Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770290 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3780 Dátum: 2012.11.13 18:07:47 »
Ha befér a nyíláson :tt2:
Ami nem fér be, az megy a tetőcsomagtartóra vagy az utánfutóba :tt2: De ezek igen ritkán kerülnek bevetésre- és ezen esetek többségében egy kombi se segítene :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3781 Dátum: 2012.11.14 01:54:09 »
En a sedan Fokaba nem tudtam berakni a becsomagolt babagyat, mert hiaba dontottem le a hatso uleseket, a nyilas nem volt eleg szeles. Egy sima hatchback-be is bement volna, nemhogy kombiba. Utanfutom es tetocsomagtartom nem volt. Ami a prakikussagot illeti, szar a szedan, nincs mit ezen szepiteni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3782 Dátum: 2012.11.14 08:55:35 »
En a sedan Fokaba nem tudtam berakni a becsomagolt babagyat, mert hiaba dontottem le a hatso uleseket, a nyilas nem volt eleg szeles. Egy sima hatchback-be is bement volna, nemhogy kombiba. Utanfutom es tetocsomagtartom nem volt. Ami a prakikussagot illeti, szar a szedan, nincs mit ezen szepiteni.
Hát ja ,de kombi Corolla nem volt már,(ill nekem volt elötte 2db is, de nem használtam abszulut semmire a kombiságát) Auris még nem volt és nem is tetszett, mert akkor harangozták be , hogy majd lesz.
És remélem a jövöben mindig kevesebbet kell cipekednem. Lehet megint sedánt vennék.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3783 Dátum: 2012.11.14 16:12:41 »
En a sedan Fokaba nem tudtam berakni a becsomagolt babagyat, mert hiaba dontottem le a hatso uleseket, a nyilas nem volt eleg szeles. Egy sima hatchback-be is bement volna, nemhogy kombiba. Utanfutom es tetocsomagtartom nem volt. Ami a prakikussagot illeti, szar a szedan, nincs mit ezen szepiteni.
:yes: :yes: :yes:

Kinek mi az autó:
- akinek pl. élvezeti cikk, státusz szimbólum, az vegyen szedánt
- akinek pl. használati cikk, funkcionalitást betöltő, praktikus eszköz (netán munkaeszköz), az vegyen 5ajtósat vagy kombit
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.14 16:15:32 írta robi »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3784 Dátum: 2012.11.14 16:15:50 »
En a sedan Fokaba nem tudtam berakni a becsomagolt babagyat, mert hiaba dontottem le a hatso uleseket, a nyilas nem volt eleg szeles. Egy sima hatchback-be is bement volna, nemhogy kombiba. Utanfutom es tetocsomagtartom nem volt. Ami a prakikussagot illeti, szar a szedan, nincs mit ezen szepiteni.
A Carina-E sedan-omba simán belefért a hátsó üléseket ledöntve a 140x70-es babaágy lapra szerelve!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3785 Dátum: 2012.11.14 16:17:20 »
:yes: :yes: :yes:

Kinek mi az autó:
- akinek pl. élvezeti cikk, státusz szimbólum, az vegyen szedánt
- akinek pl. használati cikk, funkcionalitást betöltő, praktikus eszköz (netán munkaeszköz), az vegyen 5ajtósat vagy kombit
Mindig a babákkal jöttök, az már 20 éve nincs (24 éves a lányom) :hug:
- akinek élvezeti cikk az vegyen cupét vagy cabriót [rohog]
- mint  munkaeszköz: elég a mobil, laptop, alu-mintakuffer ;) az még a motoron is elférne.
- cuccolni valóban a kombi a jó, bár egy kg-al se bír többet mint egy sedan, sokszor az a korlát számomra.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.14 16:24:15 írta OldPiet »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3786 Dátum: 2012.11.14 16:25:59 »
Csak 2 éve van gyerekünk.

Első autónk szedán volt. Azt hittük csak ilyen autó létezik a világon, más autó is ugyanilyen, hiába néz ki máshogy.
Aztán lett egy Corolla HB. Megváltás volt. Mennyit szívtunk éveken át a szedán csomagtartó ki-be pakolgatásával. A nehéz csomagok megemelésével az egekbe. Miközben a HB nyílása nem csak sokkal nagyobb, alacsonyabb is, csak "be kell dobálni". Baba eközben jött meg.
Most meg a kombi az igazi királyság. Végre nem kell mindig ügyelnem, hogy óvatosan pakoljak be hogy minden elférjen kisebb utakon. Tényleg szó szerint elég bedobálni mindent, úgyis elfér.

Nekem ez a kényelem mindent megér.
Meg nehogy má' vegyek több millióért egy autót, azt' be se férjen egy láda krumpli, wazze!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3787 Dátum: 2012.11.14 16:49:31 »
Csak 2 éve van gyerekünk.

Első autónk szedán volt. Azt hittük csak ilyen autó létezik a világon, más autó is ugyanilyen, hiába néz ki máshogy.
Aztán lett egy Corolla HB. Megváltás volt. Mennyit szívtunk éveken át a szedán csomagtartó ki-be pakolgatásával. A nehéz csomagok megemelésével az egekbe. Miközben a HB nyílása nem csak sokkal nagyobb, alacsonyabb is, csak "be kell dobálni". Baba eközben jött meg.
Most meg a kombi az igazi királyság. Végre nem kell mindig ügyelnem, hogy óvatosan pakoljak be hogy minden elférjen kisebb utakon. Tényleg szó szerint elég bedobálni mindent, úgyis elfér.

Nekem ez a kényelem mindent megér.
Meg nehogy má' vegyek több millióért egy autót, azt' be se férjen egy láda krumpli, wazze!
A krumplit zsákban árulják és szállitják :lol:
A mai sedánok nem Trabik vagy Ladák, hogy  magasra kelljen emelni a cuccot :no:
Azért nekem is volt több kombim is:1db Dácia, 3db Corolla Wagon :hmmmm:
Akkor természetes volt hogy sok hely van, mostanában megint nem hiányzik.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3788 Dátum: 2012.11.14 17:53:46 »
Nos, emailben érdeklődni fogok egy Civic felől, sztetek miket kérdezzek?  :) Esetleg van valami beugratós kérdés? :D

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3789 Dátum: 2012.11.14 18:24:31 »
Nos, emailben érdeklődni fogok egy Civic felől, sztetek miket kérdezzek?  :) Esetleg van valami beugratós kérdés? :D
Milyen Civic?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3790 Dátum: 2012.11.14 18:31:58 »
Milyen Civic?
Ez nagyon beugratós kérdés [rohog]

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3791 Dátum: 2012.11.14 18:33:11 »
Milyen Civic?

96os 5ajtós  :hug: De közben már írtam neki, nem bírtam ki :D Konkrét kérdésekkel  :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3792 Dátum: 2012.11.14 18:34:32 »
96os 5ajtós  :hug: De közben már írtam neki, nem bírtam ki :D Konkrét kérdésekkel  :)
Az angol?
Talán csak a 3 ajtós volt japán? :hmmmm:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3793 Dátum: 2012.11.14 18:41:13 »
Az angol?
Talán csak a 3 ajtós volt japán? :hmmmm:

Meg a sedan. Az 5 ajtós az Rover kasztni Honda gépészettel. És angol gyártás.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3794 Dátum: 2012.11.14 18:47:53 »
Csak 2 éve van gyerekünk.

Első autónk szedán volt. Azt hittük csak ilyen autó létezik a világon, más autó is ugyanilyen, hiába néz ki máshogy.
Aztán lett egy Corolla HB. Megváltás volt. Mennyit szívtunk éveken át a szedán csomagtartó ki-be pakolgatásával. A nehéz csomagok megemelésével az egekbe. Miközben a HB nyílása nem csak sokkal nagyobb, alacsonyabb is, csak "be kell dobálni". Baba eközben jött meg.
Most meg a kombi az igazi királyság. Végre nem kell mindig ügyelnem, hogy óvatosan pakoljak be hogy minden elférjen kisebb utakon. Tényleg szó szerint elég bedobálni mindent, úgyis elfér.

Nekem ez a kényelem mindent megér.
Meg nehogy má' vegyek több millióért egy autót, azt' be se férjen egy láda krumpli, wazze!

Ezt én is írhattam volna.  Igaz egyterűnk, van, de a kombi is ganz egal ebből a szempontból.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.