Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770702 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3120 Dátum: 2012.03.28 14:42:42 »
Aki átlagember 350ezerért vesz ma autót, az nem törődik a "kategóriákkal". Örül neki, hogy talál megbízható forrású, viszonylag jó állapotú gépet amin 4 kerék van, gurul és átmegy a műszakin.
Itt nem alma vs. körte esete áll fenn, hanem eleve gyümölcs vs. gyümölcs milyen áron kapható.
Dehogyis. Autóvételnél az ember belövi, hogy milyen kategóriát akar. És általában attól maximum eggyel tér el, és gyakran annyival sem. Én pl. semmiképpen nem vettem volna semmilyen, eggyel nagyobb autót a Yaris helyett.

Elhiszem, hogy létezik olyan, akinek van x összege és egyszerűen akar érte valamilyen autót... De azért egyáltalán nem ez a jellemző.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3121 Dátum: 2012.03.28 14:44:26 »
Nekem volt 1.0 swiftem, ha jól tudom a többieknek itt nem, úgyhogy nagyjából én vagyok az egyetlen aki alapos véleményt mondhat róla. Nekem kéne. Ezért a pénzért, nincs egyszterűbb, megbízhatóbb autó (igen, strapabíróbb, mint az 1.3-as). Lehet veszek is egyszer egyet városban rohangálni.
A tulaj véleménye mindig szubjektív :) ... Legjobban, leginkább objektíven olyan autóról tud az ember véleményt mondani, ami nem az övé, de sokat vezeti/vezette.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3122 Dátum: 2012.03.28 14:47:31 »
Miért is röhögnének ki egy új swiftben amiért egy új Sandero-ban Thalia-ban, vagy netán a mostani autódban nem? Vagy ez ilyen magyar szokás, hogy a suzuki az gáz még akkor is, ha korszerűbb, szebb, jobban felszerelt?
Ja-ja. Gyászos, szemellenzős magyar előítéletesdi. Adott egy kocsi, ami a designja és a menettulajdonságai, vezetési élménye miatt pl. a briteknél menőnek, a Mini kicsit ésszerűbb alternatívájának számít (Swift 3) - erre mi kiröhögjük. Inkább oda kéne állni a tükör elé, és magunkat kiröhögni  :yes: :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3123 Dátum: 2012.03.28 14:49:44 »
jó ez így van. egyben nem értek egyet. a "válság" (ami kamu de mindegy) óta ugyebár egy "álomautó" lett a régi szuzuki. pontosan ezért holt drága sokévesen is.  ezerszer inkább vennék egy jó clió 1-t, egy puntot, egy  pug 107-et , corollát, mitsut vagy bármit ennyiért.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3124 Dátum: 2012.03.28 15:46:54 »
Kintről érdemes lenne autót hozni, ha 1M-ig akarok venni? (itthoni forgalomba helyezéssel együtt) Nem tudom melyik országból és melyik oldalakon érdemes nézelődni, valaki aki járatos a témában tudna segíteni?
Persze. Pl. Németországból. A mobile.de-n érdemes autókat nézegetni, regadót pedig az euvonal.hu-n fellelhető kalkulátorral lehet számítani. Kint sokkal egyszerűbben lehet, mindent egybevéve kb. ugyanazért a pénzért, korrekt, nem tekert számlálós, nem törött kocsit találni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3125 Dátum: 2012.03.28 15:49:13 »
jó ez így van. egyben nem értek egyet. a "válság" (ami kamu de mindegy) óta ugyebár egy "álomautó" lett a régi szuzuki. pontosan ezért holt drága sokévesen is.  ezerszer inkább vennék egy jó clió 1-t, egy puntot, egy  pug 107-et , corollát, mitsut vagy bármit ennyiért.
Hát azért annyira nem drága... Nézd meg, mennyi egy 99-es Yaris, és mennyi egy ugyanannyi idős Swift. Más kérdés, hogy amennyivel olcsóbb, legalább annyival szarabb autó. De megbízható, és olcsón fenntartható. Lennének olyan típusok, amiket másfélszer olyan idősen is előbb vennék meg, mint egy régi Swiftet - de Punto, Clio, PUG biztosan nem tartozik közéjük.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3126 Dátum: 2012.03.28 15:53:29 »
belegondoltál h Palaczk hozna valamit mi utánajárásba kerülne honosítani?
Na :) ... Mondd, mibe?

