Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770693 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3480 Dátum: 2012.05.16 09:35:23 »
(Ugyanakkor E12-ről szerintem nem lenne túl nagy előrelépés ezekre váltani.)
Ezt én is pont így gondolom. Én pedig már kifejtettem, hogy nekem mi jelentene előrelépést  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3481 Dátum: 2012.05.16 09:43:51 »
Hm, szerintem ehhez a tömeghez (ami kb. annyi, mint az E12-é) azért kevesellném azt a 75 lóerőt.  :hmmmm:
Csak 1180kg,  a gyorsulás mai szemmel gyenge, de  lehet tartani a lépést az átlagos takarékosan hajtott autókkal. Fogyi max 6,5 l
És nincs rajta semmi drága ami elromolhat, elektromos meg pláne nulla :sorcerer:
Max tömitések meg rozsda, ha sérült volt.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3482 Dátum: 2012.05.16 09:50:50 »
Hm, szerintem ehhez a tömeghez (ami kb. annyi, mint az E12-é) azért kevesellném azt a 75 lóerőt.  :hmmmm:
Hobbiautónak való ez már csak, arra meg tökéletes  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3483 Dátum: 2012.05.16 12:21:58 »
Hobbiautónak való ez már csak, arra meg tökéletes  :whistling: .
Azon kivül hogy egy kicsit kissebb mint az uj Corolla, hétköznapi használatban nem látok nagy különbséget. max az emlitett gyorsulás és 1 literrel nagyobb fogyasztás a kis dieselnél.
Persze ez csak dieselnél igaz egy, benzines biztos mai szinten gyorsul (csak a fogyi :cry:)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3484 Dátum: 2012.05.16 12:25:19 »
Nem is ezért mondom. Hanem akármennyire is szeretjük ezeket, ezek már öreg autók, amelyek folyamatos törődést igényelnek, mind műszakilag, mind a karosszériát illetően.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3485 Dátum: 2012.05.16 12:26:48 »
Nem is ezért mondom. Hanem akármennyire is szeretjük ezeket, ezek már öreg autók, amelyek folyamatos törődést igényelnek, mind műszakilag, mind a karosszériát illetően.
:yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3486 Dátum: 2012.05.16 12:35:57 »
Nem is ezért mondom. Hanem akármennyire is szeretjük ezeket, ezek már öreg autók, amelyek folyamatos törődést igényelnek, mind műszakilag, mind a karosszériát illetően.
Szerintem nem!Még a kopó alkatrészek is maszivabbak, tartósabbak (eleve a legtöbb alkatrész a 124-eshez lett tervezve és azonos vele). Persze nem akkor ha kifog az ember egy 1 milliót futott példányt, ott halmozódhatnak a javitanivalók.
Két dolog lehet: a rozsda (inkább csak ha sérülve volt) és a tömitések elöregedése (olajszivárgás)
De ezek nem befolyásolják a mindennapi használatot.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3487 Dátum: 2012.05.16 13:06:20 »
ez is meg az is. az biztos a régi autókon acélból voltak olyan dolgok (akksileszoritó, ajtókitámasztó és ezer minden) ami a maiakon müanyagból van és törik. ez szívás a maiakon , gyülölöm.  :censored:

ellenben a régi autókon  nem a spec veteránokra gondolok abban 90% h van rozsda.  és a gumitömitések is kivannak. 
ezen kívül lehet h képen jól néz ki az autó, de ha megemelik és megnézik a szilenteket, lengőkar, kutyacsont stb tuti hogy találnak valamit.
Zoli ennek a megmondhatója.  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3488 Dátum: 2012.05.16 13:10:45 »
Oldpiet, ne haragudj meg, de Te még mindig álomvilágban látod ezeket az autókat.  :flowers:

1. A Te pénzed, amit kiadsz egy ilyen autóra, szóval nem akarom a "díszeddel" verni a csalánt.
2. Igazad van, hogy alapból tartósabb az alkatrészei nagy része, DE! Ezek is már minimum 20 éves elemek és amennyiben még eredetiek, cserére szorulhatnak... szépen egymás után mind.
3. A napi törődés nem abból merül ki, hogy használod az autót, amíg ki nem esel az átrozsdásodott padlólemezen, meg elfolyasztod az elöregedett tömítéseken keresztül az olajat.
Ezeknél a Merciknél mindig lesz valami kis ***, amin agyalni kell, hogy most ezt meg azt miért csinálja. A csöveg öregszenek, ereszthetik a nyomást, a vizet, bármit. A termosztát nem biztos, hogy teljes értékűen működik, kicseréled, de még mindig nem lesz vmi miatt az igazi... stb...

Tesómnak volt egy W123 300d-je, 1,5M-t költött rá teljes karosszériafelújításra, fényezésre, motor felújításra, és mégis megvoltak a maga kis bizonytalanságai.
Mindezeket figyelembe véve értek egyet mondival, hogy ezek már csak hobbiautónak jók, néha elővéve, de a napi szintű használathoz már idősek.
Persze, végső soron, mondjuk Svájcból, vagy Németből lehet horror összegekért behozni egy tényleg makulátlan autót, csak, ugye, az is pénzbe kerül, nem kevésbe...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3489 Dátum: 2012.05.16 13:26:53 »
Hát nemtom, szerintem csak ki kell fogni egy jót és a rizikó nem lesz több mint egy corollánál... Ahogy olvasgatom a fórumot a pár éves corollákon is előfordul, hogy fossa az olajat, kopog a futó, beszarik a váltó és stb.
Az autózás költséges, csak nem mindegy mire költöd. Én szívem szerint inkább költeném ugyanazt a pénzt egy mercire amiben még megvan az érzés, mint egy tejfölös doboz mai toyotára vagy akármire.
Amikor a mazdát vettem, az ismerőseim 80%-a húzta a száját, hogy mindegyik törött, rohad, generál, drága minden, zabál, felvágják, stb.
A 2év alatt mióta nálam van kb 100ezer forintot költöttem karbantartásra, amiben benne van 4olajcsere, és a teljes rendberakás :) Számolgassatok ti is...

Várom már a Corolla-Mercede összehasonlításokat :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3490 Dátum: 2012.05.16 13:30:39 »
Marci, az az apró különbség, hogy a Te kocsid hobbiautó volt. 20 évesen nem volt benne 200 ezer, tehát évi 10 ezret ment, nem volt olyan szinten használva mint a mercik vagy más család autók. Egy ilyen merciben 4-8 évesen benne volt a 200 ezer és a legfiatalabb is 20 éves körül van. Nem azonos a nagyságrend!

Ja, és mégvalami. Mennyi az esélye, hogy kifogsz egy ilyen állapotú mercit?

Marci nálad is voltak gondok, pl a kézifék. Nem költségben volt sok, de agyaltál rajta rendesen, hogy gond nélkül átmenjen a vizsgán.
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.16 13:36:08 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3491 Dátum: 2012.05.16 14:02:01 »
Mindennapi használatra én már nem tartanék biztonságosnak egy ilyen korú autót.
Még a 97-s C Merci is siralmasan szerepelt a törésteszten, akkor milyen lehet egy 20 éves autó?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3492 Dátum: 2012.05.16 14:04:59 »
bepi!
Lutri az bisztos, egy ilyen öreg autó. Meg hát én  10 és 18 éves kora között használtam. 176 ekm-el vettem (lehet hogy a duplája volt benne, de nem látszott rajta) és 340e-el adtam el. Némi rozsda volt (a műanyagok alatt és enyhe olajszivárgás, egyébként tökéletes volt.
Kopó alkatrészekre inkl gumik,olajcsere, müszaki  , vonohorog,rádiómagnó is: mindig max 100 eFt/év költötem rá, pedig évi 20 ekm-t mentem vele. Soha nem volt gondom vele.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3493 Dátum: 2012.05.16 14:09:56 »
bepi!
Lutri az bisztos, egy ilyen öreg autó. Meg hát én  10 és 18 éves kora között használtam. 176 ekm-el vettem (lehet hogy a duplája volt benne, de nem látszott rajta) és 340e-el adtam el. Némi rozsda volt (a műanyagok alatt és enyhe olajszivárgás, egyébként tökéletes volt.
Kopó alkatrészekre inkl gumik,olajcsere, müszaki  , vonohorog,rádiómagnó is: mindig max 100 eFt/év költötem rá, pedig évi 20 ekm-t mentem vele. Soha nem volt gondom vele.
ebben nem kételkedem, de nem azt az autót fogod megvenni, továbbá, ki tudja, hányadik gazdája leszel a kiválasztottnak? Az, hogy a volt kocsidban megbíztál, oké, mert ismerted, de 1M alatt csak olyanokat fogsz találni, ami legjobb esetben is csak kevésbé szar. Ami jó, az nagyon drága.
Bár, az is igaz, hogy inkább fizetnék ki több pénzt egy jó autóra, mint vennék olcsóbban egyet, aztán azt toldoznám-foltoznám... :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3494 Dátum: 2012.05.16 14:29:00 »
ebben nem kételkedem, de nem azt az autót fogod megvenni, továbbá, ki tudja, hányadik gazdája leszel a kiválasztottnak? Az, hogy a volt kocsidban megbíztál, oké, mert ismerted, de 1M alatt csak olyanokat fogsz találni, ami legjobb esetben is csak kevésbé szar. Ami jó, az nagyon drága.
Bár, az is igaz, hogy inkább fizetnék ki több pénzt egy jó autóra, mint vennék olcsóbban egyet, aztán azt toldoznám-foltoznám... :whistling:
Mikor vettem és átirattam a rendőrség (akkor még nem külön okmányiroda csinálta) csak annyit árult el hogy az előző tulajdonosok száma 5-és 10 között volt [rohog] [rohog] [rohog]
És 1,6 ért vettem, amikor egy uj Swift~ 1,2 m volt (1999-ben)