Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770276 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3165 Dátum: 2012.03.29 11:03:41 »
Sőt sávváltáskor ha elég pofátlan voltam a nagyautók is gond nélkül beengedtek, mert látták, hogy kisebb a vesztenivalóm  :devil: .
:D [rohog] :clap: 10:10
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3166 Dátum: 2012.03.29 22:06:06 »
Én sem éreztem magam többnek akkor, amikor a fullos 2002-es ave-m volt, mint most a 94 corollával. Sokkal meglepőbb szerintem az, amikor valaki egy átlag autóval megtehet olyan dolgokat, amiket a hiteles új autósok meg nem. Ha pl a szomszédom (véletlen pont Fabia-ja van) megszólna a corolla miatt, megmutatnám neki az előző havi banki egyenlegértesítőmet, hogy no tessék lehet sírni.
De ha így gondolkodsz, akkor ott lehetsz akár, ahol az egymást autójuk miatt lenézők..... lehetne tovább menni, hogy a szomszédod pl. hány éves... mert ha van mondjuk 1-2 nagyobbacska gyereke, na az már felér a bánszámláddal.... na szóval, nagyon összetett dolgok ezek, az a lényeg, hogy az ember jól érezze magát a bőrében, és hogy megtalálja az egyensúlyt szerintem... mert az sem túl jó, ha valaki 10éves hitellel vesz autót, de az sem teljesen helyén való, hogy egy 20éves autóval jár valaki akinek teli van a bankszámlája, és nem kell semmi fontosra a pénz...  :hug: :flowers:

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3167 Dátum: 2012.03.30 10:47:49 »
A Space Star-ról tud valaki valamit? Most néztem, hogy ilyeneket is lehet kapni egész jó áron, 3 csillagos törésteszt, praktikusnak néz ki pakolhatóság szempontjából.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3168 Dátum: 2012.03.30 11:32:47 »
A Space Star-ról tud valaki valamit? Most néztem, hogy ilyeneket is lehet kapni egész jó áron, 3 csillagos törésteszt, praktikusnak néz ki pakolhatóság szempontjából.
Jajj... majdnem vettünk egyet, megbízható ismeretségi körből. Szerencsére volt lehetőségem tesztelni időben, és kiderült, hogy nem szabad megvennem. Itt írtam le, kétszer is megjártam (jó néhány oldalon át nyúlik a téma, de érdemes elolvasni), és a teszt alatt is buktam, igaz sokkal kevesebbet, mint amennyit bukhattam volna, ha megveszem.

Na ez az eset is megerősítette bennem, hogy nekem mint laikus, csak valóban megbízható forrásból szabadna használt autót vennem.
No persze ez nem azt jelenti hogy tuti mindenki így fog járni, de azért a mi családi költségvetésünknek nem mindegy a bukta mértéke.


diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3169 Dátum: 2012.03.30 12:17:55 »
Elolvastam. Carisma-ról tudtam, hogy renault váltós és ez a gyengéje, úgy látszik a Space Star is ilyen. Akkor ezt elfelejtem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3170 Dátum: 2012.03.30 19:14:51 »
Elolvastam. Carisma-ról tudtam, hogy renault váltós és ez a gyengéje, úgy látszik a Space Star is ilyen. Akkor ezt elfelejtem.
Ezt ugyanaz a diegho írja, aki Puntokat nézeget? Vagy közben már más ír diegho nickről ;) ?

A Carisma és a Space Star megbízható, japán autók, EGY darab olyan alkatrésszel, ami kevésbé megbízható, mint az autó többi része. Ez egy kalkulálható dolog. Én simán megvenném mindkettőt. Egyik barátomék 98-as Carismája valahol 460-470 ezer km környékén jár, nyáron simán kiutaztak vele Írországba. A motorja még nem volt megbontva. A váltóját kellett kb. kétszer nagyjavítani ezalatt a táv alatt. Na bumm.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3171 Dátum: 2012.03.30 19:41:43 »
A váltóját kellett kb. kétszer nagyjavítani ezalatt a táv alatt. Na bumm.
Na bumm, az apróság ami akkor engem is érintett részben kétszer 120ezer-be fájt. És csak "helyre lett téve" kvázi még simán előfordulhat. Na ezek a bummok övön aluliak tudnak lenni, de nagyon.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3172 Dátum: 2012.03.30 20:05:25 »
Na bumm, az apróság ami akkor engem is érintett részben kétszer 120ezer-be fájt. És csak "helyre lett téve" kvázi még simán előfordulhat. Na ezek a bummok övön aluliak tudnak lenni, de nagyon.
Kellett volna nézni helyette egy bontott váltót. Összességében véve, még mindig szívesebben megveszek egy alapvetően megbízható kocsit egy konkrét hibalehetőséggel, mint egy olyat, amiből kis túlzással bármi előjöhet random módon. 1000x inkább egy váltóhiba, mint pl. valami gonosz elektronikai gebax.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3173 Dátum: 2012.03.30 20:10:36 »
...a fabia még autónak nevezhető, de brutálisan szűk, bele sem tudok ülni a vezető ülésbe, mert a térdem ütközik a műszerfallal, 4-en (2db 175-180cm és egy 160cm plusz én) 25km után menekültünk ki az autóból, míg a már nem csak majdnem vw polo-ba (2003-as polo vs 2004-es fabia) meg kényelmesen elfértünk 4-en. Helykínálatban a fabia nagyon minimálisat nyújt (...)
Ez nem így van. Elhiszem hogy a térded nem fér el, a te testalkatod nem átlagos; de ettől a Fabia még egyáltalán nem szűk autó. Mondom ezt úgy, hogy végigutaztam egy 2x650 km-es utat egy 2005-ös Fabiában, harmadmagammal (2 180 centis és egy 170 centis ffi). Odafelé hátul ültem, a 180 centis unokatesóm mögött. Egyáltalán nem stimmel, hogy ne lenne hely a Fabiában.

A padlóváza, tengelytávja amúgy azonos a Poloéval. És a helykínálata is. Ezen nem változtat, hogy a Fabiában nem fér el a műszerfal fomája miatt a térded, a Poloban pedig igen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3174 Dátum: 2012.03.30 20:13:25 »
ez azért télleg túlzás, otthon túl erősen van jelen ez a "milyenkocsidvan" kérdés...nyugat-európában, nem is beszélve az angolszászokról, az autó sokkal inkább csak egy használati tárgy. ütik-vágják, aztán kidobják...(némi túlzással persze)
Angolokra igaz, amit írsz. Németekre ugyanakkor pl. egyáltalán nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3175 Dátum: 2012.03.30 20:49:07 »
Ezt ugyanaz a diegho írja, aki Puntokat nézeget? Vagy közben már más ír diegho nickről ;) ?

A Carisma és a Space Star megbízható, japán autók, EGY darab olyan alkatrésszel, ami kevésbé megbízható, mint az autó többi része. Ez egy kalkulálható dolog. Én simán megvenném mindkettőt. Egyik barátomék 98-as Carismája valahol 460-470 ezer km környékén jár, nyáron simán kiutaztak vele Írországba. A motorja még nem volt megbontva. A váltóját kellett kb. kétszer nagyjavítani ezalatt a táv alatt. Na bumm.

Carisma nem fér be ezért néztem a Space Star-t. Amúgy hamarosan megkérdezem pár ismerőseimet, van több punto és stilo is az ismerősöknél, hogy milyen hibák jöttek elő náluk.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3176 Dátum: 2012.03.30 21:41:19 »
Kellett volna nézni helyette egy bontott váltót. Összességében véve, még mindig szívesebben megveszek egy alapvetően megbízható kocsit egy konkrét hibalehetőséggel, mint egy olyat, amiből kis túlzással bármi előjöhet random módon. 1000x inkább egy váltóhiba, mint pl. valami gonosz elektronikai gebax.
Bontó volt...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3177 Dátum: 2012.03.31 11:31:53 »
Azon elmélkedtem, hogy ha autót akarnék váltani, akkor valószínű egy Fusion 1,4 tdci lenne az egyetlen befutó. Kevesebbet fogyaszt 2-2,5 literrel, a fordokkal mindig is szimpatizáltam, legalább úgy, de inkább jobban pakolható egy corollánál, nagy a csomagtere. Használtan sem túlárazottak. Vezettem már ilyet, kicsit bódés, de nem érzem kisautóban magam, testesnek hat, van előttem anyag, nem rettegek benne. A váltója meg nagyon tetszik.
Ja, és a corolla nyári és téli gumiszettjeit is áttudnám menteni rá, mert ugyan az a méret. A baj csak az, hogy randa, és puritánabb az e12-nél belül.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3178 Dátum: 2012.03.31 12:33:54 »
Azon elmélkedtem, hogy ha autót akarnék váltani, akkor valószínű egy Fusion 1,4 tdci lenne az egyetlen befutó.
:eek:
Na, arra biztos nem váltanék a tiedről. 0 vonzerő. Nagypapis.  :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3179 Dátum: 2012.03.31 13:19:44 »
:eek:
Na, arra biztos nem váltanék a tiedről. 0 vonzerő. Nagypapis.  :D
Igen... de ha nagyon racionális lennék... de nem vagyok ..