De inkább mondom én: elviszed műszakira, utána befizeted a regadót, aztán megkötöd a kötelezőt, ezt követően okmányiroda, és slussz. 4 helyre kell tehát elmenni, 1-1 alkalommal. Ez lenne az a nagy utánajárás?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #3127 Dátum: 2012.03.28 15:58:46 »
Okmányiroda csak 2x6rugó a külföldi gép miatt?
És hol kap magyar rendszámot?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3128 Dátum: 2012.03.28 15:59:17 »
Nekem egy ilyen kéne:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.9_d-5402398
Ez legalább nem fogyaszt sokat, akárhogy vezetik. Kár hogy a feleségemnek nem tetszik.
 Ja és a benzinesek sem olcsobbak :D
Jé, ez a PSA-motoros Corolla  :yes: ... Kéne; bár a képek alapján eléggé ütött-kopott ez a példány, és a klíma hiánya nekem adott esetben már kizáró ok lenne, ebben a korosztályban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #3129 Dátum: 2012.03.28 16:01:19 »
Okmányiroda csak 2x6rugó a külföldi gép miatt?
És hol kap magyar rendszámot?
Ott. Az okmányirodában. Bemész a szükséges papírokkal (műszakiról, regadóról, biztosításról), és a forgalmival meg a rendszámokkal jössz ki. A törzskönyvet postán küldik majd. Az egész kb. 20 ezerbe kerül - forgalmi, törzskönyv, rendszám.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3130 Dátum: 2012.03.28 16:04:02 »
Hú de kipróbálnék egy ilyen dízel Corit! A bikicsunáj (dízel 206-os) vezetése is bejött, bár az elején fura volt. Kiderült, hogy itt nyomni kell a gázt, ha azt akarom, hogy menjen, mert a turbó vmi 2500 körül kezd tán élni (fene nézte), de akkor aztán szedi a kerekeit. Meglepő volt, hogy viszont ötvennél nem bírta az ötödiket.  :eek:
Ez a Cori, ami a hirdetésben van, szívódízel  :flowers: ... Jó öreg oldschool gép.

A legtöbb kis TD nem bírja az ötödiket 50-nél. Némelyik (pl. Ford 1.4 TDCi) még a négyest sem szereti ilyen korán. Oktató kollégám nem is kapcsoltatja a négyest a tanulókkal városban, a Fiestájában.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3131 Dátum: 2012.03.28 16:10:07 »
...vannak meglepetés darabok is:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/polo/volkswagen_polo_1.0_50_119.500km_alacsony_fogyasztas-5638186

egy ilyennek még a töréstesztje is elfogadható.
Az biztos  :yes: ... Ez egy jó kis kocsi. Az adott példány persze a színe miatt kerül ennyibe, ami majdnem eladhatatlanná teszi. Az állapota, futása persze kérdéses; és ezzel a motorral nagyon lomha. De ha korrekt állapotú, akkor mindenképpen 100x inkább egy ilyen, mint egy három évvel fiatalabb ezres Swift.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3132 Dátum: 2012.03.28 16:14:46 »
Ez a Cori, ami a hirdetésben van, szívódízel  :flowers: ... Jó öreg oldschool gép.
T'om.  :hug:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3133 Dátum: 2012.03.28 16:17:30 »
Elgondolkoztató. 

Ennyi pénzért, első tulajos overdrive automata váltóval.  Imádnám.  :yes:  :hmmmm:

Ilyenből a családba hármat vettem összesen, egy alap fapad, egy agyonextrázott és egy kettő közötti volt.  Szinte agyonüthetetlenek.  Mondjuk a törést nem szerett az egyik, de azt melyik.  :lol: :lol:
Erre kb. 100 ezer a regadó. Hozzájön még egy százas (műszaki, kinti papírok és rsz, itteni papírok és rsz), plusz az útiköltség, plusz az ára, ami legyen mondjuk 400 euro. Tehát bő 400 ezerből lenne egy 21 éves Lancered... Hmmm, izé.

Ezzel szemben pl. egy maximum 1.4-es, benzines, Euro 2-es, '94-es kocsi regadója csak kb. 50 ezer  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3134 Dátum: 2012.03.28 16:17:48 »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )