Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770152 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3135 Dátum: 2012.03.28 16:23:06 »
Németeknél mi az ami olcsóbban kijön? Mármint melyik márkák azok, amik lényegesen olcsóbbak? Svájc esetleg? Ott nem olcsóbbak?

Ez a regadó kalkulátor hogyan is van? Mondjuk egy 2002-es 1.6-os benzines euro4-es motorú autóra mennyi lenne?
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.28 16:41:08 írta diegho »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3136 Dátum: 2012.03.28 16:46:47 »
Németeknél mi az ami olcsóbban kijön? Mármint melyik márkák azok, amik lényegesen olcsóbbak? Svájc esetleg? Ott nem olcsóbbak?

Ez a regadó kalkulátor hogyan is van? Mondjuk egy 2002-es 1.6-os benzines euro4-es motorú autóra mennyi lenne?
Svájc nem EU. Ha onnan hozol kocsit, arra vámot és áfát is kell itthon fizetned. Nem éri meg.

Németeknél változó a dolog. Általában azt lehet mondani, hogy mivel nem divat az óratekergetés, ezért a többet futott példányok is magas számban jelen vannak a piacon, ez pedig erősen tükröződik az árban. De úgy általában szinte minden korosztályt, márkát és típust megérheti behozni, kevés kivétellel. Nézelődj a mobile.de-n és az autoscout24.de-n.

Regadó kalkulátor: a környezetvédelmi osztályból a 4-es jelenti az Euro II-t; 6-8 = Euro III; 9-11 = Euro IV; a többi, ennek alapján, már értelemszerű.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3137 Dátum: 2012.03.28 17:40:37 »
Avultatást is kell számolni ugye? Mert akkor vicc. Példának megnéztem barátnőm kedvenc autóját a Stilo-t. 2003/6 üzembehelyezés 1.6 benzin 1900euro, erre jön kb 84ezer regadó, a műszaki legyen 30, 20 a papírmunka, akkor nagyjából 700 plusz a kiút.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3138 Dátum: 2012.03.28 18:10:51 »
Robi, te miért nem vettél anno, a Corolla helyett, a Corolla áráért inkább egy 5-6 évvel idősebb Camryt  ;) ?

Arról végképp nem beszélnék, hogy most miket tudtál volna venni a Ceed áráért. Olyan Lexusokat, hejjj  :wub: ... Mazochista vagy  :szemez: ?

Azért, mert ismerős kollégától nagy bizalommal ehhez jutottam hozzá anno. Lehetett volna más is, mondjuk Citroen vagy mittudomén, de akkor nem lettem volna Toyotaclub tag  :whistling:. Amikor az E10-est vettem, nemrég tettem le a Dácsiát, a Toyota is csak egy márka volt a sok közül, akkor ez jutott nekem, örömmel elfogadtam, ennyi. Szerettem nagyon, szerencsém volt vele, és nem nézegettem, mit miért, a fő nyomós indok az volt, hogy megbízható múltú autó, ismerőstől származik, nem vágnak át az egyébként akkor sem fiatal, már 9 éves autóval.

Kösz, a "Milyen autót vegyek" című topik-ba ti sem tudtatok ajánlani semmi elfogadhatót a megadott paramétereken belül, amik azért nem voltak valami extrémek, visszaolvashatja bárki. Sajna mostanában, az elmúlt években de a közeljövőben sincs a látókörömben megbízható múltú autó, ismerőstől amit megvehettem volna, így ez maradt. Idegen származású cuccot visszatekert kilométerekkel meg radírozott szervizkönyvvel köszi nem kérek, volt szerencsém látni párat, volt amelyikről írtam is a topikba. És hitelre kellett vennünk, használt autóra drágább a kamat, tehát a vételár ennél jelentősen alacsonyabb is lett volna.

Egyébként nagyon jó kis autó ez a ceed_sw, már van benne 7500km, kényelmesen elférünk, kritériumainknak maradéktalanul megfelel, és vadiúj, 7 év garival. Abszolút nem bántuk meg, hogy ezt választottuk. Tapasztalataim szerint a "murray faktor" is nagyon jó ebben az autóban, tisztelik az úton és a parkolóban - más a környező autók "hozzáállása" mint az E10-hez volt. Nem gondoltam volna.

« Utoljára szerkesztve: 2012.03.28 18:18:03 írta robi »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3139 Dátum: 2012.03.28 20:08:25 »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3140 Dátum: 2012.03.28 20:25:48 »
Erre kb. 100 ezer a regadó. Hozzájön még egy százas (műszaki, kinti papírok és rsz, itteni papírok és rsz), plusz az útiköltség, plusz az ára, ami legyen mondjuk 400 euro. Tehát bő 400 ezerből lenne egy 21 éves Lancered... Hmmm, izé.

Ezzel szemben pl. egy maximum 1.4-es, benzines, Euro 2-es, '94-es kocsi regadója csak kb. 50 ezer  :otlet:

Mindent értek.  :yes: :yes:

De a szerelem, az szerelem.  Ezzel együtt általában racionális döntéseket szoktam hozni.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3141 Dátum: 2012.03.28 20:28:56 »
Tapasztalataim szerint a "murray faktor" is nagyon jó ebben az autóban, ...

Aztaaaaaaaaaaa, milyen frappáns megfogalmazás.   Ül, az biztos.  ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3142 Dátum: 2012.03.28 21:07:47 »
Avultatást is kell számolni ugye? Mert akkor vicc. Példának megnéztem barátnőm kedvenc autóját a Stilo-t. 2003/6 üzembehelyezés 1.6 benzin 1900euro, erre jön kb 84ezer regadó, a műszaki legyen 30, 20 a papírmunka, akkor nagyjából 700 plusz a kiút.
Naná. Van egy alapdíj, ami a köbcenti és a környezetvédelmi besorolás függvénye; aztán ez csökken annak függvényében, hogy mennyi idős az autó.

De, mondom, az euvonal.hu-n lévő regadó-kalkulátor szépen kidobja. A Stilo kb. 82 ezer, ha Euro 4-es; és kb. 124 ezer, ha Euro 3-as (2003-as évjárattal lehet ilyen is, olyan is). Erre még durván egy százast számolj rá itthon, plusz 30 ezret (a kinti fix tételek) és az útiköltséget. Szóval, igen, összesen cirka 850 ezer lenne ez az autó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3143 Dátum: 2012.03.28 21:10:23 »
Azért, mert ismerős kollégától nagy bizalommal ehhez jutottam hozzá anno. Lehetett volna más is, mondjuk Citroen vagy mittudomén, de akkor nem lettem volna Toyotaclub tag  :whistling:. Amikor az E10-est vettem, nemrég tettem le a Dácsiát, a Toyota is csak egy márka volt a sok közül, akkor ez jutott nekem, örömmel elfogadtam, ennyi. Szerettem nagyon, szerencsém volt vele, és nem nézegettem, mit miért, a fő nyomós indok az volt, hogy megbízható múltú autó, ismerőstől származik, nem vágnak át az egyébként akkor sem fiatal, már 9 éves autóval.

Kösz, a "Milyen autót vegyek" című topik-ba ti sem tudtatok ajánlani semmi elfogadhatót a megadott paramétereken belül, amik azért nem voltak valami extrémek, visszaolvashatja bárki. Sajna mostanában, az elmúlt években de a közeljövőben sincs a látókörömben megbízható múltú autó, ismerőstől amit megvehettem volna, így ez maradt. Idegen származású cuccot visszatekert kilométerekkel meg radírozott szervizkönyvvel köszi nem kérek, volt szerencsém látni párat, volt amelyikről írtam is a topikba. És hitelre kellett vennünk, használt autóra drágább a kamat, tehát a vételár ennél jelentősen alacsonyabb is lett volna.

Egyébként nagyon jó kis autó ez a ceed_sw, már van benne 7500km, kényelmesen elférünk, kritériumainknak maradéktalanul megfelel, és vadiúj, 7 év garival. Abszolút nem bántuk meg, hogy ezt választottuk. Tapasztalataim szerint a "murray faktor" is nagyon jó ebben az autóban, tisztelik az úton és a parkolóban - más a környező autók "hozzáállása" mint az E10-hez volt. Nem gondoltam volna.
Nem mondtam és nem is gondolom, hogy rossz autót vettél :) ... Arra próbáltam rávilágítani, hogy van akinél működik ez az "ugyanannyiért inkább kicsit régebbit, de jobbat és nagyobbat" logika - és van, akinél nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3144 Dátum: 2012.03.28 21:19:41 »
Tapasztalataim szerint a "murray faktor" is nagyon jó ebben az autóban, tisztelik az úton és a parkolóban - más a környező autók "hozzáállása" mint az E10-hez volt.

 :)
nem arról van szó hogy többnek szeretnék látszani mint ami vok, mert ez baromság.
engem egy érdekel. ne röhögjenek ki, ne legyen ciki az autóm.   
ahogy a nóta mondja: "nem leszünk örökké vesztesek"

pl holnap be kell állnom a P-ba sok fekete octávia és superb mellé . és be merek állni (lemosattam) mert nem pecás piros ignáccal járok hanem legalább lássák h ez a fa..i legalább próbálkozik... :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3145 Dátum: 2012.03.28 21:26:57 »
murray most nem azért, de egy fabia pl nálam és még nagyon sok barátomnál éppen csak egy hajszállal van a mércén az ignis felett és nagyon sokkal egy új swift alatt, de ezzel szerintem nem csak mi vagyunk így, hanem a többség. Nem értem mi ez a fabia mánia hirtelen, lehet ezzel akarod magad nyugtatni, hogy jól választottál, nem tudom, de presztízse nincs az biztos. A fabia tipikus a kispénzű családosok autója, az új swiftet meg sokan második autónak veszik, azért van különbség a nincs pénzem jobbra és a veszek egy futkorászós autót az asszonynak között.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3146 Dátum: 2012.03.28 21:40:07 »
:)
nem arról van szó hogy többnek szeretnék látszani mint ami vok, mert ez baromság.
engem egy érdekel. ne röhögjenek ki, ne legyen ciki az autóm.   
ahogy a nóta mondja: "nem leszünk örökké vesztesek"

pl holnap be kell állnom a P-ba sok fekete octávia és superb mellé . és be merek állni (lemosattam) mert nem pecás piros ignáccal járok hanem legalább lássák h ez a fa..i legalább próbálkozik... :flowers:

szerinted nekem nem ciki kicsit egy überfullos ave után egy három évvel régebbi és legalább két kategóriával kisebb kávédaráló? :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3147 Dátum: 2012.03.28 21:52:06 »
:)
nem arról van szó hogy többnek szeretnék látszani mint ami vok, mert ez baromság.
engem egy érdekel. ne röhögjenek ki, ne legyen ciki az autóm.   
ahogy a nóta mondja: "nem leszünk örökké vesztesek"

pl holnap be kell állnom a P-ba sok fekete octávia és superb mellé . és be merek állni (lemosattam) mert nem pecás piros ignáccal járok hanem legalább lássák h ez a fa..i legalább próbálkozik... :flowers:
Dehát ez aaaaaannyira relatív  :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3148 Dátum: 2012.03.28 21:56:38 »
murray most nem azért, de egy fabia pl nálam és még nagyon sok barátomnál éppen csak egy hajszállal van a mércén az ignis felett és nagyon sokkal egy új swift alatt, de ezzel szerintem nem csak mi vagyunk így, hanem a többség. Nem értem mi ez a fabia mánia hirtelen, lehet ezzel akarod magad nyugtatni, hogy jól választottál, nem tudom, de presztízse nincs az biztos. A fabia tipikus a kispénzű családosok autója, az új swiftet meg sokan második autónak veszik, azért van különbség a nincs pénzem jobbra és a veszek egy futkorászós autót az asszonynak között.
Ez megint full szubjektív... A Skodának általában jobb az image-e, mint a Suzukinak - ezáltal a Fabia is előrébb helyezkedik el a rangsorban, mint a Swift. Most persze Fabia I vs. Swift III, illetve Fabia II vs. Swift IV összevetésre gondolok - mert a régi Swiftet aztán toronymagasan übereli a Fabia.

A Skoda majdnem német autó (pontosabban: majdnem VW) - a Suzuki ezzel szemben... Na igen. Egy kis japán márka Magyarországon előállított terméke.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3149 Dátum: 2012.03.28 21:57:34 »
Szerintem inkább az a nagyon ciki, hogy valaki az autója által próbál meg "valaki" lenni. Én eddig bárhol felvállaltam a Corsát az Avensis után is. Próbálna meg valaki leszólni. :devil: Természetesen szeretnék én is szebbet, jobbat, nagyobbat, de majd akkor amikor meg is engedhetem magamnak. Nem csak megveszem, aztán sírok a benzinár miatt. :wacko: Addig meg jó a "kávédaráló", mert azzal is el vagyok még autópályán is. :tt2:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV