Corolláddal, sem az aktuális Jettával. Szép autók.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3816 Dátum: 2012.11.17 10:22:21 »
A Derby még hagyján; de a Corsa TR szörnyen esetlen szerintem. De, mondom, nem arról van szó, hogy jól néz-e ki x szedán, vagy sem. Hanem hogy milyen a megítélése.

Mondom, formailag nekem sincs semmi bajom sem a te Corolláddal, sem az aktuális Jettával. Szép autók.
A minimum30 éves autóknál az tetszik, amit a maiaknál hiányolok, a nagy ablakok , a jó kilátás minden irányba, hátra is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3817 Dátum: 2012.11.17 10:43:24 »
A minimum30 éves autóknál az tetszik, amit a maiaknál hiányolok, a nagy ablakok , a jó kilátás minden irányba, hátra is.
:yes:

Bizony ám! Most szívemből szóltál. De nem is kell ehhez 30 éves autó; vagy inkább úgy mondanám, hogy azoknál a típusoknál érvényesül ez még, amik kb. 30 évvel ezelőtt kerültek piacra: Golf II, 190-es Merci, stb.

A dolog amúgy szvsz nagyon jelentős problémát jelent, mert lassan tényleg kezd tragikomikus lenni, hogy a legújabb típusokból mennyire rossz a kilátás - főleg ferdén oldalra-hátra, illetve hátra. A hátsó szélvédő, leginkább a csapotthátú kiskocsikon és kompaktokon, lassan lőréssé silányul  ::) ... Ehhez jön az extrém módon felhúzott övvonal idióta divatja... És most írtam le a lényeget: ez bizony divat, semmi más - egy bizonyos szintig a passzív biztonság növelése indokolta a tendenciát, de ma már rég öncélúvá vált a folyamat. Simán lehetne a mai csapotthátúakba kétszeres magasságú hátsó szélvédőket tervezni, anélkül, hogy ez rontaná az ütközésvédelmet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3818 Dátum: 2012.11.17 10:56:36 »
Tudjátok, melyik karosszéria a menő nyugaton? A kupé. Meg a kabrió. Felső kategóriában, és/vagy prémium márkák esetén is ilyet vesz, aki igazán ad a megítélésre, az exkluzivitásra. A szedán "kötelező" mondjuk egy S-Merci osztályában, de semmi több. Ami menő, az a kupé (vagy a kabrió).
Ez kicsit olyan volt, mint mikor 1980-ban valaki kijutott 2hétre az USA-ba és elmesélte milyen. Ne vedd rossz néven, de szerintem hasonlóak itthon, és úgy általában a nyugaton a prioritások menő autók közt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3819 Dátum: 2012.11.17 11:01:28 »
Ez kicsit olyan volt, mint mikor 1980-ban valaki kijutott 2hétre az USA-ba és elmesélte milyen. Ne vedd rossz néven, de szerintem hasonlóak itthon, és úgy általában a nyugaton a prioritások menő autók közt.
Nem szántam olyannak. Amúgy huszon-pár évnyi német autóslap olvasására alapozom. És amit írtam, megállja a helyét.

Igen, hasonlóak a prioritások. És egyre hasonlóbbak. De azért még vannak bőven különbségek, és szerintem belátható időn belül lesznek is. Persze ennek jelentős részben az anyagi háttér az oka.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3820 Dátum: 2012.11.17 12:05:26 »
A kis szedánt, á la Thalia, gyakorlatilag nem is ismerik.
Thaliát nem is forgalmazták tőlünk nyugatra. Amikor unokatesóm aki kint dolgozott, valami probléma miatt begurult a márkaszervízbe Németországba, nagy szemekkel nézték és közölték, hogy ehhez az autóhoz abban az országban nincs alkatrész, felejtse el... Aztán valahogy megoldódott.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3821 Dátum: 2012.11.17 12:15:26 »
Thaliát nem is forgalmazták tőlünk nyugatra. Amikor unokatesóm aki kint dolgozott, valami probléma miatt begurult a márkaszervízbe Németországba, nagy szemekkel nézték és közölték, hogy ehhez az autóhoz abban az országban nincs alkatrész, felejtse el... Aztán valahogy megoldódott.
Ha csak nem gyűrték össze a hátulját, lényegében egy Clio :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3822 Dátum: 2012.11.17 12:19:54 »
Thaliát nem is forgalmazták tőlünk nyugatra. Amikor unokatesóm aki kint dolgozott, valami probléma miatt begurult a márkaszervízbe Németországba, nagy szemekkel nézték és közölték, hogy ehhez az autóhoz abban az országban nincs alkatrész, felejtse el... Aztán valahogy megoldódott.
Na ja. Ráadásul ahol forgalmazzák is, többnyire nem Thaliának hívják, hanem Symbolnak. Tudtommal rajtunk kívül csak a lengyelek ismerik Thalia néven.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3823 Dátum: 2012.11.17 12:27:40 »
Ha csak nem gyűrték össze a hátulját, lényegében egy Clio :D
Szerintem aránylag kevés olyan alkatrésze lehet, amely tényleg csereszabatos a Clioéval... Az, hogy a Clion alapul, csak egy dolog. De számtalan részletében különbözik. Más a futómű is, például. Még a leginkább a motor & erőátvitel egység egyezhet meg, de tutira ott is vannak apró eltérések.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3824 Dátum: 2012.11.17 12:58:23 »
Ha csak nem gyűrték össze a hátulját, lényegében egy Clio :D
Ne hidd, teljesen más!
Egy jóbarátomnak Clioja van és mondja, hogy teljesen más, a Clioba jobb minőségűek a cuccok. Pl az első hűtőrács, ami ránézésre azonos, az sem cserélhető, mert más. De a belseje is más a Clio sokkal finomabb, puhább. A Thalia olyan rideg mint a régi swift. A motorkkal meg az a helyzet, hogy a Thalia mindig egy generációval régebbieket kapott. Pl 1.4 benzinesből volt 60, 75 és 90 lóerős. A Clioba az utóbbi kettő ment a Thalia-ba az előbbi kettő.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...